Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

cek jel moze da se pregreva disk ako ih nema?
nisam rekao, sveze zamenjene gumice i tecnost, klipovi ne zaglavljuju. sa onim 'podloskama' koje sam zaboravio da vratim klip izlazi malo manje, mozda 3-4 mm..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
17 minutes ago, sasha. said:

cek jel moze da se pregreva disk ako ih nema?

Smanjuje grejanje kocionih klijesta samim tim i temperaturu ulja u njima. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

nije se pregrejalo od kocenja..vise naravno koristim prednju, kad sam dosao iz voznje prednji diskovi su bili topli, zadnji je pucao kao kad bi ga udarao ekserom, da sam ga pipnuo ostala bi mi koza na njemu

nesto razmisljam, pre nekoliko godina sam bio kod jednog 'majstora' da mi uradi vise stvari, desavalo mi se ponekad da mi pucketa iz auspuha kad koci motor nizbrdo pa ajd nek sredi i to (on je inace odlican za karburatore! svi ga hvale!). vratio sam se kuci tako sto motor nije hteo da povuce do 2000 obrtaja, 'imas dizne od tdm, zato je to tako, mora nove dizne' + 'ja i ne vozim ispod 2000 obrtaja!', motor je do tad isao i trosio savrseno. iscupao je neki lim koji mi je neko stavio da pricvrsti filtere za vazduh, skinuo mi je selnu sa srednjeg creva vakum pumpe, dodjem kuci - curi gorivo. 'sredio' mi je i zadnju kocnicu a da mu to niko nije rekao, izgleda da su mu pored dizni i selne trebali i kocioni klipovi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ne bi rekao da su se klipovi deformisali od temperature, ako su izgrebani onda je druga stvar.

Послато са Redmi 4X уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

optuzih coveka ni krivog ni duznog da mi je pored dizni i selne skinuo i klipove... :D 


hvala arso! :takoje:
ja gledao na wemoto, nisam se setio da pogledam i na kedo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere
Upravljač treba mjeriti bez utega.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
Pa i merio sam bez tegića, 78cm. Mada kolko puta sam ga preturio i odalamio kormanom o zemlju, mozda se i skupio korman koji santimetar.

Super tenera je najbolji motor (za mene)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

promenio plocice, stavio 'podloske' i opet isto, prednji diskovi topli, na zadnjem ne mogu da se drze prsti :/ 
one gumice u koje ulazi poluga/klizac (kako se vec zove) iz sigurnosti zr su prilicno tvrde,  da poluga ne pritiska previse plocicu o disk zbog gumice, da kad se pusti kocnica klipovi se vrate ali plocica koja dodiruje klipove pritiska disk i dalje zbog poluge..ali valjda bi se onda grejali i prednji diskovi

 

@Arso moje plocice su FA135TT i FA165TT,  bio sam siguran da mi salje R, zato se i razlikuje cena. moje jesu pojacani organic ali karbonom i crvene su, na rados' :)


Photo1071.thumb.jpg.757a06f355066e7aa6810e93ca8bf72d.jpg

 

Photo1073.thumb.jpg.299b5240546216266f827d89c974fa4d.jpg
 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 9 sati, sasha. je napisao:

promenio plocice, stavio 'podloske' i opet isto, prednji diskovi topli, na zadnjem ne mogu da se drze prsti :/ 
one gumice u koje ulazi poluga/klizac (kako se vec zove) iz sigurnosti zr su prilicno tvrde,  da poluga ne pritiska previse plocicu o disk zbog gumice, da kad se pusti kocnica klipovi se vrate ali plocica koja dodiruje klipove pritiska disk i dalje zbog poluge..ali valjda bi se onda grejali i prednji diskovi

 

@Arso moje plocice su FA135TT i FA165TT,  bio sam siguran da mi salje R, zato se i razlikuje cena. moje jesu pojacani organic ali karbonom i crvene su, na rados' :)


Photo1071.thumb.jpg.757a06f355066e7aa6810e93ca8bf72d.jpg

 

Photo1073.thumb.jpg.299b5240546216266f827d89c974fa4d.jpg
 

 

 

Vođice, odnosno kako ti kažeš poluga koja ulazi u te gumice mora da se podmaže i za to postoji posebna mast koju imaju u Lav autu Beograd. Baš kao što i za klipove postoji mast koju sam koristio prilikom promene pločica i gumica. Mnogi, odnosno većina mehaničara pametuje tvrdeći da su ove masti bespotrebni trošak i luksuz i da obično ulje i grafitna mast mogu završiti posao. Mislim da na netu, odnosno jutjubu postoje video zapisi koji se odnose upravo na reparaciju kočionih klešta.

 

Untitled 1.jpg

Untitled 2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Sve to triba rastaviti u proste faktore i pošteno očistiti, podmazati, sve nove glumice staviti, smontirati i odzračiti kako triba. Mora raditi.
I potrudi se naći originalni kočioni klip ili druga kompletna kočiona kliješta.




Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 1 sat, el classico je napisao:

Sve to triba rastaviti u proste faktore i pošteno očistiti, podmazati, sve nove glumice staviti, smontirati i odzračiti kako triba. Mora raditi.
I potrudi se naći originalni kočioni klip ili druga kompletna kočiona kliješta.




Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Baš tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

mehanizam poluge zadnje kocnice okupan wd i izgleda da nema vise vrelog zadnjeg diska, hvala internete

 

Is it Normal for Rear Brake Rotor so HOT after Short Ride?

'We have had numerous reports on here of sticking rear brakes, and every one I can recall turned out to be caused by the rear brake pedal not returning fully, usually because of a small pebble in the brake linkage. In one case, it was caused by some aftermarket pegs/lowering device installed that was preventing the brake lever from returning completely.  If the brake lever does not return fully, it won't allow the fluid pressure to release back through the master cylinder, because the piston in the rear master cylinder blocks the return port. The pedal has to come ALL THE WAY back up, or else it will trap pressure in the system, and then when the fluid heats up and expands, it will apply even more pressure to the brakes.'


posle wd sam za vreme normalne voznje stao nekoliko puta da proverim diskove, zadnji je bio vreo ali manje, prednji topli. onda sam vozio koristeci samo prednju kocnicu, gledao sam da vozim malo brze, prednji diskovi prilicno topli, zadnji skoro skroz hladan :takoje:

planiram da skinem polugu i da je lepo ocistim, ne znam da li je pametno mazati je necim zbog skupljanja prljavstine ili je bolje koristiti samo wd povremeno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 31.3.2019. at 0:22, SHOKLA je napisao:

Dobio sam danas odgovor:

Polusinter za XTZ 750 1850 - 1900 rsd po disku. Nisu lepljene ili kucna radinost. Imaju i prednje i zadnje. Koliko sam razumeo, na stanju su za tri motora, pretpostavljam tri kompleta = za 9 diskova...:neznam:

...Pa, ako je neko zainteresovan:

062/410-444

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Бар,Црна Гора
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 SuperTénéré
Nije mi jasno kako ti je taj štitnik spao budući da se za izduvnu granu vezuje sa tri šrafa.

Imam ja jedan rezervni.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Бар,Црна Гора
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 SuperTénéré
Jedno drugarsko pitanje :).
 
Da li neko ima ili zna nekoga ko ima da proda zastitni limcic na granama za XTZ 750, otpade mi za vikend tokom voznje.
 
Nije da motor nece da ide bez toga ali mi mucno da ga gledam felericnog.
L0000028150001.jpg.dff90c56fe9dc84eed68ae0c491003a8.jpg

Imam ja.Salji pp ili me nazovi +38267818176



Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Hladan je, nisam presao 500m sa njim kako sam ga upalio. Cim se malo zagrije bude na 1200 obrtaja

Послато са Redmi 4X уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Opet ja, dokon sam pa sta cu nego visit na forumu
Cemu sluzi ovaj prekidac na rucici kvacila? 55e969736d7331b08631a50c6f36fe5b.jpg

Послато са Redmi 4X уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja