Jump to content

Moto Zajednica

Kasko osiguranje motocikla

Recommended Posts

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Dobro bmw, ali da daš 10% od cene motora a da nemaš i osigurenje od krađe mnogo je

 

ajmo ovako....prošle godine mi je u Makedoniji vlastnik hotela autom u rikverc vožnji prevrnuo motor (R1200GS) na motor od kolega (Triumph Trophy 1200) tako da su zajedno pali na pod.....šteta na mom motoru- 1100,00 eura. Šteta na motoru od kolege - 1050,00 eura. Naravno da je osiguravajuče društvo posle par meseci isplatilo štetu. E sada zamisli da imaš noču negde parkiran motor i pijane budale ga prevrnu, a ti sledeči dan treba da odvališ te pare za popravku.....još uvek misliš da se ne isplati kasko?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Ok, svako je u pravu.

Ti misliš da je 1700€ sa osiguranjem od krađe mnogo a ja da je 800€ bez osiguranja od krađe.

Isto, svako ceni prema načinu korišćenja vozila.

 

Ja više brinem za krađu nego da li će neko drugim vozilom da obori moj motor na parkingu.

Godišnje predjem ukupno 10 000 km i to je možda još jedan od razloga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Dobro bmw, ali da daš 10% od cene motora a da nemaš i osigurenje od krađe mnogo je

 

ajmo ovako....prošle godine mi je u Makedoniji vlastnik hotela autom u rikverc vožnji prevrnuo motor (R1200GS) na motor od kolega (Triumph Trophy 1200) tako da su zajedno pali na pod.....šteta na mom motoru- 1100,00 eura. Šteta na motoru od kolege - 1050,00 eura. Naravno da je osiguravajuče društvo posle par meseci isplatilo štetu. E sada zamisli da imaš noču negde parkiran motor i pijane budale ga prevrnu, a ti sledeči dan treba da odvališ te pare za popravku.....još uvek misliš da se ne isplati kasko?

Sta ti je pri padu u mestu puklo za 1100 eura???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Dobro bmw, ali da daš 10% od cene motora a da nemaš i osigurenje od krađe mnogo je

 

ajmo ovako....prošle godine mi je u Makedoniji vlastnik hotela autom u rikverc vožnji prevrnuo motor (R1200GS) na motor od kolega (Triumph Trophy 1200) tako da su zajedno pali na pod.....šteta na mom motoru- 1100,00 eura. Šteta na motoru od kolege - 1050,00 eura. Naravno da je osiguravajuče društvo posle par meseci isplatilo štetu. E sada zamisli da imaš noču negde parkiran motor i pijane budale ga prevrnu, a ti sledeči dan treba da odvališ te pare za popravku.....još uvek misliš da se ne isplati kasko?

Sta ti je pri padu u mestu puklo za 1100 eura???

 

pa spisak je prilično kratak.....

predračun BMW.PDF

 

 

mada Triumph je mnogo više "najebao"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Komentar jednog agenta osiguranja,mi osiguravamo samo ono sto se verovatno nece desiti :) a verovatnoca da ce biker pasti sa motora je 100% sa tim da neko padne dva puta ili vise a neko ce tek da padne ...

 

Kod vozila realna cena kaska se krece oko 4% ,zavisi od klase ,bio bi red da ovo uvedu i medju motore vrlo skoro !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: SRBIJA
  • Motocikl: Кенондејл

Svuda postoji kasko sem kod nas jer im drzava to omogucila, ne kontam zasto? Ako je neko spreman da plati kasko sta je tu problem, no...samo jedna od stvari koje nisu kako treba zar ne?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Komentar jednog agenta osiguranja,mi osiguravamo samo ono sto se verovatno nece desiti :) a verovatnoca da ce biker pasti sa motora je 100% sa tim da neko padne dva puta ili vise a neko ce tek da padne ...

 

Kod vozila realna cena kaska se krece oko 4% ,zavisi od klase ,bio bi red da ovo uvedu i medju motore vrlo skoro !!!

 

Kod nas nisu problem padovi nego kradja motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Komentar jednog agenta osiguranja,mi osiguravamo samo ono sto se verovatno nece desiti :) a verovatnoca da ce biker pasti sa motora je 100% sa tim da neko padne dva puta ili vise a neko ce tek da padne ...

 

Kod vozila realna cena kaska se krece oko 4% ,zavisi od klase ,bio bi red da ovo uvedu i medju motore vrlo skoro !!!

 

Čitam ovo i ne verujem kako nas šikaniraju svi ovi smradovi koji nam naplaćuju sve ovo... 0ljut2.gif Pazi, verovatnoća 100%?! Lopovi i budale!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Eto dobrog zahteva državi ili osiguravajućim kućama (mada to dođe na isto) a ne smanjenje putarine.

 

Kad su već toliko povećali osiguranje, nek omoguće pravi kasko i za motocikle i to ne po cenama koje služe da te odbiju nego kao i za automobile.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Zeleo bih da kasko osiguram motocikl. Poznato mi je da kod nas nijedna osiguravajuca kuca ne zeli da u kasko uvrsti i osiguranje od kradje tako da bih ja zeleo kasko osiguranje koje pokriva samo nastalu stetu. Danas sam zvao Delta Generalli ali oni ne rade za motocikle, zatim Wiener i oni rade ali je godisnja premija 1000 eura sto je stvarno mnogo, i onda Dunav osiguranje. Kod njih je godisnja premija 400 eura a i moze da se placa na rate za sezonu. Znaci pola ispada oko 200 eura. U pitanju je motocikl gsx-r 600 k7 2008 godiste. Da li neko ima iskustva sa kaskom i sa Dunavom i ako znate jos neke osiguravajuce kuce napisite ovde.

 

Hvala unapred.

 

za tako stari motor niko i nece da ti osikura

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
On 3/4/2018 at 10:12, severian je napisao:

Radi Delta Generali. Premija paprena. 

Poslao im danas upit, ako ništa, bar su ažurni...

 

Citiraj

 

Postovani,

Nazalost,nismo u mogucnosti da izdamo ponudu za motocikl.

Hvala na razumevanju.

Srdacan pozdrav,

 

 

E sad, što im onda na sajtu stoji ovo, meni nije jasno:

 

Mogu se zaštititi sve vrste kopnenih motornih vozila standardne izrade, kao i priključna, specijalna i radna vozila, motocikli, šinska vozila, radne mašine i njihovi sastavni delovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Izgleda da su prestali, prošle godine davali ponude. Doduše bili su motori za rentu u pitanju, ali to je samo još veći rizik. (ono, i veća premija ukupno, možda je to razlog).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Pre manje od mesec dana, za firmu u kojoj radim sam uzimao kasko za auto u Wiener Stadtische, i usput im pošaljem upit za motocikl, Yamaha TDM900, 2003.g. 

Njihov odgovor je bio:

 

"Za motocikl je moguće uraditi kasko, ali ne i "ekonomik"* kasko. Svakako se radi sa izuzetno velikim učešćem u šteti i bez pokrića krađe vozila." 

 

*ekonomik - vrsta kasko osiguranja u njihovoj kući. Kao neko manje kasko...

 

Dodala mi je još usmeno da pogledam još negde jer nisu baš povoljni...tako da nisam ni ulazio previše u detalje iskreno...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

U Belgiji samo jedno osiguranje prihvata kasko za motore, cena sitnica.. 1500€ godišnje za motor koji vredi 12000€, plus traže u slučaju štete 700€ fransizu tj učešće. Nemacka je zakon, sto se toga tiče; za nekih 400€ imaš ful kasko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GW
Najbolje da sam pozoves i pitaš ih šta te tačno zanima, ja ne prodajem osiguranje. Prosto ti rekoh gde ima... 
 
Jasno, hvala, mislio sam da imaš makar neki okvir u glavi.

Sent from my SM-A320FL using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

I u NL je takva situacija. Motor od 15k sam osigurao ful kasko sa minim svojim učešćem u slučaju stete za oko 400€. Istine radi, imam maks popust na bonus-malus lestvici.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
On 16.4.2013. at 9:11, Ivan@Ö je napisao:

Negde vec napisah o tome (valjda kolega koji je trazio nesto protiv kradje, a ja ispadoh smesan pa mu rekoh KASKO).

 

U svakom slucaju, ovde u Austriji je to najnormalnija stvar, i svako ko kupi nov motor uzima kasko. E sada, situacija je u odnosu na srbistan malo cudna, posto je ovde delimicni kasko mnogo jeftiniji od full kaska.

Znaci u full kasko varijanti pokrivena je steta nastala od svega (pada, udesa, elementarnih nepogoda, vandala - nepoznatih pocinioca, kradja i svega sto je na motoru).

U delimicni kasko upada samo zastita od kradje i ta varijanta je jeftinija nekih 5 puta!

 

Ja recimo za mog TransAlpa 700 iz 2010. placam svega 8€ mesecno, stim da imam tzv ucesce u steti od minimum 350€ ili ti 5% (ono sto je vece).

I naravno da se nisam mnogo dvoumio posto sam planirao da vozim po Srbistanu i ostalim Balkanskim zemljama...

Srbistanu .....kao zemlja ne postoji....postoji Srbija....da nisi pogresio mozda zemlju...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Kad sam kupovao motor pre dve godine sam se raspitivao u DDOR na sajmu vezano za kasko. Tad su mi za NC750X koji je bio nov rekli da bi premija bila oko 700e godisnje. Ali to ne ukljucuje rizik od kradje, tako da se pokriva samo potencijalna steta i to sa ucescem od 10% ako se dobro secam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja