Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Od mene samo debljinu armature i marku betona sad mozes da saznas ako treba nesto da gradis, inace ja trosim bardalovo 20w/50, motor pajkibb10c365901947d6b6e8f520b0e13007.jpg&key=9cdc96edc8bed0b782fe44e5c9fea6f3bce32385e971d7af3b3d06622af7fb767af031da05996f4e9b2df49ad5670b73.jpg&key=8e2ab7355d39d583aaf2b91c4260bdf875a7524cb7ee52c43ae7bc2ca7ee9b3c93d2441d27c06fc30f3edb29fe650831.jpg&key=5c530c0eb11aae8beec8605008dee025c980020a4a220e45ff2be7222de31523

 

Poslato sa SuperTénéré

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Hvala bato, hvala svima na podrsci. Zgoljav jesam al sam zilav! Samo, necete me se lako resiti jer nosim lapce-topce sa sobom a upravo mi postar doneo iz JOOMa koznu presvlaku sa tastaturom...vise nema gresaka! 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Nemoj da mi se izležavaš tamo u bolnici i štipkaš sestre nego što pre nazad u sedlo.:jee1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

Dva puta sam bio u posjedu st i rado pratim desavanja u ovoj temi. Sipao sam motul 5100 15-50 i na ove nase primorske vrucine nije trosila ulje. Panto, srecne ti rane junace :) i brz povratak u sedlo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Evo stigose mi gume, hvala kolezi Arsi
Sada kad ih operem, pa nauljim, ima da se sijaju ko pasije ... 6b6b04d42ba26fae3b1d4d75b7e3f24e.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Koje ulje koristiš za gume  - 15 w 50 il  20 w 50 ? 

  Zezam se naravno :)  

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 3 minuta, Bigor je napisao:

SAE90 :jee:

Meni se najbolje pokazala kožica od slanine sapunjare!!!:jee5:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Probudila se, radi, ali nije dobra situacija.. dok je hladna radi perfektno, kad se zagreje postaje kritično, guši se, zvoni nešto (lanac, ventili), a možda je i cela mašina prolupala.. loša je situacija.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Kovačica
  • Motocikl: Yamaha xtz 750

@Novola ...i kod mene je razlika kad je hladna i kad se ugreje ...kod mene ne zvoni nista al kad se ugreje pocinje da stuca na malim obrtajima jer se nakupi visak goriva... Jbg,velike nade polazem u onaj set za reparaciju karbova jer ne znam sta bi tu jos moglo da bude problem ...samo jos da stignu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 1 sat, Novola je napisao:

Probudila se, radi, ali nije dobra situacija.. dok je hladna radi perfektno, kad se zagreje postaje kritično, guši se, zvoni nešto (lanac, ventili), a možda je i cela mašina prolupala.. loša je situacija.

 

 

Pa koliko dugo je radila na leru kada je onoliko digla temperaturu. Ne znam, ali kada mašina prolupa lupanje se čuje  čim se upali, zato nemoj odmah da padaš u bedak. Doduše pitanje je koliko ton na snimku odaje realno stanje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
2 hours ago, Bigor said:

Cini mi se da imam gumb za off-on emoji846.png

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Ma brate radilo je to dugme 200%, ja ga koristio stalno. Namestiću to, to je sitnica.

1 hour ago, bezec said:

Jbg,velike nade polazem u onaj set za reparaciju karbova jer ne znam sta bi tu jos moglo da bude problem

Ako si naručio na kedo.de, čuo sam da nije baš neki kvalitet. Jer sam ja upravo taj naručio... Kaže majstor Boris da on negde u Holandiji naručuje, svaki deo ponaosob, izađe 20ake skuplje al kaže da su odlični. Jbg.

 

40 minutes ago, Arso said:

Pa koliko dugo je radila na leru kada je onoliko digla temperaturu

Radila je nekih 15-20min, namerno je Bokilić ostavio da vidi kako zagrejana radi, pa se tu javljaju problemi... a karbovi legli 100% rade dobro i bez štelovanja posebnog. To na videu je zvuk bez vakumetrije, bez podešavanja...

ispostavilo se da mi termostat ne radi, ne znam da li ga uopšte ima :/, neće ni da pali ni da gasi ventilator.. veselo.

 

Polažem nade u to da je možda lanac bregaste popustio, sa zadovoljstvom ću novi kupiti ako je to problem, idem sutra ujutru kod Bokilića pa ćemo zajedno pregledati sve redom.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Super tenere dok upali ventilator ima da se načekaš pošteno... čak misliš da ne valja a on ispravan :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Super tenere dok upali ventilator ima da se načekaš pošteno... čak misliš da ne valja a on ispravan :lol3:



Živa istina.
Taj motor nije lako prigrijati.


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Sudeći na osnovu nekih tuđih iskustava pre može da se desi da je problem u termodavaču koji aktivira ventilator. Na Stenere pasuje termodavač od dva Nisanova modela pa ću sutra okačiti pošto mi je taj podatak u kompu u redakciji. E sad drugi par opanaka je da li oni mogu da se nađu kod nas pošto je reč o starim modelima.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Ja sam planirao da uzmem celo to kućište termostata jer je nešto polomljeno, zakačeno je vezicom plastičnom a ne šarafom, pa možda bude sve u kompletu zajedno, ako nađem kod ovih što prodaju polovne delove... nije ni jeftin taj davač, 40-50€ preko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
1 hour ago, srbac said:

Super tenere dok upali ventilator ima da se načekaš pošteno... čak misliš da ne valja a on ispravan :lol3:

Jbg majstor Bokilić tako reče, morao ga je direkt spajati da ga o'ladi. A kaže posle nije hteo da se ugasi ventilator:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 6 sati, Novola je napisao:

Jbg majstor Bokilić tako reče, morao ga je direkt spajati da ga o'ladi. A kaže posle nije hteo da se ugasi ventilator:)

Meni se ovde čini da ti možda nisi dobro razumeo nešto Bokilića, ili pak on nije dobro nešto objasnio, vezano za taj ventilator. Ventilator pali termoprekidač, koji je smešten na kućištu termostata i on na određenoj temperaturi prespoji minus ka ventilatoru i tako upali ventilator. Ukoliko je kod tebe neispravan termoprekidač, on neće paliti ventilator. Može da se ˝prespoji˝ ručno (zaobiđe se termoprekidač u kolu) i tako upali ventilator i onda naravno da će ventilator da radi dok god se on opet ručno ne odspoji... Prilično jednostavno električno kolo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Pa da, to je i uradio, jer se ventilator sam od sebe nije palio. Upravo to kako si opisao.

Ispričao je on meni tu još štošta ali mi je pritisak otišao u crveno pa se i ne sećam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac

juce u voznji mi je prestao sa radom jedan cilindar...poceo sam da mu menjam obrtaje i posle 200-300m je proradio...nakon 10-ak kilometara je ponovo prestao da radi... vozio ssm ga na jednom cilindru 10-ak km...kada sam skinuo svecice u garazi, obe gotovo idealne sivo- bele...namestim svecice i upalio, sve ok...nisam primetio prilikom skidanja da se bilo sta desavalo sa lulama, sve ok...

pitanja:

-da li kada se vozi na jednom cilindru ulje silazi u karter... nisam primetio povecavanje nivoa a nisam ni siguran da mirise  benzin u ulju...

-na osnovu stanja svecica ovo bi trebalo da bude nesto oko struje ili su karburatori...

molim za komentar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja bih prvo krenuo od zamene svećica. Svakako proveriš kablove i izmeriš otpor kape svećica. Ukoliko nisu u specifikaciji po manualu onda ih menjaj. Ako imaš filter benzina između pumpe benzina i karburatora, to izbaci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac
pre 7 minuta, ThePainkiller je napisao:

Ja bih prvo krenuo od zamene svećica. Svakako proveriš kablove i izmeriš otpor kape svećica. Ukoliko nisu u specifikaciji po manualu onda ih menjaj. Ako imaš filter benzina između pumpe benzina i karburatora, to izbaci...

Nemam filter, stavio sam novo sito na ulazu u karburator...nove igle, tube, membrane, svi dihtunzi i gumeni delovi u karburatoru, igle sauha...

svecice su iridijumske i bile su identicne pa iz tog razloga mislim da su i karburatori i svecice ok...provericu kablove, lule i bombinu...

sta je sa uljem???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Kad se tako nešto desi sa motorom, ako nije bilo čudnih zvukova iz mašine ( neko krljanje, lupanje , lomljava ) - sve se svodi na dovod goriva i struju. S'obzirom da si radio karburatore, može lako biti da nešto nisi dobro uradio, pa da je tu problem. Takođe, može biti i neka banalna stvar. Dešava se kod dvocilindraša da kad ostane malo goriva u rezervoaru - samo jedan karburator dobije gorivo, a drugi ne, pa zato radi na jednom cilindru . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 44 minuta, pista je napisao:

 

sta je sa uljem???

Šta bi trebalo da bude sa uljem? 

Ako misliš na tvoje pitanje da li nesagoreli benzin može da uđe u karter... pa može, ako su karike malo lošije, tj. ako kompresija nije dobra. Inače on to živo gorivo izbaci na auspuh i tamo ga zapali, pa ćeš u tom slučaju čuti detonacije iz auspuha. Ako ulje ne miriše na benzin i nivo ulja u mašini se nije drastično povećao - nema razloga za brigu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja