Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
44 minutes ago, ThePainkiller said:

@Novola Ako šta pomaže, ja imam jednu vakuumsku membranu viška, za tu tvoju pumpu. Ako treba mogu je poslati tebi ili Bokiliću...besplatno naravno... :) 

 

ZxQlRYg.jpg

Kaže čovek 12e membrana i 10e čišćenje. Nije strašno, hvala ti puno na ponudi. Nek bude sve njegovo da mogu da reklamiram kad opet nešto rikne :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

@ThePainkiller možda sam prerano odbio tvoju velikodušnu ponudu, kaže majstor da mu je čovek koji mu radi te membrane u bolnici, i da je to na standby dok se ne vrati, tako da.. javljam ti se ako bude pristao da radi.

Hvala još jednom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre sat vremena, Novola je napisao:

@ThePainkiller možda sam prerano odbio tvoju velikodušnu ponudu, kaže majstor da mu je čovek koji mu radi te membrane u bolnici, i da je to na standby dok se ne vrati, tako da.. javljam ti se ako bude pristao da radi.

Hvala još jednom!

Membrana je tu i čeka te... :) Ti se javi ako ti treba i samo kaži gde je šaljem... ;) 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Znam da postoji Set za obnovu pumpe, stavlja san ovci link od njega, ja bih tako uradio


WWW.BTS-MOTORRADTEILE.DE

Fuelpump repair Kit for Mikuni pumps Typ 3LD , TDM850 ; XTZ750 ; SRZ660 ;XTZ660 ; XJ600S, Geiwiz, 15089571


Gesendet von iPad mit Tapatalk
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Sad malo gledam ovu pumpu, moja nije originalna za ST. Odnosno, oblik joj je drugačiji, duža je i ima dodatni izlaz. Takva ide na Africu Twin izgleda, koliko vidim na slikama.

Ovo što si linkovao Elias, nije moja pumpa nažalost. 

Treba sad naći od kog je modela... liči mi na Afriku ili Varadera..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
13 hours ago, gorzy said:

Ja sam to resio ovako.. Pored toga sto mi nosi telefon i usb punjac i ovu dzidza bidzu za temperaturu i napon, posluzilo mi je i kad pojacanje za vizir. 

IMG_20210209_053319.jpg

IMG_20210209_053152.jpg

IMG_20210209_053125.jpg

IMG_20210209_053452.jpg

IMG_20210209_052924.jpg

IMG_20210209_053209.jpg

Ja cu te samo pitati kako si ugradio ovo za pokazivac brzina? :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Evo ovako sam ja zamisljao nosac, izvodljivo ocito jeste, samo kako 3947650a2ee1b6470d3a1536cfd83015.jpg9c211e12a7090a7162fa0f9cbdc211fa.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

To baš gotivno izgleda. Isrekno nisam razmišljao o navigaciji pored telefona ali ovako upakovano deluje bas kul.

Sent from my motorola edge using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Moram priznati daje i meni ok pozicija GPS-a, tako i ja to nekako zamišljam..


Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Žao mi je što davim više sa pumpom ali đavo mi ne da mira...

Da li je normalno da, na ispravnoj pumpi, gorivo curi iz nje pod silom gravitacije, kada je u rezervoaru goriva IZNAD nivoa karburatora, i kada je motor ugašen? Ili membrana/bespovratni ventil treba da spreče protok goriva?

 

Drugo pitanje, koliki je protok originalne vakuum pumpe? 35l/h? 45l/h? I koliko to utiče na ispravnost celog sistema? Da li bi jači protok mogao da gura previše goriva, i tako pravi dalje probleme, masti svećice, preliva karburatore i slično?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Koga zanima vizir podesiv po visini i vertikali a uz to ima integrisan nosac za gps ili telefon moze da dobije opsirnije info na pp. Vizir radio Ivan i moze da bude i manji, veci, tamniji, providan, sve po zelji. Nosac je radio Buca, sve je na cnc-u iseceno i na licinom mestu savijano i montiranoimao sam negde slike kako izgleda sve u sitna crevca al ubi se i nemerem naci. Ima mozda i na temi negde od pre 2 godinedfd96787dc51902582ac744de462030d.jpgf1bf7a849b758fcf99b9a1e6d44e6557.jpg

Super ténéré 750



ad515c1ba96cb8b7ee943ae70a1c9745.jpg2f9bfc299efb664a93821ced6020da5e.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

@deki295 a poznao sam je medj hiljadu zena :jee:

20 minutes ago, Novola said:

Da li bi jači protok mogao da gura previše goriva, i tako pravi dalje probleme, masti svećice, preliva karburatore i slično?

Ako su dobri plovci, a znam da si nove kupio, ne bi trebalo da pravi problem. Mozda bi se vremenom povecavao nivo u loncetu zbog pritiska na plovak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Kako prelije karb ako iglica zatvori dovod? Nesto tu ne stima. Ako nije dobra membrana, zar ne bi falilo goriva? Tj imao knedlu ili drugacije reagovao na gas pri vecim brzinama.... Nadam se da ces uspeti da isteras to do kraja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Ja stvarno više ne znam, odaavno sam prešišao svoj nivo poznavanja mehanike, dinamike, elektrike, više ne znam ni čega, i sad samo tako lutam.

Ja bih zaista voleo kad bi neko to preuzeo da radi, a ja da mu od srca platim. Ne da radi šta mu ja kažem, pošto očigledno da nemam pojma, već samo da uzme, pregleda, reši jedan po jedan problem, i da me nazove i kaže, gotovo, dođi po motor, sedi i vozaj se, narednih 10000km ne bi trebalo da imaš problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
 
WWW.KOMPP.CO.RS

 BETA: Tempo - 50 94/99 Quadra - chrono 502 - 50 95/99 GILERA: Runner - Runner FL - 50 97/02 Runner Poggiali - 50 02 Typhoon - Typhoon X - Xr - 125 95/00 Runner Fx - Fxr - (r.o.82592R) - 125-150...

 

 

 

 

 

 

Trebalo bi da može ova pumpa !!!

 

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 8 sati, Novola je napisao:

Žao mi je što davim više sa pumpom ali đavo mi ne da mira...

Da li je normalno da, na ispravnoj pumpi, gorivo curi iz nje pod silom gravitacije, kada je u rezervoaru goriva IZNAD nivoa karburatora, i kada je motor ugašen? Ili membrana/bespovratni ventil treba da spreče protok goriva?

 

Drugo pitanje, koliki je protok originalne vakuum pumpe? 35l/h? 45l/h? I koliko to utiče na ispravnost celog sistema? Da li bi jači protok mogao da gura previše goriva, i tako pravi dalje probleme, masti svećice, preliva karburatore i slično?

Ako pumpa pravi jači pritisak nego što je to predviđeno konstrukcijom karburatora, onda iglice neće moći da zatvore protok goriva i karburtori će prelivati. A ako pumpa ne daje dovoljno goriva u karbove, oni neće raditi kako treba, tj. motor će trokirati, trzati, pucati na auspuh i neće imati dovoljno snage u određenim obrtajima.

 

Ono što je svakako čudno, Novola, kod tebe je to što je tebi (po rečima Bokilića) pumpa bila u problemu i to bi trebalo da rezultuje lošim radom motora, a ne crnim svećicama. Tu svakako još nešto drugo pravi problem. 

Da sam na tvom mestu, svakako bih gledao da nabavim originalnu STenerinu pumpu, bio siguran da ona dobro i pravilno radi, pa tek onda treba kontrolisati karburatore, podešavati smesu i sinhronizaciju...

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Za karburator 0,3-05 bara je pritisak. Ovo što sam stavio je vakum pumpa od skutera sa karburatorom. Može se staviti elektro pumpa od Fazera i sl... 

Kvalitetne su auto pumpe, Nissan, Mazda,... za karburator... liče na pumpu od Africe 750.

Evo nešto povoljno

 

 

 

Promenio član srbac
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
23 minutes ago, srbac said:

Ma vidim ja te pumpe druže, pregledao sam pola interneta, znam ja njih naći, nije to problem..

Stavio sam ja onu četvrtastu odmah po kupovini motora (novu iz radnje), pa je propišala posle 2 nedelje. Pa sam onda uzeo ovu moju mikunijevu, reko' to je to, prava pumpa, miran sam. Pa evo nepunih 1000km vožnje pa je izgleda i ona otišla.

Sad gledam originalnu tenerinu da uzmem, polovnu, al opet ko mi garantuje u kakvom je stanju?

A uzeti original, pa je odmah remontovati možda, to bi bilo najbolje rešenje, ali i najskuplje.

Hvala na pomoći svakako, gledam šta ću.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Jel ovo original sajla za Teneru? Gledam nesto oglase, pa nemaju ovu oprugu oko bulzira. Da nije moja bila od nekog drugog motora 30143dd596eeb27bb274ee286be433ec.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja