Jump to content

Moto Zajednica

Kasko osiguranje motocikla

Recommended Posts

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Svako osiguranje su bacene pare...
 
 
 
 
 
...do trenutka kada ti zatreba osiguranje, a ti ga nemas.

Upravo tako!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1268 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Kasko je dopunsko osiguranje , ti svejedno moras da imas obavezno.

Lepo sam napisao treba se raspitati. 

Treba samo pazljivije citati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 620 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Obavezno osiguranje sluzi da obesteti druge od tvoje greske u saobracaju.

 

Kasko stiti tebe od obesti drugih, prvenstveno kada ne znas ko ti je ostetio vozilo. A stiti te i od sebe samog kada zeznes krivinu i ispravis je negde.

 

A pise i u prvih par linija sto sam postavio u prethodnom postu to oko ucesca. Cena za kasko sa 100e ucesca u steti je 580e. Cena sa 200e ucesca je 560. Cena sa 400e ucesca je 450 eura.

 

Naravno da neces koristiti onda kasko za manje iznose. Ali poznanik je na neku proslavu otisao sa Versysom kao mojim. Ostavio ga na ivici parkinga, da ne smeta ostalima. Ali je to njegovo parking mesto bilo uz neki kanal. Neko je ipak krenuo malo (vise) u rikverc, udario ga i preturio motor koji je zbog tog kanala zavrsio okrenut za 180 stepeni. Da je auto rekli bi da je zavrsio na krovu. Jbg, niko nije video nezgodu, ne zna se ko je kriv, a on po cenovniku zvanicnog servisa ima stetu od blizu 3000 eura. 

Promenio član grafigo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1268 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Samim tim sto je otisao na proslavu i parkirao na rizicnom mestu budi sumnju...

Mogao je da ga parkira pod sleper, mozda je hladovina.

Za takve je mozda kasko.

Promenio član slave74

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 620 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Budi sumnju? U sta? Da je hteo da izigra osiguranje? Pa da je imao uplacen kasko pa i da ga razumem. A ovako, ovo samo iz njegovog dzepa ide. Zaboravio da je na proslavi i da ce mozda neki pijani da mu napravi stetu. Mogao je doci kolima i slicno proci. Da ga udari budala i ostavi sa stetom koju ce sam da placa.

 

Ne razumem te slave74? Je l' ti ne vidis svrhu kaska ili sad pricamo o previsokoj ceni kaska za nase uslove?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Kod osiguranja sve zavisi kakve si srece...

Neko ce platiti dva motora kroz kasko, a nemati ni jedan osigiran slucaj, a neko nece nikad ni registrovati (i ne imati ni osnovno osiguranje), pa se nece nista desiti.

To je stvar izbora.

Tema je ponuda kaskog osiguranja, a izbor je individualna stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 620 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Da, bitna je stvar sto se pojavilo. Sada da se vidi da li ce to izazvati neku reakciju kod velikih osiguravajucih kuca i kako ce to dalje uticati na ponudu i cene.

 

Nego, ima li neko neki komentar na onu ponudu sto sam je pokazao? Izgleda mi prilicno kompletna:

- sa zastitom od saobracajne nezgode (ne pise da li ima veze cija je krivica?)

- zastita od pozara i oluje (parkiran na ulici i oborio ga vetar?)

- pad nekog predmeta (saksija sa treceg sprata?)

- zlonamerni postupci trecih lica (kada ga neko namerno obori?)

- naletanja zivotinja (u voznji?)

- neovlasceno koriscenje i kradja (i kradja moto opreme)

 

Osigurana je i moto oprema vozaca i suvozaca do iznosa od 1000 eur.

 

Treba li jos nesto dodati ili traziti neko pojasnjenje? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova



Da, bitna je stvar sto se pojavilo. Sada da se vidi da li ce to izazvati neku reakciju kod velikih osiguravajucih kuca i kako ce to dalje uticati na ponudu i cene.
 
Nego, ima li neko neki komentar na onu ponudu sto sam je pokazao? Izgleda mi prilicno kompletna:
- sa zastitom od saobracajne nezgode (ne pise da li ima veze cija je krivica?)
- zastita od pozara i oluje (parkiran na ulici i oborio ga vetar?)
- pad nekog predmeta (saksija sa treceg sprata?)
- zlonamerni postupci trecih lica (kada ga neko namerno obori?)
- naletanja zivotinja (u voznji?)
- neovlasceno koriscenje i kradja (i kradja moto opreme)
 
Osigurana je i moto oprema vozaca i suvozaca do iznosa od 1000 eur.
 
Treba li jos nesto dodati ili traziti neko pojasnjenje? 
 


Nema sta, ponude variraju, kao i cene, u zavisnosti od obuhvacenog opsega slucajeva.

Samo dobro uporedi dokument Opstih uslova, sa ponudom u kojoj je navedeno sta se iz Opstih uslova pokriva kao svaka stavka ponaosob, i izaberi sta ti je vazno.

Osiguranje na opremu...mnjeh, mozda pametno, mozda ne.

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

@grafigo Citajuci onaj dokument na prethodnoj strani, nije mi jasno par stvari.

 

1.Pise da se razbojnistvom smatra kad zateknes lice u radnji, koje pod pretnjom silo itd. uradi nesto. Sta kada nemas dokaz(video, slika) i niko nista nije video ?

 

2. Ako sam dobro razumeo, kradja opreme se priznaje ako je i motor ostecen u toj radnji ? Sta ako je neko samo raznjakao bravicu kofera ili se sve to podrazumeva ? 

 

3. Posto su kacigu izdvojili posebno, da li znaci ako nije bila na sajlici vec u koferu, ne podleze osiguranju ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 620 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Taj detalj pod brojem 3, za kacigu, je i meni zapao za oko. Ispada da se racuna da je oprema (jakna, pantalone, cizme...) bezbedna u koferu, a da kacigi tu nije mesto.

 

Stavka pod br. 2 mislim da se odnosi samo na ostecenje opreme, a ne i na kradju. Moraju zajedno da nastradaju (u padu). Ako zakacis i pocepas pantalone na nekoj ostroj ogradi osiguranje ne vazi. Mada ima i jedna stavka koju tumacim da ostecenje opreme vazi u slucaju da te je npr. pas ujeo dok si na motoru (naletanje zivotinja i zivotinjski ugrizi).

 

Ok, sve su to stavke koje treba razjasniti pre potpisivanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Da definitivno. Nekako mi deluje da imaju dosta rupa za koje mogu da se uhvate ne bi li odbili isplatu.

 

Recimo da li se kao dokaz o posedovanju opreme priznaje slika, video tebe u toj opremi ili se to odnosi samo na racun dobijen u radnji ? Ako traze racun, propada svaka opcija da se osigura polovna oprema. Pa onda dodje pitanje koliko je isplativo osigurati je. Jer nova ful a kvalitetna oprema, pa jos dva kompleta i da bude ispod 1000e ne vidim nacin. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova

Pozdrav braćo bajkeri, svako ko ima mogucnosti da uplati kasko osiguranje treba to da uradi. Danas sam imao situaciju da me je čovek naterao da siđem sa puta i otišao, motor nov sada sve uništen, šteta komplet oklopi, migavci, retrovizori. Na kamerama nađemo auto i tablice čovek kaže da ne zna o čemu se radi i na tome se sve završava. Ako znate šta ciniti dalje pišite. Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1268 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Prvo prijavis policiji, pa ako oni smatraju da nema dokaza ili osnova za postupak, ti mozes privatno goniti na sudu. Ako imas svedoke, i snimak da te je ugrozio.

Verovatno nije doslo do kontakta izmedju vasih vozila i sad si ti u neobranom grozdju.

I da si imao kasko pitanje je isplate, jer ces dobiti prekrsajnu da nisi prilagodio brzinu vozila uslovima puta i ugrozio bezbednost lica u saobracaju. Ukoliko je policija izasla...

 

Kasko je mamipara ovde u Srbiji kao i vecina stvari.

 

Opet da ponovim, male stete do 500eur se ne isplate naplacivati od osiguranja, tako sam ja shvatio kada su mi objasnili sta znaci kasko  za vozilo.

 

Recimo sva ona sitna ostecenja na limu od raznih nesavesnih vozaca koji ih nacine otvaranjem svojih vrata se ne mogu naplatiti od osiguranja , a itekako kostaju puno. Pogotovo na novom skupom vozilom.

Ako li i dobro prodjes u nekoj naplati stete, narednih godina ce ti naplatiti to sto si kao dobro naplatio stetu.

 

Jedno je prica pre zakljucenja ugovora sa OZ , druga je prica pri naplati stete.

Sve sto sam naveo je iz licnog iskustva.

Cini mi se da je najbolju ponudu pre par godina imalo AMSS osiguranje za ful kasko ili Dunav, a svi su nudili iste zastite, a bogami su se dobro razlikovali u visini premije.

 

Ko hoce nek izvoli kasko, meni uopste ne smeta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova

Situacija je sledeća, drugar i ja smo izlazili iz krivine i na pravcu iz suprotnog smera u trenutku kada smo mimoilazili kolonu vozila n.n lice u golfu 7 je krenulo u preticanje direktno na mene, ja sam skrenuo sa puta u šljunak koji je bio na proširenju međutim kako nisam mogao da se zaustavim sleteo sam u jarak, drugar je krenuo da ga juri ali nije uspeo da ga stigne dok je meni pomagao da ustanem. Nema kontakta između vozila, na kamerama se vidi njegovo vozilo kako je proslo 2 minuta pre nesreće tim putem i destinacija koju je prijavio policiji je ona u smeru kom se kretao, a negira celu situaciju. Kameru nisam imao, tj ne posedujem snimak nesreće.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
Prvo prijavis policiji, pa ako oni smatraju da nema dokaza ili osnova za postupak, ti mozes privatno goniti na sudu. Ako imas svedoke, i snimak da te je ugrozio.
Verovatno nije doslo do kontakta izmedju vasih vozila i sad si ti u neobranom grozdju.
I da si imao kasko pitanje je isplate, jer ces dobiti prekrsajnu da nisi prilagodio brzinu vozila uslovima puta i ugrozio bezbednost lica u saobracaju. Ukoliko je policija izasla...
 
Kasko je mamipara ovde u Srbiji kao i vecina stvari.
 
Opet da ponovim, male stete do 500eur se ne isplate naplacivati od osiguranja, tako sam ja shvatio kada su mi objasnili sta znaci kasko  za vozilo.
 
Recimo sva ona sitna ostecenja na limu od raznih nesavesnih vozaca koji ih nacine otvaranjem svojih vrata se ne mogu naplatiti od osiguranja , a itekako kostaju puno. Pogotovo na novom skupom vozilom.
Ako li i dobro prodjes u nekoj naplati stete, narednih godina ce ti naplatiti to sto si kao dobro naplatio stetu.
 
Jedno je prica pre zakljucenja ugovora sa OZ , druga je prica pri naplati stete.
Sve sto sam naveo je iz licnog iskustva.
Cini mi se da je najbolju ponudu pre par godina imalo AMSS osiguranje za ful kasko ili Dunav, a svi su nudili iste zastite, a bogami su se dobro razlikovali u visini premije.
 
Ko hoce nek izvoli kasko, meni uopste ne smeta.

Prijavljeno policiji i policija napravila zapisnik, na kamerama nađeno lice, kontaktirano, isti navodi da nema pojma šta se desilo i bukvalno sve tu staje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Takvima treba otici na kucnu adresu, po mraku, bez mobilnog telefona i cekati da se pojavi! Sam... 

Nije tu stvar steta na motoru, sta da si ostao u tom jarku, zauvek?

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
Takvima treba otici na kucnu adresu, po mraku, bez mobilnog telefona i cekati da se pojavi! Sam... 
Nije tu stvar steta na motoru, sta da si ostao u tom jarku, zauvek?

Ispada da bih se naplatio da je imalo kontakta, tako kaže policajac, imali bi dokaz da ga ganjaju. Ovako nikome ništa. Da sam imao kontakt sa njim odnosno vozilom sada ne bih bio ovde niti bi došlo do razgovora uopšte. Bio bi direktan frontalni sudar.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Pozdrav svima, upravo sam kontaktirao grave osiguranje jedini koji kod nas imaju kasko za motor. 

U mom slucaju traze 430e godisnje sto izadje oko 35e mesecno za kasko osiguranje koje pokriva stetu i kradju motora. Napomenuli su da se kasko ukida ukoliko je utvrdjeno da je kasko osiguranik bio pod uticajem alkohola ili psihokativnih supstanci u trenutku nesrece ili ostecenja ( ko god bio kriv za ostecenje). Konkretno mene je interesovalo osiguranje protiv kradje, takvo osiguranje ide iskljucivo u sklopu kasko, i ne moze se osigurati samo protiv kradje. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ок, који мотор је у питању и које годиште? 

Такође, шта све укључује то осигурање? 

Постоји више фактора који утичу на износ. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Husqvarna 401 2021,ukljucuje stetu izazvanu sudarom, nastalu dok je motor parkiran, elementarne nepogode, huliganizam kradju itd... Ucesce pri steti 100e. Ima i sava osiguranje ali i dalje cekam njihovu ponudu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja