Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 2817 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
41 minutes ago, Novola said:

Eno ga kod majstora, srediće čovek.

Sve dijelove neka ti vrati koje skine i zamijeni, sve je novo skupo, a mozda se moze reparirati skunuto. Te gume od usisa, sta je sa njima?

Ja prosto ne mogu da vjerujem da je motor u tako losem stanju, a manje je presao od mog i cini mi se mladji je. Nekako mi se cini da su ti majstori automehanicari, pa mijenjaju i sta treba i sta ne dok ubodu sta je kvar!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Usisne gume su skroz popucale, maltene se raspadale, njih sam ja uzeo jos pre par meseci a sad je ostalo samo čovek da namontira to.

Nisam jbg stručnjak da procenim u koliko je dobrom/lošem stanju bio u odnosu na druge tenere, ali definitivno nije negovan i sređivan onako kako bi ja to hteo.

Isla je ona pristojno i pre zime, kad sam je uzeo, komotnih 100-110 na regionalnim putevima, Bg-Pazova-Inđija-Ruma-Sm, i ovde po gradu, nije to da je gorelo pod nogama, ali jbg, kad ja volim da to bude onako da ja budem zadovoljan. Sporan je bio rezervoar koji je bio rđav i prljav (sanirano) i ceo taj sistem za dovod goriva, par električarskih problema, isto rešenih, i sad ako ovaj car uradi sve kako treba, za sad sam miran.

Onda prelazim na estetiku :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
2 hours ago, bdada said:

Sta bi tek bilo da si šahista a ne odbojkas!? :D

Druže vidim da si iz šida, ja ove godine igram za njih, OK West Šid, manje više rekreativno, pa eto ako bude prilike, vikendom su utakmice pa možemo da sednemo na kafu pre ili posle, proćaskamo malo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2817 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
On 9/20/2015 at 12:26 AM, bdada said:

Sam "pilot sistem" ima dve dizne,kroz jednu ulazi vazduh (prva slika,dizna je sa desne strane) kroz drugu prolazi benzin (druga slika,oznaceno kao "pilot jet") i na kraju sraf za stelovanje smese (idle mixture screw-slika 2) kojim se dozira kolicina benzina za rad do 2000 obrtaja.

Ako nema promena u radu odvrtanje-zavrtanje srafa ili su promene neznatne nesto je zaguseno,dali dizne,dali kanali koji vode benzin i vazduh do srafa kojim stelujemo smesu,ukoliko u kanalima postoje naslage prljavstine resenje je ultra-zvucno ciscenje,cim je rastelovan prvi rezim rada dobija se promena,knedla,trzaj pri prelasku u drugi rezim za koji su zaduzene druge dizne.

post-24684-0-14369300-1442701322.jpg

post-24684-0-89797600-1442701337.png

@bdada Citam ovaj tvoj post od prije x godina i bili mi malo pojasnio jer kod mene je pilot jet dizna zavrnuta do kraja i lici mi da ako je odvrnem na 1/4 kruga, da bi mogla sama da se odvrne u sled vibracija. Pitanje je koju tacno diznu odvrnutii?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Pilot jet dizna se ne odvrće. Sve dizne moraju biti stegnute ( naravno, ne preterivati). Podešava se pilot šraf. Na slici je obeležen kao idle mixture screw. On se odvrne po specifikaciji na određenu meru pa se posle doštelava da smesa bude ok. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2817 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

To znam ali sam shvatio da se moze i stelovati pilot jet kako bih dodao vise vazduha na leru, a cini se i meni da se ne steluju

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
On 1/24/2020 at 6:34 PM, Novola said:

Imao sam i ja...nesuglasica sa njim :tras2:

Pri tom mu delovi nisu nesto vao sacuvani. Nudio mi tocak za 80e u stanju pred raspad. Reko hvala ali ne hvala. Pre cu voziti raspar boje tockove nego da dam 80e za taj krs

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2817 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ostalo mi jos da zamijenim gumicu na main jet dizni jer vidim da je labava u lezistu, pa sumnjam da kraj nje prolazi visak goriva i zbog toga mi jedna svecica crna. Sve ostalo sam iskontrolisao i ako nije to zavrsavam s pametovanjem i vozim majstoru da je sredi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere
Imao sam i ja...nesuglasica sa njim :tras2:
Kada bi poceo da pisem bio bi podugacak post a i skrenuli bi sa teme, tako da zaobici ga u sirokom luku.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Drugari jel ovo original pumpa za ST? Kaže čovek skinuta sa havarisane

P.S. Vidim da nije original ali gledam po netu, neka Mikuni zamenska pumpa, ima i lepu cenu bogami

Resized_20200129_143955.jpeg

Resized_20200129_143947.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2817 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Kod mene je drugacija, princip skoro isti ali malo drugciji izgled. Mozda je bila menjana, ne znam

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Takvu sam viđao na 90% tenera, a onda videh ovu pa reko da proverim. Ali deluje mi sve ok, model je Mikuni DF52-82, 35l/h protok i šta ti ja znam

Screenshot_20200129-150147_Google.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez
On 28.1.2020. at 17:22, drmilan_ je napisao:

Pri tom mu delovi nisu nesto vao sacuvani. Nudio mi tocak za 80e u stanju pred raspad. Reko hvala ali ne hvala. Pre cu voziti raspar boje tockove nego da dam 80e za taj krs

Ja sam kupio taj krs jebalo me sve da me jebalo.Bolje da sam bacio 80€ u wc solju.Verujem coveku,tel kaze odlican.Glup sam jako.

Taj Dejan iz Kanjize i Rade Ris opasni prevaranti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Novola,citam ovu tvoju temu i steta sto nismo blize,bas bi se lepo druzili nas dvojica.Uortacimo se i otvorimo servis za motore.Nase naravno.Ja imam dva s kojima se patim slicno kao ti s Tenerom.

Inace prelep ti je motor,bas bas,mnogo mi se svidja ta maska s okruglim farom.Jos da ima dignut blatobran napred:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
5 minutes ago, Dzejev sin said:

Uortacimo se i otvorimo servis za motore.

"Stara, daj rakiju! Butik je otvoren."

 

 

FB_IMG_1580909267143.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Nisko Novo selo
  • Motocikl: Super Tenere

Cackao sam danas nesto oko smese i uvideo da se sraf za smesu na levom cilindru mnogo tesko okrece, s obzirom da je lose vreme, skinuo sam karb i imao sta da vidim.  Membrane napukle na par mesta, iglice na predzadnjem podeoku, sraf za smesu unisten.  Odakle krenuti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2817 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Sraf obrusi s cela i bonsekom useci novi zleb za srafciger. Povadi i tube i pogledaj kakav je otvor kroz koji prolaze iglice, ako je ovaln nije dobro. Treba provjeriti i gumice na diznama jer ako su oslabile prolazi visak goriva kraj njih pa je veca potrosnja. Tkodje i iglice od sauga

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   2 članova



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja