Jump to content

Moto Zajednica

Gold Wing svet....

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

Pozdrav svima, evo gledam kako su lepo zazivele teme o raznim starijim motorima, posebno su za uzor vozaci JAWA i MZ-a, razmena tehnickih saveta i slicno. Pa sam eto hteo da vidim kako ce po tom pitanju proci stariji (a moze i noviji) Gold Wing-ovi, jasno da ih kod nas ima puno manje, ali eto da probam....ako ima neko ko ima/je imao/imace GL-a neka se prikljuci - uvek dobro dodje razmena iskustava oko tehnickih problema, nabavke delova i slicno.

Ja sam nabavio mog "Old Winga" GL1000 iz '77. pre dve godine i jos uvek ga sredjujem i uzivam u tome!

 

Dakle "Wingeri" javljajte se....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Shadow 750 ACE, AFRICA XRV RD07

Gold Wing je pun pogodak za ljubitelje udobne panoramske vožnje koji motor uglavnom koriste za duže relacije, i naravno ako možete priuštiti $$$  toliko para za ovaj tip motora.

 

Ja nisam u prilici da imam tu klasu ali sam sebi uspio naći "mlađeg" brata tj. Silver Wing-a GL 650 iz 1983.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

Da, motor je idealan za duze ture, jeste da ga ja do sada nisam posteno ni probao jer nije registrovan - isao sam najduze NS-Kac autoputem, kao na iglama da ne bude milicije, a i pored toga osecaj je stvarno fenomenalan.

Sto se cene tice Wingove istina bije glas da su skupi motori, mada srtariji modeli mogu da se nadju i iznenadjujuce jeftino - ja sam mog platio 1000 evra + JAWA 350 TS cija je vrednost bila oko 500 evra, znaci ukupno me je kostao oko 1500 evra - sto je jeftinije nego vecina motora tog godista manje klase. Istina bio je prilicno zapusten, mada su kljucne stvari (masina pod broj jedan) ocuvane, bar koliko sam uspeo do sada da zakljucim. Najveci problem su mi do sada bili delovi, koji su kod nas uzasno skupi tako da ih porucujem preko Ebaya gde su dosta jeftiniji ali zato se dugo ceka da stignu i slicne glavobolje. Ali zaista se isplati, s obzirom da tamo u USA odakle ja porucujem delovi i nisu skupi (tamo su stariji GL-ovi reda JAWE ili MZ-a kod nas). Cinjenica je da je ovaj moj model (GL1000) najstariji i najmanji model Gold Winga, bez vetrobrana, radija, fotelje i ostalih cuda koje odlikuju novije modele, ali sam ja vrlo zadovoljan i bez toga. Inace modeli od 1100 ili 1200 kubika (iz '80.-ih godina) mogu povremeno kod nas da se nadju relativno jeftino u poredjenju sa drugim motorima, za reda 2000 do 3000 evra (ne verujem ni da je tvoj Silver bio mnogo jeftiniji?), istina bez preterane dodatne opreme ali to se moze vremenom dograditi.

 

Ako neko bude zainteresovan za kupovinu ovakvog motora vrlo rado cu mu pomoci koliko mogu, oko tehnickih saveta i slicno.

 

Jos jedna znacajna stvar u vezi GL-ova, informacije o njima na raznim americkim forumima i sajtovima su toliko dostupne da bukvalno generalku mozes sam da uradis bez problema bez ikakvog predhodnog iskustva sa ovim motorima, samo ako imas alat i volju. To je izuzetna pogodnost - usteda je ogromna u odnosu na placanje majstora.

post-4693-12879068785741_thumb.jpg

post-4693-12879068786483_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ne nije to taj, tek sad vidim fotke nije mi jasno zasto mi se prvi put fotke nisu pokazale, njegov je beli i nije tako ocuvan.....ozbiljna motorcina samo toooosi punooooo.......prosle godine ma moto susretu u Umagu ih je bilo jako mnogo novih, znaci Nemci i Slovenci imaju jako puno komada, bas puno....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

Ne nije to taj, tek sad vidim fotke nije mi jasno zasto mi se prvi put fotke nisu pokazale, njegov je beli i nije tako ocuvan.....ozbiljna motorcina samo toooosi punooooo.......prosle godine ma moto susretu u Umagu ih je bilo jako mnogo novih, znaci Nemci i Slovenci imaju jako puno komada, bas puno....

 

Nisam ih odmah nakacio nego naknadno! Trosi, negde oko 8 - 10 L, mada verujem da moze i manje kad je sve ustelovano kako treba. Kazem, mogu stvarno jeftino ponekad da se ubodu - a ko hoce motor za duze staze mislim da je GL savrsena varijanta, iz mnogo razloga. Moj izbor, kada bih bas imao para, bi bio GL1500 Aspencade. Sa manje para - 1200 Aspencade. 1800 jedino i pored najjaceg agregata imaju po meni ozbiljnu manu da je ram pravljen od aluminijuma. Ovo jeste smanjilo tezinu ali znatno oslabilo konstrukciju motora - zato je po meni 1500 savrsena varijanta za one koji imaju cca 6-7K evra da izdvoje za motor. Videcemo dali ce se nova verzija od 2000ccm vratiti celicnom ramu jer je 1.8 vec pretrpeo ozbiljne kritike zbog nemogucnosti kacenja prikolice, manje nosivosti i slicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Shadow 750 ACE, AFRICA XRV RD07

Motor ti stvarno izgleda DOBRO. I očuvan i sređen.

 

Ja sam mog Wing-a nabavio relativno jeftino u nekoj kompenzaciji, otprilike me ispao oko 600e. U CG ovi motori i nisu nešto na cijeni (nemaju ukusa ;D ;D ;D) tako da ako ga neko greškom i uveze (a to se jako jako rijetko dešava) nemože ga prodat za neke pare.

 

Još uvijek je sređujem ovo su slike kad sam je tek preuzeo, nisu bile zakačene izduvne grane i auspusi kao i par plastičnih oklopa, hladnjak...

 

2vtxvs7.jpg

 

6ymyom.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

600e????????????? prijatelju dzabe sta reci, za te pare se nama ni dobar Tomos kupiti.....ipak je to institucija od motocikla..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

Da, prosao si stvarno dzabe, cak bolje nego ja  ;)

Motor sasvim lepo izgleda, nadam se da je takav i iznutra (sto sa mojim bas i nije bio slucaj). Znam da zemljaci u CG nemaju sluh za ove legende od motora, dolje se gleda samo ide li preko 250km/h  ;D (cast izuzecima).

Kako stojis sa tehnickim podacima, kjigama i ostalim? Ima jedan irski sajt i forum specijalizovan za Gold Wing ali sa obzirom koliko clanova ima verujem da neko sigurno zna nesto i o Silver-u, ipak su to motori slicne branse (jedino sto je Gold boxer-4 (6) a Silver V2) pa ako si dobar sa engleskim mozda mozes i tamo da pogledas, reci ako hoces pa cu ti poslati adresu na pp

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Shadow 750 ACE, AFRICA XRV RD07

Što se tiče literature uspio sam "skinuti" sa neta kompletan manual na nekih 335  strana  A4 (što sam odmah oštampao i ukoričio), mada literature i savjeta nikad viška pa ako ti nije problem pošalji mi adresu tog irskog sajta.

 

E sad da sam prošao bolje nego ti..... ipak je tvoja kubikaža mnoooogo veća, jača...

A za ovu moju neznam gdje bih mogao naći krašbar, jer mi sa njim izgleda puno bolje, čuo sam da ima neko u srbiji ko ih izrađuje, ako znate javite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

zdravo legende!!!ovakva    tema je odavno trebala biti otvorena.ja sam jedan od zaljubljenika u GL i CX motore.posedujem hondu gl 500 silver wing iz 1983 pali, radi i ide kao mecava.nikad me na putu nije ostavio.trgujem sa motorima i mogu za sebe da uzmem bilo koji drugi motor ali za sada ne mislim da ga menjam.ako nekom mogu da pomognem oko delova i bilo cega drugog, tu sam.pozdrav!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Shadow 750 ACE, AFRICA XRV RD07

Da li znaš gdje bi se za Silver Wing mogao pronaći-napraviti i pošto, crash bar?

 

Okači neku sličicu motora i kaži po neko iskustvo-savjet, pošto sam ja u fazi sređivanja pa mi svaka smernica mi dobro dođe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

@Grizli123

 

Pozdrav kolega i dobrodosao! Kad si vec spomenuo, gde nabavljas delove? Ja sam do sada uvek uzimao preko Ebay-a, ovde se moglo naci ali uzasno skupo....

 

@brnio

 

A sta kazes za "napravi sam" varijantu? Nasao sam ovaj post bas na BJB forumu. I ja sam isto mislio da uradim rol bar kod mene, s tim sto bi izveo bocne zastite za kofere, nosace iznad kofera i naslon za suvozaca (a ako uspem i za vozaca), sve u svemu dosta komplikovano pa bi majstori verovatno trazili previse tako da cu verovatno jednom probati sam  da ga napravim kad budem imao vise vremena.

 

Evo teksta:

----------------------------------------------------------------

 

Honda Trasnalp 600: Izrada crash bara i stendera

Poruka od: aca-pn 10.02.2008. 15:53

________________________________________

Crash bar je jedna jako korisna sprava, narocito za nas endurase. Stiti skupe plastike od loma kod laksih padova koji su prilicno izvesni kad se krene u off-road. Posto sam kupio motor bez njega odlucio sam da nabavim jedan, varijante su bile ili da kupim original fabricki (150 e) ili da dam majtoru da mi napravi, sto je jeftinija varijanta, ali bi se nervirao ako ne ispadne kako treba (recimo kao susilica za ves :) ) ili sam da ga napravim. Odlucio sam se za poslednju varijantu jer uglavnom imam sav neohodan alat.

 

Najneophodniji alat  nisam imao, a to je bender za savijanje cevi. Izgleda ovako:

http://cdn.bjbikers.com/images/imported/VO/GasIt_dsc01414800x600qq4.jpg

http://cdn.bjbikers.com/images/imported/mh/xifDS_dsc01415800x600qw6.jpg

 

Pored njega nije lose imati pionir (stega za cevi) i sekac cevi:

http://cdn.bjbikers.com/images/404.jpg

Brusilica, busilica, aparat za varenje - pozeljno CO2, ali ko ga nema posao zavrsava i elektricni

 

Prvo sam pravio stender za bi se na njemu uvezbao, posto tu i nije potrebna neka lepota:

http://cdn.bjbikers.com/images/404.jpg

http://cdn.bjbikers.com/images/404.jpg

 

Posto sam prvi put koristio bender za savijanje cevi nisam znao finese u radu sa njim, pa je bilo i ovakvih neuspelih pokusaja:

http://cdn.bjbikers.com/images/imported/gB/83kNY_dsc01416800x600mb1.jpg

 

Kad sam njega zavrsio, vec sam usao u fazon, pa je moglo da se krene na ozbiljniji projekat - crash bar  :)

Za izradu nisam imao nikakve mere, nego sam radio po crtezu. Sem njega sam imao i neke slike motora sa montiranim crash barom  poskidane sa neta, pa sam kombinacijama slika i crteza hvatao "kote" gde i koliko treba da se savijaju cevi.  Ima vise proizvodjaca crashbarova i svaki je drugaciji, meni je najlepsi SW Motech pa sam njega prekopirao uz par modifikacija.

http://cdn.bjbikers.com/images/imported/Ow/fBndd_dsc01411800x600sm4.jpg

 

Vec sam usao u stos kako da krivim cevi da se ne bi preklapale. Fazon je da se vrlo polako krive cevi, da materijal moze da primi savijanje bez preklapanja. Recimo za savijanje ovog ostrog ugla je potrebno i do 15 minuta:

http://cdn.bjbikers.com/images/imported/jS/phe3b_dsc01418800x600tq0.jpg

 

Prvo sam napravio donji deo crashbara i ucvrstio ga na motoru da bi po njemu poceo da pravim gornji deo koji je malo zeznutiji za pravljenje

http://cdn.bjbikers.com/images/imported/lC/v6dqH_dsc01417800x600ue1.jpg

 

Kad sam zavrsio gornji deo usrafio sam ga za nosac sa prednje strane, namestio kako treba da stoji i direktno na motoru ispipkao aparatom. Kao meru predostroznosti sam otkacio kleme sa akumulatora.

http://cdn.bjbikers.com/images/404.jpg

 

Posle toga skidam sad vec formiran crashbar da bi ga izvario do kraja kako treba

http://cdn.bjbikers.com/images/404.jpg

 

Kad sam to zavrsio napravio sam prednju plocicu koja drzi gornji deo crashbara sa prednje strane i savio navojnu sipku m8 koja u kombinaciji sa plocicom cini nosac

http://cdn.bjbikers.com/images/404.jpg

http://cdn.bjbikers.com/images/imported/HQ/XOu4v_dsc01419800x600fe8.jpg

 

Samo je ostalo da sve posaljem na plastificiranje i crashbar je gotov

http://cdn.bjbikers.com/images/imported/qx/JRoGc_dsc01520800x600ut4.jpg

http://cdn.bjbikers.com/images/imported/cY/35vTG_dsc01521800x600xg1.jpg

 

Za ceo posao je bilo potrebno da kupim:

-6 metra crne cevi od 1/2 cola 1,8 mm debljine zida (sto deblje to bolje, manja mogucnost da se prelomi prilikom savijanja) oko 400 din.

-Flap disk za brusenje granulacije 60, cena 260 din

-smirgla u listicima koja se montira na busilicu (ne znam kako se zove) granulacije 120 za finije poliranje cena: 150 din

-burgija fi 12 za busenje rupe na crashbaru na mestu gde se srafi za fuzaster 200 din

-plastificiranje kosta 1 evro po kilogramu, cela skalamerija je bila ispod 4 kg, pa covek nista nije hteo da mi naplati

Sav alat i materijal koji nisam nabrojao, a potreban je sam vec imao.

Znaci ceo crashbar me je izneo 1010 din, oko 12h aktivnog rada, malo zivaca i mnogo zadovoljstva zbog uspesno obavljenog posla :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

pozdrav!delove nabavljam iz nemacke ,na ebay ima prakticno sve.crash bar radi jedan moj drugar i za 20-30 eura moze da napravi cudo.znaci sednes na motor dodzes kod mene i budes moj gost i zavrsimo posao za 2 dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Shadow 750 ACE, AFRICA XRV RD07

Crko mi bio termo prekidač u hladnjaku neki uski dugački, što nema šanse da se nađe u CG. Pa sam uzeo standardni od golfa II, proširio rupu na hladnjaku i zaletovao široku maticu i sad ventilator fercera ko lud.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

Svaka cast majstore, izgleda ko zmaj! :D :D :D

 

I ja sam imao isti problem na Wing-u sa termoprekidacem, palio je tek na oko 130 stepeni  :o a treba na oko 90 ....sreca da sam rano uocio problem. Takodje neki cudan, uzan a dugacak termoprekidac sa nekom glavom na vrhu. Pasuje od neke Honde Civic (auto) ali kosta 20 evra, tako da je resenje u mom slucaju bilo izvodjenje rucnog prekidaca pa ga upalim cim kazaljka predje polovinu skale. Inace cu i ja morati da smislim neko bolje resenje, videcu vec nesto....u svakom slucaju rucni prekidac ce ostati, zlu ne trebalo....

 

P.S.

Cime si letovao navrtku? TIG zavarivanje ili nesto drugo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Shadow 750 ACE, AFRICA XRV RD07

Pošto mi je Hladnjak bakarni ili mesingani, izbušio bušilicom nekih 20tak rupa u krugu i sve to spojio u jednu veliku, tek toliko da standardni termo-prekidač može da uđe, zatim iz nekog starog slomljenog plastičnog hladnjaka od kola izvadio maticu u koju se inače ušarafljuju  termoprekidači, ponio kod cigana koji se bakću lemljenjem kazana oluka i sl i za 5 eura tip mi to tako dobro zaletovao.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

Videcu mozda i ja da tako nesto uradim mada sam mislio da uradim reduktor kod strugara, da se reduktor uvrce u postojeci navoj a da on onda ima unutrasnji navoj odgovarajuci za neki jeftini termoprekidac, od Zastave verovatno. Voda bi onda prolazila kroz rupu na reduktoru do novog t.prekidaca. Istina kod mene on nije direktno na hladnjaku nego na jednoj aluminijumskoj racvi gde stoji termostat (tu su i on i davac za kazaljku). Videcu koliko bi to kostalo kod strugara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Shadow 750 ACE, AFRICA XRV RD07

I ja sam nešto tako razmišljao ali mi je onda situacija da je termoelemenat malo udaljen od direktnog toka vode pa me bilo strah da neće voda pa da neće se adekvatno grijati, pošto je original termoelement puno duži i ima izbačenu neku glavu na vrhu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

Da, i ovaj moj ima neku glavu na vrhu, gluposti....uglavnom, predpostavljam da bi voda morala da dodje do njega jer bi popunila vazdusni prostor u reduktoru (nemoze sigurno ostati vazduh), jedino sto kazes nebi bio bas u "matici" protoka vode nego malo izmacen, ali mislim da to nebi trebalo da se bitnije odrazi na temperaturu. Zato za svaki slucaj bi uzeo onaj osetljiviji prekidac sto pali ranije (znas da ima koji pale na, recimo, 90 ili na 70, pa biras koji hoces za isti model). Mada mozda gresim, ne znam, zao mi je da razbusujem fabricki navoj....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Znam da nemam GW ali da dam komentar.

Imao sam priliku da vidim par noviji na moto skupu motor je prosto da se odusevis ima 4 zvucnika grejanje one naslone prava mala pokretna kuca.

Drugi put kad sam je video bilo je na NBG njih 7 jedan za drugim sa onim silnim lampicama velicanstven motor.

Takodje nisam znao da se proizvode od 70 i neke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

Rade se od '75 kada je napravljen prvi model od 1000ccm. On je menjan '76. (LTD verzija), '77. i '78. kada su uradjene i manje dorade na masini (izbacena kurbla, malo povecan obrtni moment putem regulacije usisa). '80. je napravljen prvi model od 1100ccm (GL1100 Standard) koji je prakticno predstavljao GL1000 samo sa vecim precnikom cilindara (75 umesto 72mm) tako da je kubikaza povecana. Kasnije je izbacen GL1100 Interstate, koji je imao dodatnu opremu, pa onda Aspencade koji je imao jos vise dodatne opreme i komfora. Kasnije je izasla verzija od 1200ccm, takodje u Standard, Interstate i Aspencade verzijama. Verzija od 1500ccm, koja je izasla sledeca, je predstavljala najkrupniju promenu do tada jer je umesto 4-cilindricnog ubacen 6-cilindricni bokser motor. I na kraju je izasla verzija od 1800ccm, po meni losija od GL1500 jer jedina ona ima aluminijumski ram, sto je cist promasaj. Naime, to je uradjeno radi smanjenja tezine (nepotrebno) ali je zajedno sa tim znatno smanjena i cvrstina rama tako da verzija GL1800 i pored najjace masine jedina ne moze da vuce prikolicu (tj. moze ali nije preporucljivo). U planu je verzija GL2000 sa 2000ccm, pa se nadam (kao i mnogi drugi) da ce ispraviti gresku nacinjenu na GL1800 i da ce se vratiti celicnom ramu.

 

Sto se luksuznih cudesa ovog motora tice, ona pocinju negde sa verijom GL1100 Aspencade i traju do danas. Vetrobran, ugradjen stereo radio, grejanje rucki, sedista i (pazi ovo) vozaca, tj. usmeravanje toplog vazduha prema vozacu koje se regulise kao u kolima, kompresor, vazdusni amortizei, podesiva visina i mekoca ogibljenja (zadnjih amortizera) putem vazdusnog pritiska koji se regulise digitalno preko kontrolne table, spojene kocnice (nozna poluga aktivira zadnju i jedan disk na prednjoj a rucna drugi disk na prednjoj), anti-dajv, tempomat, automatsko gasenje zmigavaca, sedista udobnija od direktorske fotelje, i jos mali milon drugih pogodnosti, koje verovatno nema ni jedan drugi motocikl. Naravno, nisu sve verzije imale sve ovo, ali u principu sve Aspencade verzije pocev od GL1200 jesu, a i 1100-ka je imala vecinu.

 

Sta je jos interesantno na ovom motoru, bar koliko ja znam, samo jedna verzija GL1200 je imala ajnspric, a sve ostale, do danas, karburatore. Druga zanimljiva stvar je da je ovo jedan od retkih modela koji se prave neprekidno vec 35 godina a u planu su i nove verzije (GL2000).

 

E sad, sto se ovog mog tice, to je jedna od prvih verzija (GL1000) i nema skoro nista od gore navedenih "darova", ali ima ono sto cini srce GL-a - jaku bokser masinu i veliku tezinu (oko 300kg sa gorivom) uskladjenu sa idealnim tezistem i sirokom karoserijom sto mu daje jako dobru stabilnost i udobnost. Tako da sva ostala dodatna oprema samo povecava osecaj uzivanja na GL-u ali sustina svega je u samoj konstrukciji motora, koja se jos pre 35 godina pokazala kao pun pogodak.

 

Sto se cena tice, kod nas polovni modeli GL1000 i 1100 mogu da se nadju za 2000-3000 evra, a i GL1200 Standard moze da se ubode za te pare. Aspencade verzije su skuplje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

Evo da vas obavestim, ako nekome slucajno zatreba. Ima na Limundu Gold Wing 1100 iz '86. za cca 1400 evra. Kaze da je motor u solidnom stanju. Ako je to tacno i ako nema neki veci kvar (sa masinom recimo), a to se da lako proveriti, ovaj motor je dzabe! Ja sam ga pitao da menjam za moj GL1000 ali kaze nece zmenu, samo prodaja.

 

http://www.limundo.com/kupovina/Auto-i-Moto/Motocikli/Preko-750-ccm/Honda-GoldWing-1100/1280446

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja