Jump to content

Moto Zajednica

Hyosung GT 250 R 2010 zasto (ne)kupiti ?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 984 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250GSA

CSkIo_29366054gt20250r20efiim.jpg

 

Vrlo sam zainteresovan za ovaj motor.

www.vmoto.rs

Od nekih sam cuo misljenja ali od viska ne boli glava...

Kakav je zapravo kvalitet i agregat, struja i ostalo...Zasto da ga ne uzmem, zasto mi ga ne predlazete i kontra  :)

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR600RR

ja vozim 2004. god, trebao mi je motor, "sto bi se reklo da naucim da vozim", imam oko 190cm i kod mene je njegova velicina presudila, nisam se pokajano....ti vozis jaci motor, ne znam sta ocekujes???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd, Herceg Novi
  • Motocikl: Hyosung GT250R`10, Gilera Nexus 250ie SP, Peugeot Speed Fight 2 206 WRC

xOgov_gt250rwhiteblack1200721c.jpg

 

Ova boja definitivno !!! I mene zanimaju komentari ovog modela, trazio sam nesto po forumu za hyosung-a...., ali za ovaj model bas nema nista  ???

 

ja vozim 2004. god, trebao mi je motor, "sto bi se reklo da naucim da vozim", imam oko 190cm i kod mene je njegova velicina presudila, nisam se pokajano....ti vozis jaci motor, ne znam sta ocekujes???

 

Kakav je motor, "da li se pokvari nesto cesto", itd. ....... ???????????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Po mojim saznanjima, agregat se odlicno pokazao.

 

Za ostalo vec ne znam, ali obzirom da puno komponenata deli i sa drugim 250ccm modelima tog proizvodjaca, ne bi trebalo da bude problema.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 984 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250GSA

Pitao sam Charugu i Biker Boy-a.

Kazu da je super motor, bas su ga nahvalili.Jedino sto su mi rekli da su bas dugo cekali na neke delove, ali ja mislim da je to zato sto nismo imali ovde predstavnika.Sada je www.vmoto.rs .

Bas sam bio u prodavnici - salonu u Nehruovoj 51 .prosle nedelje, i naravno svaki ciga hvali svoga konja, e sad...Kazu da je suzukijev V agregat...Fabricke gume su mi sumnjive, njih bi odmah menjao i naravno ponovio bi se jednim "RACE"om  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: CBR 500 F

Ne mogu ti pomoci,nisam ga vozio,ali cu se sloziti da extra izgleda...

rekao bih da je veca kubikaza na izgled.

Malo je falilo da ja vozim 650R.gledajuci po stranim sajtovima,zakljucio bih da je rec o kvalitetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR600RR

I ja sam isto oko 190cm pa ga zato i jurim.A koji si model imao, Naked ili R ?

 

 

naked...fabricke gume jesu katastrofa, i odma uracunaj 300e za nove...i ja planiram da se ponovim jednim race-om!  ;D ako ga uzmes u skorije vreme idemo zajdno do roberta na ugradnju  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Pitao sam Charugu i Biker Boy-a.

Kazu da je super motor, bas su ga nahvalili.Jedino sto su mi rekli da su bas dugo cekali na neke delove, ali ja mislim da je to zato sto nismo imali ovde predstavnika.Sada je www.vmoto.rs .

Bas sam bio u prodavnici - salonu u Nehruovoj 51 .prosle nedelje, i naravno svaki ciga hvali svoga konja, e sad...Kazu da je suzukijev V agregat...Fabricke gume su mi sumnjive, njih bi odmah menjao i naravno ponovio bi se jednim "RACE"om  :)

 

Gledao sam na Youtube test vožnju GT250R i Kawasaki Ninje 250. Englezi koji su vozili rekoše da su na Hyosungu fabričke gume bolje od Kawinih, te da ih ne bi menjali. Za motor su rekli da je OK, ali je završna obrada lošija.

 

Sem što nema previše mesta za prtljag, motor deluje sasvim dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 984 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250GSA

Da da bas sam ih slusao sta pricaju, i mnogo je veci od kawe...

 

@Karaula

Naravno, neki oval ili trioval carbon  ;)

 

A jel ti smeta polozaj nogu pri duzoj voznji, posto je isti i na R-u ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 984 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250GSA

Hehe a i to sto kazes, mada ja mislim da je velicina ista i 125 i 250 i 650...Mada 650 je bas dobar  :)

Ee da, kako si montirao onu kameru na motor hahaha  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR600RR

napisa poduzi tekst ali neko obrisa...

ne znam sta smatras pod duzu voznju, ja nisam vozio vise od sat vremena bez pauze, ne mogu reci da mi u bilo kojim uslovima smeta polozaj nogu, u odnosu na afriku npr. koju sam vozio gde su mi noge malo ispruzenije, ovde su mi vise savijene u kolenu i u stopalu, to mi je bilo cudno u pocetku i trebalo mi je da se naviknem na zadnju kocnicu, jer pritiskanje stopalom na dole je suprotno o zatezanja noge, mozda je to moj subjektivni osecaj....meni je jedina mana vetar koji siba po kolenima ko lud, mada je to slucaj na bilo kom nakedu kad je visi vozac, dok meni uopste ne smeta za grudi i glavu....

 

...da, apsolutno su identicne velicine sva tri modela, sem samog agregata naravno....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Zeljo ako ti cena ne igra veliku ulogu uzmi 650, duze ce ti biti zanimljivjer 250 je ipak mala kubikaza za nekoga ko ima 18 godina. pre 2 godine ja sam sa 500 presao na 600 i i dalje mi je ok. Za 650 znam da je lud motor posto sam gledao na slikama sta radi jedan lik sa njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 984 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250GSA

jel me zezate vise za kameru, napisao sam 10 puta valjda...

 

Naravno da se zezam  ;)

Zeljo ako ti cena ne igra veliku ulogu uzmi 650, duze ce ti biti zanimljivjer 250 je ipak mala kubikaza za nekoga ko ima 18 godina. pre 2 godine ja sam sa 500 presao na 600 i i dalje mi je ok. Za 650 znam da je lud motor posto sam gledao na slikama sta radi jedan lik sa njim.

 

Znaci 650 pravi izbor, mada onda kada pogledam bolje da uzmem sv...ali je mnogo manji motor  :P

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Mozda...

Ne volim to merkanje tipa bolje ovo nego ono jer ces tako doci do neke cifre od Xy hiljada i skontati da ima jos 2 godine da stedis za njega... Mozda SV ali i ovo je skroz korektno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

250ccm verzija se daleko bolje pokazala prethodnih godina od svog veceg brata. Vazi za nepoderiv motor dok je 650ccm imala nekih decijih bolesti. Ne znam kako sad stoje stvari ali bi valjalo da potrazis jos malo po netu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 984 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250GSA

Mozda...

Ne volim to merkanje tipa bolje ovo nego ono jer ces tako doci do neke cifre od Xy hiljada i skontati da ima jos 2 godine da stedis za njega... Mozda SV ali i ovo je skroz korektno.

 

E ok brate.Hvala na savetu  :)

 

250ccm verzija se daleko bolje pokazala prethodnih godina od svog veceg brata. Vazi za nepoderiv motor dok je 650ccm imala nekih decijih bolesti. Ne znam kako sad stoje stvari ali bi valjalo da potrazis jos malo po netu.

 

A jel moze malo detaljnije, kakav je problem imao 650 i generalno koji su problemi kod ove marke ?

Meni je 250 kubika dovoljno sto se tice maksimalne brzine, ali 650 ubrzanje  :)

 

I ako si vozio ako moze neki komentar.Hvala  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Čitao sam test za 650cc verziju da ram nije dorastao snazi motora, u fazonu mašina je jača nego na SV a ram slabiji, pa se motor "uvija" pri žustroj vožnji. Doduše ovo je bio komentar profesionalnih vozača, u "normalnoj" upotrebi mislim da to ne predstavlja problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Hrvatska

A jel moze malo detaljnije, kakav je problem imao 650 i generalno koji su problemi kod ove marke ?

Meni je 250 kubika dovoljno sto se tice maksimalne brzine, ali 650 ubrzanje  :)

 

I ako si vozio ako moze neki komentar.Hvala  :)

 

Pošto ja već duži niz godina vozim Aquilu 250 i pratim razne strane forume, poznajem malo bolje tu marku i njihove modele motora. Hyosung GT 250 je kod nekog Amerikanca dosad prešao 113.000 km, na 97.000 on je mijenjao nekoliko zupčanika brzina i ležajeve (dva komada) radilice, sve ostalo još  i danas radi bez problema. Dakle, kvalitetan, robustan i izdržljiv motor.

 

Na kubikaži 650 problemi su počeli kad su u tvornici zbog ekološlih normi uveli uvođenje sekundarnog (svježeg) zraka u ispušni sustav motora. Taj svježi zrak u ispuhu pospješuje dodatno sagojevanje nesagorjelih plinova, ali on (hladan) dospjeva i na usijane dijelove glave motora, pa su se pojavljivali sluičajevi da su pucale glave motora u blizini ispušnih ventila.

 

Ti slučajevi su bili zabilježeni s modelima do 2004., kasniji modeli imaju neka tvornička poboljšanja po tom pitanju, pa se to više nije događalo. Ali među vlasnicima modela 650 i nadalje je ostala preporuka da se blindira (začepi) to uvođenje sekundarnog zraka, i tiime se definitivno uklanja svaka opasnost.

 

Blindiranje nije teško izvesti, oni koji su to uradili na starijim modelima nisu imali opisanih problema, takvi kvarovi su se događali samo ponekad, ali to je bilo dovoljno za uzbunu kod svih vlasnika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Hrvatska

palomas, akoo se ne varam kod vas se Hyosung reklamira dosta po  casopisima zar ne?

 

Kod nas je Hyosung konstantno u ponudi i prodaji već skoro desetak godina, prvi generalni uvoznik bio je Daewoo, a ovaj sad je isti onaj koji uvozi i Suzuki motocikle. Čitava tvornica Hyosung ustvari je "započela karijeru" kao Suzukijev pogon u Koreji, pa su kasnije postali vlastiti "brand", ali i danas se vidi puno sličnosti sa Suzukijem.

 

Bilo je kod nas više članaka, tekstova i predstavljanja novih modela, ali opet ni blizu kao kod bogatijih marki... Za vlasnike je najveća sreća što se rez. dijelovi mogu vrlo povoljno naručiti direktno iz Koreje, tako da su troškovi održavanja zanemarivo mali, posebno ako se usporede cijene s drugim modelima. http://www.hyosungsource.com/

 

A na motoru se ništa ne kvari, mene najviše "izluđuje" žaruljica za tablicu u zadnjoj lampi. Već su mi izgorjele dvije (42.000 km), a sve ostale žarulje na motoru još su originalne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 984 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250GSA

Uh bas sam se pozitivno iznenadio  :)

 

@palomas

Hvala puno, a nisam razumeo koji tacno imas model...

Negde sam cuo da brzo rdja i da je farba losa ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja