Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Pa, nije baš, ozbiljno..... Eno ti primera, BMW koji je pojam kvaliteta ima najstrašnijih problema sa elektronikom... čuo si za problem crkavanja elektronike i totalnog otkaza motora kada se čovek na GS1200adv izrnuo u mestu...

 

Ne znam, nisam nešto pristalica baš tolike elektronike na motorima, pogotovo na enduro modelima. Suviše je to "nežno" za drmusanja koja su normalna kod enduro vožnji....

 

A ovako, staru dobru mašinu popraviš sa čekićem i pajserom. I.... teraj dalje ;)

to su stvarno rjetki slucajevi kao i kad je na ducatiju pukao klip napola na test vožnji, 1 od 1 000 000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Hvala druže. Skinuo sam slike.

 

Nema na cemu. To je inace nosac marke nonfango (valjda teko bese  ;D ) pa mozda ima i na netu neka slicka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Motocikl: Pan european 1300

Drugar i to dobar ima ST.Benzina mu je trosila oko 9 lit,konstantno je merena potrosnja,zatim je kupio emulzione tube za 80  eura i potrosnja se u kombinovanoj voznji spustila na 6,7 lit.Sto se tice ulja hoce da popije,ali nista strasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Ma dzaba ta nova nikad nemoze kao ovo staro Samurajsko gvojze koje se aka vec preko 20 godina bez prestanka i primedba..  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: beograd

Evo mene opet!Kupili smo ulje i filter po Popsy-jevoj preporuci,sada bi trebali da sredimo oklop zato sto je prethodnom vlasniku pao motor i oklop je jako ruzno okrpljen.Znaci restauracija oklopa ako imate ideju GDE u Beogradu?Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

Evo mene opet!Kupili smo ulje i filter po Popsy-jevoj preporuci,sada bi trebali da sredimo oklop zato sto je prethodnom vlasniku pao motor i oklop je jako ruzno okrpljen.Znaci restauracija oklopa ako imate ideju GDE u Beogradu?Hvala

samo ti slusaj popsy-a i neces daleko  ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Evo mene opet!Kupili smo ulje i filter po Popsy-jevoj preporuci,sada bi trebali da sredimo oklop zato sto je prethodnom vlasniku pao motor i oklop je jako ruzno okrpljen.Znaci restauracija oklopa ako imate ideju GDE u Beogradu?Hvala

samo ti slusaj popsy-a i neces daleko  ;D ;D ;D ;D

:P

 

za oklope čini mi se da to radi Brrka sa foruma www.var-plast.com ali raspitaj se još...

 

takođe moj ti je savet da se častiš roll barovima (ja sam oba moja - by Scuba iztestirao i prezadovoljan sam  ;D )

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: super tenere 750

Drugar i to dobar ima ST.Benzina mu je trosila oko 9 lit,konstantno je merena potrosnja,zatim je kupio emulzione tube za 80  eura i potrosnja se u kombinovanoj voznji spustila na 6,7 lit.Sto se tice ulja hoce da popije,ali nista strasno.

Taj sam.ST me do ludila dovodila sa potrosnjom,i odlucio sam da zamenim  emulzione tube,to zadovoljstvo me kostalo 88e(moto kuca lazarevic).Kao sto je drugar rekao po gradu je znala potrosnja i na 10lit da ode e kad sam to zamenio potrosnja po gradu nije presla 6.7 lit,a tek za vikend sam merio na otvorenom putu(NS-Bela Crkva) i potrosnja je 5.3lit,tako da mislim da ce se tube brzo isplatiti.Sto se tice ulja ,moja ST za 3000km popila 0.5 lit sto mi se cini da nije strasno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Moja tenera trosi ulje neprimetno (ni ne primetish kad nestane  ;D), salim se za 3000km oko 100-150gr, masina ko sat  :-*

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

za 3000km oko 100-150gr, masina ko sat  :-*

;D ;D ;D ;D ;D ;)

 

 

Sta se ti cepas ;D

Onaj mucenik dosao kod mene sa Afrikom i progutala mu 200 gr ulja od Beograda do mene!  ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Popsy objasni mi nesto posto si zakljucao onu temu putopisu, kako je Zeljko polio nof vizir, i kako ste ga na licu mesta odma promenili...  ;D

 

post-5448-12879091493994_thumb.jpg

post-5448-12879091495399_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

jbg tema je trebala da bude do sada otključana al se izdešavalo to što se izdešavalo.... veče pre polazak je Zeks uspeo da skrati vizir pa smo uradili leteću zamenu  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Zanimljiv link http://www.rallye-tenere.net/Stamb_xtz_750-supertenere.htm

 

tu se može videti kako su izgledale šare za ST tokom godina...

]

 

Odlicno popsy, hvala ti za link. vidi ako mozes registruj se na ovaj forum i pusti im neke slike od nase Kepijade da vide ljudi (meni bas sporo radi net), ja sam ovde predstavio svoju masinu, kazu da je lepo ofarbana..  :)

 

http://www.xtz750.com/index.php/super-tenere-owners-forum/viewtopic.php?f=22&t=4275

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja