Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600
pre 9 minuta, ThePainkiller je napisao:

Ček bre... kakve veze ima nivo goriva u rezervoaru kad Stenera ima pumpu goriva? :stabre2:

Ima veze. Kod motocikala kod kojih je visina karburatora ispod nivoa rezervoara neophodna je pumpa za gorivo. Kada je pun rezervoar, njegov nivo je ipak iznad nivoa karburatora. tako je i kod mene. Imam električnu benzisku pumpu i izborni prekidač ON/RES koji se prebaci kada pokazivač nivoa goriva ode u creveno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Kod Yamahe XTZ, FZR, su karburatori visoko iznad ventila i glave i gorivo odmah ulazi u cilindre ako preliva

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2806 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Zar nema preliv pa pripisa gorivo napolje, van karburatora?
Ima, meni je odma procuriona preliv. Mozda kada je na copavoj udje u cilindar ali za to stvarno mora 10 stvari da se pogodi od jednom

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

I ključno pitanje, da li vakuum pumpa treba da ZADRŽAVA gorivo, kada su slavine otvorene, ili prolazi komotno kroz pumpu?

Koliko ja razumem, xtz može da se vozi bez vakuumske pumpe, dokle god je nivo goriva u rezervoaru IZNAD nivoa karbova, na prirodan pad.

Da je pumpa praktično potrebna samo kad je nivo goriva u rezervoaru ispod nivoa karburatora.

Ako sam ja dobro skapirao, puno je tu nesuglasica nekih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 1 sat, Novola je napisao:

I ključno pitanje, da li vakuum pumpa treba da ZADRŽAVA gorivo, kada su slavine otvorene, ili prolazi komotno kroz pumpu?

Koliko ja razumem, xtz može da se vozi bez vakuumske pumpe, dokle god je nivo goriva u rezervoaru IZNAD nivoa karbova, na prirodan pad.

Da je pumpa praktično potrebna samo kad je nivo goriva u rezervoaru ispod nivoa karburatora.

Ako sam ja dobro skapirao, puno je tu nesuglasica nekih

Nema tu nikakvih nesuglasica...

Tebi je pumpa u problemu, uz to još nije ni original. Pored toga čačkao je karburatore i ko ume i ko ne ume... Delovi, koji su montirani u karburatore, nisu original, niti su svi bili novi i/ili ispravni...

Ne možeš na motoru popravljati jednu stvar, ako je druga u problemu (u ovom slučaju akumulator i struja...)

Podsećaš me po malo na Bojana iz teme "Od babe devojka", koji je takođe muku mučio sa svim i svačim na motoru i opet neće nikoga da sluša nego sam čačka i što treba i što ne treba...

 

Imam osećaj da sve kolege ovde u temi pišu uzalud, jer šta god neko od nas kaže i savetuje, ti ipak ne uradiš tako nego drugačije, pa se onda čudiš što motor ne radi kako treba...

 

Izvini ako sam malo bio grub u pisanju, ali jednostavno sam ovo morao da ti napišem...pa sad ljutio se - ne ljutio se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2806 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Originalna mu je pupa ali dal je i ispravna je pitanje.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 21 minuta, ThePainkiller je napisao:

Ispravna pumpa NE SME da pušta gorivo prema karbovima kad motor ne radi, tj. kad nema vakuuma da povlači membrane... 

Ja se ubih pričajući isto pozivajući se na logiku i zdrav razum ali džaba. Gorivu da bi se od pumpe, koja je možda čak 20 santima ispod karbova, podiglo do karbova je potreban vakum, kada je motor ugašen logično je da ga nema. Ukoliko pak slavine puštaju, a puštaju zbog one kako je ja zovem smajli gumice koja određuje protok za off, on i reserve. Kad gorivo napuni pumpu ili vakum ventil, pod uslovom da su membrane dobre ono će da počne da curi na slavini. Te gumice propadaju od starosti ali i zbog činjenice da se prilikom montaže one i metal koji kliza preko njih ne naulje. Njihov vek je otprilike, sudeći na osnovu mog iskustva sedam osam godina, a kada se u obzir uzme cena od 1.600 dinara po reparacionom kitu onda to i nije neko ulaganje. Dakle samo treba voditi računa da se dobro naulje. E sad što su Dušku počeli da prelivaju karbovi to je nešto sa čim treba da se pozabave majstori za iste.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
33 minutes ago, ThePainkiller said:

Imam osećaj da sve kolege ovde u temi pišu uzalud, jer šta god neko od nas kaže i savetuje, ti ipak ne uradiš tako nego drugačije, pa se onda čudiš što motor ne radi kako treba...

Ne ljutim se druže uopšte, naprotiv, ali nije to baš sve tako crno/belo kao što si ti napisao.

Jbg, kažeš da ne treba da pušta gorivo pumpa, a ta ista pumpa proglašena neispravnom je sad kod Bigora na motoru i radi kao sat. Unuče servis pregledao pumpu i kaže da je ispravna. Ja kupio drugu i stavio, originalnu, ispravnu.

Ja se trudim zausta da odradim onako kako govorite, ali motor nije bio kod mene jako dugo i radio je majstor kako je mislio da treba, ja sam prenosio šta se dešava.

Najlakše bi bilo, kupi original set za karbove, original novu pumpu, nove slavine, alnaser, akumulator i tu sam oko 1000€ troška, pa dok to neko ugradi, namesti... kapiraš. Jedan majstor kaže ovako, jedan onako...

 

Krpim kako znam i umem, sa onim što imam i koliko mogu, a svaki savet je neprocenjiv, na čemu dam vam zahvalan.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ajmo redom:

Slavine ne bi smele da puštaju kad su na OFF, pumpa ne sme da pušta benzin prema karbovima ako motor nije upaljen, a karbovi ne smeju da puštaju benzin ako su iglice i plovci ispravni i ispravno podešeni... Kod tebe ništa od ovoga nije kako treba... 

Svaki majstor ako kaže drugačije - po meni nije majstor...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Greške na ustavu napajanja motora benzinom se eliminiraju tako što se ide principom eliminiranja istih od gore prema dole.

Poklopac tanka, tank, slavine, pumpa, karbovi, prirubnice.....




Poslato priko Ténéré

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Akumulator dopunjen, kleme, spojevi očišćene, međutim isto se javlja.

 

Skinuo slavine, jedna gumica je bila malo zacepljena. Očistio sve, tu zacepljenu malo probao zalepiti, okrenuo je na suprotnu stranu, podmazao, i sad drže gorivo! Pitanje dokle, al bar da mogu štelovati dalje...

 

20210305_151734.jpg

20210305_151738.jpg

20210305_154032.jpg

20210305_154043.jpg

20210305_154718.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Imam električara kome ću još večeras skinuti i odneti alnaser da ga pregleda/popravi.

A hoću i vakuum pumpu da remontujem, pošto očigledno da ne radi dobro. Probaću da pustim gorivo kroz nju još jednom, za svaki slučaj, da vidim hoće li držati gorivo ili ne. To je originalna tenerina pumpa.

I onda, konačno, te iglice da probam namestiti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

"Ako klestima spojis ona dva srafa na releu anlasera. Ako zavergla - menjaj akumulator".

Jesi li probao ovo što ti je Arakis rekao??? 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
3 hours ago, Arso said:

"Ako klestima spojis ona dva srafa na releu anlasera. Ako zavergla - menjaj akumulator".

Jesi li probao ovo što ti je Arakis rekao??? 

Probao to još sinoć... neće da vergla, isto sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Uf..4 sata sam bio u garaži.. mrtav sam, ne mogu više.

Skoro sam siguran sad da je alnaser u pitanju, al ne mogu da skinem prokletinju sa motora pa to ti je. Šarafe što sam video sam odvrnuo, al onda ni makac. Ne znam. Jebem li ga. Nek električar skine.

U međuvremenu sam pregledao karburatore i video da usisne gume one uopšte ne naležu kako bog zapoveda, imaju svoje ležište a sad nisu bile u njemu. Šelne takođe mogao rukom dotezati, bile opuštene skroz. Takođe i šelne sa airboxa, ista priča.

Otvorio karb, iglica plovka, plovak, sve kao iz fabrike, odlično dihtuje, nije do igle najverovatnije, možda je nivo goriva bio prevelik. Spustio malo nivo goriva, vratio, ostalo je samo da isproveravam to, da se napuni  benzinom i... eto.

One slavine i dalje drže, kapi nije prošlo još od popodne. Valjda je ok.

Sutra opet ceo dan na poslu, mozda uvece malo akcija,videćemo.

 

Evo sad mi dolazi majstor da skida alnaser :) Aj zdravo

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2806 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

"Ne mora da znaci samo da je taj spoj, trebalo bi oogledati i kontakte na samom anlaseru jer vjerujem da je skidan, pa su mozda i tu izgubili malo na kontaktu"
Napomenuh ti ja, nije logicno da crkne sam od sebe

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
3 minutes ago, Bigor said:

Napomenuh ti ja, nije logicno da crkne sam od sebe

Brate ja sam potpuno prevideo tvoju poruku, odnosno pročitah al nisam znao šta da radim sa tom informacijom...

Dok je alnaser bio na motoru, nisam uopšte video taj kontakt, tu žicu.

 

Od nedelje idem po novu buksnu, onu debelu, pa ću i da pošteno zalemim ceo spoj pa da sam miran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja