Jump to content

Moto Zajednica

4T vs 2T za offroad

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

@ Ivan x XR su po mom ukusu sjajni motori. Baš mi se sviđaju.

 

@ Velja TS 125 : XR400 ima oko 120 kg, što je 20 kg više od prosečne cvaje

a za razliku od cvaja ima više snage pri nižim obrtajima i dosta ekonomičniju mašinu.

Može da pređe 20.000 pa tek tada da se šteluju ventili i ništa više.

Može da se registruje pa se vozi i do staze - ne mora prikolica.

 

Da ne bude nesporazuma - volim da vidim i čujem i cvaju.

 

Ako smem da primetim - novi dizajn i cross i enduro motora forsira to sedište

koje je kao daska za peglanje ! Mnogo više mi se sviđa stari dizajn 80-ih i 90-ih:

izražen rezervoar, iskrivljeno sedište i blago zakrivljen rep.

 

Ali sve je stvar ukusa !

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

za blato i teske terene,cvaja od 115kg,250cm,,,,nema bolje...kad padne nema curenja tecnosti,moz i da ga bacis,nemoras ni da ga naslanjas na drvo,lagan je,itd itd,,ljudi i dalje nerazlikuju kros i enduro,tezak teren i neki tamo off teren...naravno moze i neki 4t do 400cm,ali i dalje mislim da je cvaja neprejebljiv...ko nije terao cvaju od 250cm taj nezna sta je sut u dupe kad krene u obrtajima da zuji...to 4 takta moze da pruzi ali tek od 600cm...i to nije bas taj dozivljaj al tu je negde... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Team Green, 272 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Kawasaki KDX250R MX/SM

za blato i teske terene,cvaja od 115kg,250cm,,,,nema bolje...kad padne nema curenja tecnosti,moz i da ga bacis,nemoras ni da ga naslanjas na drvo,lagan je,itd itd,,ljudi i dalje nerazlikuju kros i enduro,tezak teren i neki tamo off teren...naravno moze i neki 4t do 400cm,ali i dalje mislim da je cvaja neprejebljiv...ko nije terao cvaju od 250cm taj nezna sta je sut u dupe kad krene u obrtajima da zuji...to 4 takta moze da pruzi ali tek od 600cm...i to nije bas taj dozivljaj al tu je negde... :)

Mudro zboris prijatelju!  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

pa ivane zar nevidis da kod nas ijudi komentarisu ono st su videli samo na slikama zato sam i pitao za komentar

bure sta se nerviras,vidis da su ovde svi strucnjaci. Ja sam tek sad shvatio da nista ne znam i da moja cvaja trosi vise nego sto mi se cini,ustvari duplo vise i da se kvari non stop samo ja to ne primecujem.  Vidim da ima komentara da i 300ccm 2t ne idu bas nesto . Obozavam ovaj forum. :-X

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

pa ivane zar nevidis da kod nas ijudi komentarisu ono st su videli samo na slikama zato sam i pitao za komentar

bure sta se nerviras,vidis da su ovde svi strucnjaci. Ja sam tek sad shvatio da nista ne znam i da moja cvaja trosi vise nego sto mi se cini,ustvari duplo vise i da se kvari non stop samo ja to ne primecujem.  Vidim da ima komentara da i 300ccm 2t ne idu bas nesto . Obozavam ovaj forum. :-X

 

Ko je rekao da 2T 300ccm ne ide baš nešto ?

 

Svrha teme je da se nađe što više činjenica a ne da se ljudi prozivaju.

Meni lično se sviđaju i 2T i 4T i cross i enduro motori.

Pošto nemam ni vremena ni novca da imam 2 ili više motora odlučio sam se za ovaj koji vozim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ideja i svrha teme je da mi koji volimo hard enduro i kros motore iznesemo svoja iskustva sa njima, kao i koji nam tip masine i zasto odgovara. Da popricamo o necemu sto svi volimo, a i naucimo nesto. Eto, ja sam naucio da kros motori ne trose toliko koliko sam mislio i hvala vam na tome. Kao sto sam vec pisao imao sam cvaju 125 koja mi je trosila 7-8 lit. i na tome je zasnovano moje misljenje, sad vidim da je bilo pogresno. To nije razlog da se ljutite, budete ironicni i da ivan prepravlja svoje postove u smajlije....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Sabac

ja se stvarno ni na koga ne ljutim svoj glas sam dao za 2t, to je ljubav iz mladosti i naravno rekao sam postujem 4t.

ali samo da se razumemo, komentarisite samo masine koje ste vozili nista drugo poz svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: banovo brdo gornji kraj
  • Motocikl: Suzuki GS 500

2taktni motor ima negde 72 posto vise snage nego 4taktni motor iste kubikazes  a za offroad treba sto laksi motor da bude pa sami zakljucite :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

2taktni motor ima negde 72 posto vise snage nego 4taktni motor iste kubikazes  a za offroad treba sto laksi motor da bude pa sami zakljucite :P

 

 

                Znaci ovo je osnovna stvar oko enduro i kros motora.Svojevremeno sam imao dt125 ccm softenduro( dvotaktna masina) koji je sa svojih valjda desetak konja isao solidno po terenu ali samo isao.E kad sam seo na RM 125 ccm pravi kros(dvotaktni) vido sam sta je prava stvar.Razlika nebo i zemlja.

              ZnACI TVRDIM DA ZA NEKU REKREATIVNU OFF-ROU VOZNJU NE TREBA NISTA JACE OD 125 CCM DVOTAKTNOG KROSA.

              U prilog tome ide mala tezina ,velika snaga,jeftino odrzavanje,niska nabavna cena.Potrosnja je relativna stvar i da li trosi 5 ili 8 litara potpuno je nebitno jer je to motor isklucivo za teren i niko nece sa njim da vozi 15000 km godisnje pa da gleda kolko trosi....BITNO JE KAKO IDE.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

 

.Potrosnja je relativna stvar i da li trosi 5 ili 8 litara potpuno je nebitno jer je to motor isklucivo za teren i niko nece sa njim da vozi 15000 km godisnje pa da gleda kolko trosi....BITNO JE KAKO IDE.

Mislim kad pričamo o potrošnji da nikood nas ne misli na trošak već na autonomiju  ,  a kad sam već u temi da kažem i  svoje mišljenje . Nažalost nisam te sreće da sebi mogu priuštiti dva motora , neki 2t za teren i nešto 4t za drum  , pa sam prinuđen da  pravim kompromis . Do sada je to bila yamaha ttr600 koja je nit tamo nit vamo , a od skoro je to yamaha wr250f  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

2taktni motor ima negde 72 posto vise snage nego 4taktni motor iste kubikazes  a za offroad treba sto laksi motor da bude pa sami zakljucite :P

 

Gde li izvuce ovo 72,bas se frljate sa tim brojevima.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

 

.Potrosnja je relativna stvar i da li trosi 5 ili 8 litara potpuno je nebitno jer je to motor isklucivo za teren i niko nece sa njim da vozi 15000 km godisnje pa da gleda kolko trosi....BITNO JE KAKO IDE.

Mislim kad pričamo o potrošnji da nikood nas ne misli na trošak već na autonomiju  ,  a kad sam već u temi da kažem i  svoje mišljenje . Nažalost nisam te sreće da sebi mogu priuštiti dva motora , neki 2t za teren i nešto 4t za drum  , pa sam prinuđen da  pravim kompromis . Do sada je to bila yamaha ttr600 koja je nit tamo nit vamo , a od skoro je to yamaha wr250f  ;)

 

 

 

      Kolko sam shvatiop kupio si novu WR 250 F e kazi mi bas me interesuje kako ide kolko ima snage u odnosu na recimo XT 600 ,posto me je taj motor bas zanima ali mi je bila mala kubikaza,al so obzirom na malu tezimu i 30 konja trebalo bi to da ide odlicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: banovo brdo gornji kraj
  • Motocikl: Suzuki GS 500

2taktni motor ima negde 72 posto vise snage nego 4taktni motor iste kubikazes  a za offroad treba sto laksi motor da bude pa sami zakljucite :P

 

Gde li izvuce ovo 72,bas se frljate sa tim brojevima.

 

 

 

 

 

 

iz skole :) tj termodinamika sus motori :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja