Jump to content

Moto Zajednica

Hyosung GT 250 R 2010 zasto (ne)kupiti ?

Recommended Posts

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Hrvatska

@palomas

Hvala puno, a nisam razumeo koji tacno imas model...

Negde sam cuo da brzo rdja i da je farba losa ?

 

Hyosung Aquila 250, to je model kakvog ja vozim... Nešto si krivo čuo, nit je boja loša, niti brzo korodira, nakon 6 godina moja Aquila još uvijek izgleda skoro kao nova. Evo par članaka i testova:

 

http://www.motorevija.com.hr/test/Hyosung_GV_650_aquila

 

http://www.motorevija.com.hr/test/Hyosung_GT_250_R

 

http://www.motorevija.com.hr/test/Hyosung_GT_650_R

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Čitao sam test za 650cc verziju da ram nije dorastao snazi motora, u fazonu mašina je jača nego na SV a ram slabiji, pa se motor "uvija" pri žustroj vožnji. Doduše ovo je bio komentar profesionalnih vozača, u "normalnoj" upotrebi mislim da to ne predstavlja problem

 

I ja mislim tako. Imaće zbog lične mase problem sa oprugama ali imao bi ih i sa SV-om.

Ista stvar i sa gumama koje dolaze sa  motorom. Čim ga razradiš kupiš nove gume ili makar

prednju za početak. I sa sszgo-om se slažem povodom kubikaže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Znaci vredi dodati 1600e i uzeti 650 ?

Sve zavisi sta od motora ocekujes. Ako si zadovolan prosecnim performansama (opet sasvim dovoljnim za voznju u zakonskim okvirima), svakako odlicnim za 250ccm, a znace ti manji troskovi odrzavanja, potrosnje, registracije i 1600e. Nije bas mala razlika gledano na duzi vremenski period. Ako pare nisu problem, a imas zelju za vecom brzinom i boljim performansama, onda 650ccm.

 

Nego, snimite reklamu za vizir za kruzer sa spomenutog sajta za delove :D

 

"Bugs provide protein, but you probably get enough already. Throw a full windshield on your GV650 Avitar and keep your teeth clean."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 984 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250GSA

Hahaha

 

Pa 250gtr je 3.500e

A 650gtr je 5.100e :)

 

E sad pitanje :

Kada uzmem hyosung, da li da odmah uzmem i jedan "race exhaust" - kada ga budem razradjivao da se agregat prilagodi na takav(smekerski) izduv...

 

...ili...

 

...da ga razradim sa fabrickim auspuhom pa tek onda da stavim "Race"?

 

btw...sad sam video jedan beli gt comet (naked) kod glavne autobuske....isti dukati monster...ma pljunut  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Prvo ga kupi.

 

 

 

 

Valjda svaki nov motor treba da se razradi 1000 km do 6000 obrtaja pa prvi servis pa tek onda budzenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XT660R

A da prelistas oglase i kupis skoro novog japanca za te pare. Ok mi je dati 3500 za hyosunga ali 5100+registracija, nista ne dobijas za te pare od njega, ni dizajn, ni kvalitet, ni performanse, mislim na to da nista od pomenutog nije ispred japanca u toj klasi. Mozes kupiti proslogodisnji motor sa zanemarljivom kilometrazom. A kome ces ga posle prodati (hyosunga)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 984 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250GSA

To jeste, mada nema drugi R u klasi do 35kW(Po novom zakonu od 18-20 godina) sem ninje250r koja je malecna  :-\

 

Iz svega onda vadim zakljucak da je najbolje da prodam xt125 i ostavim 660r, stavim mu 2 x race exhaust i . ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR600RR

ili da prodas i jedan i drugi i da kupis jedan 748r senna ,  jos da ti ostane malo... dobijes kvalitet, dizajn, preformanse, iznad koreanaca, japanaca, zivota.... ima terminjone tako da nema potrebe za race-om, ali ako bas insitiras...  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 984 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250GSA

Hehehe pa RACE je to  :)

 

Salim se naravno, nego sam samo u dilemi kasnije zbog prodaje, nista drugo  :-\

 

@Karaula

Stavi neku sliku da pogledamo motor  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Ne kaci nas koji imamo polozeno i vise od 18 ta zabrana. Sta  ja sada treba da se vratim na skuter zato sto GS500f ima 35[glow=red,2,300].1[/glow] kw a o GSR-u da ne pricamo? Novo je novo, prvo dupe  koje sedna na njega je tvoje i kako ga cuvas tako ce te i sluziti, to ja uvek kazem svakome ko se dvoumi, a pogotovo sto se radi o vecim parama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

He he ok  :)

Kada sam bio kod njih rekose mi da ce da poskupe krajem godine...Cisto sumnjam  :P

Nije iskljuceno posto su imali neke popuste zbog pokretnja zastupnistva i otvaranja salona,pa ako su ti popusti jos uvek na snazi mozda je mislio na to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 984 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250GSA

Momak mi je pricao da se da poskupe, a cene sada drze zato sto su novi, da bi opstali a  npr. GT250R kod nas 3.500 a u Nemackoj je tipa 4.000e .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Brate ako je Hyuopong 5100.. za te pare možeš Bandita da uzmeš...  A ta dva motora su kao nebo i zemlja.. Smuljaj ćaleta da uzme kredit kod Findomestic banke, oni to sad dele šakom i kapom, dođeš sa LK i izađeš na zadnjem točku brand new Suzukija  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR600RR

danas probao horneta, prvo je na izgled manji og gt250, a onda i za smestaj viseg vozaca....odavno je otpao monster kao sledeci motor, sad i hornet, u kog sam se bas uzdao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 984 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250GSA

Ma da, Hornet je mali motor.

A sv650 ?  :)

 

p.s.Napisi jos nesto o HYO-u...Kolika mu je max.brzina, potrosnja, jer bio neki problem mozda  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR600RR

nisam probao sv nikada....

 

ja sam ga vozio 130 (iz nepoznatog razloga nisam vise), to je u petoj na oko 6000rpm, na pola gasa...moze 130 i u 4. , mislim da mu je realna max 150 kad uracunamo laganje cajgera, a gledao sam klipove gde pokaze i 170 sto je u crvenom...torsi 5-6l max ako ga bas bas "garis"

...kocnice su odlicne za njegove preformanse, ima mogucnosti doplate za drugi disk napred, sto su onda dva diska od 300mm i 200 i kusur pozadi, sto zaustavlja i neuporedivo jace motore, meni odlicno koci i sa jednim napred, planiram pancirno i novi disk...

ja stvarno jos nisam nasao mane...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: BG - Konjarnik
  • Motocikl: yamaha xt125x na prodaju:)

Odlicna tema, tek sam je sad nasao, taman da je ozivim malo, zasluzuje!

 

Inace i ja se jako dvoumim da ga uzmem na prolece kao prelaznu varijantu, svi ga hvale, a i citao sam putopis od naseg clana, koji ga je dovezao iz CG, stvarno je lepo opisao karakteristike motora, krajnje objektivno.

 

Posto je tema od pre leta, bas me zanima sta si na kraju uradio?

Za koji si se motor odlucio i zasto?

pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja