Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac
pre 4 minuta, drumskalisica je napisao:

Kad se tako nešto desi sa motorom, ako nije bilo čudnih zvukova iz mašine ( neko krljanje, lupanje , lomljava ) - sve se svodi na dovod goriva i struju. S'obzirom da si radio karburatore, može lako biti da nešto nisi dobro uradio, pa da je tu problem. Takođe, može biti i neka banalna stvar. Dešava se kod dvocilindraša da kad ostane malo goriva u rezervoaru - samo jedan karburator dobije gorivo, a drugi ne, pa zato radi na jednom cilindru . 

Vozio sam pre problema oko 100km i bilo je sve ok...mislim da ako nesto nisam dobro slozio u karburatorima, problem bi se javio ranije...rezervoar je bio skoro pun...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac
pre 1 minut, ThePainkiller je napisao:

Šta bi trebalo da bude sa uljem? 

Ako misliš na tvoje pitanje da li nesagoreli benzin može da uđe u karter... pa može, ako su karike malo lošije, tj. ako kompresija nije dobra. Inače on to živo gorivo izbaci na auspuh i tamo ga zapali, pa ćeš u tom slučaju čuti detonacije iz auspuha. Ako ulje ne miriše na benzin i nivo ulja u mašini se nije drastično povećao - nema razloga za brigu...

Ok...hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 9 sati, Arso je napisao:

Sudeći na osnovu nekih tuđih iskustava pre može da se desi da je problem u termodavaču koji aktivira ventilator. Na Stenere pasuje termodavač od dva Nisanova modela pa ću sutra okačiti pošto mi je taj podatak u kompu u redakciji. E sad drugi par opanaka je da li oni mogu da se nađu kod nas pošto je reč o starim modelima.

Nissan Primere 1.6 06/90g, 200SX 1.8i turbo, i Nisan 200SX 2.0i 01/83g.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3972 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Na mojoj plavuši bile iridinumske svićice kad sam ju kupija.
Kod preuzimanja upalila bez trzanja.
Dok sam je doma skinija sa prikolice nije tila upalit.
Onda nekako samo na jedan cilindar.

Otiša po denso svićice obične, iridijumske bacija ća, nije to za nju.
Od tada nema greške.


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Ja sam ove sezone stavio Denso iridijumske koje sam dobio na poklon i za sada a prošlo je dosta vremena i kilometara nemam nikakvih problema. Odnosno sa Denso svećicama nemam problema a kada sam kupio motor neko me je ubedio da stavljam odgovarajuće NGK koje su crkavale kao blesave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Evo drugari, nažalost, dijagnostika je sledeća.

Motor na leru lepo radi, lako pali. Čim se zagreje, počne da lupa kao čekićem da neko mlati iznutra. Nepravilno, aritmično, ne zvuči kao lanac... u ulju ima opiljaka metala. Nije do sad tako radio, presudio mu je onaj put do Pazove.

 

Sledeće je skidanje i otvaranje mašine, komplet novi dihtunzi, nov lanac bregaste, radilica, ležajevi, karike, ravnanje glave, ventili...

 

Sve u svemu, jebo me raspali motor, i kad ga uzeh, onako zamaskiranog i prividno "dobrog" uz priču.. "imaš tu malo poslića oko karbova..ostalo je tip top.." spakovan za prodaju, samo da se uvali i ćao.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Mislim da ce ti biti duplo jeftinije da nabavis drugi agregat. 

Ovo sto si nabrojao, sve novo plus ruke nece biti ispod 700-800 E

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Skoro sam radio kompletnu generalnu na Bojanovom XT-u i samo delovi su ga izašli preko 70000 dinara, a našli smo jeftino drugu polovnu radilicu, menjač i granu auspuha. Da to nije imao kolega i da ih nije dao po pristupačnoj ceni, krajnja cifra bi bila još ihahaj veća...

Tako da je čika Rajko u pravu, više se isplati pojuriti komplet drugi polovan agregat, pa sve prepakovati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 2 minuta, Arakis je napisao:

Mislim da ce ti biti fuplo jeftinije da nabavis drugi agregat. 

Ovo sto si nabrojao, sve novo plus ruke nece biti ispod 700-800 E

Samo pitanje je u kakvom stanju će i taj da bude. Jebi ga Rajko, danak neiskustva i želje da se što jeftinije kupi motor. Verovatno smo tu školu svi prošli, samo nekog je koštala više a nekog manje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ili da lepo proda motor u delove pa polako skupi novce za nesto bolje i od proverenog prodavca. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Ja bih tako uradio budući da je mnogo novca uzaludno dao na ovaj pa da izvadi što se izvaditi može.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Danak ili ne danak, šta je bolje, uložiti tih 500tinak evra koliko su mi rekli da će koštati generalka (jer još u principu nije otvoreno da se vidi šta je i koliko je i šta oštećeno) i za 2000e ukupnog troška imati ispravan, servisiran, potpuno podmlađen, dobar motor?

 

Ili probati prodati to malo upotrebljivih delova, i od 1500 uloženih vratiti 300-400 i opet biti u ogromnom minusu, bez motora?

 

41 minutes ago, Arso said:

Ja bih tako uradio budući da je mnogo novca uzaludno dao na ovaj pa da izvadi što se izvaditi može.

Do sad sam na motor dao nekih 40000 dinara, većinom u nove, sređene karburatore, filtere, sistem za dovod goriva, rezervoar, pumpu..nije malo al nije ni sad za plakati...

 

46 minutes ago, Arso said:

želje da se što jeftinije kupi motor.

Ja sam ti Arso već nekoliko puta objasnio da NIJE u pitanju bila želja da prođem što jeftinije, već je motor na tržištu u tom trenutku jedan od najboljih u ponudi, sa puno dodatne opreme, a ne znam kakvog god da sam uzeo, opet bi ulagao u njega...

Nisam baš planirao generalku al jbg. Loša sreća i bezobrazan prodavac.

 

Ne shvatite me pogrešno @Arso ,@Arakisvaši saveti su neprocenjivi ali ako se sad rešim motora, više ga nikad uzeti neću. Kuća se renovira, auto novi došao na red, dvoje male dece...

 

Uskoro ću znati koliko je loša situacija pa ću znati šta mi je potrebno tačno od delova i usluga, a vaša pomoć bi mi najviše trebala da mi preporučite gde da nađem najkvalitetnije te potrebne delove...

 

Hvala još jednom za svu pomoć do sada, a ovo, ovaj problem, to su samo pare, dođu i prođu, ono šta uradimo sa njima se računa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Mislim da je greota prodati ga sada, nećeš uzeti ništa za nega i onda opet gomila para za drugi motor koji je opet mačka u džaku....
Da ti imaš para i hoćeš da se rešiš bede pa uzmeš nešto 10 God staro druga je priča, ovako uradiš generalnu i bar znaš na čemu si- I ti i sledeći kupac jednog dana kad vidi temu i shvati u kakvom stanju će motor biti nakon sređivanja.

Sent from my EVR-N29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Nemoj pogrešno da me shvatiš da ti popujem i drvim poput nadrkanog matorog baksuza ali to da je bio u tom trenutku jedan od najboljih u ponudi je ipak bila tvoja subjektivna procena. Moguće je da je ostalima bio zapušten spoljni izgled a da nisu imali toliko skrivenih mehaničkih mana, što nikada nećemo saznati. Sad šta je tu je, kad Boki otvori agregat onda ćemo videti šta je u pitanju pa da tražimo to što treba. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

A jbg,u pravu si, ali tad je bilo nekih 4-5 tenera na oglasima, ja sam par gledao i mimo oglasa. Baš je bila loša ponuda (kad kažem loša mislim neispravni agregati, izlupani i krivi ramovi, par je bilo "nako") al ne znam zašto me doživljavaš kao nekog površnog imbecila kome je spoljašnji izgled bitan, uvek bih pre uzeo mehanički ispravan motor koji je ružan od ulickanog a lošeg.

 

Al nije ni važno, ja znam da imaš najbolje namere, videćemo kad se otvori šta me čeka, nadam se da će uopšte moći da se remontuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Da te doživljavam tako kako ti ksžeš uopšte ne bih komunicirao niti ti bilo šta savetovao. Stvar je vrlo jednostavna nisi ni prvi ni poslednji koga su privukli spoljašnost i relativno niska cena a da se ispostavilo da je u pitanju žešća lomatana u koju da bi bila upotrebljiva moraš da uložiš malte ne onoliko koliko si je platio. Nažalost većina nas jedva sastavlja kraj sa krajem i što je još tragičnije živi u zemlji u kojoj se većina stanovnika budi sa pomisli koga će i kako će tog dana da izjebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Ma naravno samo racionalno hladne glave. Od nerviranja i padanja u bedak nema vajde.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sindikat Samostalni Jahač, 326 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36

@Novola javljaj šta i kako je sa makinom,i oko delova pa da jurimo.I moja je bila u sličnoj situaciji,pa smo rešili kod istog majstora,i evo sad je drug moj vozi bez problema.

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Kovačica
  • Motocikl: Yamaha xtz 750
43 minutes ago, Novola said:

A jbg,u pravu si, ali tad je bilo nekih 4-5 tenera na oglasima, ja sam par gledao i mimo oglasa. Baš je bila loša ponuda (kad kažem loša mislim neispravni agregati, izlupani i krivi ramovi, par je bilo "nako") ...

Druze,kad si ti kupio motor?  Ja sam ceo novembar pratio po oglasima ali nisam bio fokusiran samo na STenere ...cini mi se da si pisao da si gledao onu Dzefrijevu ...i ja sam bio, izgleda posle tebe ,da je vidim. Da,mislim da si u pravu,nije bilo u to vreme neki izbor. Onda se pocetkom decembra pojavila ova sto sam je kupio, u Pancevu...delovala mi je bez ulaganja,sve na svom mestu,ide bez greske...a kad je otoplilo ispostavilo se da moraju karbovi da se rade. Jbg,valjda je tako,kad kupis polovno uvek postoji rizik da se zajebes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Tako, Novembar, ni ne sećam se. Džefrijeva je baš bila tanka...

A ja otišao sam da je gledam, onako napaljen na kupovinu, znaš koja doza samokontrole je tu radila da je ne uzmem.

Al jbg, bilo je previše ulaganja, i estetskih i mehaničkih..

 

Vidiš kako sam sa ovom bolje prošao :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Kovačica
  • Motocikl: Yamaha xtz 750

Eh,i ja zamalo da je uzmem ali me je drugar 'ohladio' kad mi je nabrojao koja su ulaganja... Vidim,kako si prosao - sranje,jbg... 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja