Yamaha Super Tenere XTZ 750

Aj proveri prvo zasto je otislo ulje iz tog stapa...

Trebalo bi da mozda vuce kad kocis ili dodajes gas ( razlika ulja ili tvrdoca vila), ali to je i slicno kod lupanog/krivog stapa..

0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

On 2017-5-19 at 8:54 PM, Gvozden said:

Aj proveri prvo zasto je otislo ulje iz tog stapa...

Trebalo bi da mozda vuce kad kocis ili dodajes gas ( razlika ulja ili tvrdoca vila), ali to je i slicno kod lupanog/krivog stapa..

Ne vuce tada... samo kada pustim ruke sa volana. Kod mene je trecu godinu, kapiram da je ovaj pre mene slupao, ja sam pao u avgustu, ispravljao sam kod Dragana Čarobnjaka stapove I trouglove...sad je motor kao pre mog pada. Pokusavam da ga sredim sto bolje pa sistemom eliminacije otklanjam "kvarove". Moja predpostavka je da kada promenim ulje u vilama mogu dalje da vidim da li je to bio problem sto vuce u desno. Ulje moram menjati, kada otvorim videcu da li su opruge iste duzine I da li je sve unutra uredu. Ako nastavi da vuce po tome cu znati da li je ram kriv. Ovo mi je vrhunska prilika da naucim teneru u sraf....za ne daj Boze na offu :P

Baj d vej, pocnite da se organizujete za Staru Planinu :P

0

Ja sam uvek za, al dok ne okacim tablicu... samo tastaura ratnik.

0

Drugari hteo bih da sipam Motul 5100 technosintese sta preporucujete koju gradaciju,dobro bi doslo I neko iskustvo sa pomenutim uljem.

Hvala

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka

0

Momci, 

ima li neko na prodaju zadnji levi nosac fuzastera za STenaru? :)

Pre nekog vremena porucio fuzastere, juce izadjem da ih stavim i :stabre:... nema nosaca za levi... Ne znam sta se desilo, ne secam se kada sam poslednji put skidao pa ne znam ni da li sam izgubio, ispao u voznji ili sta god...

U svakom slucaju ako neko ima da proda, javite se, devojku nece jos dugo drzati hrabrost da prvi put sedne na motor :)

0

pre 39 minuta, marko07 je napisao:

Momci, 

ima li neko na prodaju zadnji levi nosac fuzastera za STenaru? :)

Pre nekog vremena porucio fuzastere, juce izadjem da ih stavim i :stabre:... nema nosaca za levi... Ne znam sta se desilo, ne secam se kada sam poslednji put skidao pa ne znam ni da li sam izgubio, ispao u voznji ili sta god...

U svakom slucaju ako neko ima da proda, javite se, devojku nece jos dugo drzati hrabrost da prvi put sedne na motor :)

Pitaj Elvisa iz Zaječara. 

mobtel: Elvis: 0641522492

1

Hvala Arso, zvao coveka- vrlo fin i ljubazan, brzo i lako smo se dogovorili- trebalo bi da ima na stanju i da mozda cak i danas stize da posalje :)

1

Pre sat vremena, marko07 je napisao:

Hvala Arso, zvao coveka- vrlo fin i ljubazan, brzo i lako smo se dogovorili- trebalo bi da ima na stanju i da mozda cak i danas stize da posalje :)

Imam izuzetno pozitivno iskustvo u saradnji sa Elvisom i zato ga preporučujem svima kojima nešto treba za STenere. Drago mi je da si našao ono što si tražio, a uzgred budi rečeno za ovaj deo na e-bay otkidaju uši, naročito za nosač koji dolazi sa strane auspuha. Mada ipak mislim da smo mi beda pa nam 50-60 dolara predstavlja ogroman izdatak, a to je u stvari sitna kinta u državama gde se radi za normalnu platu. 

0

Da video sam par strana ranije da je neko pitao za agregat i da si ga preporucio, ali nisam znao jel ima i ostale delove pa reko bolje ovde da pitam nego da gnjavim coveka odmah telefonom :)

Sto se cene tice, nasao sam na kp i traze 25e, kod Elvisa je 20 :)

Nisam gledao cene online, ali sam kod nas ocekivao tako neku cenu, mozda maaalcice manje ali nema veze- ovaj valjda necu izgubiti :D

0

Upravo sada, marko07 je napisao:

Da video sam par strana ranije da je neko pitao za agregat i da si ga preporucio, ali nisam znao jel ima i ostale delove pa reko bolje ovde da pitam nego da gnjavim coveka odmah telefonom :)

Sto se cene tice, nasao sam na kp i traze 25e, kod Elvisa je 20 :)

Nisam gledao cene online, ali sam kod nas ocekivao tako neku cenu, mozda maaalcice manje ali nema veze- ovaj valjda necu izgubiti :D

Proveri kakv ti je navoj u ramu gde se kači nosač. Moguće je da je neko krvnički zatezao šraf pa je navoj propao zbog čega su  ispali i šrafovi i nosač. Fabrički du dolaze dva hromirana M8 šrafa sa imbus glavama.

0

Hocu provericu, ali ja sam skidao pre jedno 2 godine, kad sam ih farbao, i koliko se secam lepo je to drzalo sve. Zato mi vise ima smisla da sam pri nekom od skidanja, stavio sa strane dok ne uzmem fuzastere i da je to "sa strane" nego dobro skriveno mesto :)

0

Jel ide neko u Lazarevac za vikend?

STenera je najbolji motor

0

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.