Jump to content

Moto Zajednica

:: scooter ili tomos ::

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

nebi nikog da vredjam ali scooter je gay :P salim se hahahah atx 50 moze skoro svaki skuter od 50 da dobije :P

 

hahahahhh pa jeste tako  :D

 

sedis ko na wc šolji,mali tockici ko na kolicima za beton,polozaj vozaca extra šmešan...da nepricamo o tome kako ide i koliko kostaju delovi..a za te pare koje se potrose na skuter moze se uzeti  neki mnogo ozbiljniji motor...bar od 125 kubika  :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

+1 za tomosa.

Tomos mi je u srcu, a nauci se rad menjacem, odrzavanje i popravke u samostalnoj reziji, pouzdane, jevtine masine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ako su skuteri svi isti onda bi ja vozio GP800 pre nego da mi plaćaju da vozim Tomosa. Ako misliš na one od 50cc onda je i meni to sve isto, sve su to bicikla s pomoćnim motorom, biram pre skuter, jer ima prtljažnik, veće sedište, el starter, nemoram da se mlatim sa brzinama  koje su sve iste samo se više dere, a ima i dosta dobrih skutera sa velikim točkovima(za one kojima je mana mali točak).

Ako gledate sa strane troškova i Fića je bolji auto od Mercedesa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sam kao mali, naravno, vozio tomose (automatik, APN4-6). Jos uvek su mi dragi i iam lepe uspomene na njih. Sad vozim skuter, malo jaci. Da se ne lazemo, ti tomosi su davno prevazidjena stvar. Ne bih nikad menjao ni ovaj sad ni runnera koji sam pre vozio za nekog apenca. Sve je to lepo, ali....Ja volim staru BUBU i sve je to lepo, ali nekako mi udobnija laguna i lepsa mi za voznju. Meni odrzavanje ne predtavlja problem i govorim iz moje perspektive. Da nemam za odrzavanje ovog vozio bih nesto jeftinije i losije ili ne bih vozio nista. Svako treba da vozi ono sto moze da odrzava, pa bilo to neki tomos ili HD. Samo ne kapiram one sto hoce novu R1 a nemaju za gume, za kocnice, sipaju najjeftinije ulje....Uh odoh daleko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova

ne znam za vas ljudi....posedovao  sam raznorazne apn-ove,automatike.........možda je to i bilo takvo vreme....ali svaki drugi dan....duvaj diznu menjaj svećicu...šteluj paljenje......e ako nije to.....onda generalna......kod tomosa četvrta stvar ne postoji....jeste da su delovi uvek bagatela,i da je majstor uvek bio neki prijatelj iliti poznanik...ali onaj ko kaže da je vozio tomosa...i da u toku jedne godine nije ništa dirao...TAJ LAŽE

u početku sam mislio"to je normalno....ipak su to sve stari motori" ali ni ta teorija ne pije vodu...moj brat ima "novog"automatika 2008 god.

košta ko da je yamaha....i verovatno samo prve godine nije ništa dirao(ali verovatno jer ga je"razrađivao-pazio")

neću da ga hvalim....moja supruga ima kineza,treća godina,kupljen nov.....košta kao pola automatika....i dan danas ne znam gde je svećica(čak već počinjem da sumnjam da on to ni nema).....troši kao upaljač....gurbla je za ukras,gepek kao jugo...........

a kakvi su tek onda oni malo kvalitetniji skuteri?

 

to je ok da sve nas vežu neke uspomene za apn-ove,automatike,petnaje,elektronike.....ali to su samo uspomene....jer tada za drugo nismo znali...NE MOŽE DA SE POREDI nijedan tomos ni sa kineskim skuterom,a kamoli sa skuteron nekog"ozbiljnijeg proizvođača"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Moze bez problema da izdrzi godinu,da ne pipnes nista,zavisi koliko predjes,ja svecicu nisam promenuo vec dve sezone,tj godine,sezona ne postoji.

 

Ako si svaki dan stelovao paljenje,menja svecice itd,znaci da nisi znao da nastelujes taj motor. Zasto li ja sa tim nemam problema.  Jedino sto  ne  moze dovoljno dugo da mi izdrzi jeste radilica,donji lezaj,5-6 000 max i karike. Klip isti imam vec -6-7 000 mozda i vise

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ma ovo je dilema tipa, Yugo ili ne znam da ne preteram Hyndai I10 ili Shevrolet Spark ili Kia (ona mala, ne znam kako se zove).

Da ne pominjem Italijane, Fiat Panda je za Yuga vozilo iz buducnosti (bilo 1.2 benzin, bilo 1.3 dizel), ma bre da biras, sta si se uvatio za Tomos, a da ne pricamo da to i nije nasa fabrika, pa da je neki patriotizam u pitanju. Pogledaj bre cenu, neka ti to bude vazan uslov takodje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Imam jedno skuterce, doduse sa gumama sirine 130 niskoprofilnim i tockovima od 13" svecica traje, ne znam vec koliko, za sada oko 8000 km. Bez intervencija, zamena ulja na 2-2500km i to je to. Sa tomosima od 50ccm (ako pricamo o istoj klasi, odnosno kategorije bicikl sa pomocnim motorom ) ne stizu me tako lako.

 

Za gradske uslove, skuter je definitivno povoljniji, najvise zahvaljujuci prenosu gde je u svakom trenutku dostupna maksimalna snaga, sto je itekako prednost kod ovako nejakih masina. Takodje, nepostojanje signalizacije u urbanim sredinama, gde je potrebno menjati trake i sl. na ekvivalentnim tomosima, ne smatram previse bezbednim.

 

Sa druge strane, ako se moped koristi da se za njega zaveze motika i ide na njivu, ili stapovi za pecanje, po losijem putu i po selima i cesto neasfaltiranim putevima, onda tu APN serija nema premca.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Imam jedno skuterce, doduse sa gumama sirine 130 niskoprofilnim i tockovima od 13" svecica traje, ne znam vec koliko, za sada oko 8000 km. Bez intervencija, zamena ulja na 2-2500km i to je to. Sa tomosima od 50ccm (ako pricamo o istoj klasi, odnosno kategorije bicikl sa pomocnim motorom ) ne stizu me tako lako.

 

Za gradske uslove, skuter je definitivno povoljniji, najvise zahvaljujuci prenosu gde je u svakom trenutku dostupna maksimalna snaga, sto je itekako prednost kod ovako nejakih masina. Takodje, nepostojanje signalizacije u urbanim sredinama, gde je potrebno menjati trake i sl. na ekvivalentnim tomosima, ne smatram previse bezbednim.

 

Sa druge strane, ako se moped koristi da se za njega zaveze motika i ide na njivu, ili stapovi za pecanje, po losijem putu i po selima i cesto neasfaltiranim putevima, onda tu APN serija nema premca.

 

 

Ej men! (amin)  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650 2008

sprint sport( na prodaju ) motor koji je jedan od boljih i koji mi je veoma drag ali prelazi se na vece i rastajem se sa njime samo zato >:(

post-2876-12879069044966_thumb.jpg

post-2876-12879069045193_thumb.jpg

post-2876-12879069045473_thumb.jpg

post-2876-12879069045696_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

komsija?! da nisi frljao malo temu,ovde se pljuju skuteri i tomosi!!  :D :D

ponuda i potraznja je malo dalje niz ulicu na buvljaku!!!  ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: banovo brdo gornji kraj
  • Motocikl: Suzuki GS 500

komsija?! da nisi frljao malo temu,ovde se pljuju skuteri i tomosi!!  :D :D

ponuda i potraznja je malo dalje niz ulicu na buvljaku!!!  ;) ;)

 

 

HAHAH JES VALA :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Motocikl: piaGGio TypHoon

komsija?! da nisi frljao malo temu,ovde se pljuju skuteri i tomosi!!  :D :D

ponuda i potraznja je malo dalje niz ulicu na buvljaku!!!  ;) ;)

 

dobro kaze svetac ako prodajes skuter napravi svoju temu ili idi na temu scooteri pa ga tamo prodavaj,ovde su samo misljenja ne kupovine i prodaje!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650 2008

komsija?! da nisi frljao malo temu,ovde se pljuju skuteri i tomosi!!  :D :D

ponuda i potraznja je malo dalje niz ulicu na buvljaku!!!  ;) ;)

 

dobro kaze svetac ako prodajes skuter napravi svoju temu ili idi na temu scooteri pa ga tamo prodavaj,ovde su samo misljenja ne kupovine i prodaje!!!

 

 

 

momci napravljeno ;) !!!!!!! sorry za off.mozart junior!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja