Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Može to lepo da se pokrpi, samo ako si skupio delove... Lepo se povari i ufarba i videće se jedino sa unutrašnje strane, a za to te boli uvo ;)

ma jesam ja skupio delove ali je maska pukla na dosta mesta......... ok ajde ajdte nei kontakt pa da vidim moze li da se krpi i sta da radim

Kontaktiraj Brku sa sajta ili cekiraj na netu Varplast Mladenovac, ljudi cuda prave!

 

http://var-plast.com/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750 SUPER TENERE

gde mogu da nabavim kandze kocnica......... klimaju mi se i mislim da zbog toga skripe kocnice???????????????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750 SUPER TENERE

Ne logicno mi je da se klimaju jedna prednja i zadnja a druga prednja fiksna?????

Predpostavio sam da je zbog diska i plocica ali pitam da proverim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

... Škripa dolazi od loše kombinacije pločice-disk.

 

A mogu da škripe i ako su "kompatibilne", a nove su pločice. Meni su original NISSIN prednje pločice škripale prvih par stotina km, dok se nisu namestile....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Samo da kažem da su zadnji paknovi koje je Zextreme izvalio pun pogodak... naime identični su našim a valjda su za kanjon skuter i umesto 25-30€ koštaju 600 i nešto dinara  ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Kakav je to motor na koji odgovaraju pločice sa kineskog skutera?!? ... Pa ... TAKAV!

 

;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Kakav je to motor na koji odgovaraju pločice sa kineskog skutera?!? ... Pa ... TAKAV!

 

;D ;D ;D ;D

bar nam ne pasuju platine sa peglice  :P :P :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

;D ;D

 

Ajd sad stvarno, bez zezanja: .... mislite da je pametno stavljati te pločice?! Ipak je to za skutera, sile kočenja su mnooogo veće na ST. Da ne bude da neko prodje kako ne treba pre nego utvrdite da te pločice ne valjaju... Neko je onomad postavio temu sa pitanjem oko lepljenja feroda na istrošene pločice i bogami je dobio mnogo komentara protiv... Ove za skuter mi ne deluju ni malo pouzdanije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

samo ako je dobra pločica (znači nije domaća radinost iz garaže - ne omalovažavam domaću radinost) u smislu da se ne odlepi problema ne može da bude... jedino može "meso" brže da se troši (i ima ga manje 1mm nego na onim koje mi stavljamo al je zato 6x jeftinije...)

 

i naravno u pitanju je zadnja (mada bi ja stavio i napred ako nađem da odgovara)  ;)

 

u pravu si da treba paziti, pogotovo što su kočnice u pitanju ali ne vozimo Rove pa da moramo da usporimo sa 250+kmh na 0 u 100 metara ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

...i naravno u pitanju je zadnja

 

Aaaaaa, ja sam iz nekog razloga bio ubedjen da je prednja... Pa, u tom slučaju se slažem da ih treba isprobati :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Radi se o zadnjim plocicama za Cagivu Cannon ili tako vec nesto, motor od 500-600 ccm... nisu za skuter!!!

Ja sam moje sprzio nakon 1000km....doduse mnogo sam koristio zadnju na poslednjem andjanju, a vozio sam kao da sam ukrao motor.... i mislim da nisu plocice lose nego sam ih montirao po nekom pljusku i nisam lepo namestio, jedna je osatla naHero i platila je zivotom!

;D ;D ;D

Sutra cu da kupim jos jedan set pa da viM dokle ce da traju!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ma nije nego nemamo o kojim kvarovima da pričamo  ;D ;D ;D al smislicemo nešto  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

reče mi Darinjo da je to sredio kod tasta tako što je isprskao najdonji šraf (koji drži amortizer) tako da to trebam da probam pa javljam... mada je to meni simpa, signature sign  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Otisle su mi gumice na cilindru zadnje kocnice. Valjda su samo gumice. Nisam jos skinuo cilindar.Znaci ne na kocionim klestima vec onaj poseban cilindar koji se nalazi napred. Jel neko imao problem s tim? Da li mogu da se nadju negde te gumice, pasuju li od neceg drugog ili moram da kupujem ceo cilindar?

 

U voznji mi blokira zadnja kocnica zbog toga pa mi je zadnji disk skoro usijan. Jbg ne mogu da stajem na 2 minuta da srafcigerom odvajam zadnje plocice od diska pa zbog toga i ne vozim motor  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

au kakvo ovo baksuzno vreme i mene pocela zadnja kocnica da zeza, struze, kad kocim skripi al ne malo.. nego jace od SIRENE!!

 

Sutra mi stizu nove nandzaraste ACERBIS rucne stitnike, au sto ce opako da izgleda  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

recimo.... Kako spreciti skripu zadnjeg amortizera??

;D ;D ;D

E to mene muci!!! Kako?

 

 

I mene to mici, izludjuje me!!!  >:( >:(>:( Prskao sam sa WD-om, znaci ne samo donji sraf, vec ceo amortizer sam kupao bukvalno, i nista, posle nekog vremena, kad se isusi, opet po starom. Znaci izludjuje me!

 

Druga stvar: kad vozim preko rupa, cuje mi se lupanje u prednjoj viljusci, ko da klapara nesto. Ima li neko ideju sta bi to moglo biti. Opruge prednje viljuske su mi otisle prilicno, stavljeni su distanceri, uskoro cu valjda d aih zamenim progresivnim oprugama, ali d ali je to razlog, meni to nema logike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Na tim šrafovima koje vidite dole, treba da postoje ili dve mazalice ili dve rupe u kojima su bile iste pre nego što su ispale. Na mojoj ST su obe ispale ko zna kada, i problem sa škripanjem sam uvek rešavao uvlačenjem cevčice WDa u rupe i obilnim podmazivanjem. Trajnije rešenje je da nađete odgovarajuće mazalice i nadrukate mast za trapove unutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Meni isto skripi amortizer.  Sto se tice mazalica meni nista nije pomoglo. Ima ST dosta mesta ispod koja imaju mazalice i sve sam podmazao ali dzaba.

Nego sta da radim za cilindar zadnje kocnice?  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Kupis kit za reparaciju zadnjeg kocionog cilindra (pumpe). Nije jeftin uopste, yamaha je to. Skoro sam kupio za moj xt ali za prednji cilindar i sad mi bas dobro koci ali novcanik place...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja