Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
1 hour ago, kovinac78 said:

Znači Novola ni ti nemaš stari u najavi?

Imam, al je nešto odlomljena ta gornja strana, pa ne leži lepo na klizaču već kači po metalu..sranje. Neki budž je garant bio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

jedna informacija koja verovatno nikog ne zanima:
iz barel yamaha su mi greskom poslali cenu tog (pretpostavljam originalnog yamaha) klizaca umesto cene rolera, kosta 7700 dinara

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
2 minutes ago, sasha. said:

jedna informacija koja verovatno nikog ne zanima:
iz barel yamaha su mi greskom poslali cenu tog (pretpostavljam originalnog yamaha) klizaca umesto cene rolera, kosta 7700 dinara

Za te pare nek tandrče po metalu ko ga j.be :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
Just now, el classico said:

Nemci vele nemora.



Poslato priko Ténéré

Zahvali se nemcima u moje ime :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 4 sati, sasha. je napisao:

jedna informacija koja verovatno nikog ne zanima:
iz barel yamaha su mi greskom poslali cenu tog (pretpostavljam originalnog yamaha) klizaca umesto cene rolera, kosta 7700 dinara

  Ako si mislio na ovaj deo pod brojem 23, on košta 24 evra, a pošto ih ima dva komada, oba koštaju 48 evra. 

  " Rod, Connecting 1 Xtz750 1990 3ld3 France 203ld-351f2

fits:
Yamaha
product number:
3LD2217F00
CMS product number:
YA0013.9433

€ 24.00 "

yamaha-xtz750-1990-3ld3-france-203ld-351f2-bras-arrire_big3IMG00971420_03ea.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 45 minuta, drumskalisica je napisao:

  Ako si mislio na ovaj deo pod brojem 23, on košta 24 evra, a pošto ih ima dva komada, oba koštaju 48 evra. 

  " Rod, Connecting 1 Xtz750 1990 3ld3 France 203ld-351f2

fits:
Yamaha
product number:
3LD2217F00
CMS product number:
YA0013.9433

€ 24.00 "

yamaha-xtz750-1990-3ld3-france-203ld-351f2-bras-arrire_big3IMG00971420_03ea.gif

Verovatno si napisao greškom 23, radi se o delu pod brojem 32.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: ex XTZ 750 SuperTenere, now Suzuki V-Strom 650 2004

Taj klizac uglavnom košta preko izmedju 60 i 80 jevreja plus transport. Poslao sam upit i Platneru čisto reda radi pa čekam odgovor. 

Mislim da će ga Đole napraviti za 20-tak pa neka bude i do 30 baš me briga. Zvonjava lanca kada se oduzme gas je glasnija nego fabrički auspuh i to me izludjuje.

Mnogo novaca sam uložio u motor (blizu 1.000e) i sada mi se više ne igra 50 dole ili gore.

 

Još vizir pod hitno, gumice slavine, mozda i ono lepo sedište i kraj. Ako ga ne prodam mozda ga i ofarbam ali za neku sledeću sezonu.

 

Kupio sam lanac i lančanike pa će biti sve istovremeno ugrađeno sa klizačem.

 

Ajd da vidimo ima li neko pojam kakav materijal izabrati mekši ili tvrdji.

 

Hoće li padati neka voznja tenerasa za sl vikend npr? 

 

 

Screenshot 2021-03-28 094511.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 4 sati, Arso je napisao:

Verovatno si napisao greškom 23, radi se o delu pod brojem 32.

  Biće da je moja greška, gledao sam sliku koju je @-kovinac postavio, pa mi se učinilo da je to to .  :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Sad ga nađoh na cmsn, kod njh košta 19 evra .  Izgleda da se šopaju sa cenama samo tako . 

 

 Valjda sad nisam omašio deo .

 

 Support, Chain Xtz750 1989 3ld1 Europe 293ld-300e2

fits:
Yamaha
product number:
38V2219900
CMS product number:
YA0011.5951

€ 19.00

supportchain_big38V2219900-01_ca24.jpg

Promenio član drumskalisica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 33 minuta, drumskalisica je napisao:

Sad ga nađoh na cmsn, kod njh košta 19 evra .  Izgleda da se šopaju sa cenama samo tako . 

 

 Valjda sad nisam omašio deo .

 

 Support, Chain Xtz750 1989 3ld1 Europe 293ld-300e2

fits:
Yamaha
product number:
38V2219900
CMS product number:
YA0011.5951

€ 19.00

supportchain_big38V2219900-01_ca24.jpg

Ovo je donji stitnik lanca kod zadnjeg točka. Klizač o kojem se gore priča je deo pod brojem 32 na gornjoj slici.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
jedna informacija koja verovatno nikog ne zanima:
iz barel yamaha su mi greskom poslali cenu tog (pretpostavljam originalnog yamaha) klizaca umesto cene rolera, kosta 7700 dinara
Oni care nisu normalni, meni za sajlu trazili 6500 din, a kosta 1500 isto nova.
Sta znam na taj klizac stari se mozda moze navrnuti nekakva plastika dok se ne nadje novi da se ne deru i lanac i viljuska

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre sat vremena, Bigor je napisao:

Oni care nisu normalni, meni za sajlu trazili 6500 din, a kosta 1500 isto nova.
Sta znam na taj klizac stari se mozda moze navrnuti nekakva plastika dok se ne nadje novi da se ne deru i lanac i viljuska

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Morate da shvatite gde živimo. Cene delova ne određuje ni Barel ni Platner i one su u skladu sa cenama u normalnim zemljama gde su plate i standard višestruko veći nego kod nas. To što je kod nas 50 i više evra, koliko košta recimo sajla kvačila, četvrtina nečije plate u našoj zemlji koja slovi za ekonomskog tigra nije problem ni Yamahe, ni Honde, ni Kawe niti njihovih dilera. Na drugoj strani kad pogledaš da taj klizač lanca košta 60 i kusur evra, uporediš njegovu cenu sa platom od 1.500 i u obzir uzmeš činjenicu da je to nešto što se ne menja i ne kupuje svake godine onda ti je jasno da nije problem u njihovim cenama već u našoj bedi i čemeru. Odnosno da je za nas običnim zaljubljenicima kojima se život decenijama svodi na dan i komad posedovanje, motocikla bez obzira na njegovu starost, izuzetno skup sport koji zahteva mnogo živaca i odricanja.

Promenio član Arso
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1277 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Cene delova su kod nas višestruko veće nego na zapadu. Ovlašćeni zastupnici na lageru nemaju ni jedan jedini deo, pri tome mislim na potrošni materijal i delove koji su često univerzalni i pasuju na većinu motocikala tog brenda. Mislim na žmigavce, štop lampe, retrovizore, fuzastre, filtere, prekidače, termostate, slavinice, ručice, kočione cilindre, diskove... Ladno nemaju ništa i nude da naruče! Pa mogu i ja da naručim... Meni za slavinicu u Barelu nudili da naruče po ceni od 12600 dinara (20 evra u inostranstvu) a 4 oringa za lončiće karburatora 7200 din, ukupno 19800 dinara!!!

 Sve to sam naručio po ceni od 69 evra sa poštarinom.

Znači na cenu svakog dela se ugrađuju 300-500% i na lageru nemaju ništa... Tako je bilo i kada sam ih pitao za termodavač što pali ventilator hladnjaka. Kada su mi rekli cenu morao sam da popijem šečer i vodu. Kupio od čoveka na KP-u za 500 dinara. Isti je na YZF 750 i još desetak različitih Yamaha modela...

Promenio član bajker71
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Javio drugar - gotov motor
Zakazao sam tehnički ujutru u Henexu u Kumodrazu, nismo montirati kres bar i nosače kofera da ne smaraju na tehničkom nego ću pravo sa tehničkog kod njega da to spakujemo i konačno vožnja 3b805dde25071ebef5ce26995a92b188.jpg

Sent from my IN2020 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3962 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Cene delova su kod nas višestruko veće nego na zapadu. Ovlašćeni zastupnici na lageru nemaju ni jedan jedini deo, pri tome mislim na potrošni materijal i delove koji su često univerzalni i pasuju na većinu motocikala tog brenda. Mislim na žmigavce, štop lampe, retrovizore, fuzastre, filtere, prekidače, termostate, slavinice, ručice, kočione cilindre, diskove... Ladno nemaju ništa i nude da naruče! Pa mogu i ja da naručim... Meni za slavinicu u Barelu nudili da naruče po ceni od 12600 dinara (20 evra u inostranstvu) a 4 oringa za lončiće karburatora 7200 din, ukupno 19800 dinara!!!
 Sve to sam naručio po ceni od 69 evra sa poštarinom.
Znači na cenu svakog dela se ugrađuju 300-500% i na lageru nemaju ništa... Tako je bilo i kada sam ih pitao za termodavač što pali ventilator hladnjaka. Kada su mi rekli cenu morao sam da popijem šečer i vodu. Kupio od čoveka na KP-u za 500 dinara. Isti je na YZF 750 i još desetak različitih Yamaha modela...



Nemoj brkati originalne Yamaha dijelove sa aftermarket zamjenskim.
Poručivao sam direkt kod yamaha germanija, imaju portal za online kupovinu rez dijelova.
Čak i meni se za moj standard tamo neka sitnica učini skupa.
Za starije modele kao što je Xtz 750 puno dijelova se uopće ne može kupiti niti poručiti jerbo su zalihe potrošene.

Što se karburatora tiče samo original dijelovi.
Slavine-špine za benzin sam upravo vidija u oglasniku, par revidiranih za 80€, novih nema.


Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1277 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Kada mi stignu delovi postaviću slike. Jasno je meni da je ovo skup sport i da ko nema para nema tu šta da traži. Vozim motocikl u skladu sa svojim mogućnostima koji mogu praktično od jedne plate da kupim i nije mi sve to toliki trošak ali ne volim da me neko posmatra kao idiota koji ne zna šta će sa parama i kome svaki deo ili uslugu treba naplatiti *10. Pomirio sam se i da su delovi i usluge skuplji za motocikle nego za većinu automobila ali ne mora baš deset puta. 12600 din za slavinicu, pa toliko košta set kvačila za mnoge automobile! Za krpljenje gume su mi uzeli 2500 dinara a točak sam sam skinuo i odneo im na ruke... Očigledno nas smatraju ovcama, ne znam kako bih to drugačije objasnio.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
On 29.3.2021. at 13:06, bajker71 je napisao:

Cene delova su kod nas višestruko veće nego na zapadu. Ovlašćeni zastupnici na lageru nemaju ni jedan jedini deo, pri tome mislim na potrošni materijal i delove koji su često univerzalni i pasuju na većinu motocikala tog brenda. Mislim na žmigavce, štop lampe, retrovizore, fuzastre, filtere, prekidače, termostate, slavinice, ručice, kočione cilindre, diskove... Ladno nemaju ništa i nude da naruče! Pa mogu i ja da naručim... Meni za slavinicu u Barelu nudili da naruče po ceni od 12600 dinara (20 evra u inostranstvu) a 4 oringa za lončiće karburatora 7200 din, ukupno 19800 dinara!!!

 Sve to sam naručio po ceni od 69 evra sa poštarinom.

Znači na cenu svakog dela se ugrađuju 300-500% i na lageru nemaju ništa... Tako je bilo i kada sam ih pitao za termodavač što pali ventilator hladnjaka. Kada su mi rekli cenu morao sam da popijem šečer i vodu. Kupio od čoveka na KP-u za 500 dinara. Isti je na YZF 750 i još desetak različitih Yamaha modela...

Ne bih da polemišem, uostalom Elias ti je to objasnio kako je to u Švici i Germaniji. Pod jedan ovlašćeni diler i serviser ne formiraju cene niti mogu da se ugrađuju. Oni od Yamahe imaju rabat za svaki prodati deo, pričamo o originalnim delovima, upravo da bi cena u Holandiji i Srbiji te sajle za kvačilo koju je Bigor pomenuo bila ista. U NL 50 i kusur evra, a kod nas šest i kusur soma. Pod dva da si ti ovlašćeni diler da li bi zarobio novac i na lageru držao bilo koji deo a da ne znaš da li ćeš ga uopšte prodati. I ono što je najbitnije politika firmi je da ne gomilaju robu u magacinima  i toga se drže i u Srbiji i u Evropi, a sve da didileri ne bi špekulisali sa cenama. To što se tebi i meni to ne sviđa to njih ne interesuje. Uostalom tu su Kinezi, Koreanci i ostali čiji su delovi višestruko jeftiniji i u skladu sa principom odnos cene i upitnog kvaliteta. A da je to tako uverio se Duško na primeru aftermarket seta za reparaciju karba ukoliko sam ga dobro razumeo. Nemam ja nameru da advokatišem ni Barelu ni Platneru, stvari jednostavno tako funkcionišu.

Promenio član Arso

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Nije bas sjajno krenulo, zeza struja... Upalim na kablove čim skinemo kablove on se ugasi... Kao da su alternator i akumulator mrtvi... 31591f51c97304908cc88379b8029f88.jpg

Sent from my IN2020 using Tapatalk

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 9 minuta, marko07 je napisao:

Nije bas sjajno krenulo, zeza struja... Upalim na kablove čim skinemo kablove on se ugasi... Kao da su alternator i akumulator mrtvi... 31591f51c97304908cc88379b8029f88.jpg

Sent from my IN2020 using Tapatalk
 

Ako se odma ugasi to je znak da je ćelija od akumulatora prespojila i da je akumulator zveknuo... Probajte sa drugim akumulatorom.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja