Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

stigli koyo lezajevi tockova + semerinzi, dva lezaja i jedan semering za prednji, cetiri lezaja i dva semeringa za zadnji lancanik i tocak, napisacu dimenzije kad se uverim da sve odgovara

ne znam kako cu da se izborim sa ona dva lezaja na zadnjem koji idu jedan do drugog (srafciger i cekic), ovaj lik je sve lepo snimio, tu je i engleski titl, ali na snimku nema skidanja ni montiranja ta dva lezaja:
 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Joj ala mi je isao na zivce sa ovim pipkanjem, nisam ni odgledao do kraja, kao da operise covjeka. Kad bi uradio generalku majko mila, ovakvim pristupom za 3 godine.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 12 sati, Bigor je napisao:

Joj ala mi je isao na zivce sa ovim pipkanjem, nisam ni odgledao do kraja, kao da operise covjeka. Kad bi uradio generalku majko mila, ovakvim pristupom za 3 godine.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

 

118062978_10158629442101558_6503968961486761629_n (1).jpg

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ne, bila je od @VladaSD bio je nekada aktivan u temi na pocetku, ima i tema kada ju je prodavao. On ju je prodao nekom svom prijatelju koji je nesto i nije vozio, kako sam cuo nije imao polozeno, a ovaj liku od koga sam ja kupio, nije aktivan na forumu ali se druzio aktivno sa tenerasima @Popsy i ekipa.

Ukupno od Vlade do mene nije presla oko 7k km, jeste da je imalo i ima jos da se sta radi na njoj ali ja sam zadovoljan kupovinom:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

A da, jbt pa rekao si mi kad smo se videli, sad sam se setio. Do jaja je kad znaš to sve. Sad gledam sliku pa me podsetila na njegovu.

A taj Vlajko je od mene kupio prethodni motorić, i dok smo trgovali on mi pustio buvu da je ST najbolji motor na svetu, iako sam ja bio na strani Africa/Transalp. (ne garantujem da nisam i dalje potajno, hihi).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Još malo još malo. Javio se lik za obradu radilice i ležaje, čekam da vidim kad može, a sad jurcam za cilindrima drugim, i pumpom za ulje i to je skoro rešena stvar. Naručujem komplet dihtunga iz germanije i može polako u sastavljanje.

Ona tvoja ručica za gas me je oduševila, sad ću novu sajlu da uzmem majke mi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 17 minuta, Novola je napisao:

Još malo još malo. Javio se lik za obradu radilice i ležaje, čekam da vidim kad može, a sad jurcam za cilindrima drugim, i pumpom za ulje i to je skoro rešena stvar. Naručujem komplet dihtunga iz germanije i može polako u sastavljanje.

Ona tvoja ručica za gas me je oduševila, sad ću novu sajlu da uzmem majke mi :)

Tom koji je uspeo da sjebe kamilinu, odnosno TDM - ovu uljnu pumpu treba dati Nobelovu nagradu. Pumpa je dupla i radi na principu ekscentara i nema zupčanike kao ostale, zbog čega majstori kažu da je bezmalo neuništiva. Ipak izgleda da i nad popom ima pop, odnosno majstor koji je u stanju da pokvari i nakovanj. Jebi ga šta da radiš kada se tebi zalomio baš takav stručnjak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
24 minutes ago, Bigor said:

Haha, pa nije do sajle :D

A jbmliga do čega je, sajla, ručka, sam motor, rešićemo :moto3: Ti da mi organizuješ onu rešetkicu za farove, a dogovaramo se za nosače kofera/bočne nosače. Ček sad ću da ti slikam.

12 minutes ago, Arso said:

Jebi ga šta da radiš kada se tebi zalomio baš takav stručnjak.

Hoće me sreća. Vodena pumpa lepo radi, a kad probam da okrenem pumpu za ulje, jedva se okreće, kao da melje nešto. Ružan osećaj. Odma je Boki rekao da je riknula, čim je video.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
3 minutes ago, Novola said:

Ti da mi organizuješ onu rešetkicu za farove

Imam jos materijala za jednu vec ne znam gdje stavih diskove sto sam motao sipku na njima. Pravim cim nadjem, mada nece ni tvoj motor biti spreman prije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750
Pre 17 sati, Bigor je napisao:

Evo odozdo slikano, to je ovaj sraf.81d4d850a6e283f8c27ec85d7c59a2d1.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Da, to je taj ali cemu sluzi.. za okret levo- desno fara ili gore-dole. Ima  jos dva sarafa od kormana vodoravno!??……..Levi far, kratko, sam malopodigao a desni, dugi, sam skrenuo vise u stranu. Cekam noc vidim kako sam podesio!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Kod mene taj sraf steluje kuciste u kom su farovi gore-dole tako da se oba fara jednako gizu ili spistaju

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Surdulica
  • Motocikl: Tdm900

Da upoznate jos jednu STeneru, kraća vožnja u okolini Surdulice. Bila je bela sa crvenim linijama, 93 godiste. Bez ičega od opreme. Sve posle toga pravio i napravio ja. Nosac kofera, nosac bisaga, model bisaga prekopirao sa interneta, napravio model od kartona a krojač sašio, šoteks vodonepropusno platno. Od istog materijala je i sedište presvučeno. Kres bar moj rad, farbanje, nalepnice... Osalo mi je jos centralne nogare da napravim i to sam počeo po jednom modelu sa neta. Nema nijedne nefabričke nove rupe na celom motoru, sva limarija i plasrike dovedene u fabricko stanje. Svi nosači kofera, torbe, kres bar sve je na šraf, isti inbusi svuda sve na jedan ključ. Bočne plastike se slobodno skidaju bez skidanja kres bara, nosači torbe ili kofera sve na isti inbus montiraju se i skidaju za 5 minuta. Torba oko 70 litara zapremine, mnoooogo moze da ponese, plus dodatne gajke na vrhu za jos jednu torbu ili sator preko. 

IMG_20200814_193258.jpg

IMG-07faded6f27afb7a4cbe8e2c97c89ead-V.jpg

IMG-ccf61aef91420e51fe15a3f74aae2759-V.jpg

IMG-29166c2c62011140a17d3ba8c9491a7d-V.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Surdulica
  • Motocikl: Tdm900
pre 2 minuta, el classico je napisao:

ScTenere, ova tvoja vapi za zlatnim folgama.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Slazem se, bilo je u planu i jos uvek jeste kada ih budem menjao, ove su za sada dobre ali je zadnja dosta isflekana. Nije korozije nego neke crne fleke koje ničim nisam mogao da ispoliram. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Surdulica
  • Motocikl: Tdm900

Nov Givi vizir, odlican u voznji. Torba je maksimalno napunjena. I mene je kopkalo kako ce se STenera ponasati u voznji sa teretom pozadi, narocito sto nisu bocni koferi da joj spuste težište. Pista sa foruma(iz Leskovca) me upozorio da će mi mozda praviti probleme u osteijim krivinama. Probao sam je pod teretom i od Surdulice do Vlasinskog jezera, i sam i sa saputnikom. Ja nisam ostriji vozač i ne volim da silujem mašinu ali uz voznju 60,80,110km/h apsolutno nikakvih problema nisam imao. Vuče ko voz, ne podiže se nazad mada ja i ne volim da preterujem sa naglim zavrtanjem gasa ( osim kada sam sam i kada je bez tereta, ponekad), odlicna u svemu. Sa prednje strane torbe su i dve pregrade levo i desno za flasiranu vodu tako da je saputnik raj za voznju. A meni srce puno... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Bravo majstore, steta samo sto nisi izbacivao radove, mada znam kada se covjek zanese u posao ne stize sve slikati i dokumentovati

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja