Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 6 sati, sasha. je napisao:


moze ako je neka normalna cena. i ova na wemoto je neka marka Slinky Glide, to verovatno nije original.
a moze i jedna sajla kvacila ako nije problem i ako je normalna cena, ne je' leba :) 

meni je inace kraca povratna sajla gasa (ako se tako zove), nije ni povezana dole. oklevao sam da narucim sa wemoto jer nisam znao duzine tih sajli..drugi problem koji imam sa sajlom gasa je sraf za stelovanje (gore), ne moze da se odvrne/steluje

Sajlu kvačila imaju sigurno u Motobike Kać, a mislim da je imaju i u Motocrossteam Kraljevo i Markone Pegaz. Pročešljaj malo po netu ove firme i nazovi. Jasajlu kvačila stalno držim u top kejsu, a kanim se ko gladan na sranju da naručim i uzmem rezervnu sajlu gasa, što ću sigurno uraditi narednih dana. Nek stoji u koferu zlu ne trebalo a i 'leba ne jede.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Sajla kvačila i sajla gasa - obavezno imati u rezervi na motoru. Iz ličnog iskustva - uvek crkne vikendom ( kad radnje i majstori ne rade ) i uvek crkne u nekoj vukojebini kad si daleko od svih i nema signala za mobilni . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac
On 29.6.2020. at 11:58, el classico je napisao:


Trenutno nisam doma i ne mogu pogledati.

Ja ću u svoje motore staviti korpe i lamele od tdm8504tx sa potisnom pločom i push rod-om od tdm900.
Takose dobije “dva prsta kvačilo”


Vozim motor, nisam bajker.

Da li te mogu zamoliti za detaljnije objasnjenje...da li mi mozes oznaciti na shemi sta se preuzima od TDM850 a sta od TDM900 za ugradnju u XTZ750...

 Ja sam ugradio hidraulicno kvacilo sa Brembo oro 13 rucicom, Hell crevom i nekom kineskom pumpom od 25€ i dobio bolje i mekse kvacilo ali ne koliko sam se nadao...moguce je da je moje standardno kvacilo vec istroseno pa bih hteo, kada vec menjam, da uradim najbolie sto moze...inace, rucica povlaci oko 13mm polugu kvacila, ( merim na deklu od srafa za stelovanje kvacila do poluge), i kod mene je to jedva dovoljno da odvoji i promenim brzinu...

EC9099C5-A949-48C5-9417-A10176EE53DA.png

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Da li te mogu zamoliti za detaljnije objasnjenje...da li mi mozes oznaciti na shemi sta se preuzima od TDM850 a sta od TDM900 za ugradnju u XTZ750...  Ja sam ugradio hidraulicno kvacilo sa Brembo oro 13 rucicom, Hell crevom i nekom kineskom pumpom od 25€ i dobio bolje i mekse kvacilo ali ne koliko sam se nadao...moguce je da je moje standardno kvacilo vec istroseno pa bih hteo, kada vec menjam, da uradim najbolie sto moze...inace, rucica povlaci oko 13mm polugu kvacila, ( merim na deklu od srafa za stelovanje kvacila do poluge), i kod mene je to jedva dovoljno da odvoji i promenim brzinu...

EC9099C5-A949-48C5-9417-A10176EE53DA.thumb.png.c031f6fa37915238f76ce74041e96551.png

 

 

 

Ide komplet korpa kvačila, potisna ploča i potiskivač, vanjski poklopac-deklo kvačila sve od TDM 900.

 

560e5242342f396fd013b7c23d2340d0.jpg&key=7973b2eaf9c7a27ffbb0887fd138515051ca60416be429cdf687d1bbf7faeb52

 

 

70d930b25dceabc3f3b7bf50532025d7.jpg&key=4b58d5d354f735faef6be31ee29c599810da102d1b85f86d9901ef5b37f3d648

 

Deklo od TDM900 mora biti sa polugom i prihvatom sajle.

 

 

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

A može i kombinacija TDM850 4TX korpa kvačila,
TDM900 potisna ploča sa potiskivačem i poklopcem kvačila od TDM900.

7705e9c5ee95b5cce0ff004e8a467223.plist






Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ovo su dvije moguće kombinacije koje kvačilo dovode na nivo komfora koji je primjeren današnjici.

Dva prsta poluga doslovno.

 

 

Sve informacije provjerene i potiču sa njemačkog tenere foruma.

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl
Pre 16 sati, bdada je napisao:

To je siber, moze i to jacinom opruga ali... zaboravi :)

Svecice ce ti biti boje u kom je rezimu vozen pa ako je gas bio odvrnut to je boja tog rezima. 

Inace masine i karbovi su nam identicni (par ccm u korist tdm) a karb je Mikuni BDST38 na oba. 

IMG-20200712-130957.jpg IMG-20200712-130954.jpg

IMG-20200712-130948.jpg 

 

Nisu bas isti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ovde na oko se vidi samo razlika u nosacu sajli, jesul siberi veci na 850, ne vidi se?

Main jet nosi istu oznaku 1425, ostale nisam gledao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

@Arso video sam juce u velikoj plani isti motor kao vas, parkiran ispred neke garaze ili servisa, pokriven necim, prepoznao sam plavu kolor semu na plastici ispod sedista

posto je vas motor uvoz iz ch, koje main i pilot dizne imate i koje igle? zanima me da li se slaze sa (CH) iz uputstva:

  

karburator.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 8 sati, sasha. je napisao:

@Arso video sam juce u velikoj plani isti motor kao vas, parkiran ispred neke garaze ili servisa, pokriven necim, prepoznao sam plavu kolor semu na plastici ispod sedista

posto je vas motor uvoz iz ch, koje main i pilot dizne imate i koje igle? zanima me da li se slaze sa (CH) iz uputstva:

  

karburator.jpg

Kao prvo nema potrebe za persiranjem, a što se tiče karbova, dizni i igala veruj mi pojma nemam jer od kada sam počeo da vozim motor, tamo neke '74-'75, držim se pravila da se ne petljam u neke stvari o kojima malo znam, tako da sam te stvari prepustio ljudima koji imaju mnogo više znanja i iskustva. Moj motor je prvo održavao pokojni Pero rep, a od kada je on tragično nastradao o njemu brine majstor Marinković. Tako da stvarno ne mogu da ti dam neki precizan odgovor.

Upravo zbog toga, ako si primetio, savetujem kolegama da ne prčkaju po onome u šta nisu sigurni da ne bi napravili još veću štetu, a samim tim sebi bez potrebe izbijali novac iz džepa, jer se na kraju uvek ispostavi tačna tvrdnja da ne kara majka sina što se kocka već što se vadi. Svestan sam ja da je sve manje, barem ovde kod nas, dobrih majstora i da se mnogo toga može videti na netu, ali i da je višedecnijsko majstorsko iskustvo nešto što je nezamenjivo. Nažalost sve je više majstora koji na rečima sve znaju da bi se kad im poveriš motor ispostavilo da im je znanje jako tanko.

Uostalom kada bi sve moglo da se nauči sa neta onda bi svi igrali basket kao Lebron ili fudbal kao Mesi. Naprosto internet je od velike pomoći ali ne može da nadomesti talenat, a neophodan ja za mehaniku kao uostalom i sve drugo, iskustvo i posvećenosti poslu. Uostalom verovatno si čitao kakve je sve probleme imao naš kolega, vlasnik GS-a sa "majstorima" i ovlašćenim serviserima kada im se obratio.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac
Pre 20 sati, el classico je napisao:

 

 

Ide komplet korpa kvačila, potisna ploča i potiskivač, vanjski poklopac-deklo kvačila sve od TDM 900.

 

560e5242342f396fd013b7c23d2340d0.jpg&key=7973b2eaf9c7a27ffbb0887fd138515051ca60416be429cdf687d1bbf7faeb52

 

 

70d930b25dceabc3f3b7bf50532025d7.jpg&key=4b58d5d354f735faef6be31ee29c599810da102d1b85f86d9901ef5b37f3d648

 

Deklo od TDM900 mora biti sa polugom i prihvatom sajle.

 

 

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

Da li se kvacila razlikuju kod razlicutih motora TDM900, RN08, RN11 i RN18...ako se razlikuju, od kog modela ide kvacilo na XTZ750...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac

Kada se montiraju nove igle i tube, da li postoji pravilo ili preporuka na kom bi podeoku trebalo postaviti igle...ili se to odredjuje na osnovu stelovanja, stavlja se na podeok na kome motor najbolje radi...da li se podeoci racunaju od daljeg kraja igle, (vrha), ili od blizeg kraja do podeoka...

nadam se da ste me razumeli...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Da li se kvacila razlikuju kod razlicutih motora TDM900, RN08, RN11 i RN18...ako se razlikuju, od kog modela ide kvacilo na XTZ750...

Koliko je meni poznato sva su kvačila ista.

 

8 metalnih šajbi i 9 lamela.

 

Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

@pista pozdrav novom drugu.Nadam se da jos uzivas. Posle skoro 600km, odmaram se do vikendabpa u zavisnosti od vremena, najverovatnije, sa kajakom, na Uvac..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere
12 hours ago, sasha. said:

  

karburator.jpg

 

da ne bude zabune, ovo sam izvukao iz uputstva za xtz 750, nije fotka sa interneta, treba mi predznanje za odlazak kod majstora

 

zanima me da li se za tenere za svajcarsko trziste slazu oznake (CH) za main i pilot dizne i igle ako neko zna

 

bio sam prinudjen da kupim druge dizne pre nekoliko godina i kupio sam bas takve (CH), 140, 35 i igle 5c20, mikuni oem swiss kit u kedo, motor slabije ide i voleo bi da moze da se nasteluje da ide normalno sa njima, sve ovo pitam zato sto ne znam koje sam dizne imao pre kradje ovaj prinudjenosti da kupim druge

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 2 minuta, sasha. je napisao:

 

da ne bude zabune, ovo sam izvukao iz uputstva za xtz 750, nije fotka sa interneta, treba mi predznanje za odlazak kod majstora

 

zanima me da li se za tenere za svajcarsko trziste slazu oznake (CH) za main i pilot dizne i igle ako neko zna

 

bio sam prinudjen da kupim druge dizne pre nekoliko godina i kupio sam bas takve (CH), 140, 35 i igle 5c20, mikuni oem swiss kit u kedo, motor slabije ide i voleo bi da moze da se nasteluje da ide normalno sa njima, sve ovo pitam zato sto ne znam koje sam dizne imao pre kradje ovaj prinudjenosti da kupim druge

To bi trebao da najbolje zna El Classico.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ako su podatci iz yamahinog manuala nema razloga za sumnju.
Provjerit ne mogu Motor mi je kompletan.


Vozim motor, nisam bajker.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Stigle svakakve djakonije iz JooMa.

Ove manje, kozne, Icom rukavice placene pre mesec ipo 20e kod nas a ove vece, 3x kvalitetnije, sa pravom a ne EKO kozom, duzim, jacim, lepsim, takodje 20e, iz JOOMa...

IMG_20200713_125920.jpg

IMG_20200713_125908.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
24 minutes ago, sasha. said:
 
da ne bude zabune, ovo sam izvukao iz uputstva za xtz 750, nije fotka sa interneta, treba mi predznanje za odlazak kod majstora
 
zanima me da li se za tenere za svajcarsko trziste slazu oznake (CH) za main i pilot dizne i igle ako neko zna
 
bio sam prinudjen da kupim druge dizne pre nekoliko godina i kupio sam bas takve (CH), 140, 35 i igle 5c20, mikuni oem swiss kit u kedo, motor slabije ide i voleo bi da moze da se nasteluje da ide normalno sa njima, sve ovo pitam zato sto ne znam koje sam dizne imao pre kradje ovaj prinudjenosti da kupim druge

Napisah prije par postova da su main jet kod mene bile 142,5 i mislim da su to original za nase podrucje. Mozda je kod svicosa razredjeniji vazduh zbog nadmorske visine, pa su malo ustinuli na gorivu kako bi ujednacili smjesu ( a mozda i lupam).
Ti podigni iglice na poslednji podeok i vidi imal kakve razlike, a trebalo bi biti

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Pre 1 sat, sasha. je napisao:

 

bio sam prinudjen da kupim druge dizne pre nekoliko godina i kupio sam bas takve (CH), 140, 35 i igle 5c20, mikuni oem swiss kit u kedo, motor slabije ide i voleo bi da moze da se nasteluje da ide normalno sa njima, sve ovo pitam zato sto ne znam koje sam dizne imao pre kradje ovaj prinudjenosti da kupim druge

Ne može se sa jetovima za CH tržište naštelati motor da ide kao za ostala tržišta, ne gubi vrijeme. Nabavi

jetove po manualu, nema ti druge. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Kovačica
  • Motocikl: Yamaha xtz 750

@Bigorkoliko kostaju ti setovi za reparaciju karburatora ?    jesi ti narucio iz Nemacke jer ti je tako jeftinije ili zato sto se kod nas ne mogu naci?   Sve su prilike da ce trebati i meni...    Jbg,vrv si mozda i pisao o tome,al ne mogu sad da trazim unazad stranu po stranu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja