Jump to content

Moto Zajednica

Gold Wing svet....

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
Pre 16 sati, peratrap je napisao:

emoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngcdf08636fbfce7607b5a202172581f47.jpg

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 

Odlično! Dao si mi ideju šta još da ugradimo na to tvoje sokoćalo :P

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Pratim temu od početka.

 

Vingeri, interesuje me ko vam održava mehaniku. Radite li to sami ili imate neki servis da preporučite? 

 

Mislim na ono održavanje koje ne spada baš u elementarno kao što je zamena ulja, pločica i sl.

 

Dakle, kome se obraćate kad dođe vreme za promenu lamela, štelovanje ventila, zamenu prenosnih lanaca/kaiševa i španera, ležajeva volana...?

Tu ipak treba raskupusati svu tu skalameriju, čini mi se da nije baš jednostavno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

Kod gl1800 ventile ne diraš do 500000 km ,lanci se ne menjaju ,najkomplikovaniji je filter vazduha ,za ove naše u delti je gw egzotika a kažu ,,radimo samo nove jer nemamo vremena,, a istina je malo drugačija.za nešto ozbiljnije predlažem 2 slovenca koji su specijalisti za gw .

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500
On 5.5.2020. at 0:12, floyd je napisao:

Pratim temu od početka.

 

Vingeri, interesuje me ko vam održava mehaniku. Radite li to sami ili imate neki servis da preporučite? 

 

Mislim na ono održavanje koje ne spada baš u elementarno kao što je zamena ulja, pločica i sl.

 

Dakle, kome se obraćate kad dođe vreme za promenu lamela, štelovanje ventila, zamenu prenosnih lanaca/kaiševa i španera, ležajeva volana...?

Tu ipak treba raskupusati svu tu skalameriju, čini mi se da nije baš jednostavno.

Ja sam pre par dana menjao lemele i potisnu ploču, rolere na razvodu i kajševe u Boban moto servisu u Pančevu,na GL 1500.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250
8 hours ago, peratrap said:

Kod gl1800 ventile ne diraš do 500000 km ,lanci se ne menjaju ,najkomplikovaniji je filter vazduha ,za ove naše u delti je gw egzotika a kažu ,,radimo samo nove jer nemamo vremena,, a istina je malo drugačija.za nešto ozbiljnije predlažem 2 slovenca koji su specijalisti za gw .

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 

Znači, kao naš Marokanac: jednom godišnje motor na prikolicu do Slovenije i tamo rešiti sve što treba.

OK, a imaš li informaciju da li se neko od beogradskih servisera izuzev Delte prihvata posla oko GW? 

 

5 hours ago, (B)ubica said:

Ja sam pre par dana menjao lemele i potisnu ploču, rolere na razvodu i kajševe u Boban moto servisu u Pančevu,na GL 1500.

I ovo mi je korisna informacija, hvala. A kad dođe vreme za servis karburatora? Isti servis, Bokilić ili neko treće rešenje? 

 

Interesuje me i da li primećujete značajniju razliku u ceni usluga servisera za GW u odnosu na ostale japanske motore, češće na našim putevima?

 

Drugar koji živi u Nemačkoj i interesuje se za GW preporučio mi je jednog velikog i ozbiljnog dilera. Možda vam je već poznat, evo njegovog SAJTA. 

 

  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

Ma ne mora floyd to svake godine ,osnovne stvari se kod nje rade izuzetno lako i to moze svako od šale da odradi ,gw je japanac napravio da se vozi a ne da se družiš sa serviserima , u Slo. samo ako je nešto drastično .


Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

Stigla nova igračka ,mnogo bolja nego što smo se nadali c30f965f36cd6f6abfa1a5f09d295860.jpg

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Marauder 800

Pozdrav svima , nedavno sam kupio goldwinga 1500 i trebao bih da joj uradim servis, zamenu plocica i slicno.Kog majstora  mozete  da preporucite da je u Bgd ili okolini?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500

To sve možeš sam, probaj. ;)

Ja uvek to radim sam, em je jeftinije em upoznaš motor, em je zabavno! :jee1:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha 1200 Super Tenere

U Rusiji postoji čitava prateca industrija koja se bavi preradama GW i svim stvarima vezanim za taj model...tako ko vozi serijski magarac..sve mora da se promeni,budži menja,dotera stavljaju after market delovi,ozvucenje,rasveta,izgleda kao pokretni Božic i milion stvari koje mogu da vam padnu na pamet.,,,Na vama je samo sitnica da obezbedite kintu u vrednosto jos jednog novog a oni ce sve ostalo...zato je i svaki unikat i vredi barem 80 -100K (Dolara) do duse Ruje ne vole Ojro...Nije znaci nikakav problem pod uslovom da si stanovnik Moskve i imas pozamasan saldo ako ti je tata takjun koji se opario u tranziciji.Ja lično volim njegov bager F6B ali tamo to nije na ceni..no o ukusima....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Marauder 800

Javio se jedan problem, izgubio sam kljuc od motora, da li neko zna ko pravi kljuceve na "otisak" ili moram da skidam bravu i da nosim kod majstora za kljuceve??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Bravar Andrejević u Katanićevoj 8 to radi. Meni je odradio ključ za zaključavanje volana na motoru prema bravi bez skidanja brave.

Verujem da to nije problem ni Elezoviću na Bulevaru a ni Ristiću u Zemunu.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja