Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 8 sati, x-man je napisao:

Ja farbao, doduse na teneri 660 sa motipovim sprejem bas za temperature, nabacao malo deblje, komplet auspuh sve i moracu opet. Problem je sto napred baca tocak vodu na granu koja je usijana i to je najveci problem, tu je jedino mesto koje je sada zardjalo a farbao sam pre par meseci, ostalo se jos drzi.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 

Godinama koristim Saratogin sprej 600 stepeni koji uspeva da se održi tokom cele sezone. Pre farbanja ošmirglam stari sloj i koroziju, a onda granu, krivine zagrejem ili industrijskim fenom ili na kratko upalim motor ukoliko ih ne skidate sa motora. Bitno je da se krivine ohlade toliko da možete da ih uhvatite rukom, a da opet nisu hladne, u toj situaciji sprej koji ne treba nanositi u debelom sloju bolje vezuje za podlogu. Posle deset-petnaest minuta preprskam još jednom otprilike sa 30 santimetara razdaljine i ostavim 24 sata da se osuši. Na ovaj način ne samo da boja dobro veže već je i ogorevanje kada se upali motor mnogo manje. Drugim rečima ovo mi je postalo deo redovnog zimskog održavanja, a i ne iziskuje mnogo truda i vremena.

Promenio član Arso
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Pratim jednu ljepotu na instagramu, vozi T700 nov, ni godinu dana. Grane vec dobro zahvatile koroziju, bas mi nije jasno kako Yamaha nije rijesila do sad taj problem s njima1b77b7c959acfd9cdcde11c038348a5d.jpg5ec012a76f98576b5a5558d3179e4424.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3962 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Vjerovatno su ušparali na izboru materiala.

Imam krive od kroma na obe tenere ali ih isto digod moram malo očistiti ako želim da mi ne propadnu skroz.



Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3962 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Kupljene u Njemačkoj kod firme leiro.de, koštaju malo više od 200€ plus dostava.


Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3962 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
@el classicoDa li su kupljene negde u nekoj prodavnici, ili su pravljene kod nekog majstora? 



Ako se bilo kad odlučiš kupit krive od kroma uzmi one kod koje su liva-desna rora međusobno povezane.

1b4309a69e7324a8b21b59d6f3f887cb.jpg



Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
1 hour ago, el classico said:

Ako se bilo kad odlučiš kupit krive od kroma uzmi one kod koje su liva-desna rora međusobno povezane.

Jel možeš da pojasniš zašto? Stvarno me interesuje, moje su očajno zarđale

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3962 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Kratko i prosto rečeno više NM u režimu niskih okretaja motora.

Ostalo je fizika.


Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ili ko razume, tema su 4 cyl ...

"Atmosferski motor se oslanja samo na razliku pritisaka izmedju cilindra i usisnog trakta za punjenje smesom kada se otvori usisni ventil. Znaci svako povecanje ili produzavanje podpritiska u cilindru (kada je klip u blizini GMT) doprinosi povecanju snage. Kod 4-2-1 grane primarne cevi su spojene posle odredjene duzine, a isto tako i sekundarne. Talas koji krene iz jednog cilindra ulazi u cev njemu uparenog cilindra, odbija se od zatvoren izduvni ventil, vraca se ka cilindru iz kog je krenuo i tu produzava trajanje vakuuma bas kad je klip otisao do GMT i treba da se usisa sveza smesa.

Da bi se sve ovo dogodilo, duracija i tajming bregastih moraju da zadovolje uslov da u uparenom cilindru izduvni ventil bude zatvoren. Kod agresivnijih bregastih uslov nije zadovoljen jer u potrebnom trenutku izduvni ventil naspramnog cilindra uglavnom nije zatvoren ili je zatvoren previse kratko da bi se iskoristio pomenuti efekat. Tada se koristi 4-1 grana da bi se talas, koji bi u ovom slucaju bio stetan, sto duze drzao daleko od drugih cilindara."

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Što znači, može da koristi, a i da šteti.

Još kad bi definisali šta je "agresivnija bregasta"

Onako, prgava, voli da se bije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

E samo da prijavim da sam se danas provozao opet, završili smo (valjda) sa karburatorima, svašta je tu bilo, dizne, saug, nivo goriva, iglice plovka.. sve je ponovo menjano i dopravljano jer nije bilo ok.

Opet, za sad je sve ok, u jednom laganom naletu do 160km/h dogurah, eto, jer je prosto lepo vukla pa da ne propadne prilika, ko zna kad će opet moći :moto3:

Javljam za koji dan, da vidimo da li će svećice opet riknjavati. Držim joj fige.

Malo smo se i @Bigor i ja družili, ćaskali, razmenili planove neke, sve u svemu, biće ok valjda. Njegova Tenera ko bombona, ljubomorišem

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Kao što rekoh, prerano sam se poradovao.

Jutros stala u sred kružnog toka i ni da mrdne...

Svećice ovaj put potpuno bele, ko sir, malo za promenu, još te boje nisu bile. Preliva gorivo iz karburatora, plovci zaglavljuju, menjali iglice plovka, pa sad ispade prenizak nivo goriva.. siromašna smeša... ma ciiiirrkkuuusss potpuni.

Fijasko.

Poražavajuće potpuno.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Polako samo, svi su sve vrijeme htjeli da smanje kolicinu goriva u smjesi i postavili su tako karb ali visak je sigurno dolazio iz iglica choka. Sad kada to dihtuje treba vratiti sve na normalne vrijednosti. Lako je obogatiti smjesu, muka smanjiti gorivo u njoj.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Poslaću karburatore kod drugog majstora, to je zadnje što mogu da uradim. Godinu i po je sasvim dovoljno vremena za dijagnostiku kvara, naručivanje delova, i sanaciju.

Ja bih to poslao za Veliku Planu, da čovek razbuca, očisti, pregleda, našteluje, kaže šta i kako...

@Bigor  problem je što smo okretali šaraf za smešu i ništa se nije dešavalo... danas isto tako.. ne mogu da dodam goriva uopšte.. da nisu vrhovi iglice pukle od prejakog stezanja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

E jbg. Zato sam i okacio onaj manual ovde. Nadao sam se da ce pomoci. Problem je kad krene rokada sa delovima od 3-4 karba. Pola tdm, pola tenere, jes isto ali razlika je bas da ne radi kako treba.  Sreca u nesreci je da je bolje da ti se ugasila, nego da je vozis sa siromasnom smesom. Onda bi bas bila za dobos, ovako resi te karbove sa drugim majstorom i vozi je.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Mozda su maksimalno spustene iglice u tubama, ne sekiraj se sada siguran sam da ce se lako rijesiti.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3962 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Vidi, najgore je što ne znaš sadašnje postavke karburatora.
Na kojem je zarezu igla, koje su dizne, koliko je šta odvrnuto zavrnuto.

Ako ikako možeš odvedi motor kod tog majstora štoje radio karbove, neka ga poštela po manualu i da radi kako Bog zapovijeda.
Tek kad se to dogodi Odi po motor.

Već si na kraju patnji.


Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Da si blize pa da je rastavimo i sklopimo kako treba. NEsto tu ne stima. Znas kako kazu , svi posteni moje brise nema.

Ili ste petljali oko menjanja ili niste sve popravljali. Al da dva karburatora mesecima cackate i da prelivaju... Imam zivce , al ja bih od muke sve sam rastavio i video gde je ko koga zajebo. Eto tako da kazem , a da se ne ljuti niko.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja