Jump to content

Moto Zajednica

4T vs 2T za offroad

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

Klasična srpska posla.

Samo da se raspravljamo, natežemo, pametujemo...

Ni opuštena tema na forumu ne može da se sastavi bez prozivki.

 

Ne može nam niko ništa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Da li da neko od admina pocisti ovu temu od spamova i ostavi samo ono sto se tice teme?!  ???

Nemojmo svaku korisnu temu zatrpavati gomilom nepotrebnih komentara koji se ne odnose na temu.

 

PS. naravno da se ukloni i ovaj post!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Slazem se da je veci motor od 600ccm pogodan za off ali hajde da uporedimo iste kubikaze koje su 2t i 4t tad se mogu uociti razlike.

Samo zamislite 2t od 600ccm (trosio bi...) ali opet samo zamislite :P

Ona ih uporedite i recite rezultate.

Naravno kad bi mogao da biram uvek bi uzeo nesto od 350ccm 4t pa navise stedljiviji su a onaj zvuke je najbolji, nema zujanja i mesavine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

 

Naravno kad bi mogao da biram uvek bi uzeo nesto od 350ccm 4t pa navise stedljiviji su a onaj zvuke je najbolji, nema zujanja i mesavine.

 

Meni je lepsi zvuk od 250 2t pogotovo kad to neko ume da vrti kako treba da se vrti

A miris mesavine Castrola TTS i benzina je zarazan - sto neko rece # Ljubav iz mladosti # - ko se na to navuce ... svaka droga stvara manju zavisnost  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Evo jedne zanimljivosti, donekle vezane za temu.

 

Danas sam odgledao deo trke motokros sampionata. Po pravilniku se mogu koristiti do 250ccm 2t, ili do 450ccm 4t.  Zanimljivo je to da niko ne koristi 2t agregate (vise cene obrtni momenat 4 takta), a da svi osim KTM-a koriste 450ccm.

 

KTM koristi samo 350ccm 4T i uzeo je prva dva mesta. ( i jedini imaju anlaser, mora da je zbog toga ;D )

 

Izgleda da su pronasli optimum izmedju upravljivosti dva takta i karakteristika 4t.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

meni se 2t ne svidja samo zbog nedostatka snage i momenta u niskim obrtajima

zajebano je kad ti se u penjanu uz stepenice ugasi na poslednjem stepeniku i krene unazad - iz licnog iskustva  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

jos kad bi mogli preko neta da se lemamo :)

 

ja mislio da ću saznati nešto novo :) a tema umalo da se pretvori u raspravu tomos ili kinez...

 

ja sam vozio od ortaka gileru 125 rc (cvaja od 30ks i 110kg), ona dođe neki hard enduro i to ide mnogo dobro (nema obrtaljku, ali tek kada dostigne neki suludi broj obrtaka dobije neku hiper snagu, za skok savršeno), nisam ga još probao u off-u, ali glinara je planirana za sutra ako ne padne kiša pre podne... što se afrike tiče... 190kg nije za teške terene, ne može puno ni  da skočii, ali sam gledao MlaDeR-a u glinari na DR350 i to je nešto najbolje što sam video do sada, naravno - čovek zna! a to je mnogo bitno... u svakom slučaju, ono što se meni trenutno najviše sviđa je neki 4T hard enduro... mada ja još dosta moram da naučim :)  praktično, a malo i čitajući ovakve teme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

meni se 2t ne svidja samo zbog nedostatka snage i momenta u niskim obrtajima

zajebano je kad ti se u penjanu uz stepenice ugasi na poslednjem stepeniku i krene unazad - iz licnog iskustva  8)

 

Vozis brze, ili izvezbas uz pola kvacila... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

 

 

Vozis brze, ili izvezbas uz pola kvacila... ;)

 

E to je ono sto me opet vuce ka 2t  ;) malko sam se ulenjio sa ovim 4t masinama, pa sve cesce sedam na klincev TS i tek onda osetim pravo zadovoljstvo off roada

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

meni se 2t ne svidja samo zbog nedostatka snage i momenta u niskim obrtajima

zajebano je kad ti se u penjanu uz stepenice ugasi na poslednjem stepeniku i krene unazad - iz licnog iskustva  8)

 

Vozis brze, ili izvezbas uz pola kvacila... ;)

ako naletim brzi na prvi stepenik nece da valja :)

mora mala brzina jedino ostaje akanje sa pola kvacila mada i stepenice su akanje pa sto da ne..

al ja bi ipak 4t

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Sa 4t je sve dosta lakse preci neki ekstremni uspon ,krenuti iz istog i sl.,2t je manje tezine ,jednostavniji ...neko ko nije profi vozac sigurno lakse prelazi sve prepreke  sa 4t ,e sad da li je lakse = bolje nekom ko ostavi sve blagodeti civilizacije i ode da se valja po blatu ,to je pitanje ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Najvaznije je da se nesto vozi sad dal je 4t ili 2t to posle dolazi.

Da sam zaposlen ne bi gledao na potrosnju ko sad kad treba da sipam 2.5l koliko trosi moj ponekad mi bude mnogo a mogu misliti da mi je prosecna potrosnja +4l tako da uzivajte u onom sto imate.

Al neprocenjivo je ono zadovoljstvo kad udjem u blato pun gas pa pocne da slajfuje i polako se izvalci pa u visu i teraj dalje :P

A o dozivljaju koji je na 250 2t mogu samo da sanjam :( mora da je jako lepo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

meni se 2t ne svidja samo zbog nedostatka snage i momenta u niskim obrtajima

zajebano je kad ti se u penjanu uz stepenice ugasi na poslednjem stepeniku i krene unazad - iz licnog iskustva  8)

 

Vozis brze, ili izvezbas uz pola kvacila... ;)

 

Jel mozesh malo da objasnish ovo sa pola kvachila, uopshte mi nije jasno? Jel kad snimish da gubi snagu zavrnesh mu gas a kvachilo na pola?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Na pola kvacila je kao da je izmedju dve brzine takav sam ja osecaj dobio.

Kad naglo pustam treba mu vise vremena da nabije obrataj dok se manje oseti prelaz sa slabijim pustanej to je na putu posto moj ni iz daleka ne moze da se poredi sa ovim zverima :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Nista strasno se nespale lamele takvom voznjom. To se radi sekundu, odnosno lamele trpe kao da si jos jednom krenuo iz mesta.

A to na pola kvacila znaci kad vidis da gubi ob, a tebi treba 6,7,8,9000 ob. ( a trnutno si na 3,4,5000 ob ) malo ga samo prokliznes na kvacilo i masina se bez vuce zavrti na 7,8,9000 gde mu je i snaga. To se radi delic sekunde i motor se veselo zavrti i imas svu snagu na raspolaganju. Ranije, 80-tih , cross motori fabricki nisu imali ler gas, pa se vozilo uz non stop vrtenje masine i tad se nekad i pri kocenju proklizavalo na kvacilo, da se motor nebi ugasio, i ostao na ob.gde ima najvecu snagu. Tad sam naucio da ga proklizavam na kvacilo, i to sad prsti refleksno rade. Cak mi se desava u zaru voznje da to odradim i na 4t, mnogi kazu da je to pogubno za 4t, a meni motor perfektno funkcionise vec 2 god. iako je mnogo star  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Evo navedeno gore bi nazvao zvaka, nisam na to mislio...

 

Na pola kvacila je voznja kad ti treba da ides SPORO ( teh. deonica) a treba ti SNAGA tj. da se ne zagusi...

Npr. veliki kratki uspon, kamenje, potok, stepenice... itd.... da ne detaljisem!!!

 

Drzis gas u rezimu gde ima snage ( ne mora da znaci puna snaga, vec gde ima dovoljno, ovisi...) , a kvacilo drzis poluodvojeno i tako se kreces...... POLAKO!!

 

A zvaka je nesto drugo, i u extremnim penjanjima se zavrsava prevrtanjem na ledja...... ;)

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

pocinje pametovanje ;D

 

Nije pametovanje, samo iznosim svoja iskustva kojih sam se i juce i danas potsetio vozeci dve cvaje po terenu, bregu, pa i stepenicama

Voznje se potrefise sa temom, pa sam mislio da vam nece smetati, ali sad mi se cini da nije tako  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Hvala vam na odgovorima TT600 i rboban, probao juche malo na 4T motoru (ko zna ubacio sam R motor na malo endurche, pa mu je snaga na vecim obrtajima), i tada sam ukapirao da ja uglavnom tako i vozim. Dal ima problema za agregat ne znam javicu na kraju sezone ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja