Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Šta je mladići, svi se vozikate pa nema vremena za forum? A tako divno vreme napolju .. :/

Mene neko odgore, da izvinete, jebucka izgleda. Nije prošlo par dana od kako se  vozikam, kad ono op, gde si kreno majstore, pozitivan nalaz na koronu. Ajde ti malo 14 dana u izolacijuuu. Da ne preterujem sa vožnjom, jbt, pa tri dana za redom se vozam, mnogo je kume.

 

I tako... smišljam šta dalje da sređujem na motoru :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Au, bedak... Nadam se da si bez ozbiljnih simptoma.
Sreća pa je vreme takvo da ti i nije mnogo zao sto si kod kuće :-)
Brz oporavak želim.

Inače što se motora tiče ja jos čekam da mi se gosn majstor/drugar nakani da završi farbanje plastika I rezervoara i to je to... Ali tako je već mesec dana i jače

Sent from my EVR-N29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3971 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Šta je mladići, svi se vozikate pa nema vremena za forum? A tako divno vreme napolju ..
Mene neko odgore, da izvinete, jebucka izgleda. Nije prošlo par dana od kako se  vozikam, kad ono op, gde si kreno majstore, pozitivan nalaz na koronu. Ajde ti malo 14 dana u izolacijuuu. Da ne preterujem sa vožnjom, jbt, pa tri dana za redom se vozam, mnogo je kume.
 
I tako... smišljam šta dalje da sređujem na motoru :moto3:


’oće te baš ova godina....
Frendica neki dan fasovala koronu, od simptoma samo gubitak okusa u ustima.
Nakon 6 dana smila vanka a ostali iz obitelji svi negativni i 10 dana stroge karantene. Dije logika tu.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 1 sat, Novola je napisao:

Šta je mladići, svi se vozikate pa nema vremena za forum? A tako divno vreme napolju .. :/

Mene neko odgore, da izvinete, jebucka izgleda. Nije prošlo par dana od kako se  vozikam, kad ono op, gde si kreno majstore, pozitivan nalaz na koronu. Ajde ti malo 14 dana u izolacijuuu. Da ne preterujem sa vožnjom, jbt, pa tri dana za redom se vozam, mnogo je kume.

 

I tako... smišljam šta dalje da sređujem na motoru :moto3:

Postoje periodi kada ti dupe pasuje na svaki honduras!!! Biće dobro i moj mlađi sin koji studira u Novome Sadu i svi njegovi cimeri su zakačili tamo negde u julu, od simptoma su imali samo gubitak mirisa. Ništa kašalj, ništa temperatura. Biće to dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja ne dobijam vise obavestenja iz teme, pa sam ko Kostunica
Zao mi je sto to cujem Novola ali sam siguran da ces to muski izgurati. Bas sam mislio da te zovem za koji dan da se izorganizujemo za nedelju u neku voznju kad eto ti ga na ...


Malo juce da se iskoristi dok nije kisa sunula a983163fbde827cade3f197b3850bfa4.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Novola - drži se , sam znaš najbolje šta i kako, pa tako i postupi.  Nadam se da je neki blaži oblik - kao što je kod mene bilo kad sam to zapatio pre nekoliko meseci i kad si mi pomagao savetima.  

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Društvo, pitanje. Na slici ispod je roll bar kakav ja imam, ali me od prvog dana muči što kod mene leva i desna strana roll bara nisu nikako spojene. Potpuno su nezavisne jedna strana od druge.

E sad ovde na slici se vidi (slovo B i C) da su ipak spojene sa tom šipkom ili šta li je već, što bi dalo veću čvrstinu celom roll baru, i što mu je apsolutno nephodno. Kod mene toga nema.

Ako slučajno neko ima takav roll bar pa da stavi sliku da vidim kako izgleda namontirano, pa da odnesem kod varioca da mi to napravi kako valja i trebuje.

 

Screenshot_20201016-222153_Chrome.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Da, trebalo bi biti, ja sam na svom napravio od malo jaceg flaha, 15 min posla.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Rešićemo kad prođe koronica. Malo mi glupo ovako da bude, ako slučajno padne motor u mestu, neće ga sigurno zadržati taj roll bar, odnosno iskrivio bi se sigurno taj nosač roll bara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Meni se baš i ne dopada ovo rešenje sa slike. Postavili su taj flah direktno uz hladnjak ( zaklonili sa njim deo hladnjaka ) , a u slučaju nekog pada postoji mogućnost da taj flah ošteti sam hladnjak. Ja bi to osmislio malo drugačije .   :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ne moze drugacije jer ako se isturi malo vise od hladnjaka udara tocak u njega prilikom sabijanja i moze polomiti blatobran

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

A jbg ni meni se ne dopada. jedino da bude malo jača šipka, kao sam roll bar, da dobije možda na jačini još.

Što kaže Bigor,  nema tu puno prostora za eksperimentisanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Od svih kraš barova namenjenih našim kamilama koje sam video najbolje rešenje ima Sebin ali ne zato što ga ja imam već zato što je najfunkcionalniji. Ovi koji su nisko postavljeni svakako čuvaju agregat, ali ne i plastike čak i prilikom bezazlenog pada motora sa ćopave ili prevrtanja u mestu. Naime, a to se desilo mom drugaru koji vozi TDM, motor se u tom slučaju osloni na kreš bar, ali gornji deo pretegne i u blažoj varijanti udari o tlo upravljačem. Međutim ako se prilikom prevrtanja viljuška okrene naročito na levu stranu udarac trpi gotnji deo bočne plastike koji po pravilu puca. Kod Sebinog je mala verovatnoća da se desi u ovakvim slučajevima jer je prilično visoko postavljen tako da podjednako štiti i agregat i plastike. Kao što reče Drumska lisica ovakvo rešenje dovodi u opasnost i hladnjak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Zato sam ja pravio sam sebi jer ni jedna mustra mi se nije svidjala sto ne prati linije plastika. Jedina mana je sto sam ih trebao jos rasiriti, ne mogu olastike skinuti dok njih predhodno ne skinem ali planiram praviti drugi po istoj mustri kad budem dokon, pa cu i to rijesiti 1d79eff377e58367fa919cdb366a3de8.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 1 minut, Bigor je napisao:

Zato sam ja pravio sam sebi jer ni jedna mustra mi se nije svidjala sto ne prati linije plastika. Jedina mana je sto sam ih trebao jos rasiriti, ne mogu olastike skinuti dok njih predhodno ne skinem ali planiram praviti drugi po istoj mustri kad budem dokon, pa cu i to rijesiti 1d79eff377e58367fa919cdb366a3de8.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Ni ja ne mogu da skinem plastike dok ne otkačim kraš bar, ali kod mene su u pitanju samo dva šrafa, odnosno ukupno četiri, što ne oduzima mnogo vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

A kod mene recimo plastike mogu da se skinu bez skidanja crash bara, ali moram da odvrnem migavac, i to samo desni. komedija.

Jel ima neko sliku sebinog crash bara?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere
Ni ja ne mogu da skinem plastike dok ne otkačim kraš bar, ali kod mene su u pitanju samo dva šrafa, odnosno ukupno četiri, što ne oduzima mnogo vremena.
Blago tebi, ti si sigurno napravio neki specijalan kljuc za odvrtanje ta dva srafa jer kod mene se nalaze na tako nedostupnom mestu da kad jednomskinem kres bar nemam zelju da ga ponovo vratim jer znam sta me ceka, hod kljuca od 3mm pa tako jedno 100 ponavljanja

Sent from my LG-K420 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre sat vremena, deki295 je napisao:

Blago tebi, ti si sigurno napravio neki specijalan kljuc za odvrtanje ta dva srafa jer kod mene se nalaze na tako nedostupnom mestu da kad jednomskinem kres bar nemam zelju da ga ponovo vratim jer znam sta me ceka, hod kljuca od 3mm pa tako jedno 100 ponavljanjaemoji22.pngemoji22.pngemoji28.pngemoji28.png

Sent from my LG-K420 using Tapatalk
 

Krivi brzi ključ 17 , ali prethodno oslobodiš hladnjak. Levi skidaš tako što se okreneš od napred ka nazag, a desni okenut ka napred. I još jedna bitna stvar šrafovi koji vezuju barove za ram sa inbus glavom, usadiš ključ i okrećeš dok ne zaglavi i onda samo odvrćeš navrtku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere
Krivi brzi ključ 17 , ali prethodno oslobodiš hladnjak. Levi skidaš tako što se okreneš od napred ka nazag, a desni okenut ka napred. I još jedna bitna stvar šrafovi koji vezuju barove za ram sa inbus glavom, usadiš ključ i okrećeš dok ne zaglavi i onda samo odvrćeš navrtku.
Hahaha ti mora da si pomesao kama sutru sa sebinim manualom. Sto bi rekla stara kineska poslovica, bez starca nema udarca.

Sent from my LG-K420 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3971 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
265857605_STenere2017-5.thumb.jpg.97b7f4c8d07a576b816156858a8da866.jpg
433751592_STenere2019-1.thumb.jpg.cc8ae7e82fc9136ef243e65f4b013207.jpg
196912030_STenere2016-Makeup2.thumb.jpg.cafd576df578ea833926ac838eb7ffe7.jpg




Osjećam veliku potrebu javno pohvaliti ove crshbarove.
Samo dasu pinku širi dase plastike mogu skidat bez demontaže barova.



Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja