Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: ex XTZ 750 SuperTenere, now Suzuki V-Strom 650 2004

Pozz ekipo!

 

Izgleda da me dribla pumpa goriva onako najstrašnije kvarno da ću da odvalim.

 

A i odavno se nije pisalo u pumpi goriva...

 

Karbovi sređeni u Plani sa sve tubama prošle godine  a ove godine i iglama šibera, a motor radi sve gore i gore, pogotovu kada odradi jedno 10-15 minuta van grada npr. 

Desna sveća crna non stop.

Danas rasturih motor da dodjem do ventila i prekontroliše mi majstor i to i svi zazori ok, a meni se plače.

I konacno moguce rešenje je daaaa desni silindar preko vakum creva pumpe sisa gorivo direktno u granuu, po malo ali dovoljno. 

Sutra proba bez pumpe kako znam i umem jer se spremam za skup  Ćupriji u subotu.

I ako se moja predpostavka ispostavi tačna idem na most da je bacim u Dunav, sve tako orginalnu i tobož ispravnu koju je bolje kupiti nego novu kopiju.

Definitivo će se kupiti nešto na struju pa ako neko ima iskustvo sa istom preradom neka nam podeli iskustvo.

 

Nešto zagledam pumpu iz linka ali kod nas su specifikacije jača strana ali po listi mopeda XJ600 ima karburacije pa se nadam da je 0,3 - 0,5 bara.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Nemoj dzaba da ti pumpa odvlaci paznju, nije ona 100%. Crna svjecica je zbog viska goriva, a to je opet do lose tube ili iglice u njoj ili iglice sauga koja ne dihtuje, pa odatle visak ulazi.
To sto ti je radio tube ne znaci i da je uradio kako treba ali da ne bacam drvlje i kamenje radio sam ja sam sebi, pa znam kakva je muka to sve ustelovati i od koliko sam puta to uspjeo.
Pumpa kada ne radi dobro onda fali goriva, a nase pumpe nisu toliko jake da bi naspricale visak, tako da se samo fokusiraj na ovo sto sam ti rekao.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Haj da kazem mozda jos jedna stvar koja bi mogla uticati na tako nesto je filter vazuha ako je pa bas skroz zacepljen. Da ga nisi prevrnuo u kakvu baru, pa uslo blata ili mulja, mada vjerovatnoca da je to je 2%

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 471 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD
12 hours ago, kovinac78 said:

Pozz ekipo!

 

Izgleda da me dribla pumpa goriva onako najstrašnije kvarno da ću da odvalim.

 

A i odavno se nije pisalo u pumpi goriva...

 

Karbovi sređeni u Plani sa sve tubama prošle godine  a ove godine i iglama šibera, a motor radi sve gore i gore, pogotovu kada odradi jedno 10-15 minuta van grada npr. 

Desna sveća crna non stop.

Danas rasturih motor da dodjem do ventila i prekontroliše mi majstor i to i svi zazori ok, a meni se plače.

I konacno moguce rešenje je daaaa desni silindar preko vakum creva pumpe sisa gorivo direktno u granuu, po malo ali dovoljno. 

Sutra proba bez pumpe kako znam i umem jer se spremam za skup  Ćupriji u subotu.

I ako se moja predpostavka ispostavi tačna idem na most da je bacim u Dunav, sve tako orginalnu i tobož ispravnu koju je bolje kupiti nego novu kopiju.

Definitivo će se kupiti nešto na struju pa ako neko ima iskustvo sa istom preradom neka nam podeli iskustvo.

 

Nešto zagledam pumpu iz linka ali kod nas su specifikacije jača strana ali po listi mopeda XJ600 ima karburacije pa se nadam da je 0,3 - 0,5 bara.

 

 

 

Ta pumpa odgovara, kolko videh stavljaju je i po stranim forumima.
Ja vozim na vakuum pumpu s nekog skutera ili cega vec, nova je bila 900 dinara, radi lepo vec par hiljada km. Plan je bio da stavim elektricnu, ali bese hitno, sutra isao na put, otisao u prodavnicu, uzeo ovu, pricvrstio je vezicama da ne landara i tako i ostade do daljnjeg ... :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ako bas sumnja da ulazi na vakum, sto je po meni samo u teoriji moguce, neka naspe pun rezervoar i otkaci vaku s pumpe. Njega zaslijepiti nekim srafcicem, tako je najlakse i vidjeti hocel se isto desavati. Pumpa kada je pun rezervoar pusta gorivo da protice.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Rezervoar je dublji da vise stane u njega i sa konta strane se gorivo ne moze preliti, zato dvije.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Koji je fazon sa dve slavine za gorivo? Iznenadio sam se kad sam primetio  a treba da ih menjam obe...
 

Možeš ih predihtati nanovo.


Poslato priko Ténéré
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: ex XTZ 750 SuperTenere, now Suzuki V-Strom 650 2004
Pre 16 sati, Bigor je napisao:

Haj da kazem mozda jos jedna stvar koja bi mogla uticati na tako nesto je filter vazuha ako je pa bas skroz zacepljen. Da ga nisi prevrnuo u kakvu baru, pa uslo blata ili mulja, mada vjerovatnoca da je to je 2%

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Pumpa je 100%.

Danas sam je stavio mašinu u pogon bez pumpe jer nisam imao zivaca da menjam vakum na drugi cilindar i opet vozim i mučim i motor i sebe. Pumpa ništa ne drži gorivo pa niasm morao da je izbacim iz kola.

 Zbog skidanja hladnjaka  cekao sam da upali ventilator, vozio se nekih 25km plus mnogo rada u mestu i motor je konačno proradio kako treba. Nema više zatrpavanja gorivom, nema gušenja pri sporoj vožnji po gradu, nema knedle i trzanja izmedju 1.500 i 2.500o/min,...  

Inače ovo mi je već druga polovna pumpa jer se svi drže pravila i savetuju me da bolje uzmem polovnu orginal nego novu kinesku. Nabijem ih na orginal baš.

Sada ću da nabavim pumpu od sintisajzera xj600 ili nešto slično, relej i šta već kaže struja majstor i da se oprobamo tako.

 

Inače filteri vazduha su ganc novi, tube je remontovao Unuče prošlog septembra, membrane nove, karbovi oprani, igle sauga su TourMax-ove letos montirane i sve vakumirano i smesa stavljena na 2,5 kruga.

iskreno i ja sam najviše sumnje imao na karbove ali Unuče to nije želeo da prihvati, a Elvis iz Zaječara je skoro mogao da potpiše jer zna da su im najbolnija tačka.   

 

Sutra ako Bog da malo lepog vremena idem do Ćuprije na probnu vožnju kao "majstor Života" na slobodan pad. Nosim torbicu alata i nadam se najboljem. 

Promenio član kovinac78
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Već je kolega rekao, obadva boka tanka su zbog volumena masivno spušteni ispod razine karbova i moraju biti slavine na obadvije strane.
To se moglo izbjeći samo ugradnjom električne pumpe koja bi benzi pumpala iz jedne u drugu stranu.

Takva pumpa je na afrika Twin Ahilova peta, na ktm također.


Poslato priko Ténéré

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750
pre 14 minuta, sasha. je napisao:

da sam na tvom mestu ja bi odgovor na tvoje pitanje prvo pokusao da pronadjem u komentaru iznad el classicovog :) 

Ladno nisam video! Umoran sam i corav! Hvala ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
On 9/17/2021 at 11:38 PM, kovinac78 said:

Pumpa je 100%

E moj brat.

Od srca ti savetujem, samo polako, ne donosi prerano zaključke i ne srljaj sa kupovinama, pogotovo sa kedo.de sajta, polako, polako, polako. 

Iz ovoga što sam ispratio da si pisao, deluje kao da je pumpa JEDAN od mogućih uzroka problema. Ne kupuj novu pumpu, stara ti je verovatno ok, samo treba malo da se podesi. Ako ne zadržava gorivo, odnosno curi kao da je nema, popustila je opruga koja pritiska ventil u manjem delu pumpe, manjem kružiću (pokušaču slike da nađem) i treba samo malo da se koriguje. Identičan problem sam imao i iskusno sam promenio 3 pumpe bespotrebno. Kinesku, original, drugu original.  Majstor Unuče servisira i pumpe i može to da reši.

Kad budeš regulisao pumpu, odnosno budeš bio siguran da je ispravna i da ne propušta gorivo, ideš na sledeći korak, pratiš put benzina i rešavaš dalje.

Nivo goriva u šolji karburatora, plovak, iglice plovka. Ako ti samo jedna svećica crni, vrlo moguće da ti je jedna iglica plovka propala/pogrešnih dimenzija (što je kod mene bio slučaj) ili je, kao što @Bigor reče, iglica sauga propala pa ne zatvara dobro i voziš konstantno sa viškom goriva. Ti svakako voziš sa viškom goriva samo da vidiš odakle taj višak. 

I jedna reč upozorenja; ako ti višak goriva ne izlazi na onom ispustu karburatora, gde bi trebao da izlazi, već se sliva u mašinu, pomešaće se malo po malo sa uljem i ono će izgubiti svojstva podmazivanja i uvešće te u mnogo ozbiljniji problem od zamene svećica. 

 

Radi, dokumentuj slikama, i podeli sa nama, ako možemo da pomognemo. Mene je jedna kraća iglica koštala generalke. I još štošta pored.

Screenshot_20210919-003217_Gallery.jpg

Screenshot_20210919-003205_Gallery.jpg

Screenshot_20210919-003244_Gallery.jpg

Promenio član Novola
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Ne znm ti ja to jarane, moras slikat

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока



b1caa4a9280dee3f313b0e8bf1946c61.jpg

7cca5b2c74a526112551e4430074868e.jpg


Poslato priko Ténéré
  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Nevjerovatno koliko mi gušta daje moja Milica!!
Vozija san svakakve motore, no njezina univerzalnost i prilagodljivost me svaki put iznova oduševe.
Još sam u Dalmaciji, popodne sam vozija đir po Zagori, bilo je odličnih i loših cesta i makadama boljeg i lošijeg.
Gušta sam ka prase u blatu, non-stop osmijeh od uha do uha.
Često sebi kažem komu triba “više motora” od Super Ténéré iz prošlog staljeća??

Moja Milica je skoro perfektna za moje potrebe, još malo igranja sa ovjesom, nedostaje mi prednja vilica koja bi bila dobra izvan ceste, kao što je ova na asfaltu.
Sljedeće gume će biti Michelin Anakee Wild ili slične.
Doduše, moram priznati kako zamišljam suženi tank kojeg radi Alberto Furegati, malo smanjena zapremnina i težina, puno bolje za voziti stojeći.

bf1f686f6338477826a1aeb617a55ac3.jpg



Ovako to izgleda.

2e4e2b43d9da5c649bd23d8cd05db552.jpg




Testirao sam ujedno i anatomske čepiće sa filterom, koje sam neki dan dao izraditi po uzorku mojih ušni školjki.
Mogu reći da sam oduševljen, zaključio sam kako me suvišna buka dodatno umara, nakon 4 sata vožnje sam se osjećao znatno odmorniji nego bez čepića.


Gesendet von iPad mit Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Opet ja kad neće nitko drugi.

Danas bija do Komarne, Dubrovačko Neretvanska Županija, misto di će biti ulaz na Pelješki most.

Toje oko 170km jedan pravac.
Lokalnim cestama od Sinja do Omiša, dalje Jadranka.
U Zaostrogu san se hiitija umore, o Bože hvalati šta si nam da More.

Magistrala je dragi moji “put u raj”

Šta reći o Milici a što nije rečeno, oduševljava i fascinira svakim kilometrom, ide ka furija, leži ka na šinama, koči ka brembo GP.

Obožavan je.

67afba97248fddf367806cf8fb159f6e.jpg
7a0a825301cad94e3f04cfffe2ab496b.jpg
6315ef09e305c05fcbe4ee2f7144f278.jpg
05b75099afca92214f31e5b76b3a59aa.jpg
9eab53ab830d344b2e9a61cb0457d770.jpg
63fcdad53801c996239f87d979affe81.jpg
9019939b77adf1255c67996abe929e28.jpg
4871e009be5fc9dc18caaa259b6a0da8.jpg
2614e87b2dea036fb9ad1217a5a5e701.jpg


Poslato priko Ténéré

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja