Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 14 sati, Panta Zemunac je napisao:

Odmah sam se ogradio ''licnog ali prilicno laickog misljenja'' koje sam preu zeo sa sajta o Alfama, koje su poznate po gutanju ujla! E sad i ja se pita, zar to ne resava gradacija ulja ali o tome nije bilo reci!

Je l' istina ono što kažu da ako pod Alfom nema ulja to znači da ga nema ni u njoj? :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Misljenje samo o 147 Twin Spark, 1.6, 16v, 110ks.

Ne, nije jer to zavisi od odrzavanja...neke sredine nema...ili je omrznes jer te istapija za, veoma osetljiv trap, potrosnju goriva kod benzinca ili plivajuceg zamajca kod dizelasa, potrosnje ulja...zatim tvrda a pri tom, za njene gabarite uska kabina, mali i lepi retrovizori koji su toliko sfericni da se tesko naviknes na udaljenost i perspektivu... Sa druge strane, zavolis je, jer dizajn koji traje dve decenije je ''italiano bellisimo'', veoma precizan volan, auto godine kada se pojavila, mislim 2001g., limarija 5+(pocinkovana)

Sad, ja sam posle dve godine negde na sredini. 11-13l u gradskoj, litra ulja uvek u gepeku. Ulaganje za plin neisplativo sada kada cene padaju kao komete. Zapravo, trazio sam ocuvanu Sitroen Xantiu, 1.8 ili2.0, sa fabrickim plinom i to bi mi bila peta, uzstopna. Veoma udobna sa bombama koje sam zamenis za nekoliko minuta papagajkama, bez spoljnih zvukova...sta reci kada je poredim sa Mecom 190e, koju sam terao negde oko bombardovanja, imala 27 silen bloka!!

Na otvaranju hotela Mona na Zlatiboru, mislim 2006g!

Photo import 110.jpg

Photo import 116.jpg

IMG_20190215_142845.jpg

IMG_20190215_142654-EFFECTS.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac

Moze pomoc...sta znaci i u kakvom je stanju motor ako na vecim obrtajima u mestu, 5-6000, ima malo plavog dima iz auspuha...moja predpostavka je da je to uljna para...da li to znaci da motor trosi ulje...da li to zavisi od toga da li je motor hladan ili ne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Pazi, meni je znao izbaciti crn dim kad ga zavrnem dok nisam nastelovao karburatore, sad kada ga dobro zavrnem izbaci "kafen" dim ali plav nije nikada.
Jesi li nasao neku za pogledati?

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac

inace mi treba motor koji hocu totalno da restauriram...novo vesanje, napred obavezno USD, veliki diskovi napred od 320mm. klesta Brembo ili sl...guvernal.rucice kocnice i kvacila...mozda radim rezervoar napred od aluminijuma kao i kuciste filtera, zadnji rezervoari ispod sedista, takodje...restaurirao bih i motor na 850ccm...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Bice zanimljivo pratiti
Nisam bas suguran da ce ti 850 proci na tehnickom

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
inace mi treba motor koji hocu totalno da restauriram...novo vesanje, napred obavezno USD, veliki diskovi napred od 320mm. klesta Brembo ili sl...guvernal.rucice kocnice i kvacila...mozda radim rezervoar napred od aluminijuma kao i kuciste filtera, zadnji rezervoari ispod sedista, takodje...restaurirao bih i motor na 850ccm...



Ova tvoja lista želja mi se izuzetno sviđa i zato nemoj odugovlačiti sa projektom.
Pozzz

P.S.
Plavi dim baca kad srkne ulja u komore za sagorijevanje.



Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac

pobegla mi je jedna u Svedskoj juce...prodala se za 2 sata od objave...zakasnio sam koji minut...28000km...fabricko stanje...da sam je kupio , ne bih joj menjao izgled, samo bih je tehnicki bas doradio...

unnamed.png

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 17 minuta, pista je napisao:

Moze pomoc...sta znaci i u kakvom je stanju motor ako na vecim obrtajima u mestu, 5-6000, ima malo plavog dima iz auspuha...moja predpostavka je da je to uljna para...da li to znaci da motor trosi ulje...da li to zavisi od toga da li je motor hladan ili ne...

Postoje 3 vrste dima koje motor izbacuje na auspuh...

1. - najbezazleniji je beli dim. On se javlja na hladnom paljenu motora. To je ustvari kondenz koji isparava dok je motor hladan. Kad se motor zagreje taj dim nestaje.

2. - crni dim. On se javlja pri bogatoj smesi, tj. ako karbovi nisu naštelani kako treba i pri dodavanju gasa izbacuje crni dim na auspuh. Čim se karburatori našteluju kako treba, taj dim nestaje.

3. - plavi dim (popularno nazvan ˝plavi dim smrti˝). On se javlja kad motor troši ulje u radu. Zbog sagorevanja ulja u cilindrima dolazi do pojave plavog dima i karakterističnog mirisa (smrada) spaljenog ulja. Rešenje za ovo je generalka agregata...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac

ako kupim nekog "olosa", ako plastike ne budu vredne cuvanja, sto bih i voleo, onda ce restauracija da ide u pravcu dorade sa ovih primera, sto bi bilo jedinstveno i puno skuplje...

7213-1.jpg

annunciomymoto.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
1 minute ago, ThePainkiller said:

1. - najbezazleniji je beli dim. On se javlja na hladnom paljenu motora. To je ustvari kondenz koji isparava dok je motor hladan. Kad se motor zagreje taj dim nestaje.

I Fala ti za ovo, mene vec pocela frka hvatati da nije otisao dihtung glave. Pratim mjesec dana nivo tecnosti u sudu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Plavi dim znaci samo jedno...ispari u obliku tog dima sto dalje od kupovine!

Pa to je prvo sto se gleda kod kupovine auta...sagoreva ulje pa je bolje kupiti drugi agregat nego taj popravljati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac
pre 6 minuta, ThePainkiller je napisao:

Postoje 3 vrste dima koje motor izbacuje na auspuh...

1. - najbezazleniji je beli dim. On se javlja na hladnom paljenu motora. To je ustvari kondenz koji isparava dok je motor hladan. Kad se motor zagreje taj dim nestaje.

2. - crni dim. On se javlja pri bogatoj smesi, tj. ako karbovi nisu naštelani kako treba i pri dodavanju gasa izbacuje crni dim na auspuh. Čim se karburatori našteluju kako treba, taj dim nestaje.

3. - plavi dim (popularno nazvan ˝plavi dim smrti˝). On se javlja kad motor troši ulje u radu. Zbog sagorevanja ulja u cilindrima dolazi do pojave plavog dima i karakterističnog mirisa (smrada) spaljenog ulja. Rešenje za ovo je generalka agregata...

hvala, to je jasno, samo ne znam sta to konkretno znaci kod Tenere...covek mi kaze da od kada je uvezo, presao 15000km, nije menjao ulje (katastrofa) i da mu ne trosi ulje...mozda mi je i svejedno, svakako bih ga radio na 850,,,ako je motor dobar, vozio bih ga dok ne nadjem sve delove...trebace mi savetodavna pomoc oko toga...da li je moguce zadrzati kuciste od 3LD-a i napraviti 850ccm...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Postoji nekoliko kombinacija sa dijelovima od 850 i 900ccm motora.



Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac

ako bi se radila na 900, morao bih verovatno da zamenim celokupnu instalaciju i satove...tu je problem i sa lancem i pomeranjem prednjeg i zadnjeg zubcanika, verovatno jer ima sest brzina...pitanje je, sta ostaje od motora 750...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Moreš komplet 900ccm motor ili samo radilicu, klipnjače, cilindre, glava more i Xtz



Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac

ok...sta je sa menjacim ako se ne menja ceo motor nego samo gore navedeno...da li menjac ostaje od XTZ-a sa 5 brzina...koja se snaga dobija i da li je to osetno poboljsanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Malo je pipavo kod nas zameniti ceo agregat ( mašinu ), jer su uveli nova pravila i propise.  Nije problem ako stavljaš motor od istog modela i iste kubikaže, ali ako bi stavljao od 850 ili 900 ccm - to možda ne bi dozvolili ili bi tražili gomilu papira, atesta, potvrdu od fabrike da dozvoljava takvu preradu i ko zna šta sve ne. Mislim da je bolje u stare blokove staviti klipove, cilindre i možda glave za veću kubikažu i spaseš se od birokratskih akrepa . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac

da, sigurno cu izbegavati papirologiju i probleme...zato hocu isto kuciste sa istim br motora...

ako se radi replika Dakara, iz 1991 Sonauto ( 750ccm) ili 1993 France motors ( 850ccm), da li bi bilo skrnavljenje staviti motor od TDM900...900 bi imao vecu upotrebnu vrednost i tezi za rad...sa druge strane odstupa se od originala pa bi u tom smislu primerenije bilo da se uradi 850...evo i slika za model iz 1991 i 1993...treba mi vase misljenje,,,treba mi vase misljenje, dakle,  da li 850 ili 900...

1991_YZE750T_Super_Tenere_0WC5 1991.jpg

Yamaha-YZE-0WD8-Dakar-1993-FD95-01_zpsd1crhqcs.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

To sto hoces da napravis trenutno je nemoguce da prodje tehnicki pregled jer sem motora se prepravlja dosta toga. Cak mislim da ces motor najlakse sakriti da te ne zezaju ali kada vide izgled motora, pogotovo rezervoara:neznam:

Ja bih volio da to sredis i da pratim sta radis da me ne shvatis pogresno kako te odgovaram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Alberto furegato na face-u
On radi sve moguće prerade rezervara inkl airbox od aluminija i stražnje dodatne rezervare za benzin.



Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja