Jump to content

Moto Zajednica

:: scooter ili tomos ::

Recommended Posts

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Provozao sam gomilu skutera, od Tomosa samo BT a moja sledeća kupovina će biti Tomos Automatic, da pravi društvo mom magaretu, obožavam tu malu zujalicu :)

 

Sve ima svoje prednosti, što neko reče, na skuteru se nećeš isprljati u toku vožnje, lakši su za korišćenje (ključ u bravu, stisneš magično dugme i gaaas), ali!

 

Delovi su svakako skuplji nego za Tomos, da bi bilo šta čačnuo, moraš pola skutera da rasklopiš, mali točkovi, loše performanse. GARANTUJEM da će fabrički BT50 u dobrom stanju da dobije svaki skuter od 50ccm u ubrzanju, pa čak i Aerox-e, SR-ove i slično. Uloženo-dobijeno na strani Tomosa. Meni se recimo sviđa Derbi GP1 ali te pare ne bih dao za 50ccm u životu. Tomos je institucija :)

 

 

ŽIVOTEEEE!!!

automaticcafe.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Hvala na odgovorima puno, dosta mi pomazete! Molim vas za jos jedno misljenje, jer ovo me jako muci! Posto ja na dan npr znam da imam 40 dostava, a to znaci da cu motor morati paliti i preko 100 puta na dan! E sad posto se Automatik pali samo na kurblu, a nema dugme kao npr skuter, iskreno se bojim da nije to preveliko opterecenje za kurblu! Zaista se ne razumem u to, ali znam da sam milion puta gledao ljude na ulici sa Automaticima kako bezuspesno kurblaju, nemogu da upale, nerviraju se, ciste svecice itd... A mene bi to izludjivalo da mi se desava u sred posla kad moram da sam brz i tacan! Molim vas za pomoc! Hvala puno! :zdravo:

 

Ako kupiš zoljku, oteraj je kod nekog normalnog majstora da je dotera.Zameni svećice, ulje u menjači, podesi paljenje...Ako se uradi kako treba i niko ga posle ne čačka i praviš mešavinu kako treba sigurno ćeš dugo biti miran što se tiče paljenja i održavanja.

To što si gledao po ulici su verovatno neki sam svoj majstor ili je opet neki "majstor" petljao oko njega.Važna je samo pravilna mešavina i teraj.

 

Moj glas svakako ide tomosu, vozio sam razne tomose gotovo 14 godina i sada planiram da nabavim nekog.Vuče me nostalgija :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Evo brate ja moju zolju dignem na sto za 1 minut i radim ko covek, ne saginjem se.

post-20170-0-59354400-1360614634_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

За сад само ово

То је сад сликано са овогодишњег сервиса и замене бобине, и комплет ланца са свим ланчаницима:moto3:

post-20170-0-10743000-1360695266_thumb.jpg

post-20170-0-63883000-1360695275_thumb.jpg

post-20170-0-32183700-1360695285_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Дефинитивно глас за Томос.

 

Претрчао сам мало преко теме, да ли има ико да је на страни скутера?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Moj glas na strani tomosa. BT mi je bio prvi motor, redovno je bio odrzavan, smesu sam u milimetar merio (i nekim cudom je posle ovih par godina zaboravio), motor je sredjivao samo majstor, i to onaj pravi, ne jedan od onih "komsija majstora" sto sredjuje sve za jedno pivo i motor me nikad nije izneverio. Posle svake voznje opran i uredno ostavljan u nusprostoriji u dvoristu, a pre nego sto bilo gde krenem, dam mu bar 10 minuta da se lepo zagreje (a bogme sam ga vozio i zimi na -5) Na skuteru sam polagao za A, isao je ok imao i ubrzanje pristojno i sve to, ali skuteri jednostavno nisu za mene ni stil sedenja ni stil voznje (ne mogu ja bez kvacila i menjaca nikako). Inace pre toga sam probao od prijatelja neki kineski 4t od 50 kubika i nisam mu mogao gas ni dati kako treba jer je sve nesto trzao i sporo reagovao na rucicu gasa, iskreno sumnjam da je bilo samo do tog primerka jer je skuter bio prakticno nov.

 

Realno tema i ne moze imati neki definitivni odgovor jer svi imaju svoj stil voznje i svoj ukus izgleda motora. Vidim da neko konstantno vredja 50cc recenicama "to nije motor nego bicikl sa motorom". Prijatelju to su sve motori, to sto je drzava njih svrstala u "bicikle sa motorom", ne znaci da stvarno jesu, jer da jesu moj bt i tvoj skuter bi imali pedale. Bicikl sa motorom ti je bicikl sa motorom kao sto su na primer bili stari automatici koje si mogao voziti i na pedale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Suzuki gs 500

Ja sam se na Automatik ucio,cale kupio iz fabrike pre 20 i kusur godina 2 nova automatika,jedan je on vozio a drugi je manje vozen,taj sto je manje vozen,na njega se ucio brat pa ja,bilo davno pre 6 god kad sam se ucio,i sad ga upalim kad mi treba do grada,od kad je kupljen na automatik nije radjena generalna,samo je ciscen karburator,sve original na njemu,ja ga nebi nikad prodao,ima da ga cuvam dok sam ziv,nema para za koje bih ga prodao,ovi kinezi skuteri nece izdrze 2 godine mora se otvaraju a kamoli 20godina.

TOMOS ZAKON !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Evo jedan objektivan predlog. Pozajmi od nekoga Tomos koji te interesuje, koristi ga jedan dan za to sta si inace planirao, pa onda donesi odluku sta ces da kupis. Skuter vec imas pa znas kakav je zivot sa njim, imas prema cemu da se orjentises

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Motocikl: Sprint miner

Ja sam imo apn 6 i dobar je bio. Sad imam sprint miner i drugi dan sepokvario i popravka kostala 7 hiljada. Neznam kakv ce biti vidicemo ja volim i tomosa i skutera al skuter mi vise lezi jer nema brzine automatik je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Loznica

Prošle godine sam imao APN 4 i nemam šta da se žalim, dok je drugar imao Sprint Eaglea. Znači vozili smo i dan i noć, i po asfaltu i po šumi i mogu vam reći da je APN mama. Ne kažem, dizajn na strani Sprinta ali se i to na APNu brzo reši. Zaglavim se sa APNom samo u višu i udri, ovaj sa skuterom mora da ga gasi i da ga izvlačimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Ja sam kupio apn 4 i nikad ga ne bih menjao za bilo kojeg skutera. Platio sam ga 120 e, izvlaci me sa drugarom gde pozelim, doduse, ne ide brzo po ravnom ali izvlaci gde god. Uvek bih pre njega birao do 50 kubika, s obzirom da ga sam popravljam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Jbt ovde sam imao 14god, nisam ni znao cemu forum sluzi, video cale visio ceo dan lupio neki nick pa daj da se pravim pametan. Al ste se navukli ovde na raspravu, slatko se ismejah sad :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja