Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Greška tapavih prstiju slučajno sam zakačio snimi.

Na Kupujem prodajem u kategoriji motocikli-oprema i delovi šrafove za oklop i vizire prodaju jedan lik iz Valjeva i drugi iz Zaječara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750
8 hours ago, Panta Zemunac said:

Paznja... Massimo Bocca, lik sa FBa, prodaje razne srafove. Video sam, kao nase, inbus 6mm x 30mm, u crnoj, srebrnoj i valjda zlatnoj boji

Pitanje..za nase oklope odgavara li 6 x 30mm i koliko komada ide na nas bajk (mada sici cu i pogledati) i ako...zeli li jos neko pa da narucimo zajedno. Mislim da je cena oko 130d kom!

Ako ti nije tesko da vidis koji tacno idu i koliko komada ide na ceo motor(vizir, plastike...) posto je meni motor kod majstora, ja bih rado porucio set svih srafova u crnoj boji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 9 minuta, marko07 je napisao:

Ako ti nije tesko da vidis koji tacno idu i koliko komada ide na ceo motor(vizir, plastike...) posto je meni motor kod majstora, ja bih rado porucio set svih srafova u crnoj boji

Pogledaću sutra pa ti javljam.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Bocca prodaje M 6 x 30mm a nasi su mislim tanji ili isti a kraci! E, sad, da li sam ja sa boka skinuo neki zamenski sraf koji je bivsi stavio, ne znam!

Nudi i popust..Ja bih takodje crni komplet ali mi imamo kod vizira manje srafove a drugo, nema klasicnih matica vec dupli, savijen lim sa ureznicom!

Najbolje, ko ima manuel, pogledati!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Nalepnice za nasu Stenaru...crvene..3500d

 

54941271_5a466027a9f251-0671298912654338
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Nalepnice za Yamahu Super Tenere izradjene od kvalitetnih folija ...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Ja sam jedan od retkih koji bas ne voli nalepnice, fabricke ili ne- upravo je motor na komplet sredjivanju(farbanje rama, plastika, rezervoara, mehanika...) ali nekako nemam zelju ni jednu nalepnicu da stavim.

 

Mada, ja sam moju STenaru farbao u narandzasto tako da nisam merodavan :D

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 12 sati, marko07 je napisao:

Ja sam jedan od retkih koji bas ne voli nalepnice, fabricke ili ne- upravo je motor na komplet sredjivanju(farbanje rama, plastika, rezervoara, mehanika...) ali nekako nemam zelju ni jednu nalepnicu da stavim.

 

Mada, ja sam moju STenaru farbao u narandzasto tako da nisam merodavan :D

Grafiku na svakoj STeneri čine nalepnice koje su prekrivene lakom. Nego se nešto javlja da to što si kamilu ofarbao u narandžasto ukazuje na tvoju skrivenu ljubav prema KTM.:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Hehe, pssst :D

Salu na stranu, dobar je KTM ali nista ovom krmetu ne fali :)

 

A sto se boje tice nije vise narandzast, u procesu je farbanja i bice ili crven/bordo ili zelnekast- uzeo sam farbu pre 4 meseca i odneo majstoru i ne mogu da se setim sta sam odabrao od ta 2 a necu da pitam- cekam da se iznenadim :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 5 minuta, marko07 je napisao:

Hehe, pssst :D

Salu na stranu, dobar je KTM ali nista ovom krmetu ne fali :)

 

A sto se boje tice nije vise narandzast, u procesu je farbanja i bice ili crven/bordo ili zelnekast- uzeo sam farbu pre 4 meseca i odneo majstoru i ne mogu da se setim sta sam odabrao od ta 2 a necu da pitam- cekam da se iznenadim :D

Znači držiš se pravila što je šareno to je i budali milo. Zato sam ja moje kofere izlepio nalepnicama samo nek se šareni.:na_glavi: 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Sto je najgore nisam toliko za sareno kolko samo jarke/upadljive boje- ideja je da ce plastike biti tamno sive a rezervoar i ostali metalni delovi bordo ili zeleni tako da nece biti mnogo boja ali je ideja da bude ziva i upadljiva...

Nadam se u narednih 10ak dana da ce sve biti gotovo pa svakako kacim slike ovde :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Sto se tice nalepnica...ko god misli da farba bajk, uradi ga u beloj boji, stavi nalepnice, prelakira i svi Tenerasi ce se okretati kó za @el classico vom!

 

Za srafove..nasao sa inbusom razne debljine i duzine ali nigde ne videh sa kupastom glavom vec samo sa plocastom!

Ima sa kupastom ali zvezdasti. Mogao bih sve promeniti u zvezdaste pa nositi jedan odvijac krstas (koji ionako nosim) nego nekoliko inbusa pride!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750
4 hours ago, Panta Zemunac said:

@marko07

Koliko para dajes za farbanje + koliko si dao za farbu?

Iskreno ne sećam se mislim da je oko 14k bila farba i nešto potrosnog materijala(smirgla, četka, razredjivac...) a sto se farbanja tice to još ne znam :-D to mi radi drugar/majstor i nismo pričali o tom delu, kad sve završi što treba onda ćemo uz pivo da vidimo koliko i šta... 

 

Ps: farba je skuplja pošto sam uzeo neku čudnu zelenu ili bordo( ne sećam se stvarno) koja ide iz dva sloja različitih nijansi pa je to dosta diglo cenu koliko se secam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4305 postova
On 5/17/2020 at 6:26 PM, Panta Zemunac said:
s-l400.jpg
WWW.EBAY.CO.UK

Pro-Bolt Aluminium Fairing Bolt Kit - Silver. Our fairing kits include all the fasteners required to replace the original visible bolts (where applicable) on the Product Type: Bodywork /...

 

Svuda ih ima ali gde kod nas naci? Skinucu jedan sa strane i jedan manji A U SRAFOVSKU ROBU NEKE PRODAJE!

 

Naruci od preko, danas je bar to lako. Ako ti odgovara cena naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Jako teško je pronaći vijke za plastike koji su kao originali.



Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Da...kod nas normalno nema a na Ebay su 40tak e!

Lakse a i jeftinije je da poskidam svoje, predjem sprejem i prelakiram!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750
Pre 10 sati, marko07 je napisao:

Iskreno ne sećam se mislim da je oko 14k bila farba i nešto potrosnog materijala(smirgla, četka, razredjivac...) a sto se farbanja tice to još ne znam :-D to mi radi drugar/majstor i nismo pričali o tom delu, kad sve završi što treba onda ćemo uz pivo da vidimo koliko i šta... 

 

Ps: farba je skuplja pošto sam uzeo neku čudnu zelenu ili bordo( ne sećam se stvarno) koja ide iz dva sloja različitih nijansi pa je to dosta diglo cenu koliko se secam

Druze, vodi ti drugara ne na pivo vec tesku zestinu, pa ga onda, za dva sata pitaj za cenu! Za svaki slucaj!!

 

Gledam, ljudi sami farbaju bajkove...ismirglaju, prajmer, sto za metal, sto za plastiku i naruce boju u radnji..one sprejeve od 300ml i nekoliko slojeva laka...milina! Samo trba znati...Samo!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac

Kada se stavi novi lanac, na kom zubu je spaner...kod mene na starom lancu stajao na 10-om a na novom na 8-om...lanac placen 80€, DID-ov...nesto mi se tu ne uklapa???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
On 19.5.2020. at 8:09, Motorcyclist je napisao:

 

Naruci od preko, danas je bar to lako. Ako ti odgovara cena naravno.

 Ovakve šrafove ( kupasta glava za imbus ključ, ravni od dole ) imaju da se kupe u jednoj radnji ovde kod mene. Od prohroma su, cene raznorazne ( 10, 15, 20, 25 dinara za komad - zavisi od veličine šrafa ).  Neko može da popiše sve te šrafčiće koji vam trebaju, pa da odem da vidim da li sve imaju i koliko bi to koštalo. Vas bi to koštalo - onoliko koliko to ja platim ( dobijete i račun iz radnje ) + ptt troškovi . 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Stigla boca, hvala Elvisu...Aks, poslato u Ponedeljak, danas stiglo. 500 faking dinara poštarine za bocu od 100 grama. Užasno su poskupeli.

A u prethodni Utorak, 12.05. pošaljem Beksom saobraćajnu i tablice prethodnom vlasniku u Zemun, zajebali su br. telefona i do danas još nije stiglo, call centar se ne javlja..pošiljka negde između jave i sna... izgoreo sam, Bokilić me čeka, stoji sad motor u garaži bez tablica..

Jeste da su gužve al preteraše ga..

20200520_105654.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
On 17.5.2020. at 21:12, Arso je napisao:

Pogledaću sutra pa ti javljam.

Izvini Marko godine i demencija. Danas sam pogledao za šrafove oklopa i maske. Dakle šrafovi koji nose bočne plastike su M6 ali nisam imao kod sebe šubler da izmerim dužinu. Šrafovi na maski su svi M5. Evo na Kupujem prodajem imaju korektni šrafovi koji doduše zahtevaju podlošku, po mogućstvu prohromski. Kontaktiraj čoveka verovatno ih on pravi i vidi da li može da ih uradi u dužini koja nama odgovara.

95020450_5eb6aa6ccabc36-49816346000.jpg
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Sraf M6 x16mm Inbus 50kom Sraf M6 x16mm Inbus 50kom

XTZ.jpg

srafovi.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Hvala Arso puno na svemu!

Ako nisam previse dosadan jel mozes ti, ili bilo kome je motor pri ruci da mi kaze samo koliko kojih ide?

Koliko vidim ima 5xm6 na tvojoj slici tj 10 ukupno za obe strane, ako se dobro secam na prednjem delu ima nesto oko 5 komada m6...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 2 minuta, marko07 je napisao:

Hvala Arso puno na svemu!

Ako nisam previse dosadan jel mozes ti, ili bilo kome je motor pri ruci da mi kaze samo koliko kojih ide?

Koliko vidim ima 5xm6 na tvojoj slici tj 10 ukupno za obe strane, ako se dobro secam na prednjem delu ima nesto oko 5 komada m6...

 

Šrafovi koji pričvršćuju plastike za ram M6 X 8 komada

Šrafovi koji vezuju masku sa bočnim plastikama M5 X 4 komada

Šrafovi koji vezuju vizir za prednju masku M5 X 5 komada (oni su duži od ostalih)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja