Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 2823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Vazi, haj posalji u PP.
Lijepo zamisljeno, lijepo odradjeno ali ne radi! Postavim stender i pokusam motor podici na njega ali ne ide, malo zapnem u nabacim ga ali prevrnu se u jednu stranu. Ne shvatam gdje sam pogrijesio osim ako ga nisam ostavio previsoka.
Na nacrtu je duzina nodara 290mm, a ja sam ostavio 310mm i malo veci ugao kada stoji. Izgubio sam volju trenutno, nemam vise zivaca da ga prepravljamec32edae9f947a1f0eda4c062d743f19.jpg599ae379eadf865b9f96118dda0b9b18.jpg

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 6 sati, Bigor je napisao:

Vazi, haj posalji u PP.
Lijepo zamisljeno, lijepo odradjeno ali ne radi! Postavim stender i pokusam motor podici na njega ali ne ide, malo zapnem u nabacim ga ali prevrnu se u jednu stranu. Ne shvatam gdje sam pogrijesio osim ako ga nisam ostavio previsoka.
Na nacrtu je duzina nodara 290mm, a ja sam ostavio 310mm i malo veci ugao kada stoji. Izgubio sam volju trenutno, nemam vise zivaca da ga prepravljamemoji49.pngec32edae9f947a1f0eda4c062d743f19.jpg599ae379eadf865b9f96118dda0b9b18.jpg

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока
 

Gde si našao nacrt centralnog štendera i da li bi mogao da mi ga pošalješ? Moj drugar hoće da pravi pa da ne bi skidali moj nacrt bi mu dobrodošao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 7 minuta, Bigor je napisao:

 

Hvala, uštedeo si nam vreme koje bi potrošili da nađemo među postovima, tako da ti dođemo piće kad se vidimo na putu. A kad malo bolje razmislim ne bi bilo loše da se letos okupimo gde većina članova sekte odluči.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 5 minuta, Bigor je napisao:

Prvi za ali samo u nekoj prirodi, mozda nekakav rostilj :takoje:

Pa to se podrazumeva. Gde ćemo mi sa našim kamilama u neku betončinu. Valjalo bi da i ostali razmisle o ovome pa da uskladimo vreme i obaveze i organizujemo se, da se sve ne završi na dobroj ideji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 19 minuta, Bigor je napisao:

Cak sta vise mozda napraviti nekakav kamp da se prenoci pa sutra kuci, samo ideja, a neka bude kako se vecina slozi.

Daklem ajmo sa predlozima za termin i mesto. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Jes da ne vozim ST, ali pratim temu jer mi se sviđa taj motor ( biće moj, pa makar u staračkom domu ) .  Biću slobodan da vam predložim mesto za okupljanje, na kojem smo se mi jednom okupili sa MZ motociklima. Mesto je u prirodi, ima kamp, ima mesta za roštiljanje, okretanje praseta, struja, voda, sanitarni čvor, stolovi i stolice, natkriveno mesto za klopu, ima čak i nekih kućica u kojima se može spavati ( za one koji ne bi nosili šatore ).

   Radi se o kampu u Ovčar Banji .  Evo vam link kako smo se mi proveli :   

   

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
1 hour ago, drumskalisica said:

( biće moj, pa makar u staračkom domu

Eto po meni dovoljno ispunjen uslov da nam se pridruzis na druzenju:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 2 sati, drumskalisica je napisao:

 Jes da ne vozim ST, ali pratim temu jer mi se sviđa taj motor ( biće moj, pa makar u staračkom domu ) .  Biću slobodan da vam predložim mesto za okupljanje, na kojem smo se mi jednom okupili sa MZ motociklima. Mesto je u prirodi, ima kamp, ima mesta za roštiljanje, okretanje praseta, struja, voda, sanitarni čvor, stolovi i stolice, natkriveno mesto za klopu, ima čak i nekih kućica u kojima se može spavati ( za one koji ne bi nosili šatore ).

   Radi se o kampu u Ovčar Banji .  Evo vam link kako smo se mi proveli :   

   

 

Morao bih da se raspitam šta je sa tim kampom pošto je AMSS, za neupućene to su oni što se rokaju pištoljima,  celu čačansku filijalu dao u zakup firmi Bavarija, tako da ne znam da li to uopšte funkcioniše. A ako si mislio na onaj deo pored bazena gde je UTP Morava nekada imala bungalove i restoran morao bih da proverim. E sad mesto jeste zgodno ali pošteno da ti kažem nekakako više preferiram neko koje nije baš pored Čačka jer ovi ljudi će taj dan da se malo provozaju a meni je to bukvalno u dvorištu. Pre sam za Divčibare, Taru ili čak Frušku goru. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@ - Arso Znam da je tebi najgore, jer ti je što ti kažeš " bukvalno u dvorištu " , al uvek ispadne tako nekako da neko ima da se navoza, a neko ne. Sa druge strane po pitanju organizacije je uvek poželjno da bude blizu nekog jer se tad mnogo lakše i bolje mogu dogovoriti stvari vezane za sve. 

  Mislio sam na onaj kamp, kad se ide iz Čačka, pa se pređe stari most i onda skrene levo pa preko Morave.

 

Pre 4 sati, Bigor je napisao:

Eto po meni dovoljno ispunjen uslov da nam se pridruzis na druzenju:moto3:

  Hvala na pozivu, rado ću se pridružiti ako budem u mogućnosti ( Fruška Gora i meni odgovara trenutno ) . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Eto i mene...ako ovo govance moje proradi do tad. Fruška gora ima divna mesta za odmor, a i put nije loš za vožnju. Moj glas ide tu, ali sam potpuno otvoren za sve opcije.

Ne bih ništa dalje predlagao, znate mnogo više mesta od mene.

Ja se svakako priključujem.

Ko prilepak.

Ha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Konacno ga podigoh kako hocu, jos farbanje. Morao sam se pocastiti pivom1ce714e37f70d63314d15a19fa38d60d.jpg

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока
 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 16 sati, Bigor je napisao:

Hahaha, ima vijagru da mu ubacujem u rezervoar:oda2:

Ne znam da li sam obnevideo ali na tvom štenderu ne vidim povratnu oprugu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ne nego nosac na motorz koji je debeo mozda 2mm i iskrivio se dok sam pokusao da je podignem. Odsjekao sam ga skroz i navario plicu 4mm, a na nju navario nove nosace. Naravno to sam shvatio posto sam potkratio nogare, pa sam morao ponovo stelovati visinu

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Pa kad nisi koristio ogledalo za protiv diverzioni pregled :-)

Na kraju je sve dobro ispalo!

Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Ajde braćo nova tura pitanja. Gubim živce polako, majstori me već živciraju opasno, vrtim se u krug a nikako da rešim problem motora. Dan jedan je išao dobro nakon sinhronizacije karbova i bio sam prezadovoljan međutim odmah je počeo da brljavi..

Znači dešava se sledeće:

Na niskim obrtajima (do neke 2000rpm) se jako guši i trza, na dodavanje gasa se nekad i ugasi, potpuno neravnomeran rad ima.. Na višim obrtajima bolje prima gas, odnosno ne trza i ne guši se, ali i dalje nije to njena puna snaga. Podseća me vožnja kao na starijim kolima kad probiju platine, pa trza i kida, pati se auto, moraš da ga stiskaš da bi išao..

Majstor ne zna šta je, kaže desni karburator ne radi dobro, podizao je one iglice da dobija više goriva (ko zna koliko troši sad), štelovao sve živo, i i dalje škripi.

Zamenjeni su filteri vazduha, nova creva, nova pumpa za gorivo, nove svećice, slavine reparirane, rezervoar očišćen, nove usisne grane, karburatori čišćeni i sinhronizovani. To bi bilo to.

Koji mu je sad očin? Šta bi to moglo da bude? Nisam se čestito provozao od decembra...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja