Jump to content

Moto Zajednica

Bridgestone Battlax BT-023

Recommended Posts

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Danas su mi stigle nove gume za moj motor. Rec je o novoj gumi (Battlax BT-023) koju je Bridgestone namenio za sport i touring motore. Ovaj model treba da zameni predhodni model BT-021. Guma je nedavno imala svetsku premijeru a od pre par dana se moze kupiti i kod nas. Kako ljudi iz Bridgestone-a kazu, ova guma je dosta bolja od predhodnog modela. To znaci da ima bolji grip, kako na suvom tako i na mokrom asfaltu, kao i duzi vek trajanja (do 30%) itd...  Zanimljivo je da se ova guma radi u 2 sare za prednje gume, jedna je za lakse (normal), koju sam ja kupio, a druga je GT koja je namenjena za teze motore.

 

Evo nekih linkova gde mozete videti nesto vise o ovoj gumi:

 

http://mc.bridgestone.co.jp/en/products/battlax/bt023.html

 

http://admin.motorcyclenews.com/MCN/Products/productsresults/Tyres/2010/January/jan1310-new-bridgestone-bt-023-tyre/?&R=EPI-121478

 

 

 

P.S. Ovih dana treba da ih montiram na motor, tako da uskoro mozete ocekivati moje prve utiske (nadam se da ce biti ok ) o ovoj gumi.  :)

post-2784-12879068106269_thumb.jpg

post-2784-12879068106842_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

nov model gume bolji od starog, pa gde to ima, i traje 30% duze

 

to sada kad su apsolvirali raketnu nauku od prosle godine, prave 30% izdrzljiviju gumu koj utom bolje i drzi...

 

koja je cena?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

nov model gume bolji od starog, pa gde to ima, i traje 30% duze

 

to sada kad su apsolvirali raketnu nauku od prosle godine, prave 30% izdrzljiviju gumu koj utom bolje i drzi...

 

koja je cena?

 

Bash tako. Od cega li je kad i duze traje i bolje drzi?  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Ukapirali su problem koji je imala prednja BT 021, gde se, koliko sam čitao po stranim forumima, na mnogim težim motorima, gde se svrstava i moj, prednja ogulila do kosti duplo brže od zadnje. Ne zakocka se, već obrnuto- stvori se neki bizarni profil trougla sa špicem na sredini. Sada bi trebalo da su stvari legle na svoje mesto...

 

I mene bi zanimala cena čisto informativno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Ja sam set platio 260e, doneo ih je momak iz Svajcarske, a u Radulovicu su oko 350-360e. Isti taj Radulovic je za vreme sajma davao 15% popusta, tako da je set tada kostao oko 310e. Inace, razlika u ceni izmedju BT-021 i BT-023 je neznatna, mislim da su ove novije skuplje za oko 200-300 dinara po setu. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Ima, ali nisam presao vise od 200km, tako da cekam da predjem jos malo pa da napisem iskustvo. Za sada sam prezadovoljan, guma se relativno brzo greje i drzi k'o blesava... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Nema frke, planiram da idem na put od cirka 500km u subotu posle protesta, tako da utiske ocekuj u sledecoj sedmici. ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki 1400gtr - BMW K1300S

na koliko atmosfera pumpas zadnju gumu ?

Ako pitas za svog horneta- prednja 2,50 a zadnja 3,00. Tema je davno postavljena ali nije steta da dam svoje misljenje o bt 023. Predhodne bt 021 sam potrosio i tacno je da se prednja guma oblikuje u klin na nekih 9000 km. Sa bt 023 gt sam skroz zadovoljen,presao sam oko 7000 i dalje odlicno drze u krivinama ,a i vizuelno odlicno izgledaju.Dobri pneumatici.Cena "malo" veca od continentala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ukapirali su problem koji je imala prednja BT 021, gde se, koliko sam čitao po stranim forumima, na mnogim težim motorima, gde se svrstava i moj, prednja ogulila do kosti duplo brže od zadnje. Ne zakocka se, već obrnuto- stvori se neki bizarni profil trougla sa špicem na sredini. Sada bi trebalo da su stvari legle na svoje mesto...

 

I mene bi zanimala cena čisto informativno...

 

Ovo se bas desilo kod mene sa Bridgeston gumom, prednja se ogulila, moram sto pre da je menjam, zadnja moze preci jos 4000km sigurno! Guma je Bridgestone Trail wing.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

BT-023 extra guma, daleko bolja od guma koje je nasledila. Relativno brzo se zagreva, odlicno drzi na svim vrstama asfalta, motor je sa njima bukvalno kao pegla u krivinama jer ide gde vi hocete i kako hocete. Po sari bih rekao da ce da traje duze od starije brace (bt021,bt020...), bas kao sto je Bridgestone i rekao na promociji.

 

PREPORUKA! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Hvala puno na informacijama o ovom tipu gume. Ja takodje gledam da uzmem ove za moj kawasaki vesys 650. Da li možda imate informacije gde osim Radulovića imaju da se nadju ove gume još. Hvala na odgovoru svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Ima li koga sa svezijim iskustvom i misljenjem ?

Planiram da uzmem ovu gumu, malo neckanja pa ako ima neko savet - predlog, hvala.

 

WWW.GUMELIDER.RS

Gume Bridgestone Battlax BT-023 160/60 ZR18 70W Rear su jeftinije i dostupne su na GumeLider : brza dostava

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Ja mislio da je ova guma odavno prestala da se proizvodi. Posle nje imas najmanje jos 3 novija modela T30, T30EVO, T31.

Ja licno nisam smeo da narucim sa ovog sajta. Sve mi to izgleda cudno. Plus sto imaju bt023 a siguran sam da je ne mozes naci vise nigde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
Pre 1 sat, bopk je napisao:

Ja mislio da je ova guma odavno prestala da se proizvodi. Posle nje imas najmanje jos 3 novija modela T30, T30EVO, T31.

Ja licno nisam smeo da narucim sa ovog sajta. Sve mi to izgleda cudno. Plus sto imaju bt023 a siguran sam da je ne mozes naci vise nigde.

Ovo uopšte nije tačno. Ja je kupio u Februaru, preko sajta autogume.rs

DOT je naravno iz 2019, dakle svež DOT. Imaš je i na raznim drugim sajtovima u zapadnoj Evropi. Cena za zadnju gumu je bila 15900 dinara, u dimenziji za TDM. Made in Japan. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Guma koju sam skinuo i bacio, nosila je oznaku Bridgestone Batlax BT-045. Stara guma, tako da te oznake nemaju baš veze sa tim da li je model nov. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Ja imam na prednjem točku BT-023 GT 120/70-17 i pozitivna su mi iskustva po suvom. Na zadnjem točku T30 EVO 140/70-18.

Obe sam kupio preko sajta autogume.rs i preporučujem ih za saradnju, veoma su poslovni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt
41 minutes ago, WoodyRider said:

Ovo uopšte nije tačno. Ja je kupio u Februaru, preko sajta autogume.rs

DOT je naravno iz 2019, dakle svež DOT. Imaš je i na raznim drugim sajtovima u zapadnoj Evropi. Cena za zadnju gumu je bila 15900 dinara, u dimenziji za TDM. Made in Japan. 

Eto moja greska onda. Kad sam ja gledao ne secam se da sam je vidjao u ponudi ali ako je imas iz 2019 onda super. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja