Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ne brini se, kad dođeš do toga da 2 puta nedeljno skidaš karbove sa motora (kao ja na svom tadašnjem TDM-u), onda ćeš upamtiti gde idu creva tako da ih zatvorenih očiju možeš demontirati i montirati... :lol:

 

@bdada i ja smo već razvili tehniku da karbove sa TDM-a skidamo za 12 minuta... :D

Ko zna šta se sve mora skinuti sa motora da bi se došlo do karburatora na tom motoru, onda će znati da je to prolazno vreme svojevrsan rekord... :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Dobro i kažeš... mada i ovde bi bilo lakše da je sve namešteno onako kako mi vi govorite, već umesto tog kako je predviđeno, ovde kod mene je 300 nekih improvizacija stavljeno.. a ja opet hoću kako bog zapoveda, a ne da budžim koješta. Hvala još jednom, ništa bez pomoći foruma, sedeo bi pored nje i nervirao se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre sat vremena, ThePainkiller je napisao:

Ne brini se, kad dođeš do toga da 2 puta nedeljno skidaš karbove sa motora (kao ja na svom tadašnjem TDM-u), onda ćeš upamtiti gde idu creva tako da ih zatvorenih očiju možeš demontirati i montirati... :lol:

 

@bdada i ja smo već razvili tehniku da karbove sa TDM-a skidamo za 12 minuta... :D

Ko zna šta se sve mora skinuti sa motora da bi se došlo do karburatora na tom motoru, onda će znati da je to prolazno vreme svojevrsan rekord... :moto3:

STenere je mnogo pristupačnija za rad od TDM, moj drugar vozi TDM-a pa sam imao priliku da se uverim, jedina zajebancija je osovina za štelovanje ler gasa koja je za razliku od TDM na kome je sa spoljne strane kod STenere zavučena kao upasiju bulju pa mora da se skidaju  bočne plastike i rezervoar  da bi joj se prišlo. Na fotki obeleženo zelenom bojom.

20200120_145056.jpg.2f67c5c9c90c5261455b38181cb9285f.jpg.5ee7b64f5bd2846b918bce8f2a2441ab.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Upravo sada, Bigor je napisao:

Ja zavucem ruku i nadjem je, ne skidam nistaemoji846.png

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока
 

Ti imaš šaku a ja omanju lopatu koju sa svojevremeno zaglavio između rama i agregata dok sam menjao automat stop svetla zadnje kočnice.:grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Čačak
  • Motocikl: Yamaha xt660r, Yamaha XTZ 750 Super Tenere
16 hours ago, Bigor said:

Znal ko cija je ovo makina? Bas dobra kolor sema emoji106.png 2018 na dedamrazijadi98b148cdaaa0ae628bcfa4805caf7c9c.jpg

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока
 

Taj sam :) Samo sto sam sad stavio RaceAda top pa i izgleda a i cuje se jos bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Čačak
  • Motocikl: Yamaha xt660r, Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Na instagramu ima vise slika i snimaka, otkljucan je profil, ko hoce da vidi.. Ne mogu sad da kacim, kucam sa poslovnog kompa.. Kosta Kusturic

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
2 hours ago, KKosta said:

Taj sam :) Samo sto sam sad stavio RaceAda top pa i izgleda a i cuje se jos bolje.

Pa sto se ne Fališ:)

Stvarno mi se dopao kada sam ga vidjeo, vidjao sam jos po instagramu takve ako nisam bas opet na tvoju naletio:)

Gdje si radio plastike? Pisi kad stignes, a mogao si ubaciti i koji video novog topa da cujemo zvuk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Ok, sledeća situacija:

Rezervoar vraćen, nasuto 10l goriva, sva creva pokačena di treba (valjda), nove svećice, nova vakuum pumpa (kinesko sranje 2000 din), dopunjen akumulator, ali ništa, neće da upali. Vergla lepo, ali ništa. Vakuum pumpa natopljena gorivom, sliva se iz nje. Kontam da je loše govno, da ne radi kako treba..radila je par vožnji pre ovih minusa..

Jel sam trebao još nešto da odradim pre pokušavanja da ga upalim? Nemam pojma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Dali si sipao sveze gorivo u karbove (preko onog creva izmedju karbova) pa jos ruckom srafcigera lupnuo po solji da prodje gorivo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Slavine obe reparirane skroz, jbg obe bi bar trebale da rade. Na rezervi su.

11 minutes ago, bdada said:

Dali si sipao sveze gorivo u karbove (preko onog creva izmedju karbova) pa jos ruckom srafcigera lupnuo po solji da prodje gorivo?

Naravno da nisam prijatelju, pa to bi značilo da se razumem u ovo što pokušavam da radim :lol3:

Sutra radim ceo dan, uveče ću probati.

 

P s. Ne znam jel važno, kad verglam iz pumpe za gorivo kreće vazduh ka karburatorima, napravi se fin onako vazdušni balončić svaki put. Ne znam kako preciznije da objasnim.

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 10 sati, Novola je napisao:

Slavine obe reparirane skroz, jbg obe bi bar trebale da rade. Na rezervi su.

Naravno da nisam prijatelju, pa to bi značilo da se razumem u ovo što pokušavam da radim :lol3:

Sutra radim ceo dan, uveče ću probati.

 

P s. Ne znam jel važno, kad verglam iz pumpe za gorivo kreće vazduh ka karburatorima, napravi se fin onako vazdušni balončić svaki put. Ne znam kako preciznije da objasnim.

Ta kineska pumpa za gorivo je golo sranje. Šta ti je sa originalnom pumpom goriva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 35 minuta, Novola je napisao:

Originalna isto propala, pre mesec dana ova stavljena.

Napiši precizno šta je konkretno propalo na vakum ventilu. Ako su membrane, a pretpostavljam da jesu nije problem da se naprave nove. Mislim ako se dobro sećam da sam jednu koju je moj drugar pravio svojevremeno poslao kolegi Peinkileru. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 3 minuta, Bigor je napisao:

Od cega se prave te membrane? Moja nije crkla ali primjetim da vlazi sa jedne strane odnosno malo pusta gorivo.

Gledajući kako je postavljen vakum ventil, gornja se pravi od plastične folije koju štampari nazivaju astralon koja se koristi da se na nju zalepe pausi a ona na štamparsku ploču prilikom njenog osvetljavanja. Materijal donje membrane je identičan membranama koje se koriste na plinskim auto uređajima.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja