Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Surdulica
  • Motocikl: Tdm900

Uh, to oko hronologije radova si u pravu, i ja volim da vidim kad neko u fazama prikaže ceo proces izrade ali kad nesto pocnem da radim, posebno sve ovo oko motora, ne setim se ni da jedem a kamo li da slikam. Kad pocnem da pravim nosač zadnjeg sedišta, sediste i sisi bar za suzuki intrudera zimus slikacu. Sve je custom, zajednicki dizajn sa vlasnikom a on voli to praćenje radova da slika pa ce biti i slika. Kad prodje sezona skinucu nosac kofera i nosac bisaga i postaviti te slike, nosac kofera je sve na srafove, odgovarace i vasim STenerama i, nije sto sam ga ja pravio, ali veoma je jednostavan, izuzetno stabilan i čvrst, nigde se ne buši bilo sta na motoru, pa kome god se svidi moze da iskopira. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Razmisljam se vec poduze vreme da uzmem stenaru.Greota ne probati je...nemojte sad alo gde skonja na magarca...Nego da ne citam sve strane onako sta pitati prodavca ,na sta obratiti posebno paznju ili povesti nekog ko poznaje stenaru

  Hvala Vam unapred na svemu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 6 minuta, Pevac je napisao:

nemojte sad alo gde skonja na magarca...

Mozda u drugom podforumu, ovde samo mozes dobiti odgovor "progledaces" :takoje: da si prvo vozio stenaru nebi ti bembara prolupala :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV
pre 3 minuta, bdada je napisao:

Mozda u drugom podforumu, ovde samo mozes dobiti odgovor "progledaces" :takoje: da si prvo vozio stenaru nebi ti bembara prolupala :D

Bembara otisla,doce druga.u medjuvremenu bih malo ovo zicano cudo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Surdulica
  • Motocikl: Tdm900
pre 13 minuta, Pevac je napisao:

Razmisljam se vec poduze vreme da uzmem stenaru.Greota ne probati je...nemojte sad alo gde skonja na magarca...Nego da ne citam sve strane onako sta pitati prodavca ,na sta obratiti posebno paznju ili povesti nekog ko poznaje stenaru

  Hvala Vam unapred na svemu

Vidim da si blizu Bojnika, 100-tinak kilometara od Surdulice. Mozes se provozati do Vlasine pa ćeš uživo videti i probati STeneru, u Surdulici ima dve

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Jesam odozdo i relacija mi Bojnik- BG...nemam cime se provozam sada sam pesak ,zanima me na sta najvise obratiti paznju jer su motori dosta stari.Primerak koji sam gledao je 94-to godiste

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Po meni samo da nista ne lupa u motoru da se ne provedes kao Novola, znaci motor pod broj 1. karburatori i ventili su gotovo kod svakog zreli za stelovanje ali to se da srediti. I naravno da nije kriv ram od kakvih padova

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Samo ga dobro ugrej, mater mu :) Da ne bude priča "e super ide, samo nemoj da ga voziš preko 80..."

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV
pre 2 minuta, Novola je napisao:

Samo ga dobro ugrej, mater mu :) Da ne bude priča "e super ide, samo nemoj da ga voziš preko 80..."

Nadam se ako ga uzmem da cu biti bar malo bolje srece od tebe drug,mada sam ja poznati baxuz:D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Evo za sad ovakav plan, za one koji prate i koje zanima. Naručeni su polovni cilindri, 2 odlična klipa, karike, hilzne, sve u odličnom stanju, i sve će biti dodatno isproveravano pre ugradnje. Naručena je i jedna pumpa za ulje. 

Što se bloka motora tiče, uzimaju se svi novi ležajevi, obrada radilice, klipnjača, sve šta već treba da se uradi, i čovek koji bude to radio sam sastavlja sve, pomenute cilindre, sve nove dihtunge, štelovanje ventila, i vraća nam gotovu, sklopljenu mašinu, samo da je vratimo na motor. Kaže, takođe, da garantuje za ispravnost sastavljene mašine.

 

To neko zadovoljstvo me ukupno izađe oko 600€, ruke, delovi, sve.

 

Možda sam mogao negde i uštedeti, možda sam mogao i skuplje proći sa svim novim originalnim yamahinim delovima (koji su papreno skupi) ali ovo je neki put koji smo odabrali, pa ćemo videti kako će da bude.

 

Od nedelje, koji dan gore dole, kreće akcija, pa ono, poželite nam sreću.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 1 minut, Novola je napisao:

Evo za sad ovakav plan, za one koji prate i koje zanima. Naručeni su polovni cilindri, 2 odlična klipa, karike, hilzne, sve u odličnom stanju, i sve će biti dodatno isproveravano pre ugradnje. Naručena je i jedna pumpa za ulje. 

Što se bloka motora tiče, uzimaju se svi novi ležajevi, obrada radilice, klipnjača, sve šta već treba da se uradi, i čovek koji bude to radio sam sastavlja sve, pomenute cilindre, sve nove dihtunge, štelovanje ventila, i vraća nam gotovu, sklopljenu mašinu, samo da je vratimo na motor. Kaže, takođe, da garantuje za ispravnost sastavljene mašine.

 

To neko zadovoljstvo me ukupno izađe oko 600€, ruke, delovi, sve.

 

Možda sam mogao negde i uštedeti, možda sam mogao i skuplje proći sa svim novim originalnim yamahinim delovima (koji su papreno skupi) ali ovo je neki put koji smo odabrali, pa ćemo videti kako će da bude.

 

Od nedelje, koji dan gore dole, kreće akcija, pa ono, poželite nam sreću.

Nije to mnogo samo da se završi kako treba. Da bude sa srećom pa da se ako bog da okupimo do kraja sezone i osveštamo to.:jee1::takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

I ja se slazem da je to ok i dobro je da taj majstor radi sve uz duzno postovanje bokilicu ipak on vrsi obradu i garantuje za sve

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
29 minutes ago, Bigor said:

I ja se slazem da je to ok i dobro je da taj majstor radi sve uz duzno postovanje bokilicu ipak on vrsi obradu i garantuje za sve

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Pa i ja se vodim tim razmišljanjem. Vidi, Bokilić je izneo lavovski deo posla, dijagnostikovao kvarove, uložio masu vremena u taj motor, a čeka nas i posle štelovanje, karburatori, struja itd, i on je sam rekao da je bolje da čovek sam sastavi, jer to dugo već radi i radio mu je nekoliko generalki i sa svakom je bio 100% zadovoljan.

Sa druge strane, isto tako je ponudio da mi sami sastavimo gornju polovinu motora, ako ja to želim, da bi manje naplatio taj drugi majstor, da ja prođem jeftinije...ali ipak smo se za ovo drugo odlučili.

Lav je Boris, nema šta.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Vala sledece sezone neces silaziti sa nje. Ujutro krenes, sutra popodne se vratis i kao da si bio na Madagaskaru!

 

Nego za sve, ako ste citali prepisku izmedju Bigora i mene oko srafa za stelovanje farova, jaih zaista imam dva, paralelna gledajuci ispod i dva gledajuci odkormana vodoravna. Ovi ispod, pojedinacno spustaju ili dizu ponaosob farove a drugi, kod kormana, levo desno! On ima samo jedn sraf ispod!?! Kako to, zsto to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3966 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

 

Postoje različiti načini šaltanja svjetala, razne kombinacije ovisno o tržištu za koje su rađene.

Možda to ima veze.

 

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Bice da je tako jer moja je Super, Super Tenera a njegova samo Super Tenera!

Salim se a to sa jednim srafom sam imao kod Afrike! Bitno je da sam nastelovao jer je meni srednje ime majstor Panta! Srecom imam duple gedore, jer sraf je krstas ali osmougaonog oblika i pasuje samo 5/16.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

@deki295 kada si zadnji put sipao gorivo u ST? Zazidao si je u garazu i zaboravio na nju!

Zalicu se inspekciji zbog zlostavljanja! Bar da radis...nikada te nema na okretnici!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Pa to srebrno unutra je samo parče papira, folija, i nije pričvršćena ni za šta, samo stoji na svom mestu, ne vidim zašto bi bio problem da se skine.

Sam katadiopter je providna plastika, a boju mu daje samo ta folija, bar je tako kod mene.

Ja ne bih to farbao, već bih probao sa drugom tom folijom unutra, ako ti je plastika ispravna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere
@deki295 kada si zadnji put sipao gorivo u ST? Zazidao si je u garazu i zaboravio na nju!

Zalicu se inspekciji zbog zlostavljanja! Bar da radis...nikada te nema na okretnici!

Struja se radi, vrata, voda... Sutra mi ističe registracija i na kolima tako da uskoro i ja zivem taxi kad mi treba prevoz hahaha. Ako neko ima zelju da vozi ne registrovan motor na svoju odgovornost slobodno nek dodje i nosi. Ja do sledece godine imam neka druga posla

P. S. gorivo u tanku je jos od prosle godine.

Sent from my LG-K420 using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

@Novola ako budes u priici bilo bi odlicno da zapises mere tih lezajeva (i semeringa ako ih ima) u masini, najvise me zanima onaj koji ide oko osovine na koju se srafi prednji lancanik

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Možda smo malo zakasnili za to, mašina se tako u delovima nosi kod čoveka i ja neću moći da čeprkam po njoj, a jebeš mi sve ako bih ja to uopšte znao naći.

Jel nema to u manualu upisano negde?

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Mislim da bi ovo trebalo biti ali nisam opet siguran. Mislim da ih nije problem naci i kada skines sve jer sve radnje s lezajevima mogu naruciti to sto trazis ako ga nemaju na stanjud1984101c64b4030c8ea0d35982e78e6.jpg46d1e247a86c334cac01b1350ff6f42d.jpge5811a6b70848c864f1845721dd00676.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja