Jump to content

Moto Zajednica

:: scooter ili tomos ::

Recommended Posts

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Koja Gillera 125 2T je izgubila od tomosa, taj nek ju spali odmah. Mislim realno, 80kmh za 125 2T motor je nista.

Imam snimak kad čiča na tomosu provece 2 vrece kukuruza na paksicu i neki ceker na ruckama  ;D

To je i meni palo na pamet, al jbg to sa trkanjem je toliko nemjerodavno da mi odavno više ništa ne znači, dok ne probam oba neću da sudim.

 

Mada ja to vidim ovako, ako oću brzinu uzeću pravi motor a ne Tomos, a za gradske uslove Tomos opet nema nijednu prednost u odnosu na skuter, zato u izboru između skutera i tomosa moj glas ide za skuter.

 

Dosta je ljudi razvuklo upotrebne vrjednosti Tomosa preko svakih granica, mahom zbog nepostajanja drugog rešenja, čineći ga time verzijom Švajcarskog nožića na točkovima. Može da uradi sve al ni za jednu upotrebu nije savršen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Zbog cega skuter?!? Da ne kacim vise slika, evo dve, a ostalo mozete videti u nekoliko mojih putopisa. Posle procenite da li jedno ili drugo. Ljubav prema necemu iskljucujem iz rasprave, ovo je samo slika iz svakodnevene upotrebe

post-1915-12879069272721_thumb.jpg

post-1915-12879069273282_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

momci nemojte se raspravljati vise  ;D

 

glupo je skroz porediti skuter sa tomosom.

 

kad bi poredili tema bi imala 32145235 stranica i nista nebi dobili.

 

nemoze se pricati o prednosi tomosa ili prednosti skutera,kad tomosa ima sto vrsta a skuteri su svi isti.

 

evo kojeg tomosa bi vi izaberite kojeg cete da pljujete,na kojem cete nositi piva a na kojem nositi cement i mesati malter ujedno  ;D ;D ;D salim se malo...

 

8849361_1.jpg

 

32ebb89a.jpg

 

4d2a9405.jpg

 

th_43270_73888191ax6_122_549lo.jpg

 

th_43272_59957014xx0_122_96lo.jpg

 

jel moze ko nabrojati mane ovog atx-a  ;D ;D ;D 

 

34075_dsc00045ks0_122_136lo.jpg

 

http://img124.imagevenue.com/img.php?image=27369_crosssenior22oq_122_1074lo.jpg

http://img159.imagevenue.com/img.php?image=27355_crosssenior60xt_122_115lo.jpg

 

th_35952_93sRNn8y_3w6GKpiC29me_122_1198lo.jpg

 

th_37077_bikepics-602713-800_122_555lo.jpg

 

th_36886_20-06-08_1914_122_586lo.jpg

 

a sta je sa ovim tomosima?

 

vel-se125.jpg

 

vel-50sm.jpg

 

th_12200_DSC00313_122_861lo.JPG

 

eGxik_86603picture013nw712241.jpg

 

img_8158_m_solata-550.jpg

 

430616virq.jpg

 

 

080617wyxf.jpg

 

 

22767DSCN5555.JPG

 

22767DSCN4580.JPG

 

sta je sa ovim?

HRqQ0_2006111958eicma14nov0628op.th.jpg

 

 

i356541_index1.jpg

 

 

2006111903_EICMA_14nov0620063.jpg

 

p1060755crop.jpg

 

p1060758r.jpg

 

 

th_22124_PqRfLVi-df92e092d4b03525c96e9d4d5bf3e40b_122_1171lo.jpg

 

th_48163_IMG_DMS90-2_122_819lo.jpg

 

th_15087_Pict0130_122_983lo.jpg

 

i za kraj domaci zadatak  ;D

 

6113a060.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ako su svi isti ja bi jedan ovaki

mana3.jpg

Mada ovo je skoro motor, pa bih opet se odlučio za bilo koji od ovih pre nego za Tomosa

suzuki%20burgman%20650%2002.jpg

2007GileraGP800.jpg

cpi-gtr-50-1.jpg

Piaggio_Beverly_400ie_2007_01_1024x768.jpg

 

A na konto Sm 125, radije bih dao 3200eura za pravi motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

zato sto sam se trko sa gilerom 125 2t  full mallosi i sta mislis ko je castio posle ;) on haha a moj je 80 2t !

Ne da mi đavo mira i nabasam na ovo, jel to ta trka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Evo da ja iznesem neko svoje misljenje posto sam bivsi vlasnik 1automatika,1apn-a,2 bt-a,a sad vozim skuter(pored aprilije).

 

Skuter da mi nije iskrsao vrlo jeftino sa 125 km  na satu i 2t ne bi ni uzeo.

 

Po mom misljenju skuter odgovara nekom ko nema pojma oko mehanike,ko ne zeli da prlja ruke, ne zna da pravi mesavinu,zeli da bude faca(klinci naravno).......

 

Skuteri su sporiji,skupli za odrzavanje,monotoni za voznju,oni sa malim gumicama laki za padanje :D,i sacekajte jos 4-5 god kad pocnu ovi silni kinezi da se kvare(a delovi hvala bogu skupi kao da su od harlija)bice ih po otpadima samo tako :D.

 

I jos nesto da mi je znati ko izmisli 4-taktne skutere od 50 kubika(kineze)koji su po velicini jednaki maxi skuterima od po 250-500cc a jedva se kotrljaju po putu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

(a delovi hvala bogu skupi kao da su od harlija)bice ih po otpadima samo tako :D.

Ako su ti skupi djelovi za kineski skuter šta će tek biti kad ti rokne nešto na Apriliji?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Motocikl: piaGGio TypHoon

Znači tovarne mogućnosti Tomosa su prednost. Dobro, samo mi objasnite gdje bi ste na Tomosa stavili dvije vreće cementa, bez da ih pridržavate dok se vozite i da ostane mjesta za suvozača ili po istim pravilima 8komada stakla 60cmX60cm + džak od 20kg peska + pištolj za pjeskarenje.

 

@LukaJovanovic

Jeli to poređenje maksimalne brzine ili ubrzanja preko nekog određenog djela puta (drag race)

 

izvini a gde bi ti stavio na na skuter dve vrece cementa bez da ih pridrzavas (takodje da ih ne pridrzavas nogama ) 8komada stakla 60cmX60cm + džak od 20kg peska + pištolj za pjeskarenje.?????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Džak staje pod sjedište, crjevo s pištoljem se obmota oko sjedišta, cemenat ili u drugoj situaciji stakla idu tamo gdje inače stoje noge, s tim što sa strane ostaje dovoljno prostora za stopala, da ih ne vučeš po zemlji ko kad voziš Tomosa. Evo i nacrtano

post-3674-12879069337042_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Džak staje pod sjedište, crjevo s pištoljem se obmota oko sjedišta, cemenat ili u drugoj situaciji stakla idu tamo gdje inače stoje noge, s tim što sa strane ostaje dovoljno prostora za stopala, da ih ne vučeš po zemlji ko kad voziš Tomosa. Evo i nacrtano

 

 

E bas ovakav od 50 kubika 4-taktni(koliko je kubika ovaj na slici)smo ja i drugar vozili(skoro nov 400 km na satu)uzbrdo ide celih 10 na sat a negde po malo vecoj uzbrdici jednostavno ne moze da izadje.

 

Po gabaritima izgleda kao da ima min.500 kubika(tako da nije problem staviti na njega bilo sta ali dal ce uopste ici)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Ahahahahaha,ako je to taj snimak "Drag-a" shto je Arnyman okachio,onda to sine nije videlo runnera 125.. to je 50 sa mozda drugrim variomatom.. evo ti kako ide 70 ccm3 runner onako kulturno naturpijan,i nemoj biti smeshan za dalje,provozaj naturpijanu cvaju 125 pa onda sudi i kenjaj po skuterima..

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Džak staje pod sjedište, crjevo s pištoljem se obmota oko sjedišta, cemenat ili u drugoj situaciji stakla idu tamo gdje inače stoje noge, s tim što sa strane ostaje dovoljno prostora za stopala, da ih ne vučeš po zemlji ko kad voziš Tomosa. Evo i nacrtano

E bas ovakav od 50 kubika 4-taktni(koliko je kubika ovaj na slici)smo ja i drugar vozili(skoro nov 400 km na satu)uzbrdo ide celih 10 na sat a negde po malo vecoj uzbrdici jednostavno ne moze da izadje.

Po gabaritima izgleda kao da ima min.500 kubika(tako da nije problem staviti na njega bilo sta ali dal ce uopste ici)

Ovaj na slici je od 150 kubika 4-taktni, i uopšte ne sumnjam da taj od 50 nije mogao da makne, 2T je mnogo bolji izbor za 50cc.

A skuter od 50cc 4t je  izmislilo tržište ne kinezi, šta ti ljudi traže to im prodaš.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Delovi uopste nisu skupi.

 

Evo cena za moju Apriliju:

 

Rolnice 600 dinara

Remen 1300

Kocione obloge 1000 dinara

 

Eto taj potrosni materijal uopste nije skup i sve se to zameni za 2 sata uz hladan sokic. Pored toga, uopste se ne kvare. Moj ce uskoro 30,000 a sve je prva ugradnja na njemu i sve je u vise nego dobrom stanju. Ide 90km/h, malo trosi, ima daleko bolju zastitu od vetra i udobnost u odnosu na Tomosa... Lepse izgleda, tisi je. Sto se tice 4T jeste to sporo, ali toliko malo trosi, kao da ide na vazduh. Mozda je meni to sporo, ali mom caletu je to super stvar da ide na posao i nazad. Skuteri su za svakog, nisu rezervisani za odredjene grupe ljudi. Sto se tice dzakova cementa i stakla, ne bih da komentarisem. Ja koristim za to auto?

 

Sve u svemu, skuter je daleko bolji izbor od Tomosa, no problem je sto ljudi ne zele da prihvate nove stvari i ne razmisljaju racionalno, robuju stereotipima i predrasudama....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Tomos je jedino dobar ako oćeš da kupiš prevozno sredstvo za 50eura, a mrzi te da vrtiš pesale

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Moj ce uskoro 30,000 a sve je prva ugradnja na njemu i sve je u vise nego dobrom stanju. Ide 90km/h, malo trosi,

 

 

ako taj skuter 50ccm ide 90km/h  moj apen ide 120. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

50 evra ?

koji tomos ces kupiti za 50 evra? ako ima uzimam 4 komada odma

od skutera nikad nece biti motor  :)

 

ala vam zakuvavam  :D :D :D

 

Floyde upravu je momak,ide 90 ozbiljno.

Drugar pored mene ide phantomom a ja zoljicom..po njegovom satu moja zoljica ide 75  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

50 evra ?

koji tomos ces kupiti za 50 evra? ako ima uzimam 4 komada odma

Za 50 evra da biraš, u CG otkako su se pojavili jeftini skuteri to više niko ne vozi, samo poštari i oni što neće da vrte pedale. I cigani, al i oni već pomalo prelaze na skutere, tomose prodaju u željezo.

 

od skutera nikad nece biti motor  :)

Skuteru se zna namjena i služi svrsi kako treba. A to šta je Tomos možete da se lažete koliko hoćete, al motor sigurno nije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja