Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Novo...Imamo dosta istih problema...

Kljuc za startovanje bajka i cepa tanka takodje udje 2/3 ali okrene se bravica, no za svaki slucaj ili cu probati da promenim samu bravicu (ako moze), ili kupiti dr, cep sa bravicom!

Takodje mi tesko ulazi u drugu brzinu ali primetices, cim se ulje dovoljno zagreje, sve lakse ide! E sad koje ulje?...Imam novo, novcijato u agregatu  a kad ga pokrenem (i pored turaze u prvoj), jedva udje u drugu, Motul 5100 10-50 ali mi je majstor Zare (kod Plavog mosta), savetovao da obavezno drugi put sipam 20-50!  Jbg. 3 decenije stari agregati sa velikim zazorima moze samo to ulje rabiti... mada sam licnog, ali prilicno laickog misljenja da bi trebali preci na mineralno ulje! Automobili koji predju 150K km, prelaze sa sintetike na polusitetiku a posle 250-300K km, na mineralno! Nasi agregati su pravljeni za olovni benzin i da li trebamo dodavati aditiv, pitanje je za strucna lica!

Za sve motordjije brojevi telefona  KLJUCARA od veoma poznatog Ristica, iz Zemuna, dolaze po potrebi...0644632212...do NEDELKOVICA, takodje Zemuna, takodje izlazi na teren 064 2290880, a tu je i AMSS 0113326566 za Srbiju i 011 3320071....

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 10 minuta, Panta Zemunac je napisao:

Automobili koji predju 150K km, prelaze sa sintetike na polusitetiku a posle 250-300K km, na mineralno!

Ovo prvi put čujem... ako može obrazloženje, kolega...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Odmah sam se ogradio ''licnog ali prilicno laickog misljenja'' koje sam preu zeo sa sajta o Alfama, koje su poznate po gutanju ujla! E sad i ja se pita, zar to ne resava gradacija ulja ali o tome nije bilo reci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Manje trosi ulja to je najveci razlog, sta je stvarno razlog i koja je razlika u ulju ne znam.
Uglavnom se vecina opredijeli za polusintetiku

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Niko do sada, koga znam, nije u auto sipao mineralno! Sa sintetike, skoro svi predju na polusintetiku!

Za bajk, majstor Zare mi je savetovao i zbog potrosnje (koja je kod mene bas mala) i boljeg rada agregata...20-50 ali snije pominjao mineralku!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ne vjerujem da bi ikakvu stetu napravio i sa mineralnim samo sto mu je interval zamjene duplo manji.
Bogati kolika ti je potrosnja?

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Veruj mi, bas sam u skorasnjem postu napisao da sam juce natankovao pun, navozao se ali zaboravio da resetujem km sat. Po meni, trebao sam doliti nesto oko 10tak litara a stade pumpa na 3,8l! Ali u februaru sam stelovao karbove tako da je verovatno to razlog sto mi trosi oko 7-8l ali, cim dohvatim ''Gazelu ne idem ispod 140-150 a ne mogu preko 160 jer je verovatno ostao  blokiran na 25kw!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ista moja, a i nisi se predstavio pa pitam. 

Trenutno ih nesto i nema na oglasima, a one koje su dobre kako sam skontao idu u glavnom poznanicima.

Druga stvar je koliko para toliko i muzike, mada nije nuzno pravilo. 

U Vlasotince vidjeh jednu crvenu, naizgled lijepu ali ne znam dal je na prodaju, mozes se raspitati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac

Da, greska, nisam se predstavio. Zovem se Misa, iz Leskovca sam. Prvi put sam na Super Tenere-u seo 1991 i zaljubio se momentalno. U to vreme sam imao Tengai. Posle sam je kupio i vozio  od 1995-2000 godine. Od tada do sada mnogo drugih motora i mnoooogo kilometara. Zelim sada da sredim jednu za merak i cuvam je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac

Sve koje su bule na oglasima u poslednjih 3-4 meseca su bile u jako losem stanju. Ako ne nadjem nesto dobro kod nas, verovatno cu kupiti onda u inostranstvu. Problem je sto sada imam vremena na pretek pa bih mogao dosta toga da uradim. Za kupovinu iz inostranstva moram da sacekam da ovo ludilo prodje ali onda necu ni ja biti slobodan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Plasim se da ovo napisem da me Tenerasi ne obese o prvo drvo!

Druze, nadji ti meni Afriku pa da se dogovaramo oko moje...Nikada nisam pljuvao STeneru dok sam terao RD03, 650ccm jer je nisam ni probao.

Iskreno, razumece me samo neko ko je imao obe babaroge...razlika je osetna!

IMG_20190613_141026.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Sada su prikazali sta CORONA pravi u Ekvadoru. Iznose sanduk a na njoj, bas enduro kaciga!

Bosko, smiluj se...bolje me uzmi vozeci motor nego da odem od ove posasti!

 

NOVOLA, VERUJEM DA U IME SVIH MOTORISTA ZELIM DA TI SE ZAHVALIM NA POSLU KOJI OBAVLJAS RIZIKUJUCI SVOJ I ZIVOTE TVOJE PORODICE!!

 

Zato, pitam sve da li zele da skupimo neku kintu i da nasem HEROJU kupimo bilo sta za njegov bajk, ne zato sto on nema vec kao mali znak paznje! Ako se slozimo a on neka bira...kofer, mozda gps, recimo onaj cep za tank koji je Clasiko postavio na forum, ma bilo sta!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
32 minutes ago, Panta Zemunac said:

Iskreno, razumece me samo neko ko je imao obe babaroge...razlika je osetna!

U čiju korist?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

E vezano za taj prethodni post, sad sam tek pročitao, mislim lepo je to sve, i hvala na ideji, ali braćo, da vam kažem, malo je preduvana cela ta priča oko medicinskih sestara i tehničara "heroja", svi mi idemo na posao redovno kao i svi ostali građani, ništa više i ništa manje. Ok, malo je kao ozbiljnija situacija ovih dana, ali iskreno, ništa puno teže nego ono sa čim se redovno susrećemo.

Tako da dragi Panto, hvala na lepim rečima ali neka ostane na tome, ako mogu nekom da pomognem sa nekom informacijom il nešto drugo, slobodno neka pošalje privatnu piruku, a nek ostane ova tema isključivo za Super Teneru.

 

p.s. možete da mi kupite ispravnu teneru jer ova mi je dopizdela :tenere:

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Moje skromno znanje mi govori da 1:100, u odnosu na nas da se inficiras, bez obzira na opremu!

Sanse inficiranog da stvori dovoljno jaka antitela su 1:5, a ako ne stvore...

Barem mi ne mozes zabraniti da se svako vece pomolim sudbini da te zastiti! Skromnost je vrlina! Pozz...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Da, za babaroge..

1-ciklicnost pri manjim brzinama

2-osetno laksa voznja pri blazem off roud/u

3-polozaj kormana...niko nikada se nije zalio, niti isti menjao visinu sa dodacima

4-visina tanka u odnosu na karbove...i sa rezervom, bez pomoci pumpe, radi 

5-veca pouzdanost...2 svecice po cilindru

6-menjac...neunistiv

7-nikakvi srafovi na oplatama...ogolis je za sekund jer ima leptir sistem....npr.spolja za sekund prestelujes visinu i ugao fara zbog gradske i magistralne voznje a i laka promena halogenki

8-bolji karbovi...5-6l na 100km

9-manja brzina nije mana, 180 km/h je max, jer sve preko 140 je veoma zamorno na duzim etapama

 

Ima toga jos sto bi strucniji od mene opisali, jer Honda je imala model pre moje trojke, mislim XL 600, sa koje su odbacili sve decije bolesti.  5g. sam je vozio sa samo malim servisima, verovao ti meni, bez ijednog kvara...pa, 2011g smo docekali onog Engleza, koji je vise puta u komadu obisao svet. 13g neprekidne voznje, sa kojekakvim gorivom i uljima, u zabitima, i jos par g. dok nije se vratio na ostrvo...to i gume a masinu kupio polovnu, uradio veliki servis i planirao djir od 4 meseca. Spucao je, cca 150 000km, bez otvaranja agregata....ima negde na YT...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Nema sta da se pravdas, afrikanci su toliko ubjedljivi kad su zamisli @Popsy-ja ubijedili da kupi Afriku, zato se vise i ne pojavljuje ovde :nanana:

Da je u pitanju RD07 pa nema sta da kazem ali ove su mi toliko ruzne da se ne mogu zamislim na njima, u sve ostalo nabrojano ne ulazim ali hajde da vam vjerujem da je na strani Aftike jer je nisam vozio. Mada neki tamo brazilci se ne bi nikako slozili :tenere: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 15 sati, Panta Zemunac je napisao:

Novo...Imamo dosta istih problema...

Kljuc za startovanje bajka i cepa tanka takodje udje 2/3 ali okrene se bravica, no za svaki slucaj ili cu probati da promenim samu bravicu (ako moze), ili kupiti dr, cep sa bravicom!

Takodje mi tesko ulazi u drugu brzinu ali primetices, cim se ulje dovoljno zagreje, sve lakse ide! E sad koje ulje?...Imam novo, novcijato u agregatu  a kad ga pokrenem (i pored turaze u prvoj), jedva udje u drugu, Motul 5100 10-50 ali mi je majstor Zare (kod Plavog mosta), savetovao da obavezno drugi put sipam 20-50!  Jbg. 3 decenije stari agregati sa velikim zazorima moze samo to ulje rabiti... mada sam licnog, ali prilicno laickog misljenja da bi trebali preci na mineralno ulje! Automobili koji predju 150K km, prelaze sa sintetike na polusitetiku a posle 250-300K km, na mineralno! Nasi agregati su pravljeni za olovni benzin i da li trebamo dodavati aditiv, pitanje je za strucna lica!

Za sve motordjije brojevi telefona  KLJUCARA od veoma poznatog Ristica, iz Zemuna, dolaze po potrebi...0644632212...do NEDELKOVICA, takodje Zemuna, takodje izlazi na teren 064 2290880, a tu je i AMSS 0113326566 za Srbiju i 011 3320071....

Pre nego išta budeš radio sa bravicom čepa rezervoara naprskaj unutra WD 4o pošto skineš čeo i sa strana u otvore odakle izlaze ona dva jeziška što zabravljuju čep. Pusti malo da odstoji pa onda pagano pošto ubaciš ključ počni da je razrađuješ tako što ćeš okretati ključ levo desno, odnosno otključavati i zaključavati. Meni je svojevremeno kada sam kupio kamilu glavila bravica čepa pa sam problem rešio na taj način zato zimi dok se motor ne vozi naprskam bravicu sa WD pre nego ostavim motor da zimuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja