Jump to content

Moto Zajednica

Flip kaciga - Nolan N 90 Classic N-Com

Recommended Posts

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

ma gore na vrhu baner Motoring, pozovete se na mene i dobijete informaciju +.:D

Zvao ja pre neki dan da uzmem 2 kom N90 i Slavko mi umanji cenu za 20 posto i ispade 450 eura sa popustom.Pomenu ja koliko si ti platio pre 4 godine,kaže Slavko:Vi se svi pozivate na Djuntu :lol: .Uglavnom biće na sajmu dodatnih popusta,pa ću tad i uzeti,možda i N91.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Slavko je kralj :)

 

Ja sam ipak odlucio da prodam svoj N90 ( jbg prodao sam i motor ) tako da cu da dam popust od 60 % :) mislim da je 120 eura realna cena za 3god staru ( na zalost samo 12.000km ) staru kacigu...

PAZNJA: Ne preporucujem kupovinu polovne kacige ! Mozda kao 2ga kaciga ok...

 

PS. zaista kada sl.put budem ponovo seo na motor, flip up , ce biti opet moj izbor... i opet verovatno Nolan jer ono sto sam dobio sa n90 tesko da moze sa bilom kojom drugom u tom cenovnom rangu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

ma gore na vrhu baner Motoring, pozovete se na mene i dobijete informaciju +.:D

Zvao ja pre neki dan da uzmem 2 kom N90 i Slavko mi umanji cenu za 20 posto i ispade 450 eura sa popustom.Pomenu ja koliko si ti platio pre 4 godine,kaže Slavko:Vi se svi pozivate na Djuntu :lol: .Uglavnom biće na sajmu dodatnih popusta,pa ću tad i uzeti,možda i N91.

 

Kuku meni, kad bude došlo vreme za zamenu izgleda da ću morati da nadoknadim X20%. Ja reko da pitate za informacij u+ a ne - cenu. Sajamski eksponati imaju poseban režim prodaje, kad sam i ja uzeo par, u aprilu biće pune 3 godine. Tad sam inače isprobao sve marke koju su bile izložene. Naravno, Slavko je bio "žrtva" i morao da mi rasklopi i N90 i N103 kao referentnu za informaciju +.

 

Ima sad teme oko izbora flipa. Jeste on teži od FF kacige al ono što sam zaboravio možda da napomenem a to je sam raspored mase. Naime, bilo je flip modela nekih proizvođača koji su deklarisano lakši za cc 200 grama ali kad se metu na glavu ona odma pada ustranu. Ista anomaliju sam primetio i kod nekih FF modela. Kod ove kacige se ne primećuje veća gramaža nit u bilo kom položaju glave se oseća dodatni teret što znači da je masa jednako raspoređena po čitavoj površini lopte i zato praktično nema zamora od celodnevnog nošenja, čak ni Đuntinici ne smeta iako je glavatija.:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Slavko je kralj :)

 

 

 

PS. zaista kada sl.put budem ponovo seo na motor, flip up , ce biti opet moj izbor... i opet verovatno Nolan jer ono sto sam dobio sa n90 tesko da moze sa bilom kojom drugom u tom cenovnom rangu...

 

:takoje:,čak i u visokom cenovnom.

 

Setio sam se svoje ja mislim prve kacige, čuveni srebrni Nolan koji je bio davno hit i prva kaciga u hrom finišu. Malo proizvođača može da se pohvali dužom tradicijom. (Ah što beše lepo)

 

NOLAN_zps72e3a31f.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

@Djunta Koliko si mu doveo mušterija i koliko si hvalio i detaljno opisivao Nolanke trebalo bi da ti da još veći popust na sledeću kupovinu! Boljeg promotera nije mogao naći!

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Djunta Koliko si mu doveo mušterija i koliko si hvalio i detaljno opisivao Nolanke trebalo bi da ti da još veći popust na sledeću kupovinu! Boljeg promotera nije mogao naći!

 

Sasvim je sve spontano ispalo jer bi i sam voleo da nađem tačnu recenziju pri izboru bilo čega. Postavljo sam forumska i pitanja pre odabira i mnogi su bili a i sad su protiv flipa po nekom svom predubeđenju kao i u svemu uostalom. Flip je zgodan i zaista ću kad istekne rok trajanja ponovo uzeti par Nolana. Nisam brendoman pa da se povodim za modnim trendovima. Mogao sam da uzmem recimo Šoi po povlašćenoj ceni al poredivši šampionsku FF i ovog Nolana, osim težine i mikronskog otvaranja vizira ne nađoh razliku, osim u ceni.

 

Pošto ide sezona, da se neko ne povede za mojom preporukom samo, najbitnije je kako kaciga leži na glavi pa potom sve ostalo.

 

A za svoje "promoterstvo", dobio sam na poklon navlaku koju sam izgubio, popust za novi jedan komplet vizir i Slavkov "servis" kacige, al ne znači da neću da tražim, dosta bilo popusta na moj "račun".

 

Inače su svi ljudi dole baš baš poslovni a pord kaciga imaju širok i odličan OJ program opreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

ma gore na vrhu baner Motoring, pozovete se na mene i dobijete informaciju +.:D

Zvao ja pre neki dan da uzmem 2 kom N90 i Slavko mi umanji cenu za 20 posto i ispade 450 eura sa popustom.Pomenu ja koliko si ti platio pre 4 godine,kaže Slavko:Vi se svi pozivate na Djuntu :lol: .Uglavnom biće na sajmu dodatnih popusta,pa ću tad i uzeti,možda i N91.

 

Imaš u Louis-u N90 za 170 evra. Ima svih veličina! 2 x 170 = 340e, uštediš 110e. Malo li je?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Video sam Nidžo,to su Louis Edition.Imaju samo crne mat,a ja hoću bele i mislim da su to special bez pripreme za bluetooth!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Em crna mat što je katastrofa, svaki pip prsta ostavlja trag, plus nema ani fog dodatni vizir. I pitanje je koji je datum proizvodnje, rok upotrebe je 5 godina koliko znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Jel ovo pozivanje na Djuntu vazi samo u "Motoringu"? Ja danas bio u Metrou, pominjem Djunta, popust a oni me bledo gledaju.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Jel ovo pozivanje na Djuntu vazi samo u "Motoringu"? Ja danas bio u Metrou, pominjem Djunta, popust a oni me bledo gledaju.

 

Zavisi da li si se kod prave prodavačice pozivao na Đuntu!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Video sam Nidžo,to su Louis Edition.Imaju samo crne mat,a ja hoću bele i mislim da su to special bez pripreme za bluetooth!

 

Jeste bezveze boja, priznajem. Inače sve imaju pripremu za n-com kumunikacioni sistem (rupa sa plastičnim poklopcem na kacigi). Ne znam da li si to video kod mene? Sa leve strane kacige!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Em crna mat što je katastrofa, svaki pip prsta ostavlja trag, plus nema ani fog dodatni vizir. I pitanje je koji je datum proizvodnje, rok upotrebe je 5 godina koliko znam.

 

I ja sam mislio da ima kaciga neki rok, ali ne znam šta može da joj fali posle 5 godina. Ne računam vizir, i unutrašnjost koja može da se promeni!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Jel ovo pozivanje na Djuntu vazi samo u "Motoringu"? Ja danas bio u Metrou, pominjem Djunta, popust a oni me bledo gledaju.

 

Zavisi da li si se kod prave prodavačice pozivao na Đuntu!

 

Nemaš Vip karticu.;)

 

Em crna mat što je katastrofa, svaki pip prsta ostavlja trag, plus nema ani fog dodatni vizir. I pitanje je koji je datum proizvodnje, rok upotrebe je 5 godina koliko znam.

 

I ja sam mislio da ima kaciga neki rok, ali ne znam šta može da joj fali posle 5 godina. Ne računam vizir, i unutrašnjost koja može da se promeni!

 

Ako sam dobro skapiro, zakonski predviđen rok je 5 godina i mislim da stoji opcija mogućnosti i duže ako je to navedeno po fabričkoj specifikaciji. Ne znam kod Nolana kako je nit sam pito ne očekivavši da ću toliko dugo da je nosim. Ima zamerki na taj rok ali je činjenica da polimeri od kojih je rađena kaciga vremenom gube svoja svojstva, krte se i slabe zaštitu bez obzira što izgleda ko nova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Video sam Nidžo,to su Louis Edition.Imaju samo crne mat,a ja hoću bele i mislim da su to special bez pripreme za bluetooth!

 

Jeste bezveze boja, priznajem. Inače sve imaju pripremu za n-com kumunikacioni sistem (rupa sa plastičnim poklopcem na kacigi). Ne znam da li si to video kod mene? Sa leve strane kacige!

 

 

Ja sam mislio da je razlika izmedju klasik i specijal modela osim pinlocka i u toj pripremi za bluetooth.Ova iz Louisa je ta siromašnija verzija.Uglavnom vodimo Djuntu na sajam da izboksuje još neki popust,a moram da ga častim i za gume od letos.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Video sam Nidžo,to su Louis Edition.Imaju samo crne mat,a ja hoću bele i mislim da su to special bez pripreme za bluetooth!

 

Jeste bezveze boja, priznajem. Inače sve imaju pripremu za n-com kumunikacioni sistem (rupa sa plastičnim poklopcem na kacigi). Ne znam da li si to video kod mene? Sa leve strane kacige!

 

 

Ja sam mislio da je razlika izmedju klasik i specijal modela osim pinlocka i u toj pripremi za bluetooth.Ova iz Louisa je ta siromašnija verzija.Uglavnom vodimo Djuntu na sajam da izboksuje još neki popust,a moram da ga častim i za gume od letos.

 

Hvala ne, na dijeti sam, :tuzno: a naravno da ćemo na sajam da boksujemo popust al za mene.:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Đunta, nećeš valjda da menjaš n90?

 

Nema razloga, sve funkcioniše besprekorno jedino da uzmem neku kintu, doplatim i osvežim se. I naravno, opet bi uzeo istu, ne pada mi na pamet išta drugo. I postoji još nešto, kad navučem kacigu imam nekakav lep lični osećaj, ko amajlija, čak je vrlo retko i skidam u kraćim pauzama pri vožnji kako većina jedva dočeka da skine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Ljudi,a šta mislite da sve skupimo svi mi koji bi smo pazarili Nolan i da tako čoporativno banemo na njihov štand na sajmu i lepo ostvarimo neki čoporativni popust? :jee:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ljudi,a šta mislite da sve skupimo svi mi koji bi smo pazarili Nolan i da tako čoporativno banemo na njihov štand na sajmu i lepo ostvarimo neki čoporativni popust? :jee:

 

 

 

Ono pred zatvaranje pa poust na PDV, da se ne baci.

 

 

Farmaceut, pametno zboriš!

 

Nije loša ideja. Treba da odem po ventilacioni leptir ovih dana pa da im se najavimo? :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja