Jump to content

Moto Zajednica

Visinske pripreme-djir na Taru

Recommended Posts

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Obzirom da vremenske prilike jednostavno upucuju na to, a namjera se kuva vec neko vrijeme, moj sugradjanin i clan ovog foruma Sarac, Mr. Sci and my self planiramo ovaj weekend (predlazem subotu) da se provozamo do Tare i, vjerovatno, da se spustimo i do Mokre Gore-plan jos nije izdefinisan ali sve je to tu blizu, pa mozemo i improvizovati. Vecina vas zna da je gore priroda sjajna, putevi uski i krivudavi sa dosta serpentina tako da obavezuje na laganu i prijatnu voznjicu. Za one koji su respolozeni a iz BG ili okoline su, mislim da je najkrace i mozda najljepse doci preko VA, preci Debelo brdo i tu vas negdje i ja i Sarac cekamo (u Rogacici) da nastavimo prema Bajinoj Basti i dalje prema Tari. Sem sjajne prirode, u restoranima se moze naci i sjajna klopa tako da to moze biti dodatni motiv. Ako se dogovorimo, mozemo i sami da bacimo na zicu nesto, npr pored Drine, sto je feeling dovoljan sam za sebe.

 

Izvinjavam se sto nije najavljeno znatno ranije, ali zbog promjenljivog vremena zadnjih par sedmica, cinilo mi se pametnim ne dogovarati voznju mnogo unaprijed.

 

P.S.

Lalajko, imas PM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Za sada nemam ni PM a ni dozvolu za A kategoriju. Radim ubrzano na tome. Joj, po-lu-de-cu. Gde ste navalili tako rano? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Znas kako kaze Dell boy: "He who dares wins"

Uvali se negdje u sredinu, pomoli se Bogu, i cepaj...

Nadam se da ovo ne cita niko iz MUPa :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Super ideja!

Ja i drugar sutra iz Banjaluke krecemo za Kragujevac ali u subotu vece moramo da smo ovde zbog drugih obaveza!

Rado bismo produzili do Tare ali ...........bice i drugih prilika!

Sa srecom pa se vidimo na nekoj drugoj voznji!

Mene evo trese neki grip od jutros al ipak sutra idem(to je samo 500 kilometara) :lol:

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Ako nekim slucajem ruta prolazi mojim krajem, svratite na pice. Sto se tice nekih buducih djirova, mogucnost je uvijek tu, javite se. Grip ubijaj slaninom i bijelim lukom. WTF i onako ces se vjetriti :lol:

 

Sretan put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: bijeljina i prasnjavi drumovi

upravo stigao sa trodnevne voznje a ponovo bih,prije nekoliko dana tu relaciju sam presao autom bilo je prekrasno,ali motorom je fantasticno,posalji mi poruk da vidim kad se ide mozda imam jos snage

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Pozdrav svima. Sarac i ja smo se upravo vratili s puta. Bilo je FENOMENALNO. Slike cu postaviti najkasnije u ponedeljak.

 

Dacho, trazio sam te u petak u tvom lokalu oko 12h ali nisi bio tu. Mislio sam da te pozovem za danas. Idemo drugi put :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
Za sada nemam ni PM a ni dozvolu za A kategoriju. Radim

 

Nema ni Mika "A" pa je ove sezone prešao, ako se ne varam, oko 15-20.000 km tamo vamo, još samo da ode u inostranstvo bez dozvole i odma da ga upišemo u Ginisa :D:D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Evo i slicica sa putovanja:

 

Pripreme uvijek uzmu bar pola sata duze nego sto je planirano, pa se malo kasni sa polaskom. Odavde necemo slikati mnogo da ne bi kasnili da se u Mokroj gori nadjemo sa dobrim ortakom Kaletom, koji je iz Gorazda zapucao sam da se sretne s nama.

 

Put uz Drinu od Ljubovije ka Bajinoj Basti

404.jpg

 

Priroda, pogotovo Drina ovde su odmor za oci

jEAeB_img2994om0.th.jpg

 

Stizemo u Bajinu Bastu i svracamo u bajkerski lokal na kaficu. Medjutim, svi su izgleda otisli na voznju, pa mi na brzaka ispijamo kaubojski espreso (kad ubacis potkovicu da ne potone :lol: ) i brzo nastavljamo dalje da nas Kale ne bi cekao na Mokroj gori. I onako kasnimo...

Jedna napomena: svi oni koji idu preko Tare i dalje ka Kremnima i Mokroj gori treba da obrate paznju na to da na putu ima MNOGO rizle, pa oprezno.

404.jpg

 

I onda...perfect timing: bukvalno u istom momentu stizemo u centar Mokre gore dolazeci iz suprotnih pravaca. Mnogi ce prepoznati ovu kafanu. Na slici su Kale i Sarac (ovaj cupavi :mrgreen: ) Sarac vozi crnog ENa a Kale crveni LTD.

lhuMZ_img3000px6.th.jpg

 

Stizemo na Mecavnik i, naravno, motorima do zadnjeg metra moguce, parkiramo skoro na ulaz, a tamo na snowmobilima 3 jedre Beogradjanke.

gQR0V_img3003xm4.th.jpg

 

Naravno, tu i parkiramo.

404.jpg

 

Ulaz u Mecavnik je 180 dindzi, tek da se zna. Unutra je...pogledajte

MDNDM_img3005mg7.th.jpg

 

Dan je divan, unutra dosta svijeta, ma baaas dobro.

QsxLC_img3007fk0.th.jpg

 

Kale i ja.

AIO6F_img3008je2.th.jpg

 

Trabant stretch :lol:

HzC0f_img3009rh9.th.jpg

 

Mecavnik se siri, a ovo su, ili bar pretpostavljam, da ce biti konaci za one koji bi prespavali.

r7ofh_img3010fe8.th.jpg

 

Rastajmo se sa Kaletom i krecemo nazad. Zbog radova na tunelu ide se zaobilaznim putem u duzini 4 km koji je, ruku na srce, bolji nego sto sam se plasio da ce biti. Uzak, krivudav i FENOMENALAN pogled.

zAnP9_img3014yb2.th.jpg

 

Mzq0f_img3017of0.th.jpg

 

Pogled na Mecavnik odozgo.

80I4U_img3020yw3.th.jpg

 

Kad smo vec stali, red je i da se mezne nesto. Pa'j sad: provjerena hajducka i bajkerska kombinacija: adidas slanina i mladi luk. :weedman:

Kao sto mozete primjetiti, moj bajk ima i radnu povrsinu za ove stvari.

lhYs9_img3019rd0.th.jpg

 

Prijatno...

JOQI5_img3022eb5.th.jpg

 

Prelazimo Taru i spustamo se prema Bajinoj Basti. Idemo da obidjemo manastir Racu. I tamo kao iz bajke.

404.jpg

 

AMD7D_img3024ce5.th.jpg

 

404.jpg

 

404.jpg

 

Vec je kasno popodne i krecemo nazad. Ovde smo trebali da se nadjemo sa onima koji su trebali da dodju preko Debelog brda (Fat hill) - Rogacica.

404.jpg

 

U ovoj kafani uvijek imate dimljene koljenice. Jako ukusno-preporucujem.

mluqm_img3030vz7.th.jpg

 

Obzirom da citav dan nismo popili ni kap alkohola, a buduci da smo vec umorni, dozvoljavamo sebi da popijemo po jedno pivo, cisto radi B vitamina :mrgreen:

Ovo je jedan od novoniklih restorancica u etno fazonu pokraj drine. Prilicno je ukusno sredjen a i cijene su stvarno prihvatljive. Kurioziteta radi, reci cu samo da je porcija odlicne riblje corbe 1 euro?!

404.jpg

Tu negdje ima vikendicu i Jovan Memedovic. Pogled na Drinu, jos jednom.

nDX6l_img3031qs3.th.jpg

 

Eto, iskreno se nadam da ce nam se na nekom sledecem putovanju pridruziti jos neko jer ovaj kraj stvarno obiluje must2see prirodom i drugim zanimljivim stvarima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Svaka vam cast! Jedan od najlepsih putopisa koje sam procitao. Jako mi je zao sto nisam mogao da idem sa vama i nadam se da ce se ovo ponoviti kad polozim. Zavidim vam, mnogo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: bijeljina i prasnjavi drumovi

meni je dovoljno samo dva sata prije javiti uvijek sam spreman,lijepe foto

i drago mi je da ste se lijepo druzili

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: bijeljina i prasnjavi drumovi
Odlicno ljudi' date=' odlicno... popi.dim prosto, ovako lepo vreme, ljudi putuju, uzivaju a ja jos nisam sredio motor... :(:(:([/quote']sta nedostaje od dijelova da to sredimo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600
Odlicno ljudi' date=' odlicno... popi.dim prosto, ovako lepo vreme, ljudi putuju, uzivaju a ja jos nisam sredio motor... :(:(:([/quote']sta nedostaje od dijelova da to sredimo

 

Samo rad, rad, rad i nesto para... sve delove uglavnom imam, neke treba da napravim... Jos uvek mi se nije smucilo sredjivanje, samo me uhvatio neizdrz da vozim motor i to nevidjeni...

 

P.S.

Izvinite za OFF, reko da odgovorim coveku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha XJ 900s Diversion Streetfighter

:kul:' Svaka cast! da ste se javili bar dan-dva ranije da mogu da menjam smenu i ja bih bio sa vama!:kul:'

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja