Jump to content

Moto Zajednica

Gold Wing svet....

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Kikinda, sada Dornbirn
  • Motocikl: Honda Shadow 750, SYM Fiddle II 50(u kvaru), BMW R1200RT

Pratim temu....i moram prokomentarisati zadnje slike - pa to su pravi Transformensi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

Dugo niko nije pisao u ovoj temi pa sam je odavno "otpisao" i prestao da je pratim jos mesecima unazad, elem, sad slucajno navratih pa imam sta da vidim (iako je poslano jos letos). Stvarno ove slike iz Kine dobro ilustruju pravo lice ovih motocikala i njohovu snagu. Ovi na slikama su 6-cilindricni, znaci ili 1500 ili 1800ccm, nisam siguran, ali ako je 1800 onda je najverovatnije prepravljan ram jer je standardna verzija rama (jedina od svih do tada) radjena od dur-aluminijuma da bi se smanjila tezina, sto je bio pun promasaj jer je ovaj ram neuporedivo slabiji od celicnog pa jedino na ovu verziju (GL1800), iako ima najjacu masinu, nije mogla da se kaci ni prikolica, a kamoli automobil. Znaci ili je GL1500 ili prepravljana 1800. U svakom slucaju nasli su mu dobru namenu ;) ....nadam se samo da nece poceti Kinezi i da ih proizvode!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500

GOLDWINGOVCI pozdrav!

Čitam Vaše,sada već davne, komentare ali ne mari.To je večita tema,pogotovo za nekog koji bi da uplovi u GW svet.Naime svideo mi se jedan komad GW 1500 pa me interesuje da li neko ima iskustva sa njima i kolika joj je potrošnja.Inače primerak je veoma dobro očuvan i uvežen iz Švajcarske.Mnogo mi se svideo pa eto...ako neko ima korisne informacije zahvaljujem.

Inače vozim manju verziju(ST 1100)tako da sam navikao na težinu i krupnu veličinu motora.

Pozdrav i hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Rijeka Hrvatska
  • Motocikl: Gold Wing 1800
pre 25 minuta, (B)ubica je napisao:

GOLDWINGOVCI pozdrav!

Čitam Vaše,sada već davne, komentare ali ne mari.To je večita tema,pogotovo za nekog koji bi da uplovi u GW svet.Naime svideo mi se jedan komad GW 1500 pa me interesuje da li neko ima iskustva sa njima i kolika joj je potrošnja.Inače primerak je veoma dobro očuvan i uvežen iz Švajcarske.Mnogo mi se svideo pa eto...ako neko ima korisne informacije zahvaljujem.

Inače vozim manju verziju(ST 1100)tako da sam navikao na težinu i krupnu veličinu motora.

Pozdrav i hvala.

Svakako dobar izbor. Ako je redovno održavan kilometraža ne treba da te brine, prelaze 200-250 tisuća kilometara bez generalne ko od šale. Alternator im je jedna od rijetkih bolnih točki.

Ovdje možeš naći gotovo sve što te može zanimati o 1500 :

 

https://goldwingdocs.com/forum/viewforum.php?f=6&sid=b28ac54a8b0df564e4a1725401403faa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
49 minutes ago, Easy rider said:

Svakako dobar izbor. Ako je redovno održavan kilometraža ne treba da te brine, prelaze 200-250 tisuća kilometara bez generalne ko od šale. Alternator im je jedna od rijetkih bolnih točki.

Ovdje možeš naći gotovo sve što te može zanimati o 1500 :

 

https://goldwingdocs.com/forum/viewforum.php?f=6&sid=b28ac54a8b0df564e4a1725401403faa

Samo ?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Pitam zato sto je GW perjanica Honde i kao takva namenjena je za puuuuuno puuuuno kilometara, otvarali smo CBR-ke za koje znamo da su bile maltretirane i silovane (a pride su prevrnule sat) sa minimalnim ili skoro nikakvim tragovima habanja (zanemarljivim) pa mi malo neverovatno.

Citao sam davno jedan clanak na VFRdiscussion , doticni postar kurir u britaniji , presao je sa VFR-om 900.000km kad je vrisno agregat a trenutno (sa drugim agregatom) je na 1.300.000km. Pronaci cu taj clanak pa cu ga postovati ovde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500
pre 29 minuta, Grnca je napisao:

Pitam zato sto je GW perjanica Honde i kao takva namenjena je za puuuuuno puuuuno kilometara, otvarali smo CBR-ke za koje znamo da su bile maltretirane i silovane (a pride su prevrnule sat) sa minimalnim ili skoro nikakvim tragovima habanja (zanemarljivim) pa mi malo neverovatno.

Citao sam davno jedan clanak na VFRdiscussion , doticni postar kurir u britaniji , presao je sa VFR-om 900.000km kad je vrisno agregat a trenutno (sa drugim agregatom) je na 1.300.000km. Pronaci cu taj clanak pa cu ga postovati ovde

Negde jesam pročitao da guraju preko 500.000 km.e sad da li je istina!'

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
On 18.9.2018. at 20:50, Easy rider je napisao:

Svakako dobar izbor. Ako je redovno održavan kilometraža ne treba da te brine, prelaze 200-250 tisuća kilometara bez generalne ko od šale. Alternator im je jedna od rijetkih bolnih točki.

Pozdrav kolege, samo da potvrdim da je ipak najvažnije naći dobro održavan motocikl. Što se samog održavanja tiče, rekao bih da je ovde u pitanju mala zabuna, po proizvođačkoj specifikaciji, na ovim motociklima se ništa "ozbiljnije" ne dira pre 200-250K milja. Evo ga primer iz korisničke knjige za GW GL1500, tabela održavanja. Kod Valkyrie GL1500C se menja zupčasti kaiš prvo na 160K Milja.

 

goldwing_gl1500_78_bg.jpg

goldwing_gl1500_79_bg.jpg

O generalnoj... ovi motocikli imaju puno Hondinih automobilskih delova koji su pravljeni tako da prelaze više 100K kilometara bez zamene. Uopšteno gledajući kompletan princip rada flat six agregata (pancake ili palačinke - poznat još i iz Porshe automobila) je toliko superioran da ne postoji ni jedan agregat u moto industriji koji bi se merio po kultivisanom radu (nivo vibracija, a samim tim i uzročnik mehaničkih kvarova). Na tu temu OVDE ima zanimljivo poređenje GW/Valkyrie motocikala sa specijalno HD motociklima a i ostalim dvotočkašima generalno.

 

Evo ga jedan dobar teks iz "Wing World" magazina, o Joe Sparrowu čoveku koji je prešao 1500milja/2414Km za 24h (to je samo jedna od "disciplina" - Bun Burner 1500 GOLD za članove kluba Iron Butt :sampion: koji najviše preferiraju GW). Taj isti je 2014g. imao na svom drugom GW -1800 iz 2005g. 684.000 Km. Ne sumnjam da je moguće da su i mnogi drugi pojedinačni slučajevi većih kilometraža mogući, jer je ovaj tip sasvim slučajno otkriven, što ćete pročitati u gornjem tekstu. Ono što je kod drugih motocikala pojedinačni slučaj (mislim na pređenu kilometražu) kod ovog motocikla se podrazumeva. Goldwingfacts.com forum ima ovde i ovde teme koje bi bile interesantne u ovoj našoj priči o maksimalnom broju kilometara. Dobar forum za vlasnike GL1800 je ovaj.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500

Pa dugari, dosta ste mi pomogli u odluci.:)Uskoro mi stiže lep primerak

tako da ću izneti svoje utiske,koji će možda nekom novom ljubitelju GW. malo olakšati dilemu.

Hvala u svakom slučaju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Rijeka Hrvatska
  • Motocikl: Gold Wing 1800
On 27.9.2018. at 12:32, (B)ubica je napisao:

Pa dugari, dosta ste mi pomogli u odluci.:)Uskoro mi stiže lep primerak

tako da ću izneti svoje utiske,koji će možda nekom novom ljubitelju GW. malo olakšati dilemu.

Hvala u svakom slučaju!

Nestrpljivo čekamo. Iz uvoza ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Skoro se žena i ja vozimo na našem Silver Wingu kada prođe Gold Wing kraj nas... 

Kaže ona -"Šta je ovo?" 

Reko to je zlatna verzija... 

Kaže nazad izgleda udobno, kupićemo takav...

Reko hoćemo, ali kada ja budem imao 60 godina... :na_glavi:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800
On 1.10.2018. at 14:45, GuMi5 je napisao:

Skoro se žena i ja vozimo na našem Silver Wingu kada prođe Gold Wing kraj nas... 

Kaže ona -"Šta je ovo?" 

Reko to je zlatna verzija... 

Kaže nazad izgleda udobno, kupićemo takav...

Reko hoćemo, ali kada ja budem imao 60 godina... :na_glavi:

prosle godine izlazimo iz Slovenije i na zadnjoj pumpi pre Hrvatske staju baka i deka ,oboje po 75 godina i to zamisli na Silver vingu i posle price sa njima sam ja dosada mislio da je bas SW vozilo za starije kad ono izgleda da je GW.Covek se uci dok je ziv i umre glup :),

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja