Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
On 2.11.2020. at 21:05, Novola je napisao:

Ma da, živcira me, a nikako da dođe na red pored ostalih sranja što su se izdešavala. Sad lagano estetika, u planu su harmonike za vile,novi farovi + maglenke, i konačno reparacija plastika, aluminijumskih delova po farbanje. Eventualno novi 4x migavci i retrovizori. Farbanje felni. Fuzasteri novi. Nikad kraja :lud:

Meni više bodu oči ovi zarđali šrafovi što drže retrovizor. Njih bar nije teško povremeno naprskati sa WD 40 ili na kraju krajeva zameniti sve u svemu pet minuta posla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

@Novola pola od toga otpisi, i te pare sipaj u ono na cemu ti stoji stomak dok vozis motor :D najosnovnije sto bode oci menjaj, sve ostalo u tank i obidji srbiju i sve sto se moze.

 

farabnje felni ti nije neophodno,iziskuje mnogo zajebancije a bez toga se moze, kao ni novi farovi. Stavi jacu led sijalicu, i "spot" maglenke, ima da ubija kako ce da sija. 
 

mojih 5 para...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
1 hour ago, Arso said:

Meni više bodu oči ovi zarđali šrafovi što drže retrovizor

E, a realno, to se uopšte ne vidi, već sad pod blicom malo došlo do izražaja. I meni je ružno do bola kad je rđavo, baš sam neki dan uzeo crnih šarafa za razne popravkice. I to ćemo regulisati :takoje:

43 minutes ago, drmilan_ said:

pola od toga otpisi, i te pare sipaj u ono na cemu ti stoji stomak dok vozis motor :D najosnovnije sto bode oci menjaj, sve ostalo u tank i obidji srbiju i sve sto se moze.

Eh, u principu, ne MORA ništa od toga, al kad mi je gušt. I volim da mi je lepo. Eno stoji rezervoar pun skoro, pređoh 50ak km samo u zadnjih 7 dana, pos'o kuća, pa onda malo poklanjam pažnju estetici. Al slažem se jebi ga da nije prioritet, al polako, malo po malo pa će doći na svoje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, Novola said:

E, a realno, to se uopšte ne vidi, već sad pod blicom malo došlo do izražaja. I meni je ružno do bola kad je rđavo, baš sam neki dan uzeo crnih šarafa za razne popravkice. I to ćemo regulisati :takoje:

Eh, u principu, ne MORA ništa od toga, al kad mi je gušt. I volim da mi je lepo. Eno stoji rezervoar pun skoro, pređoh 50ak km samo u zadnjih 7 dana, pos'o kuća, pa onda malo poklanjam pažnju estetici. Al slažem se jebi ga da nije prioritet, al polako, malo po malo pa će doći na svoje.

I ja bih svasta nesto, al neka. Sipam u tank i gas. Jedino cu sediste preko zime da preradim, dodam nastavak vizira, i ispeskarim crash bar i uduvam, i to je sve

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Stigla sajla, uradjena u Visnjickoj, 800 din.
Jos samo da je namontiram86f628203543ab3fb8989dfc6c6d9fd6.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Što se fara tiče, sad potpuno laički pitam (kako drugačije hehe), od kog motora beše može far da se iskoristi pa da mogu da sijaju oba u isto vreme, a da su identični i da ne bacaju visoko i zaslepljuju druge?

TDR 125cc? Jel bi mogao prosto od druge Tenere da se stavi jedan far (levi?), pa da sijaju isto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Farovi se razlikuju. Mislim na staklo. Imas levi i desni. Bitno ako pravish neke rokade. Nisu oba stakla ista! Dosta su skupe orginalne zabice, a to se jako lako slomi. BEz toga ne mozes lepo da ih nastelujes. Zato je onaj lik i pravio alu nosac i sekao ga na cnc. Maltene toliko kosta i mehanizam .

Pasu stakla i od fzr 1000 i cini mi se da je slovak koristio zamenske farove za bmw kockicu. Treba proveriti mere. Znao sam sve to napamet, ali sad krecana :D. TDR je 2x H4. NAci cu negde mere...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Pa da, to je poenta, da stavim 2x isti far, da mogu da rade istovremeno oba i kratka i duga, a da ne zaslepljujem nikog.

Pa sad tražim razna rešenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Moras da imas razlicita stakla, a isto grlo. Inace ti nece biti dobar snop svetla. Naveo sam ranije jedan spisak kako su tenere imale ugradjeno svetlo razlicito od drzave do drzave. Ti bi da imas 2 kratka i dva duga,a  fabrika je 1 kratko i dva duga. Moze i da se menja staklo, ugrejes ga u rerni i onda mozes da "odlepish" staklo od ogledala. Mada je to pipav posao, kod mene sam tako zamenio nazad grla i imam 2xh4, a stakla sam ostavio ista( levo i desno )

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
18 minutes ago, Gvozden said:

, kod mene sam tako zamenio nazad grla i imam 2xh4, a stakla sam ostavio ista( levo i desno )

Zar nije problem u samom staklu fara, da treba da budu ista?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Ako imas druge farove to je cista montaza i zamena. Ali ako nemas onda se snalazis..Morao sam da nabavim drugi far koji pashe na postojece zabice od XTZ750.  Ali posle imas drugi problem, mora bas desni na desno ili levi na levo. Deo fara gde su sijalice, ima2+1 tacke kacenja i sijalica ulazi na svoje mesto pod odredjenim uglom. Ne moze da se okrene far, ne moze da se zamene mesta, mislim moze, ali to nije to(kontra pozicija sijalice...) . To je sve reseno sa onim alu plocama sto ovi prodaju preko neta i sa tim LED farovima. Sumnjam kako to bas svetli( mislim na snop, ne na jacinu led-a)

Da skratim, najednostavnije da nadjes drugi set farova za tdr125 i da ti to posle Arakis poveze na releje.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Ok, hvala na iscrpnim odgovorima! Znači ako sam dobro razumeo, mogu da nabavim još jedan far, bilo TDR bilo XTZ sa kratkim + dugim svetlima i da se to ubaci umesto fabričkog fara koji ima samo dugo svetlo, i praktično, rešen problem, uz naravno pravilnu elektro ugradnju (osigurači, releji itd itd), jel tako?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
3 hours ago, Novola said:

Ok, hvala na iscrpnim odgovorima! Znači ako sam dobro razumeo, mogu da nabavim još jedan far, bilo TDR bilo XTZ sa kratkim + dugim svetlima i da se to ubaci umesto fabričkog fara koji ima samo dugo svetlo, i praktično, rešen problem, uz naravno pravilnu elektro ugradnju (osigurači, releji itd itd), jel tako?

Posavetuj se sa gdinom Rajkom oko struje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Farovi sa pločom-nosačem od tdr125 novije generacije su tvornički 2xH4, tako homologirani, sa lijevim i desnim staklom koja nisu ista, nego usklađena da ne smetaju promet iz suprotnog pravca.

 

 

9eb74c422c871e898d1332ba45e032a2.jpg

 

“Daklem” ovi farovi pašu 100% “na šaraf” na xtz750.

Potrebno je struju sa baterije kablom od 2.5mm kvadratna dovesti u kokpit, na njega spoijiti releje i s njih na žarulje.

Jedan novi H4 šteker je potreban.

 

6d06d970751ae7fb49e9410fb512160a.jpg&key=21d5def9b39ecd98f348b6ff846f2a07e9d693e0043de6acb556cf198f14206b

 

 

 

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Tri dana se niko ne javlja, šta je ovo. Mi od najaktivnije do najtiše teme očas posla.

Motori rade kao sat, sve uštelovano, niko problemčića nema :)

 

Evo jedan polu-interesantan podatak. Desna plastika na mom motoru je teška 1300g, a leva (čitava, originalna) je teška samo 700g. Preko pola kg gitovanja, prepravki i ko zna čega. I onda se čudim što ne naleže kako treba na rezervoar i onu plastiku oko km sata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Evo da se ja malo zalim, primjetim da mi na pumpi pusta gorivo po malo kada motor stoji duze, za sigurno znam da se srafovi vise ne mogu dotegnuti.
Sta je resenjedb81faf5d2a4e1076fbd80ff75672337.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Jel zavrćeš slavine na off kada ti stoji motor? Ili ti ostaje stalno da curi ili na rezervi? mene su uvek na to upozoravali, jebem li ga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Da ali prosle godine nisam primjetio da je ista kapalo, haj preko ljeta ispari, pa se i ne vidi. Ima ispod pumpe jedna rupica kao ozraka i cini mi se na njoj bas da pusta.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Sećaš se možda da sam i ja menjao pumpu, i bilo je reči da je lagano promeniti te membranice i dihtunge na pumpi, čak se neko od kolega ponudio da mi pošalje sve bez naplate, i sad mi je jako žao što ne mogu da se setim ko je bio u pitanju..

Koliko se sećam, sve to može da se odradi za 2000din.

Rešiš to, pa pod hitno rešavaj tu slavinicu, malo preko 1500din je jedan set, kontam da ti je to veći problem a  može da preraste u veoma skup problem.

 

Screenshot_20201109-201450_KupujemProdajem.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Postoji kit za popravku benzinske pumpe, ako nije sa WeMoto


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja