Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 3962 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Danas ju odvea na slikanje.

 

4569549a3aae8311e8d18dbf48b2768f.jpg&key=4dfca53212d13defc3a2f024c8dde3721f1c59f6b9a03bad3d3152920da35b11

Nadzor tlaka u kotačima sa aliexpress.

Radi.

 

6bbaf574ca0b07a8132bd5078d1f28b1.jpg&key=1f1a2044ec2c2fe10f7ed3b25fb8bda0c9c7e3fa0043b036f351ad7dbf93d665

 

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
17 minutes ago, pista said:

koliko bi vredeo takav primerak, ta boja i u takvom stanju, kod nas

i ja se upravo pitam.. dovoljno mi je da vidim ovu gumu na ivici rezervoara da vidim o kakvom se motoru radi...

...ja jedva i rezervoar imam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
54 minutes ago, Novola said:

i ja se upravo pitam.. dovoljno mi je da vidim ovu gumu na ivici rezervoara da vidim o kakvom se motoru radi...

...ja jedva i rezervoar imam :)

Tamo inace ide guma? :D 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3962 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ja sam moju plavušu platija okruglo 1K chf
Prikontrolira sve, opra je i otiša na tehnički
S njom sam dobija još dijelova vrijednih oko 500chf

Neki dan sam zaminija bateriju.


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 10 sati, pista je napisao:

koliko bi vredeo takav primerak, ta boja i u takvom stanju, kod nas

Ne više od 1.500 evra i to pod uslovom da imaš sreće. STenere u zemlji Srbiji nije na ceni jer je  malo pravih zaljubljenika u ovaj motor. Do pojave ove epidemije često sam ulazio na italijanski sajt Subito gde su STenere uveliko prešle cifru od 3.000 evra. Naravno ima ih i jeftinijih ali je pitanje kakva im je klinička slika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Ja bi za takvu Teneru ovog sekunda dao 1500e. Pa već sam na ovo moje govance spičkao toliko. A nije ni blizu ko ta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 19 sati, pista je napisao:

Yamaha je prestala sa proizvodnjom XTZ 750 1995 godine, u trenutku najveceg uspeha i slave Super Tenere...fabricka jeste imala opstepoznate mane, koje su sa lakocom mogle da se u nekim novijim izdanjima srede...ma ona je tada imala 5 ventila po cilindru, dve bregaste, 70ks, max brzinu od 200km/h, izgledom i snagom pojave za to vreme, itd...zbog toga je i legenda, kako kaze Arso...mislim da je yamaha zamenu XTZ 750 trazila u TDM-u i XTZ 660, sto je katastrofalna greska...menadzment koji je doneo takvu odluku treba streljati ( prejaka rec ali za ljubitelje XTZ 750, mislim, prihvatljiva)...slava BMW GS-a koju sada ima ( i novac koji zaradjuje ), apsolutno pripada SUPER TENERE-i i tacka...oni i danas ne ulazu u novu Super Tenere-u dovoljno...da bi povratila staru slavu mora biti sa najboljim motorom u konkurenciji, kao u periodu Peterhansela, daklem 90-ih...to znaci da bi sada morala imati najmanje 150-160ks...ostavili su je na, za ovo vreme, smesnih 111ks...

Ne bih se složio sa tobom budući da ne vidim ni jedan racionalan razlog osim merenja one stvari sa konkurencijom za tih 150-160 konja. Može biti da je mene pregazilo vreme ali ovih 70 konja sa kojima raspolaže moja kamila su mi sasvim dovoljni za optimalnu vožnju u granicama saobraćajnih propisa i preticanje da bez napora, a da mi na drugoj strani obezbeđuje normalnu vožnju u niskim obrtajima kada put to zahteva. E sad drugi je par opanaka to što mnogima današnji putni enduro motori, odnosno advenčri, na jednoj strani služe za lečenje kompleksa kubikažom, snagom i cenom, a na drugoj da bi ih vozili auto putevima obilazeći ekskluzivne destinacije da bi popustili u gaće kada se suoče sa par stotina metara tvrdog makadama. Što je uostalom i razumljivo jer su im u velikom broju slučajeva to prvi motori koje poseduju a priznaćete vožnja mašine teške 250 i kusur kila po makadamu ili nekom drugom lošem putu zahteva znanje i iskustvo.Znam da se mnogima neće svideti ovakav stav ali stanje stvari je takvo i to nije samo slučaj u zemlji Srbiji već je to preraslo u globalnu pojavu. Uostalom  nije nimalo slučajno da je maksimalna snaga prvog modela nove Afrike iz 2016. godine, uprkos drugačijim zahtevima tržišta,  "samo" 93,8 konja koji su joj bili dovoljni da na američkim uporednim testovima oduva konkurenciju. Slična situacija je i sa Tenere 700 čija je maksimalna 72,4 konja jer jednostavno ovakvom tipu motora više nije ni potrebno, mada ne verujem da Yamaha i Honda nisu mogli da ih napucaju snagom i takmiče se sa BMW, KTM ili Dukatijem... Inače voleo bih da mi neko objasni svrhu, osim za merenje one stvari, naprave koja se zove Multistrada. Uostalom nije ni Suzuki slučajno novi XT Strom ograničio na 106 konja, što nekome u odnosu na  136 GS-ovih  ili Dukatijevih 150 konja zvuči smešno. Međutim tržište je čudo pa budućnost nove Afrike, STenere, Stroma ili Tenere 700 zavisi od toga koliko je u svetu ostalo istinskih zaljubljenika kojima motor ne predstavlja statusni simbol već napravu za uživanje.

Izvinjavam se na malo dužem tekstu ali mi je muka kada čujem neke likove koji do juče nisu vozili ni skuter onda su ušli u neke pare pa su kupili, recimo Tenere 1200 jer nisu imali dovoljno za bembaru, kako se vajkaju da im je malo Stenerinih 112 konja i da moraju da promene motor.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Slazem se da je cista glupost tolika snaga ali sta vise prodati? Ciklistika ne prodaje motore jer i onako ih ni 1% kupaca ne vozi van asvalta. Ja prosto ne znam sta bi iduca serija GS-a mogla novo ponuditi Po meni nasim motoricima samo ABS fali i mozda direktno ubrizgavanje sto bi dalo bolji odziv i malo manju potrosnju, nadam se

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3962 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Slazem se da je cista glupost tolika snaga ali sta vise prodati? Ciklistika ne prodaje motore jer i onako ih ni 1% kupaca ne vozi van asvalta. Ja prosto ne znam sta bi iduca serija GS-a mogla novo ponuditi Po meni nasim motoricima samo ABS fali i mozda direktno ubrizgavanje sto bi dalo bolji odziv i malo manju potrosnju, nadam se

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока





Ovo isto pitanje sam ja sebi postavio kad je doša zadnji zračni gs.

A jbg, poslje dođe vodenjak, pa ovi sa šifterom....
I neću se pitati šta je sljedeći napredak.


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3962 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Vidi Arso, vozim i ja svoje tenere iz čistog gušta i ljubavi prema istima.

Često i ja sebi kažem kome triba više motora od ove vintage tenere.

Ali kadse sjetim test vožnje na geesu takve misli mi se javljaju da o njima ne bi javno.

 

Pokušavam razumiti svačije mišljenje, i izbor, tolerantan sam i na svijet gledam kroz široku prizmu.

Ljudi trebaju razumiti da gees ima svoju klijentelu i njihov izbor.

Obično se uklapa u opis sredovječnog situiranog muškarca kojem nije frka iskeširati novog geesa i još toliko dati za razne gadgete, opremu, kasko i još pola motora potrošiti na “putovanju”.

 

Ja se po svim parametrima uklapam u sliku “idealnog gees klijenta” ali....

Nije do novaca Bogu fala.

Problem je više logističke prirode.

A da se gees tu i tamo koristi za odmjeravanje “onoga” ne poričem.

 

Što se velike tenere tiče, to je jedan od maximalno obezvrijeđenih motora, dakako neopravdano. Zavrijeđuje puno viši rejting od postojećeg.

 

Meni tlak dignu pomisao da mi propadne plan za godišnji, kojeg u ovoj godini imam 10 tjedana i ova trenutna psihoza.

 

Pozz svima di god bili.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac
Pre 11 sati, Arso je napisao:

Ne bih se složio sa tobom budući da ne vidim ni jedan racionalan razlog osim merenja one stvari sa konkurencijom za tih 150-160 konja. Može biti da je mene pregazilo vreme ali ovih 70 konja sa kojima raspolaže moja kamila su mi sasvim dovoljni za optimalnu vožnju u granicama saobraćajnih propisa i preticanje da bez napora, a da mi na drugoj strani obezbeđuje normalnu vožnju u niskim obrtajima kada put to zahteva. E sad drugi je par opanaka to što mnogima današnji putni enduro motori, odnosno advenčri, na jednoj strani služe za lečenje kompleksa kubikažom, snagom i cenom, a na drugoj da bi ih vozili auto putevima obilazeći ekskluzivne destinacije da bi popustili u gaće kada se suoče sa par stotina metara tvrdog makadama. Što je uostalom i razumljivo jer su im u velikom broju slučajeva to prvi motori koje poseduju a priznaćete vožnja mašine teške 250 i kusur kila po makadamu ili nekom drugom lošem putu zahteva znanje i iskustvo.Znam da se mnogima neće svideti ovakav stav ali stanje stvari je takvo i to nije samo slučaj u zemlji Srbiji već je to preraslo u globalnu pojavu. Uostalom  nije nimalo slučajno da je maksimalna snaga prvog modela nove Afrike iz 2016. godine, uprkos drugačijim zahtevima tržišta,  "samo" 93,8 konja koji su joj bili dovoljni da na američkim uporednim testovima oduva konkurenciju. Slična situacija je i sa Tenere 700 čija je maksimalna 72,4 konja jer jednostavno ovakvom tipu motora više nije ni potrebno, mada ne verujem da Yamaha i Honda nisu mogli da ih napucaju snagom i takmiče se sa BMW, KTM ili Dukatijem... Inače voleo bih da mi neko objasni svrhu, osim za merenje one stvari, naprave koja se zove Multistrada. Uostalom nije ni Suzuki slučajno novi XT Strom ograničio na 106 konja, što nekome u odnosu na  136 GS-ovih  ili Dukatijevih 150 konja zvuči smešno. Međutim tržište je čudo pa budućnost nove Afrike, STenere, Stroma ili Tenere 700 zavisi od toga koliko je u svetu ostalo istinskih zaljubljenika kojima motor ne predstavlja statusni simbol već napravu za uživanje.

Izvinjavam se na malo dužem tekstu ali mi je muka kada čujem neke likove koji do juče nisu vozili ni skuter onda su ušli u neke pare pa su kupili, recimo Tenere 1200 jer nisu imali dovoljno za bembaru, kako se vajkaju da im je malo Stenerinih 112 konja i da moraju da promene motor.

sa tvoje tacke gledano, u pravu si...vozis ono sto ti odgovara i sto ti pricinjava zadovoljstvo...ako si imao prilike malo vise voziti i neki od gore navedenih motora i dalje ostati pri ST-u, to je to...ja ne bih kritikovao ni jednog vlasnika bilo kog motora, bez obzira iz kog razloga je pojedini motor kupljen...neki i iz tvojih gore navedenih razloga...medjutim, ja znam dosta dobrih vozaca kojima je gore navedena Multistrada, taman...izvlace iz nje 160 konja, pa im je i to ponekad malo...normalno da se takvi motori ne voze non stop u full gasu...mozda samo 10-ak % od ukupne voznje, ali kada ti dodje da jurnes, sve je tu...mnogima ne pada na pamet da sa takvim motorom ide u off road voznju, ali to ne znaci da oni nisu zaljubljenici u motore...ali isto tako, staviti ih na ST-u, nema smisla...kod Ktm-a, Bmw-a, ili pomenute Multistarde  nije samo snaga, vec kako radi to Ohlins vesanje, kako koci Brembo, pa to je poezija...da li se bez toga moze, pa naravno...izbor motora je isticanje licnog karaktera, vrsta motora je karakterna osobina vlasnika...svi smo zaljubljenici u motor, ovaj ili onaj i to nam je zajednicki imenitelj...svi smo isti samo su motori razliciti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Nisi ni svestan koliko je tih koji imaju kintu, vole da se kurče a opet bi im najviše prijao sex bez penetracije, pa bi se poturili za tih 4,5-5 soma razlike u ceni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 17 sati, Alekre je napisao:

Zamisli tu sirotinju kad nema za GS-a pa kupi Teneru 1200 :D

 

 

Nisi svestan koliko je tih koji imaju kintu, vole da se kurče, a opet bi im najradije prijao sex bez penetracije i bulju bi poturili za tih 4,5 do 5 soma razlike u ceni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 10 sati, pista je napisao:

sa tvoje tacke gledano, u pravu si...vozis ono sto ti odgovara i sto ti pricinjava zadovoljstvo...ako si imao prilike malo vise voziti i neki od gore navedenih motora i dalje ostati pri ST-u, to je to...ja ne bih kritikovao ni jednog vlasnika bilo kog motora, bez obzira iz kog razloga je pojedini motor kupljen...neki i iz tvojih gore navedenih razloga...medjutim, ja znam dosta dobrih vozaca kojima je gore navedena Multistrada, taman...izvlace iz nje 160 konja, pa im je i to ponekad malo...normalno da se takvi motori ne voze non stop u full gasu...mozda samo 10-ak % od ukupne voznje, ali kada ti dodje da jurnes, sve je tu...mnogima ne pada na pamet da sa takvim motorom ide u off road voznju, ali to ne znaci da oni nisu zaljubljenici u motore...ali isto tako, staviti ih na ST-u, nema smisla...kod Ktm-a, Bmw-a, ili pomenute Multistarde  nije samo snaga, vec kako radi to Ohlins vesanje, kako koci Brembo, pa to je poezija...da li se bez toga moze, pa naravno...izbor motora je isticanje licnog karaktera, vrsta motora je karakterna osobina vlasnika...svi smo zaljubljenici u motor, ovaj ili onaj i to nam je zajednicki imenitelj...svi smo isti samo su motori razliciti...

"znam dosta dobrih vozaca kojima je gore navedena Multistrada, taman...izvlace iz nje 160 konja, pa im je i to ponekad malo"

Znam i ja mnogo njih kojima je nedovoljna snaga CBR-a ili R1, Dukatija... ali se postavlja pitanje čemu to. Razumem da živimo u Nemačkoj gde još uvek nema ograničenja brzine na auto putu pa da povremeno izađeš i izduvaš se, mada mislim da je i to povlačenje đavola za rep ili da izađeš na pistu i uveriš se šta umeš i možeš, ali većini takve mašine služe za iživljavanje po ulicama i srpskim putevima koji su odneli više života nego svi okupatori zajedno. Ima jedna ekipa koja ima novac, voli drumske trkalice i svake godine motore natovari u šleper i pravac neka staza u Španiji ili Hungaro ring i to mi je potpuno razumljivo, sve ostalo, pa tako i izvlačenje 160 konja sa Multistradom na našim putevima se kosi sa zdravim razumom, pa koliko god da neko smatrao da je mene pregazilo vreme. Ali kao što rekoh ukusa ima raznih reče đavo i sede golom zadnjicom na usijanu ringlu.

Uostalom kad god se povede ovaka diskusija setim se mog pokojnog druga Pera repa koji je kako kaže majstor Milan Marinković predstavljao sinonim oprezne vožnje, pa smo ga zavitlavali da brže vozi na moto kros stazi nego na asfaltu. Nažalost ni to ni toliki pređeni kilometri mu nisu pomogli zahvaljujući jednom obliku života koje je u 40 i kusur umislilo da broj obrtaja i konja poboljšava potenciju pa je u ozloglašenoj Peicinoj krivini na putu Čačak-Užice glumatao Rosija ili Markeza, prešavši u Perovu traku ne ostavivši mu delić sekunde šanse da se spase već ga je ubio kao zeca.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
Pre 17 sati, Bigor je napisao:

Slazem se da je cista glupost tolika snaga ali sta vise prodati? Ciklistika ne prodaje motore jer i onako ih ni 1% kupaca ne vozi van asvalta. Ja prosto ne znam sta bi iduca serija GS-a mogla novo ponuditiemoji848.png Po meni nasim motoricima samo ABS fali i mozda direktno ubrizgavanje sto bi dalo bolji odziv i malo manju potrosnju, nadam seemoji846.png

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока
 

Ponudiće 1300ccm, poneku cevuljagu drugačije zavarenu, nove nalepnice,10ks, lakši 4kg i ponovo kreće prodaja od NULE !!!  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Pa tako i ide i bice skuplji 4k od aktuelnog modela. Ali da ponude nesto bas novo nemaju sta, bar ja tako mislim.

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja