Jump to content

Moto Zajednica

:: scooter ili tomos ::

Recommended Posts

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

bas tako radicu

gde ima 230 strana skutera? ja nevidim nidje

 

 

 

 

 

Nisi ni gledao.

 

 

Vidim da i ovde bazirate sve svoje "argumente" na vlastitoj neobavještenosti. Tomosa je bilo milione jer je do prije 10godina skuter (osim vespe) na ovim prostorima bio stran pojam, sada je Tomosa sve manje a skutera sve više.

 

Vaše dječije komentare o mojoj mržnji prema tomosu ostavite po strani, odmah ću reći i zašto ga mrzim. Opstao je 50 godina samo zato što je više od 30 bio pod zaštitom države i nisi mogao da kupiš ništa drugo bez debelih veza, uvozne dozvole i gomile para za najrazličitije dažbine. Niko ga nije kupovao zato što je dobar nego zato što je samo to moglo da se kupi, čim je nestala zaštita države ljudi su prestali da ih kupuju, i ubrzo je Tomos pukao i kupila ga je Hidria. Sada kako se kod nas otvara kinesko tržište Tomos će postati najveći proizvođač naljepnica, koje će da ljepe na "svoje" nove modele koji su došli iz kine. A vi pričate o nekom kvalitetu...

Ovde ga branite samo par vas kojima je prvi "motor" i par matoraca kojima život nije ispao kako su se nadali pa se prisjećaju kako im je bilo "ljepo" kad su bili mlađi i vozili Tomosa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

tomos anp 4 je legneda kakav ni jedan kineski skuter nece biti...

Kad bi sad vratili bt-a u proizvodnju a ne one nove modele skocila bi im prodaja odmah i jos malod a g aredizjaniraju i poprave par sitnica oko hladjenja tj stave veca ona rebra za hladjenje ni jedan kineski skuter ne bi mogao da mu paria.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

tomos anp 4 je legneda kakav ni jedan kineski skuter nece biti...

Kad bi sad vratili bt-a u proizvodnju a ne one nove modele skocila bi im prodaja odmah i jos malod a g aredizjaniraju i poprave par sitnica oko hladjenja tj stave veca ona rebra za hladjenje ni jedan kineski skuter ne bi mogao da mu paria.

Ne znam po čemu je to APN4 legenda, moraćeš da objasniš, legenda se ne postaje time što si jedini na tržištu, to se zove monopol.

 

Neka neko navede koliko je koštao novi Tomos BT, i recimo Zastava u isto vrjeme, neko sigurno zna tačan podatak. Pa kada to uporedimo sa današnjim cenama da vidiš kakav se motor može kupiti za te pare, odmah će ti biti jasno zašto je proizvodnja davno prekinuta, niko nije toliko glup.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

@Radic

Sad stvarno pretjerujes, neke insinuacije navodis, irelevantno pricas, nepovezano brate. Joj kad bi se Peugeot vratio proizvodnji testera pa stavio bolje zube, malo razmakeo pa noviji materijal, kako bi to jelo drva, ej, ne bi mu ni jedna stilovka mogla primirisati kako bi to rezalo ko ludo, jes ti vidio moj ti brate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova

ovo je glupo raspravljati. neko voli neko ne, ne možemo sad da se ubedimo dal je dobar ili nije. možemo samo da se svađamo, neki su već počeli da se vređaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

ovo je glupo raspravljati. neko voli neko ne

 

Bravo pegaso, ovo je sustina svega, sto smo mi napominjali jos davnih dana. Nije ovo prva ovakva tema, da ste malo duze na forumu znali bi sta je sve bilo. Jednostavno ako volis tomos i ako ti je u finom sjecanju, ne trebas svima nabijati na nos da je najbolji. Jos uz to pokretati neke djecije teme tipa skuter ili tomos. Mislim, cim sam ugledao ovu temu odmah sam se nasmijao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

ovo je glupo raspravljati. neko voli neko ne, ne možemo sad da se ubedimo dal je dobar ili nije. možemo samo da se svađamo, neki su već počeli da se vređaju

Upravo, pokretanje ove teme je obična glupost, da je onaj koji ju je pokrenuo uopšte razmislio ne bi ni postojala. Jedini razlog da pokrene temu bilo je se tomos izdigne iznad nečega, kao ono "ja vozim tomos i mislim da je super" a svi ostali su budale. Tomos je jeftino prevozno sredstvo za onoga ko nema para za ništa bolje, to je jedini razlog njegovog postojanja. Jedina dobra strana mu je što polovan košta ko malo bolje biciklo, a koliko ćeš se navozat za te pare to je pod znakom pitanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova

pa onaj što je pokrenuo ima 14 godina. i napravi ,rat'. al dobro, nije ovaj forum samo za iskusne, mogu svi da započinju teme koje hoće ali ne moraju svi da odgovore. zato je bezveze pominjati da je tema glupa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

evo ja da zapocnem temu. . .  ovo bi pre bila tema za neke vozace koje imaju neki apn,automatik tj nekog tomosa . . . ili scooter . .  ja glasam da bi pre imao nekog tomosa nego nekog scootera  . . .

 

tomos 1

DA,taj sto je pokrenuo temu ima 14god i nije znao kako niko nije napekao celome svetu kolaca! dete je bilo potpuno jasno i iskreno,a to sto ste se vi primili i osnov za sve to se ne treba traziti na forumu!! mozda u nekoj ustanovi!! juce se pokazalo da smo svi isti,bilo sta vozili! nemojte da pokrene sumnja u sve to!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

evo ja da zapocnem temu. . .  ovo bi pre bila tema za neke vozace koje imaju neki apn,automatik tj nekog tomosa . . . ili scooter . .  ja glasam da bi pre imao nekog tomosa nego nekog scootera  . . .

 

tomos 1

 

ajde da kazemo apn,automatik,i ti koji se pamte i koji ce se pamtiti . . . a skuteri svi isto je sve to

 

Bio je iskren, iskreno je napisao da je tema namjenjena za napušavanje skutera, jer on vozi tomos pa mora da ga veliča

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

nikada nisam razumeo ljude koji se srame svoje proslosti i svojih pocetaka??? ko od nas nije petljao i vozio neki od tomosa????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

А шта сад!?

 

"Тори Мери-4": скутер са АПН-овом машином.

 

;D ;D ;D

 

 

I jedino je ta masina vredela,jer sbog malih tockica i polozaja sedenja je bio lak za padanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DR 650, Kawasaki KLE 500

arny dosadan si postao meni kao i mnogimljudima sa foruma tomos je boi prvi motor ti sad od 10 000 ljudi se naso da se ljutis na tomos pa nznm cemu to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

arny dosadan si postao meni kao i mnogimljudima sa foruma tomos je boi prvi motor ti sad od 10 000 ljudi se naso da se ljutis na tomos pa nznm cemu to

Ajde koriguj ovaj tekst prvo, da shvatim šta si htjeo reć, pa možda bude dostojno odgovora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova

zar ovo ljudi nije tema skuter ili tomos.......što se ljutite na čoveka ako ima svoje mišljenje......čak šta više,koliko sam ukapirao ko ima tomosa,o tomosu sve najbolje....a ko ima skuter,o skuteru sve najbolje........

 

jedina je razlika što su tomosi(još za sad-a)zastupljeniji nego skuteri,pa vas je malo više......

 

najjednostavnije da se lepo stavi "crno na belo",šta to tomos ima a skuter ne i obrnuto...i eto rešenja,ove glupe polemike

 

mada to verovatno nije zanimljivo pogotovu ljubiteljima tomosa...jer bi njihova lista bila malena ;)

 

evo da počnem:

fabrički disk

anlaser

četvorotaktni(pouzdaniji)motor

aerodinamika

ikakva zaštita od vetra

ovlašteni servisi(ne ovo nije šala)

signalizacija

gepek(iliti tovarni prostor)

potrošnja

 

a da......mislim da je bolje da zaključate temu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Evo sad spisak sta iam tomsos

Fabricki disk (bt-ctx)

aerodinamku (bt/atx/ctx)

zastita od vetra je bila na jednom modelu apn koji ej imao bas spustenu zastitu preko nogu licio je na vespu

Svi tomosi imaju signalizaciju (osim ako im valsnik ne skine)

gepek je malen samo za alat ako ikod drugih motora sa manuelnim menjacem

potrosnja je mala (1.8l-2.8l za 50ccm a za 80ccm 3.5 a za 90ccm 4l)

manuelni menjac

izdrzljivost u normalnim uslovima rada (ponekad i u nenormalim 5 ljudi na apn-u)

jeftini delovi

ima servisa verovali ili ne ovlascenih

laksi je od skutera

veliki tockovi (manja sansa za padanje ako se uleti u veliku rupu na putu)

okretnos

ako ima jos neko da doda nesto pozitivno neka izvoli :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

aerodinamku (bt/atx/ctx)

I šta reći poslje ovoga  ;D

 

samo sam hteo da kazem da si nas smorio nikad neces znati sta je tomos

Znam ja dobro šta je Tomos, volio bih samo da nikad nisam ni saznao, a smarate i vi mene sa vašim dječijim komentarima pa nikom ništa

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Evo jedne informacije dali ste znali da je tomos pravio one na izgled smesne modele zaobljene napred to je bilo davnih 50-60 imali su 50cc i isli su do 150km/h bez broblema cak su tad imali vodeno hladjenje http://tomos.11.forumer.com/viewtopic.php?t=37

Dalje ukucajte tomos mini gp znaci motor je prototip ali ako to zazivi... ima 80ccm i vice do 160 sto je sasvim solidno a i maske mogu da se porede sa drugim markiranim motorima.

A sto se tice bt-a da nema aerodinamiku postojala je verzija s n ona sa n je ima skorz okolop oko masine dole i nije izgledala ruzno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Znamo mi svi dobro istoriju Tomosa i njegove trkačke prototipove, koji nemaju nikakve veze sa serijskim modelima, a i to je bilo prije 30godina.

Pogledaj istoriju MZ-a, nekada šampion u klasi 250cc, zatvorili prije par godina, ostalo samo ime, a bio je puno ozbiljniji proizvođač od Tomosa.

A sto se tice bt-a da nema aerodinamiku postojala je verzija s n ona sa n je ima skorz okolop oko masine dole i nije izgledala ruzno.

Imao sam baš ovakav, mogu samo reći "ljepota je u oku posmatrača"  ;D

5ca95a3d9453-308x231.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650

Ako je izbor između tomosa i kineskog skutera,uzeću tomos,jer od oba očekujem da se kvare,a za tomos ima delova i na trafici i jeftini su,a platiću ga 300 - 400 evra,za koliko mogu i da ga prodam,dok kineza teško ko je uspeo da uvalja polovnog. Ako je u pitanju japanski ili italijanski skuter,ne vidim razlog da se uzima tomos,jer nema tu poređenja što se tiče kvaliteta... Razumem da oni koji trenutno voze tomosa(skupljaju kintu za nešto bolje sa brzinama) imaju želju da ga odbrane, i dobar je on,kad počinješ da voziš,ali ako već neko želi ozbiljnije da vozi,nema tu mesta za njega...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

aerodinamku (bt/atx/ctx)

I šta reći poslje ovoga  ;D

 

samo sam hteo da kazem da si nas smorio nikad neces znati sta je tomos

Znam ja dobro šta je Tomos, volio bih samo da nikad nisam ni saznao, a smarate i vi mene sa vašim dječijim komentarima pa nikom ništa

Auuu ljudi a zar vama nije mozda palo na pamet da neki od nas ne zele da saznaju sta je Tomos?

Posto mi je jedan post vec nestao,valjda je nekom smetao ili sta,necu se ponavljati,samo bih zeleo da istaknem da su izgleda glavni argumenti poneki delovi na ponekim modelima,bogata trkacka istorija(nekada davno,skoro bez dodirnih tacaka sa serijskim modelima),manuelni menjac,opet ne na svim modelima,mada je po gradu kod malih kubikaza po meni daleko korisniji automatski (da ne vrtim hiljdu puta brzine od semafora do semafora) i naravno ustaljeno misljenje vlasnika istih da su skuteri sranje. Ono sto je jos vise zabrinjavajuce je da se ovo ponavlja iz posta u post ,kao pokvarena ploca,kao da i sami sebe pokusavaju da ubede. Opet napominjem nek svako vozi ono sto mu se svidja,ukusi se razlikuju,ali nemojte da pljujete po necemu ako nemate jake i konkretne dokaze da potkrepite celu pricu,pogotovo da bi uzdigli svoje vozilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja