Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

18,7?  ???

 

Gasi to cudo i ne pali ga dok ne otklonis kvar ili dok ne namestis nov regler.

 

Ali POD HITNO! Oće da nastrada i okolna elektronika od tolike voltaže, ne samo akumulator!!!!

Najozbiljnije, nemoj da voziš motor dok ne središ regler!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

I ugradi onaj pokazivač napona punjenja, sa 4 LED diode. Da si to imao, od samog početka bi znao da nešto nije u redu sa reglerom. Taj pokazivač je jedna ultra jeftina i nenadjebivo najkorisnija spravica na motoru :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

O bem mu misa!!!!

Imao Joskin regler kod sebe al sam ga poslao danas Saletu iz Sombora na Joskin zahtev posto je bio u deficitu sa reglerima... Shit!!

Definitivno regler je umrEo, a spalices i TCI i sijalice... GASI ne pipaj nista!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Posedujem Yamahu XTZ750 od 2001. godine, imala je na satu 15-16000 kad je kupljena a sada ima 37000km. Nisam imao nikakav problem sa motorom. za sve ovo vreme. Potrosnja je oko 5.5l, a potrosnje ulja nema uopste od zamene do zamene. Mozda ona potrosi oko 1 dl ulja na tih 6-7000km ali to je neprimetno. Za tu kilometrazu sam nekoliko puta menjao gume i jednom lanac i lancanike.

Stil voznje mi nije unistavanje motora, ali je daleko od toga da mazim motor. Isao sam trase gde sam konstantno vozio 160-170kmh i nikada nisam primetio povecanu potrosnju ulja. Ne bih da ispadne da hvalim svoj motor, ali kad sam isao u pazar pogledao sam gomile ST i sve su bili krsevi. Jedva sam nasao motor koji ispunjava moj kritreijum ispravnog motora i namolio vlasnika da mi je proda bez cenkanja. A to je bilo 2001god., mogu da mislim u kakvom su sad stanju ti motori koje sam onda gledao...

Mislim da je ST odlican motor, ali samo kad je skroz ispravna i redovno odrzavana, sto je kod nas na zalost jako tesko naci.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Mislim da je ST odlican motor, ali samo kad je skroz ispravna i redovno odrzavana, sto je kod nas na zalost jako tesko naci.

 

Pa kada imaš ST star 20 godina, hteo-ne hteo, to je izvozana raga. Koliko para - toliko muzike.... Ali svi mi volimo naše krševe ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Mislim da nije godiste presudno, ja sam siguram da je moja ST u mnogo boljem stanju od gomile daleko novijih motora. Samo je u pitanju odrzavanje i ophodjenje prema vozilu, koje je kod nas ocajno, sto zbog nedostatka para, sto zbog mentaliteta. Ja redovnom dolazim u sutuaciju da mi razno razni majstori govore " Pa sto to menjas?  Moglo je jos da ide..."

Na zalost kod nas vecina upravo tako razmislja. Kod nas uglavnom nema odrzavanja vozila, nego samo popravke kad se pokvari.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Nego da pitam kako vam svetle nocu ST? Jel neko menjao svetla?

nisam al planiram pod ITNO...

 

naime kao i stare Afrike (moram da predupredim zle jezike) fabrički idu 2x balonjerke od 45v koje više liče na fenjere pogotovo pored nekoga sa H4 il nedajbože bixenonom...

 

ja planiram da stavim H4 obične (neću te night breakere kad budem imao para staviću bixenone) ...  Joška mi je nešto objašnjavao kako to neki jezičci se savijaju i kako to već al ja ništa nisam razumeo  ;D ;D ;D al kad se bude radilo dokumentovaću  ;)

 

isto se razmišljam da promenim osigurač sa onog staklenog na ubodni  (onaj glavni od 20A)

 

ps. znam da nećete verovati al sam uspeo da "pokvarim" zadnji amortizer... više ne cijuče posle anđanja po planinama  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Popsy,

moja preporuka ipak ide za Night Breaker-e umesto običnih H4. NEUPOREDIVO jače svetle. Doduše, traju i neuporedivo kraće od standardnih H4, ali Bože moj... :) Mogu se nabaviti za nešto malo manje od 600 din ako se dobro sećam. Izgledaju isto kao H4 i koriste isto podnožje. OK, nisu kao xenon, ali su ubedljivo najbolje što možeš dobiti od klasičnih sijalica sa volframom. Xenon je xenon i to je TOP, ali on i košta. Pogotovo ako bi da staviš 2 komada. Onda računaj izdatak od oko 150e. Xenone obavezno traži H4, nikako ne H7.

 

Ono što je bitno, da bi sijalice doble full kapacitet je da se izvuče posebna instalacija za njih, dikrektno sa akumulatora. Obavezna je i ugradnja releja, najbolje dva (i za kratko i za dugačko svetlo). U tom slučaju ćeš spasiti prekidač od izgaranja, jer struja koja napaja sijalice neće ići preko njega, već se samo uključivati ili isključivati relej.

 

A da bi uopšte i mogao ubaciti H4 na mesto postojećih "traktorskih" balona, ne moraš ništa pilati i seći, niti menjati konektore. Postoje mali plastični prstenovi, koji se kao ulošci ubace u postojeće podnožje za sijalicu i ona tada ladno primi H4.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Popsy, Jager ti je sve lepo objasnio.

 

Dođi jedan dan u Višnjičku sa dva relea i dve H4 pa ćemo sve to lepo da povežemo i izvučemo poseban kabl od akumulatora samo za farove...ima da pretvoriš noć u dan :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Rešeno je, dolazim da mi ootvoriš oči  ;D ;D ;D ;D ;D

 

ps. ti relei samo tražim za svetla i oni će znati koji treba  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

A ste vi neki.. ja se ne zalim na moje balonke  ::)

 

Pa normalno da im ne fali nista kad na njih dodje 16V sa pregorelim reglerom!!!

 

;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Evo jedan link koristan... Jos samo da smislimo kako da dobijemo delove, a da ne platimo!!!

 

;D ;D

 

http://www.wemoto.com/bikes/Yamaha/XTZ_750_Super_Tenere/89-91/

 

Haha, pa meni je ova stranica u bookmarks-u  ;D .Treba mi cisto da se orjentisem oko cena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Djeste tenerasi ....  ;D

eve nas, ljubomorni smo što samo da vi imate temu o problemima i rešenjima pa oćemo i mi... nego nekako nam tanko ide  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Djeste tenerasi ....  ;D

eve nas, ljubomorni smo što samo da vi imate temu o problemima i rešenjima pa oćemo i mi... nego nekako nam tanko ide  ;D ;D ;D

 

Mali problemi pa nam mala i tema  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2450 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Kupih danas ove Najt Brejker, i nisam se nesto odusevio njima, malo jace svetle od starih dobrih balonki (35W)  :(

mada u kombinaciji sa "angel eyes" nisu lose  ;)

 

Regler tek za 10 tak dana stize..

 

aaaaaaaaaaa POLUDECU 2 nedelje se nisam vozio motorom  :'(  :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

kako bre za 10 dana, pa jel si zvao Josku... jos ga ja pitam jel ti se javljao Gile... nadam se da nisi uzeo original...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja