Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
12 hours ago, el classico said:

Eoga

 

 

 


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Nije to ni skupo.

Eh..a meni majstor skine original pumpu i stavi kinesku a original navodno izgubi... e ludosti.

Ovaj set za reparaciju je prava stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Moja ludost što nisam bio pametan da tražim nazad svoj deo. A Painkiller što kaže, tako bi svakako trebalo da bude, ali nažalost, nije baš uvek tako kod ovih lokalaca...

...zato ih više ne posećujemo :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa treba ti naravno, kako on misli da mu poveruješ da ti je menjao tu pumpu ? Još mu kažeš da ljudi pričaju da je on tvoju pumpu prodao nekom a tebi stavio tu kinesku još mu spomeneš inspekciju, a i policiju, pa nek njemu malo skoči pritisak . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
1 hour ago, drumskalisica said:

Pa treba ti naravno, kako on misli da mu poveruješ da ti je menjao tu pumpu ? Još mu kažeš da ljudi pričaju da je on tvoju pumpu prodao nekom a tebi stavio tu kinesku još mu spomeneš inspekciju, a i policiju, pa nek njemu malo skoči pritisak . 

Sve se slažem, trebao sam insistirati ali sam iskreno stvarno bio naivan tad, uze mi čovek 4500 za zamenu vazdušnog filtera i te pumpe.. 3 šarafa... bili smo dobri :)

 

E sad, jel neko na Teneri radio servis/reparaciju zadnjeg amortizera? Škripi za sve pare, izluđuje me. Bokilić mi jednom pomenuo da je slao za Sloveniju ranije, al me zanima ima li ko to radi i kolika je cena tom poduhvatu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 8 minuta, Novola je napisao:

Sve se slažem, trebao sam insistirati ali sam iskreno stvarno bio naivan tad, uze mi čovek 4500 za zamenu vazdušnog filtera i te pumpe.. 3 šarafa... bili smo dobri :)

 

E sad, jel neko na Teneri radio servis/reparaciju zadnjeg amortizera? Škripi za sve pare, izluđuje me. Bokilić mi jednom pomenuo da je slao za Sloveniju ranije, al me zanima ima li ko to radi i kolika je cena tom poduhvatu

I meni je ove sezone počelo da se čuje škripa, ali pre nego bilo šta budem radio sa amortizerom ću da dekalamit mazalicom podmažem ova dva ošrafa, na kojima je fabrički ostavljena sisica za podmazivanje. Naime škripa ne mora da bude simptom lošeg amortizera već najpre njegova mekoća koja se kao neki vid ljuljanja drastično oseća u krivinama. Tako su neki majstori čije mišljenje cenim i uvažavam meni rekli.

27-REAR ARM.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2821 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja sam tu osovinicu iscupao i kompletno je imazao, bile zapelke mazalice, pa sam i njih nove kupio. Treba paziti samo na iglicaste lezajeve ako budes rasklapao da se ne saspu.6c5aee8fa4004725a9860c0b0a51a6ed.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 1 minut, Arakis je napisao:

Kontaktiraj i @Popsy, on je doktor za to skripanje oko zadnjeg amortizera na ST. 

Ispod njega je u vreme kada je merio preko tovara i po proškripao i amortizer od tenka!!!:jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

I bilo bi dovoljno samo tu podmazati? Jel može da se pristupi tom delu bez kakvih drugih skidanja delova?

@Bigor Bojim se ja to sam raditi... a magarac sam, do pre par nedelja je to moglo sve da se odradi dok sam kod Bokilića bio.. Igličasti ležaj ne znam ni šta je, tako da nema šanse da se u to upustim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ako su te mazalice zapekle, pre rasklapanja prvo probati u nekom servisu za kamione da se podmaže ( imaju mašinske mazalice pod velikim pritiskom ), pa ako tu ne probije - tek onda rasturati . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Opet ja sa farovima. Znači prepakujem ovo, sa tdr-a , šraf na šraf? I ubacim LED x2 h4 i dodatne dve maglenke sa strana i teško da može bolje od toga?

 

Screenshot_20201114-221538_Chrome.jpg

Screenshot_20201114-221651_Chrome.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Surdulica
  • Motocikl: Tdm900

Malopre prilikom voznje, malo brže, izleteo mi kljuc iz brave. Neverovatno. Imam traku na privesku, povukao vetar i kljuc izleteo. Na prvom mestu ne valja brava za kljuc na Steneri, ne zabravi kljuc kad dam kontakt, i pod kontaktom na on kljuc je mogao napolje. Pitanje : koju bravu sa novim kljucem da stavim? Da li mora original ili neka druga po vasoj preporuci? Kako god nova brava mora da drzi kljuc kad okrenem na kontakt da kljuc dok motor radi ne moze da se izvuče. Samo kada je u off da moze napolje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Meni na mojoj FJR može da se izvadi ključ iz brave dok motor radi. Imam 3 originalna ključa, brava je original, ništa sjebano. Otvarao sam bravu, vadio cilindar, sve pregledao i nema anomalija, ali ključ može da se izvadi. Rešenje - imam trakicu na privesku i nju omotam oko heblova svaki put kad ubacim ključ u bravu i nema problema. Ako i izleti ključ iz brave, obesiće se na trakicu na heblovima.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

I kod mene sve nešto bravica lilavo stoji, mrda se levo desno i pri paljenju neće uvek da se okrene. Samo čekam kad će da izleti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Surdulica
  • Motocikl: Tdm900

Neverovatno. Mislio sam da je samo kod mene tako. Resenja su vam dobra, tako cu i ja. Sigurno cu tako jer sam sada gledao na YouTube zamenu brave... znaci sve se živo skida. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3969 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Opet ja sa farovima. Znači prepakujem ovo, sa tdr-a , šraf na šraf? I ubacim LED x2 h4 i dodatne dve maglenke sa strana i teško da može bolje od toga?  

Screenshot_20201114-221538_Chrome.thumb.jpg.77ee86c405f54f699dd445f4240adc38.jpg

Screenshot_20201114-221651_Chrome.thumb.jpg.4a251937859ec1844f1fa6e9dca3f371.jpg

 

 

 

 

Pitaj prodavca jesu li na oba stakla oznake H4?

 

Ako jesu kupuj i montiraj, trebače ti arakis da pripravi drugi šteker na H4 i sve to spoji na releje ka na slici koju san okačija ranije.

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja