Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Zemun

Evo ovako,ja vozim Hondu Shadow VT 600 i jako sam zadovoljan sa njom.

Ali skoro,negde u januaru,sam vozio kumov KLE 500,i neverovatno mi se svideo taj tip.

Enduro motori.

Da skratim priču,razmišljam da kupim Super Teneru 750,jer stvarno može da se nađe za relativno male pare,mnogo povoljnije nego Afrika.

Čuo sam da Tenera troši ulje,i da troši dosta goriva,pa me interesuje da li je to tako,i kolika je ta potrošnja ulja i goriva.I naravno da li tome ima leka.

U napred vam hvala.

 

Ležajevi točkova za XTZ 750 Super Teneru

 

 

 

Prednji točak

 

  • 6302 2rs - (2x) dva komada

Zadnji točak

 

  • 6303 desno
  • 6203 levo (2x) dva komada
  • 6322 26s lezaj lancanika (63/22)
  • 63022ns double seal semering

savet je da vam svi ležajevi budu 2RS (rubber sealed) tj. zatvoreni ;)

 

Ležajevi točkova za XTZ 750 Super Teneru

 

 

 

savet je da vam svi ležajevi budu 2RS (rubber sealed) tj. zatvoreni ;)

 

 

Dopuna... dimenzije za semeringe točkova

 

Semerinzi

 

  • prednji točak desna strana 22 42 7
  • zadnji točak desna strana 25 47 7
  • zadnji točak leva strana 42 56 6

linkovi:

 

http://yambits.co.uk...nt-p-45202.html

 

http://yambits.co.uk...v2sn6oaers3f0l7

 

http://yambits.co.uk...ar-p-45203.html

  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

bez zelje da promovisem rat jama protiv honde mogu se kladiti da ti je to pricao neko ko vozi Afriku!

 

hehe  ;D ;D ;D

 

jesi li gledao ovo:

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=34062.0

http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=14972.0

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Motocikl: Yamaha XJ 750 Seca

Imam na prodaju jednu, a i malo sam je vozio. Da ne bude ovo reklama, posto sam imao i Afriku, mislim da je Tenere odlican motor. Meni mnogo bolje lezi od Afrike, ali ipak to je subjektivno misljenje. Potrosnja mu je negde 6-7l, u normalnim uslovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo ovako,ja vozim Hondu Shadow VT 600 i jako sam zadovoljan sa njom.

Ali skoro,negde u januaru,sam vozio kumov KLE 500,i neverovatno mi se svideo taj tip.

Enduro motori.

Da skratim priču,razmišljam da kupim Super Teneru 750,jer stvarno može da se nađe za relativno male pare,mnogo povoljnije nego Afrika.

Čuo sam da Tenera troši ulje,i da troši dosta goriva,pa me interesuje da li je to tako,i kolika je ta potrošnja ulja i goriva.I naravno da li tome ima leka.

U napred vam hvala.

 

 

Vozim ST od februara prosle godine, presao sam 18.000 km. Trosi moja dosta goriva, bas dosta, 9 litara. U ponedeljak mi stizu emulzione tube, to bi trebalo da resi problem, cena im je 88 e. Ulje ne trosi nesto rapidno, mozda kad ej bas opterecena, ostra voznja + vreo dan, recimo kad sma isao za umag proslo leto, prtljaga dosta, suvozacica, ostra voznja, presao sam u danu 650 km, potrosio mi je recimo 150-200 grama (od 4,4 litra koliko ulja ima), dolio sam, ostatak puta (jos 1.600 km) nije potrosila ni gram.

 

Suma sumarum, obozavam taj motor i to je to ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

ja je imam vec 3 meseca nije potrosila ni gram, mada ni gorivo nije nesto mnogo trosila  ::)

 

Pa da si je vozio, trošila bi. I gorivo i ulje ;D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

moram i ja da se ukljucim u ovu pricu.kako to mislite motor trosi ulje.nijedan dobar motor ne trosi ulje.potrosnja ulja pocinje kada je agregat tj. cilindar i klip pohabani.

 

Neki agregari po svojoj koncepciji trose malo ulja...a vecina kad duze vremena radi u visokom rezimu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2450 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

 

Pa da si je vozio, trošila bi. I gorivo i ulje ;D

 

a ti si mi sad neki expert a?  ;D

 

50km na otkad pazarena puna kapa..  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Sve nešto gledam svi motori imaju neku temu gde se raspreda sve o njima jedino mi nemamo, onako ljudski... pa da ne bi otvarao novu temu iskoristiću ovu  ;)

 

Elem pošto sam prešao nekih 8k sa ovom mojom od novembra da iznesem utiske... ja sam imao izgleda sreće pa je prethodni vlasnik održavao motor i tip top stanju. I uradio je ono što inače dođe na red kad smo mi u pitanju... naime te emulzione tube se potroše taman kad ti motori dođu do nas a niko neće da popravi ono "što radi" iako to troši mnogo više goriva...

 

Potrošnja mog motora na otvorenom 90-120kmh (do oko 5000 obrtaja) 5,52l na 100km (ne zaboravite da ja imam 130kg i stalno vučem kofer od min 30kg što znači da je po normalnim standardima to opterećen motor  ;D ;D ;D

 

Utisci posle Izviđanja za Kotlinu 2010 još povoljniji 6,3 l na 100km offrouda (nek bude kao gradska vožnja)

 

što se potrošnje tiče neću ništa da kažem da ne bi urekao ali u XTZ po defaultu ulazi 4,2 Lulja kad se menja i filter (doduše kod mene je stalo 4 kod drugara 4,8) ali generalno i ako troši definitivno postoji povelika rezerva (kao na starim mečkama 1litar rezerve  ;D ;D ;D )

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Jedna od korisnih stvari je da na naše Mikuni karburatore odgovaraju membrane sa Suzukija ( SUZUKI 13507-07D01 ) koje za razliku od naših 120 i kusur eurea koštaju 25€  ;)

 

više na http://www.supertenereworld.com/MembraneCarb/tabid/63/Default.aspx

 

takođe bi mogli ovde da upišemo i ako neko ima probleme i rešenja (jes da se retko dešava al ajde  ;D ;D ;D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Ja moju ST imam od septembra-oktobra. Presao sam oko 5000km. Uradio sam servis ( drugi) prosle nedelje. Ulje mi trosi na autoputu ali je tad vozim oko 130km/h. U gradu nisam primetio neku potrosnju ulja iako mi je prosli vlasnik rekao da trosi. Redovno proveravam  :)

 

Potrosnja mi se povecala na 7,5l ali su mi eulzione tube vec za zamenu. ST je stvarno robusno napravljen motor. Kad sam se vratio iz Bg motorom ulje mi je bilo ispod svakog minimuma. Ja se sokirao kad sam proverio kuci. Nije dizao temperaturu i nista mu nije falilo. Dolio sam i to je to.

Zimus sam palio na kablove dok nisam zamenio akumulator. Par puta sam prespojio greskom + i - i izvarnicilo je zestoko. Nista nije falilo motoru.

 

Imao sam problem da mi se gasi pri ubacivanju u prvu brzinu dok je hladan i gasio se u sred voznje. Ugasi se i onda se odmah upali (kao da je na gurku) povuce dosta jako. Ja se istripovao ko zna sta mu je. Problem je bio u prekidacu na copavoj. Bio je prljav unutra i skoro da nije imao kontakt. Kad cimne malo izgubi kontakt u prekidacu i ugasi se. Kao da je copava spustena. Ocistio sam to i nisam vise nikad imao tih problema.

 

Sve sto vise vozim ST sve je vise volim. Odlican motor za male pare.

 

Popsy@ pa sad mi pade na pamet da ni ne znas kako ide ST zato sto imas 130kg. Zamisli da si 40kg laksi kako bi to islo  ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2450 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Ja sam zimus takodje imao isti problem, kad je hladan gasi se kad se ubaci u prvu. (lamela je kriva za to) Sve u svemu motor sam kupio 17.12 prosle godine, 2 dana pred 18.-ti rodjendan. Presao sam  oko 1500 km, zasta je kriva potrosnja koja se krece oko 8,5 na otvorenom  :-\. Tuga.

 

A imao sam jedan problem preprosle nedelje na BJB voznji kad smo isli u Donju Vrbu na gulas, tj. kad smo stali kod manastira prvo sto sam osetio bio je neugod miris koji je bazdio iz motora. Smrdi, smrdi, smrdi... znaci ubiva na mesto.. ko pokvarena jaja. Prvo sto sam pomislio je to da mi nesto izgorelo oko instalacije  :P i nista stigo sam kuci, ostavio motor.. Sutra dan, ja da upalim motor, prc, ni meo  :-\.

Skinem akumulator, otvorim cepove.. kad ono on SUV KO BARUT !!  :o sta cu kako cu, dolijem ti ja akumulatorsku kiselinu napunim, stavim ga na punjac i posle 2h vratim ga, ama pali ko mina.

 

Na leru mi puni nekih 15.5V. Koliko vama puni? Da ne puni meni mozda malo previse?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Na leru mi puni nekih 15.5V. Koliko vama puni? Da ne puni meni mozda malo previse?

 

Bogami je previše! Treba da je oko 14V! Uginuće ti akumulator ovako ... Javi se Joški!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2450 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Na leru mi puni nekih 15.5V. Koliko vama puni? Da ne puni meni mozda malo previse?

 

Bogami je previše! Treba da je oko 14V! Uginuće ti akumulator ovako ... Javi se Joški!

 

Reko si to ko da zivimo u komsiluku  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

moram i ja da se ukljucim u ovu pricu.kako to mislite motor trosi ulje.nijedan dobar motor ne trosi ulje.potrosnja ulja pocinje kada je agregat tj. cilindar i klip pohabani.

 

Ja bih se slozio sa kolegom oko ovoga ...  a na doktorovu konstataciju da neki motori fabricki troshe ulje, mislim da se to odnosi na visoko-turazne masine ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Reko si to ko da zivimo u komsiluku  :D

 

Udaljen je od tebe isto koliko i od mene ;) Meni kada je krepavao regler, sledeći dan sam bio kod njega ;) Najozbiljnije, prokuvaće ti akumulator i naduvaće ti se.

Inače, koliko V ti daje na 3000-4000 rpm ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Joska salje reglere i postom sa detaljnim upustvom za ugradjivanje.  ;)

 

Do sada sam kao veliki nedostatak gledao na potrosene emulzione tube kod Super Tenere, ali ako se problem resava sa 2*25 evra, onda je to skroz u redu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Na leru mi puni nekih 15.5V. Koliko vama puni? Da ne puni meni mozda malo previse?

 

Bogami je previše! Treba da je oko 14V! Uginuće ti akumulator ovako ... Javi se Joški!

U pravu je Jager... kao i svima koji imaju fabrički regler, crko je... ili što bi braća Afrikanci rekli "loše radi"... sad problem je što će ti kuvati akumulator tako da redovno proveravaj tečnost (imao si veliku sreću da ti nisu zalepile ćelije kad je ostao suv inače bi video kako se ST gura  ;D ;D ;D )

 

znači proveravaj nivo tečnosti i čini mi se da je dobro da voziš sa dugim svetlima tj. povećavaš potrošnju struje :) (ne to ne znači da prikačiš fen na motor)... Elem Joškin regler staviš i problem rešen,  ako ti je daleko do Temerina možeš da napraviš (ljubavni) električni trougao Ti>Jopska>Arakis tj. da Joska posalje regler za Beograd ti dođeš do BGda do Višnjičke 84 gde se nalazi labaratorija i Arakis ti namesti regler (ako si fin i izmaltretiraš ga mož ti namesti i pištalicu za migavce i 12v utičnicu)  ;D ;D ;D

 

pa ti vidi kako ti više odgovara ... što se potrošnje tiče Zextreme ima par svojih Sensei majstora.... jedan je za karburatore, jedan za mehaniku a jedan je strugar...  Powered by Rakovica  ;)

 

njemu je potrošnja skinuta na i 6l bez džaranja tuba a on ne ume da vozi ispod 4000 obrtaja...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja