Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Verujem da radi posao. I ova kod mene na kosilici lepo radi ali na motociklu, ako bi se zalomila ili počela iz nekog razloga da zaliva agregat i izduvne cevi benzinom... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sindikat Samostalni Jahač, 323 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36
pre 37 minuta, ThePainkiller je napisao:

Gorivo neće tako lako proći preko vakuumske pumpe, a pogotovo neće proći ni u karbove ako su iglice plovka ispravne... Mislim da na STeneri nema potrebe za dodatnim slavinama... Al svako zna svoje... ;) 

Apsolutno se slažem! Imao sam sličan problem,dok nisam uradio jedan ozbiljan servis na karburatorima na mojoj ST,kod majstor Bokilića.

Slavine nikada nisam zatvarao,(čak ni na REZ),ako je vakuum pumpa ispravna,membrane,iglice onda nema brige.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
On 12/16/2020 at 11:22 PM, srbac said:

Proveri da li ti slavine drze na Off. Skini crevo i gledaj da li kaplje. Ako kaplje onda nađi neko kratko crevce natakni na slavinu a u crevce gurni šraf od 8mm. U suprotnom  na proleće čim upališ odoše svećice a može biti i da je benzin otišao u cilindre, pa i ulje da je za bacanje.

Takođe tada tokom zime možeš remontovati slavine. Patio sam se sa tim na ST pa znam :takoje:

Hvala,provjericu,inace cu jednom mjesecno da ga palim malo i tako to....cisto da odradi i ako su kod nas veliki snjegovi i minusi cak i do -27 :/

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 7 sati, el classico je napisao:

Ništa nećeš dobit sa povremenim paljenjem.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Kako ništa, El Classico? A satisfakcija i zadovoljstvo čuti zvuk mašine kako prede? Pa malo zaturirati da srce zaigra...? :jee1:

 

Slažem se da, po mašinu, nema benefita od povremenog (i kratkog) paljenja i rada u hladnim zimskim danima. Već ako neko stvarno ne može da izdrži, onda neka izabere dan koji nije jako hladan i kad nema snega i leda po drumovima, pa već kad se motor upali zimi, valja ga onda i provozati. Paljenjem u mestu se stvara kondenz u mašini i on samo vožnjom (da mašina postigne redovnu radnu temperaturu) može da ispari...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

A jel valja ostaviti ga, što kažeš, da postigne temperaturu, upali ventilator 2-3 puta? Jel to onda ima smisla?

Ja sam rešio da batalim vožnje, pošto vozim ujutru oko 6-7h na i sa posla, ne prija mu uopšte, svaki put puca iz auspuha, nemirno radi, ler gas obori.. pretpostavljam da je zbog vlage, magle, koja ga noću pokrije pa ujutru brljave svećice. I ta vožnja traje 5min, ne stigne ni da se zagreje, kontam da mu više štete pravim nego koristi.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Vozilima koja imaju katalizatore i filtere najvise skodi ta kratka voznja. Ova prica po meni ne pije vodu o skrami koja se stvara ali neka radi svako sto misli da je ispravno. Prosto sta moze da naskodi skrama, mozda da razredi ulje u motoru? U moj auto od 2k cc idu 4l ulja kao i u motor i ima vecu povrsinu i vise se skrame stvara nego li na motociklu, pa evo da kucnem u drvo motor ko nov. Druga stvar sto su to uljna isparenja i valjda je neko predvidjeo da vi to moglo skoditi motorima, pa su samim tim i ulja prilagodili zahtjevima. Sam kondenz je dest voda, a on se stvara na metalu zavisno od vanjske temperature, palio ne palio motor.
Ima toga jos ali ne mogu svega da se sjetim, sigurno je bolje za motor da stoji nego da se vozi, vec vidi ti sta je tebi prijatnije, pa to i radi.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
10 minutes ago, Bigor said:

Ima toga jos ali ne mogu svega da se sjetim, sigurno je bolje za motor da stoji nego da se vozi, vec vidi ti sta je tebi prijatnije, pa to i radi.

Eto jbg, a ja vazda slušao kako je za motor najbolje da se vozi, a ne da stoji.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Pa i cipele ako ne nosis duze ce trajati
Salu na stranikao sto sam gore naveo za novija vozila jestu najpogubnije te kratke relacije.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ne kažem da motori neće preživeti po koje paljenje zimi, ali da to nije dobro za agregat, to sigurno nije... Ja ne želim nikoga ni u šta da ubeđujem. Ovo je forum i delimo svoja mišljenja, iskustva i znanje...pa kome zatreba - zatreba... ;)

 

Pa ja prvi vozim motor preko cele godine, osim kad se baš baš zabeli, onda parkiram dok ne osuši drum, a i tada ga ponekad upalim da mu čujem zvuk. :) 

I Jawu 350 (dvotaktnu) sam na -10 palio, jer nisam mogao da izdržim, pa sam je na kraju i na sneg isterao i vukao sanke sa njom (e to je bilo urnebesno)...

Evo i snimak:

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
1 minute ago, ThePainkiller said:

Me kažem da motori neće preživeti po koje paljenje zimi, ali da to nije dobro za agregat, to sigurno nije... Ja ne želim nikoga ni u šta da ubeđujem. Ovo je forum i delimo svoja mišljenja, iskustva i znanje...pa kome zatreba - zatreba... ;)

 

Pa ja prvi vozim motor preko cele godine, osim kad se baš baš zabeli, onda parkiram dok ne osuši drum, a i tada ga ponekad upalim da mu čujem zvuk. :) 

I Jawu 350 (dvotaktnu) sam na -10 palio, jer nisam mogao da izdržim, pa sam je na kraju i na sneg isterao i vukao sanke sa njom (e to je bilo urnebesno)...

Evo i snimak:

 

 

 

E pa slazemo se tesko je izdrzati ne paliti motor,znam da se zajebe agregat sa tolikim vegrlanjem i slicno....ali eto jaca sila :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Javica moja lepa... Imao sam ih tri komada. Slatko sam se navozao. Uvek sam više bio Javadžija nego Mzjaš :D :D:D  mada sam i njih imao tri, četiri... Jawa mi je više ležala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Nekad prije sam i ja svoje motore zimi palio da odarde i da oćeifim, sad mi to više nije toliko napeto a i smeta mi roba koja smrdi na izgoreni benzin.

Tako se zadovoljim kad ih u garage posjetim i malo ćakulam s njima, malo ih mazim i tepam im i taaako....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 2 sati, misa-pei je napisao:

Javica moja lepa... Imao sam ih tri komada. Slatko sam se navozao. Uvek sam više bio Javadžija nego Mzjaš :D :D:D  mada sam i njih imao tri, četiri... Jawa mi je više ležala.

Meni je MZ nikad prežaljena ljubav... Kako sam ja patio kao klinac što nisam tad mogao sebi da ga priuštim... A onda sasvim slučajno naleti Jawa TS350 za neke smešne pare i to je onda bila ljubav na prvi pogled... :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Napravih novi vizir, a stari cu ostaviti u rezervi zlu ne trebalo. Par centimetara sam ga povecao i samo bih jos da ga ofarbam ili zalijepim foliji, vidjecu vec. Za sada sam bas zadovoljan kako je ispao :takoje:

 

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Lepo si ti to odradio. Moja sugestija, ne farbaj nista ostavi providno. Mozda malo lepse izgleda zatamljeno ali mnogo prakticnije je kad lepo vidis kroz njega

To je neki moj utisak koji sam dobio kad sam stavio viši vizir sad mi linija pogleda tacno ide preko ivice i malo mi smeta sto je donji deo zatamnjen dok to nisam uopste primecivao sa onim malim vizirom, mogao je biti i skroz neprovidan ne bih primetio

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ma slazem se, pogotovo kada se vozi kroz sumu, a ja nerijetko naletim po sumama, nesto mi gotiva. Opet dosta mi je ljepsi kada je tamne boje. Vidjecu opet, neka par dana ostoji dok razmislim.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

U rernu pa preko starog, iznenadio sam se koliko je ovaj plexi dobar i lak za raditi s njim.
Kada sam ga zavrnuo na plastiku malko sam ga korigovao sa industrijskim fenom, interesantno da nigdje mjehuric nije iskocio dok ih je na proslom bilo.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

A mozes da ga skratis pa da napravis jos jedan deo koji ces mocu da skines kad budes hteo neki off i oba dela zatamnis, ovako nesto81095715aeb429637c25c43ae0e649af.jpgd14108ba677c028962729e0f3c6c89de.jpg

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
16 minutes ago, x-man said:

A mozes da ga skratis pa da napravis jos jedan deo koji ces mocu da skines kad budes hteo neki off i oba dela zatamnis, ovako nesto81095715aeb429637c25c43ae0e649af.jpgd14108ba677c028962729e0f3c6c89de.jpg

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 

Od cega si pravio ovaj nastavak vizira? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Imam nastavak vec napravljen vec mi zao busiti ovaj vizir. Da mi je sta smisliti da ga zakacim na nekakve zabice.
Koristio pleksiglas klirit 3mm, citah da i Ivan taj koristi.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja