Jump to content

Moto Zajednica

:: scooter ili tomos ::

Recommended Posts

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

mislim da nije u redu da se kitite tudjim perjem! to mu dodje kao da kinezi za nekoga kimka dodaju slika harlija i kazu da je to osnov za masine te vrste! ostavite lambretu i vespu tamo gde im je mesto a svoje skutere parkirajte daaaaaaaaaaaleko od njih!!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Kakav je to motor, a bez menjača? :)

TOMOS i to E-90 :)

Ili još bolje, agregat od elektronika, ali namontiran na APN :) Malo-malo pa novi lanac i lančanici ;D Ali daaaaaavno to beše....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd, Herceg Novi
  • Motocikl: Hyosung GT250R`10, Gilera Nexus 250ie SP, Peugeot Speed Fight 2 206 WRC

Sta bi prije uzeli da vam neko da ili da uvatite zlatnu ribicu ????

 

404.jpg

 

hdoA6_yamahatmaxwhite.jpg

 

ili

 

yYQaW_tomos.jpg

 

ovo je kao da otvorite temu na neki forum za automobile i da stavite sta je bolje BMW ili Mercedes ???

 

postoji i forum za tomose i to njih.......dobrih naravno ko voli, a i postoji takodje i za skutere i batalite ovu temu vise odavde sta je bolje ??? sto ljudi sto cudi aloo???!!! sto se raspravljate oko toga odje na forum ?!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

... i batalite ovu temu vise odavde sta je bolje ??? sto ljudi sto cudi aloo???!!! sto se raspravljate oko toga odje na forum ?!

 

A što tebi smeta što se mi raspravljamo?? I GDE da se raspravljamo, ako ne ovde, na forumu?? Pa za to forumi i služe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Sta bi prije uzeli da vam neko da ili da uvatite zlatnu ribicu ????

 

404.jpg

 

C9BR1_yamahatmaxwhite.jpg

 

ili

 

ynoOl_tomos.jpg

 

ovo je kao da otvorite temu na neki forum za automobile i da stavite sta je bolje BMW ili Mercedes ???

 

 

Prijatelju mi ovde pricamo o tomosima i skuterima ali slicne cene,a ova dva skutera nukad ne bi vozio jer za pare koliko kostaju bi uzeo pravi motor.

 

postoji i forum za tomose i to njih.......dobrih naravno ko voli, a i postoji takodje i za skutere i batalite ovu temu vise odavde sta je bolje ??? sto ljudi sto cudi aloo???!!! sto se raspravljate oko toga odje na forum ?!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd, Herceg Novi
  • Motocikl: Hyosung GT250R`10, Gilera Nexus 250ie SP, Peugeot Speed Fight 2 206 WRC

... i batalite ovu temu vise odavde sta je bolje ??? sto ljudi sto cudi aloo???!!! sto se raspravljate oko toga odje na forum ?!

 

A što tebi smeta što se mi raspravljamo?? I GDE da se raspravljamo, ako ne ovde, na forumu?? Pa za to forumi i služe...

 

ne smeta meni sto se vi raspravljate uopste, i treba da se raspravljate, ali ima i pametnijih stvari na forum i ima tema za tomos motore, kao i za skutere i bolje tu da se pise da se dobije neki podforum i za jedno i za drugo, da se tu raspravlja o samim motorima, modelima dijelovima i ostalim stvarima, a ne da se prica sta je bolje od cega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

A tomosovog automatika najmanje volim bas zato je vrlo slican skuteru po nacinu voznje,jebes motor kad nema kvacilo i menjac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

...jebes motor kad nema kvacilo i menjac...

Ovo su po meni najnebuloznije price na svetu. tesko mlacenje prazne slame. Jednako kao i ono da svi automatici, ukljucujuci itomos, nemaju dusu. Ako nekom od vas nemaju ne treba da ubedjujete druge da nemaju ni njima. Meni licno i te kako imaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Neko reče da je ova tema glupa.

 

 

U pravu je, glupa je do 00.

 

 

Da  je onaj koji ju je pokrenuo imalo razmislio i našao nekakav argument za to što tvrdi, značilo bi da je pametan, a da je pametan vidio bi smisao automatskog mjenjača u gradu.

Pošto nije pametan, nije imao nikakav argument pokrenuo je ovu raspravu bez razmišljanja zasnivajući je samo na svom kompleksu niže vrjednosti.

 

Dok se nejavi pametna osoba, sa nekim dokazom o Tomosovoj superiornosti nad skuterom mislim da je nepotrebno da se dalje blamirate.

 

P.S. Doktor koji je došao do zaključka da je Tomos bolji za offroad vožnju od skutera nek se poklopi ušima i ćuti, jer je potpuno promašio poentu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

Tema uopste nije glupa

Pogotovo za nas koji smo pre neki dan polozili za potvrdu i razmisljamo sta da kupimo da bi se malo vozikali po gradu

Zato molim da se nastavi tema, a kome smeta ili je glupa neka je ne otvara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Tema je extra i sto duze traje meni je zesca. ;D Napravljena je tako da se pljuje po skuterima i po Tomosima,ali molim da to ipak ostane u granicama pristojnosti.

Vele,nisi napisao koji bi bio faktor presudan kad bi neko ponudio ova tri modela na izbor.Naravno da bi prvo uzeo katalog da vidim cenu i kad je vec za dzabaka uzeo bih najskuplji.Prodam ga,pa kupim pravi motor.Ne bih vozio nista od toga.Volem s menjacem!

Jager,ti me razumes.Znas o cemu pricam.Jos se secam te nervozne masine  koja prosto vapi da se odvrne gas.I taj prednji tocak koji nikako ne moze da se zadrzi na zemlji i veselo poskakuje...E 90 na APN...mmmmmmmmm... Kaze Vajta,nekad davno: "ne ocekuj da te iko razumije,radi svoje ti si covek od zanata..."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Tema je extra i sto duze traje meni je zesca. ;D Napravljena je tako da se pljuje po skuterima i po Tomosima,ali molim da to ipak ostane u granicama pristojnosti.

Vele,nisi napisao koji bi bio faktor presudan kad bi neko ponudio ova tri modela na izbor.Naravno da bi prvo uzeo katalog da vidim cenu i kad je vec za dzabaka uzeo bih najskuplji.Prodam ga,pa kupim pravi motor.Ne bih vozio nista od toga.Volem s menjacem!

Jager,ti me razumes.Znas o cemu pricam.Jos se secam te nervozne masine  koja prosto vapi da se odvrne gas.I taj prednji tocak koji nikako ne moze da se zadrzi na zemlji i veselo poskakuje...E 90 na APN...mmmmmmmmm... Kaze Vajta,nekad davno: "ne ocekuj da te iko razumije,radi svoje ti si covek od zanata..."

 

Tako je majstore :D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

i meni su skuteri fancy, a i na Tomosu odrastoh, btw nisu svi tomosi krševitog izgleda, i ovo su tomosi >>

 

tomos_mc_80_2005_1.jpg

MC 80 - 2005

 

25830_0_1_2_sm%20125%20replica%20cup_Image%20credits%20-%20Tomos.jpg

125 SM - 2007

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Jager,ti me razumes.Znas o cemu pricam.Jos se secam te nervozne masine  koja prosto vapi da se odvrne gas.I taj prednji tocak koji nikako ne moze da se zadrzi na zemlji i veselo poskakuje...E 90 na APN...mmmmmmmmm...

 

Pa TO! :) Ko nije iskusio ovu brilijantnu kombinaciju E90 na APN, može samo da sanja o onome što smo mi doživeli :)

Samo takvi mogu voleti motor BEZ menjača :) Ih ... k'o P bez dlaka ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Kao što već rekoh, imao sam BT s mašinom od CTXa i to je bilo neupotrebljivo. Kako bi tek funkcionisao APN s mašinom od E90 mogu samo da zamislim. Mada ja kad bih htjeo da se ubijem volio bi da to bude sa stilom, da se razljepim negdje pri 300 na sat i odem u velikoj eksploziji, a ne da padnem sa neke 20 godina stare šklopocije sastavljene od djelova koje niko nije htjeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

...Kako bi tek funkcionisao APN s mašinom od E90 mogu samo da zamislim....

 

S obzirom da nisi probao.... NE MOŽEŠ da zamisliš ;D Ide ko sam vrag! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

...Kako bi tek funkcionisao APN s mašinom od E90 mogu samo da zamislim....

S obzirom da nisi probao.... NE MOŽEŠ da zamisliš ;D Ide ko sam vrag! ;D

Vjeruj mi, mogu. Kad sam vozi EXUP-a od druga našao sam paralelu između njega i BT-a, isto skaču na gas i teško se kontorlišu samo što EXUP ide 3-4 puta brže i mnogo ti je teže da se ubiješ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Kao što već rekoh, imao sam BT s mašinom od CTXa i to je bilo neupotrebljivo. Kako bi tek funkcionisao APN s mašinom od E90 mogu samo da zamislim. Mada ja kad bih htjeo da se ubijem volio bi da to bude sa stilom, da se razljepim negdje pri 300 na sat i odem u velikoj eksploziji, a ne da padnem sa neke 20 godina stare šklopocije sastavljene od djelova koje niko nije htjeo.

  Neke stvari jednostavno ne mogu komentarisati.A kako i da ocutim.

Ne mozes da zamislis kako je to islo,jer BT + CTX nije isto sto i E-90 na APN-u.I jos kada to sastavis sa sesnaest godina vrelom krvi... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Tako je, Stari rokeru! :)

Em 16 godina, em ludilo kako ide :) Ali badava objašnjavati, ko nije probao, ne zna šta je propustio! :)

Pa silna objašnjavanja "čika milicajcu" zašto moj APN ima toliiiiiiiiki cilindar.... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

 

Pa silna objašnjavanja "čika milicajcu" zašto moj APN ima toliiiiiiiiki cilindar.... ;D

  Pa ne znam ja,tako sam ga kupio.To mora da je neko novi model,da se bolje hladi...ili ga je ujela pcela pa je natek'o ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Kao što već rekoh, imao sam BT s mašinom od CTXa i to je bilo neupotrebljivo. Kako bi tek funkcionisao APN s mašinom od E90 mogu samo da zamislim. Mada ja kad bih htjeo da se ubijem volio bi da to bude sa stilom, da se razljepim negdje pri 300 na sat i odem u velikoj eksploziji, a ne da padnem sa neke 20 godina stare šklopocije sastavljene od djelova koje niko nije htjeo.

   Neke stvari jednostavno ne mogu komentarisati.A kako i da ocutim.

Ne mozes da zamislis kako je to islo,jer BT + CTX nije isto sto i E-90 na APN-u.I jos kada to sastavis sa sesnaest godina vrelom krvi... ;)

Samo sam htjeo da kažem da je to vjerovatno bio potpuno neupotrebljiv motor, s obzirom da je i BT+CTX bio težak za korišćenje. I raketa ide brzo na pravcu, al samo kratko i nema stajanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

To je bio VEOMA UPOTREBLJIV MOTOR!

Ali džaba da ti sad objašnjavamo, kada ne razumeš suštinu ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

To je bio VEOMA UPOTREBLJIV MOTOR!

Ali džaba da ti sad objašnjavamo, kada ne razumeš suštinu ;D

Jes bio je veoma upotrebljiv, za slomit glavu  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja