Jump to content

Moto Zajednica

:: scooter ili tomos ::

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

... Da odes kod devojke nikada cist ne mozes, uvek se usmrdis na mesavinu i zakalja nogavice...

 

Pa nije niko ni rekao da je Tomos mašina za šminkere ;D ;D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

A BT pripremljen za trke se djeli za džabe na cesti, ups izvinjavam se, će da se djeli za džabe na cesti

 

Friziranje bt-a ne moze da izadje preko 200 evra pa da ga jebes,dok za skuter je malo bolji aispuh toliko.

Auspuh za skuter je toliko jer ga kupuješ u radnji i plaćaš ime, a za BTa je džaba jer ga sam praviš. Zašto nebi mogao sam da napraviš auspuh za skuter?

 

Zato sto skutere voze fenseri vecinom,koji ne znaju sta je rezona. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ma kakvi, 49cc pa nikada da isaltas. Sve patike iscepas. To je glupost. Plus je neergonomican pa bole zglobovi. Sediste kao tapacirana daska... Da odes kod devojke nikada cist ne mozes, uvek se usmrdis na mesavinu i zakalja nogavice. Sta mi to treba, i jos sto stalno moram da prckam nesto i stelujem. Ja hocu da sednem i da se vozim, ako mi se prcka kupicu lego kockice.

 

 

Sto vas volim fine i ciste,pravi bajkeri  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ma kakvi, 49cc pa nikada da isaltas. Sve patike iscepas. To je glupost. Plus je neergonomican pa bole zglobovi. Sediste kao tapacirana daska... Da odes kod devojke nikada cist ne mozes, uvek se usmrdis na mesavinu i zakalja nogavice. Sta mi to treba, i jos sto stalno moram da prckam nesto i stelujem. Ja hocu da sednem i da se vozim, ako mi se prcka kupicu lego kockice.

 

 

Sto vas volim fine i ciste,pravi bajkeri  ;)

Ne njegujemo svi pravilo da su bajkeri prljavi i smrdljivi.

 

A BT pripremljen za trke se djeli za džabe na cesti, ups izvinjavam se, će da se djeli za džabe na cesti

 

Friziranje bt-a ne moze da izadje preko 200 evra pa da ga jebes,dok za skuter je malo bolji aispuh toliko.

Auspuh za skuter je toliko jer ga kupuješ u radnji i plaćaš ime, a za BTa je džaba jer ga sam praviš. Zašto nebi mogao sam da napraviš auspuh za skuter?

 

Zato sto skutere voze fenseri vecinom,koji ne znaju sta je rezona. 

Jes vala, nisi pravi bajker dok ti se na 2km od garaze ne odvali rezona koju ti je polusljepi komsija poslje pet piva i tri sata jedva uspio da zavari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ma kakvi, 49cc pa nikada da isaltas. Sve patike iscepas. To je glupost. Plus je neergonomican pa bole zglobovi. Sediste kao tapacirana daska... Da odes kod devojke nikada cist ne mozes, uvek se usmrdis na mesavinu i zakalja nogavice. Sta mi to treba, i jos sto stalno moram da prckam nesto i stelujem. Ja hocu da sednem i da se vozim, ako mi se prcka kupicu lego kockice.

 

 

Sto vas volim fine i ciste,pravi bajkeri  ;)

Ne njegujemo svi pravilo da su bajkeri prljavi i smrdljivi.

 

A BT pripremljen za trke se djeli za džabe na cesti, ups izvinjavam se, će da se djeli za džabe na cesti

 

Friziranje bt-a ne moze da izadje preko 200 evra pa da ga jebes,dok za skuter je malo bolji aispuh toliko.

Auspuh za skuter je toliko jer ga kupuješ u radnji i plaćaš ime, a za BTa je džaba jer ga sam praviš. Zašto nebi mogao sam da napraviš auspuh za skuter?

 

Zato sto skutere voze fenseri vecinom,koji ne znaju sta je rezona. 

Jes vala, nisi pravi bajker dok ti se na 2km od garaze ne odvali rezona koju ti je polusljepi komsija poslje pet piva i tri sata jedva uspio da zavari.

 

Ne znam kako tvoj komsija vari,moj i posle gajbe radi odlicno.    Sigurno su ti i ta tri majstora bila takva,kad sjebavaju navoje,ste culi za feder platne? Opusteno,nisu ni kinezi culi pa prave motore  ;)  :D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ja sam ga se rjesio ko sto bi vi kineza, bez grama emocije, laknulo mi je kad je otisao iako je to moj prvi motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

bas me zanima kad ce da naprave kineza da ide ko elektronik... :)

ili ko 15tica,,, :)

 

Hahaha! NIKAD! Pa ni onda....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Sto volim ove skuterase sto nece da smrde na mesavinu,koji neznaju sta je rezonator i sl.i nemaju pojma oko mehanike a kad se povede neki razgovor sve znaju o motorima.

 

A najvise ih volim kad im nesto bezveze crkne na motoru,pa oteraju kod majstora a on ih odere(onda cute ko popisani)i jos i ne popravi kako treba pa celu sezonu provedu od majstora do majstora :D.

 

Tako sam ja dok sam isao u srednju ginuo sa" poznavacima motora"iz odelenja,sve su oni znali i koji koliko ima konja,i koliko ide,koliko koja masina prelazi do generalne,koju koji ima manu,nema sta nisu znali,a nikad nisu ni seli na motor :D.

 

Ne dirajte skuterase jer oni sve znaju,jer nihovi motori su brzi,lepsi,upravljiviji cak i od najnovijih R-ova,i na tako prgavom "motoru"svaki dan se racuna kao godina,i zato oni znaji sve jer najduze voze "motore".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Sto volim ove skuterase sto nece da smrde na mesavinu,koji neznaju sta je rezonator i sl.i nemaju pojma oko mehanike a kad se povede neki razgovor sve znaju o motorima.

 

A najvise ih volim kad im nesto bezveze crkne na motoru,pa oteraju kod majstora a on ih odere(onda cute ko popisani)i jos i ne popravi kako treba pa celu sezonu provedu od majstora do majstora :D.

 

Tako sam ja dok sam isao u srednju ginuo sa" poznavacima motora"iz odelenja,sve su oni znali i koji koliko ima konja,i koliko ide,koliko koja masina prelazi do generalne,koju koji ima manu,nema sta nisu znali,a nikad nisu ni seli na motor :D.

 

Ne dirajte skuterase jer oni sve znaju,jer nihovi motori su brzi,lepsi,upravljiviji cak i od najnovijih R-ova,i na tako prgavom "motoru"svaki dan se racuna kao godina,i zato oni znaji sve jer najduze voze "motore".

I zaboravio si na kraju da kazes cast izuzecima ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Sto volim ove skuterase sto nece da smrde na mesavinu,koji neznaju sta je rezonator i sl.i nemaju pojma oko mehanike a kad se povede neki razgovor sve znaju o motorima.

 

A najvise ih volim kad im nesto bezveze crkne na motoru,pa oteraju kod majstora a on ih odere(onda cute ko popisani)i jos i ne popravi kako treba pa celu sezonu provedu od majstora do majstora :D.

 

Tako sam ja dok sam isao u srednju ginuo sa" poznavacima motora"iz odelenja,sve su oni znali i koji koliko ima konja,i koliko ide,koliko koja masina prelazi do generalne,koju koji ima manu,nema sta nisu znali,a nikad nisu ni seli na motor :D.

 

Ne dirajte skuterase jer oni sve znaju,jer nihovi motori su brzi,lepsi,upravljiviji cak i od najnovijih R-ova,i na tako prgavom "motoru"svaki dan se racuna kao godina,i zato oni znaji sve jer najduze voze "motore".

 

Pa ja ne moram nista ni da pisem,sve im lepo kazes  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nemoj tako napamet da pricas a ne znas me. Za tvoj info po struci sam automehanicar i teh. drumskog saobracaja, bez problema servisiram svoj skuter, sta god da treba pa makar i generalni remont.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Nemoj tako napamet da pricas a ne znas me. Za tvoj info po struci sam automehanicar i teh. drumskog saobracaja, bez problema servisiram svoj skuter, sta god da treba pa makar i generalni remont.

al nije kineski....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

E bas me lepo nasmejo onaj arnyman covece sa mojim tomosom dnevno prelaizm od 50km - 80km - 100km zavisi dal je radni dan vikend ili raspust to po sezoni izadje oko 5000-7000km ne zanm deli neki skuter tera toliko za sezonu tj moze on ali dali njegovi vlasnici teraju toliko i toliko o ne prakticnosi i nepouzdanosti tomosa.

Jednini probleme koje sam imao su moje greske pogresan filter za gorivo i losa procena pa sam nabo na kamen i polomio deklu osim toga nista sve je ok par sitnica je povuko los filter i manjak ulja u karteru ali to je zbog mog divljanja a ne zbog loseg kvaliteta masine.

Na mom satu pise +22000km tad je stao jer treba da se zameni caura pre puz zubcaniak a od tad je preso preko 3000km i pitanje je koliko je jos preso kod predhotnog vlasnika jer je njemu stao sat.

Sto se tice brzine ne moze ko bt 110 ali ide do 70 jos jedna napomean busen je na 39.5 i ne kvari se kao sto mnogi misle da ce se pokvariti nakon budzenja samo kontrola i ne przenje do kraja.

Danas sam ga uz avalu terao u 4-toj celo vreme bez problema.

I jos jedna stvar sve tomose koji se danas voze su napravljanei pre 20 i nesto god zanci da se oni 20 i nesto god kotrljaju a gde ces naci kuter star 20 i nesto god oism vespi nigde a tek za 20 god.

I ako ih ima redji su jer ti sad mozes skuter 01 god da nabaivs za manje od 1000e kod nas a u inostranstvu jos jeftinije

Generalka za tomos je 60e sa sve majstorom i ponovo mozes da se vozis a za skuter bez 100e minimum nista.

Jbg neko ima kompelkse da je tomosa sramota voziti a neko ne.

Dalje da se sredi jedan atx da ide 90km/h treba ti oko 80e da zamenis radilicu karburator cilindar glavu klip karike i auspuh i da ti posle nista ne riknjava.

Dok na vecini skutera kad se radi kit ne menja se railica koja opet trpi vece opterecenje i pre crkava.

I jos jedno pitanje dali si ti ikad sam popravljo motor osim sto si gledao majstora kako to radi jer dok ti sam ne sastavis nesto nikad ti nece biti kako treba i uvek ces misliti ma sta je sad a resenje je u dosta slucajeva kranje prosto.

A sto se tice tvog tomosa pitanje je sta si ti imao i dali si uzeo nesto u dobrom stanju ili prvo na sta si naleteo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Jako cudna matematika da Tomos koji prelazi po 5-7k km po sezoni(koliko ni jedan drugi skuter nece moci) posle 20+ godina eksplatacije ima predjenih 22-25k km,  :-\ hm mene nisu tako ucili...

Ma nek svako vozi sta mu se svidja,zivi i pusti druge da zive.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ne interesuje me uopšte koliko vi prelazite na tim sranjima, prelazio sam i ja na skuteru 6000km svaku sezonu, nonstop mi je radio sat, nijednom se nije pokvario, nije se pokvario ni pokazivač goriva, ni obrtomjer, niti su gorele sijalice. Nisam morao da rasturam amortizere svake sezone i nonstop nešto da štelujem, nisam morao da pravim mješavinu, nisam morao da nosim kacigu u ruci, nisam morao da šaltam brzine a išao sam brže nego sa  BT-om. Imao sam el. starter, duple H4 farove, veliko sjedište, mjesta za stvari i bez kofera, 80km/h prosečnu putnu brzinu, stabilnost u krivinama i relativnu udobnost. Sve za 1250eura, nov. Za te pare sam mogao kupit APN6, i biciklo, da imam nešto sigurno kad treba da idem na neki duži put. Znam da ima tomosa za 300-400 eura, ali ako ću da kupujem tuđu 20 godina staru tranju, uzeću motor a ne bicikl.

 

Te bajke o 20 godina starim Tomosima pričajte nekome drugome, mogao je trajati 20 godina jedino ako je neko zaboravio na njega prvih 15. Prodali su ih milione, a sada te "20 godina" stare preživjele primjerke možeš izbrojat na prste. Mjenja se sve živo, vare se ramovi, kupuju novi točkovi, svako malo se repariraju vile, par vas je nakupilo više kvarova na 20 strana vaše teme nego neznam koliko kineza na 230. Koliko Tomos zna o motorima govori nam to da ih sada kinezi uče kako da prave nove modele, u toj firmi je davno i bilo stručnjaka ali oni su otišli čim im se ukazala prva prilika.

 

Non stop ponavljate da je skuter za žene i one koji se ne razumiju u mehaniku.

 

 

Prvo na šta me podsjeti APN kada ga pogledam je ovo

 

bEmB3_sunrise20ladyvv8.jpg

 

Žensko biciklo

 

 

A o pouzdanosti svjedoči to da ako ćeš da voziš tomos moraš da se razumiješ u mehaniku, vaša tvrdnja.

post-3674-12879071703376_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Moj atx je 2001 i za 9god je preso daleko vise od 25000km

Brte tomosa ima i bice ih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Sad mi tek nista nije jasno...

 

Moj atx je 2001 i za 9god je preso daleko vise od 25000km

Brte tomosa ima i bice ih...

 

I jos jedna stvar sve tomose koji se danas voze su napravljanei pre 20 i nesto god zanci da se oni 20 i nesto god kotrljaju a gde ces naci kuter star 20 i nesto god oism vespi nigde a tek za 20 god.

 

Ako zanemarimo ovu malu kontradiktornost,na kom iskustvu onda ti baziras izjavu? Lovacke price tipa "od mog suraka,prijateljev teca je imao jednog takvog i kune se covek..." . Opet moramo da se ponavljamo da pored te vespe koju pokusavas da iskljucis iz price,drugi skuteri nisu ni postojali na nasem trzistu zbog tadasnjeg stava uprave drzave pa bi bilo veoma cudno da ih i ima(nesto cisto sumnjam da je neko dovoljno blesav da pored ovolike ponude povoljnih novih uvozi 20 godina star skuter). Takodje po gradu vidjam uglavnom vec spomenute stare vespe dok Tomose mogu da izbrojim na prste jedne ruke u zadnjih par meseci,a opet verujem da ce vecina tih Vespi da "sarani" sve te Tomose.

Brate Tomosa ima i bice ih...kao sto i Fica ima i bice ih...ako nista u muzeju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova

ovog arnymana mora da je zgazio neki tomos kad je bio mali pa ga sad ovako mrzi :D. nisam vido da neko tolko loše priča za neki motor. moj brat ima tomos 84 godište a komšije moslim oko 73

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Danasnju omaladinu je sramota da voze tomosa izadji u neki manji gradic ili varosicu pa da vidis koliko tamo ima tomosa i ko ih vozi toj je obicno prvi motor za one koji nemaju da kupe nove skutere ili da daju +800e za polovne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja