Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Moze skampi na buzaru..

Nego,sledece... mesto Perucac, startujem tipa a on ce ti mene izuti iz čizama pitajem:" Ti si Panta Zemunac?".. Pa sad, ko je ovaj lik? 

IMG_20200710_175110.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Pa ja mislim da je pizdica i dobila ime po tome sto kad je otvoris a ono zine ko trejsi lords na zalasku karijere. Jer kao klinci sednemo na molić uberemo par pizdica ispod nas, bacimo tunju preko prsta i lovimo špariće. I to nam je bila omiljena vrsta mamca za pecenje.

Poslato sa SuperTénéré

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ovog puta patikice i trenera za setnju ali me mrzelo da se presvlacim. Ipak bolj no u čizmama. Svi se foliraju sede na klupicama i lizu ga, mislim sladoled a ja ti zalegao kao jovan npa preziva rogonju... 

IMG_20200711_150240.jpg

IMG_20200711_145609.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Sad izmjerena potrosnja, 5L na 100km, auto put i magistrala, nisam vozio po gradu.

Iglice na prvom podeoku, srafovi za smesu odvrnuti 3 kruga, bili smio dodati jos po pola kruga da povecam bar jos malo smjesu,

@ThePainkiller @drumskalisica mozda vas dva vise poznajete materiju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

IMG-20200711-202007.jpg

 

Screenshot-20200711-201756.jpg

 

"Neko je radio karburator od super trenere. Sta je napravio.... Napravio je lose kuciste... Dve dizne naopako stavljene... Kablovi koji nemaju otpor... Videcemo dalje.... " Bokilić.

 

Ovo je za sad stanje karburatora, dobro je ona, sirotica, i to malo išla...

Ja jedini imam crne karburatore :'(

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, Bigor je napisao:

Sad izmjerena potrosnja, 5L na 100km, auto put i magistrala, nisam vozio po gradu.

Iglice na prvom podeoku, srafovi za smesu odvrnuti 3 kruga, bili smio dodati jos po pola kruga da povecam bar jos malo smjesu,

@ThePainkiller @drumskalisica mozda vas dva vise poznajete materiju?

Nisam pitan al' da probam, na slici imas koje dizne rade u kom rezimu, za smesu lagana voznja ili u mestu pa pogledaj svecice, na osnovu boje dodaj/oduzimaj. 

Za igle sibera voznja pod turazom, stani i vadi svecice odma pa na osnovu toga ih podesi. 

Bez sprave za proveru smese probaj ovako. 

IMG_20200711_211845.png.32aa960a4c87ea0781c11cd6ada8e7f9.png

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 2 sati, Bigor je napisao:

Sad izmjerena potrosnja, 5L na 100km, auto put i magistrala, nisam vozio po gradu.

Iglice na prvom podeoku, srafovi za smesu odvrnuti 3 kruga, bili smio dodati jos po pola kruga da povecam bar jos malo smjesu,

@ThePainkiller @drumskalisica mozda vas dva vise poznajete materiju?

A zašto misliš da treba da obogatiš smesu? Smesa se, inače, podešava da ima tačno onoliko goriva koliko je mašini potrebno. Ako ti dodaš više goriva u smesi, motor će se gušiti i neće ići dobro...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
23 minutes ago, bdada said:

Bez sprave za proveru smese probaj ovako. 

Hvala na odgovoru, znam da tenerasi prate ali ne znam ko sve sa strane prati, pa da upitam.

Da li se taj throttle ventil moze stelovati? Ma svjecice su ok, imas sliku koju stranu ispred, a za bas idealnu smjesu bi mi trebala lambda sonda.

@ThePainkiller Nemam ja zamjerku na to kako ide, vec citah da mu je fabricka potrosnja 6l, a pisalo se da hoce gumice ventila stradati od temperature ako je smjesa siromasna. Mada mi je i kazalka za temp gdje je i prije bila, ne pokazuje visu radnu temperaturu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 20 minuta, Bigor je napisao:

Da li se taj throttle ventil moze stelovati

To je siber, moze i to jacinom opruga ali... zaboravi :)

Svecice ce ti biti boje u kom je rezimu vozen pa ako je gas bio odvrnut to je boja tog rezima. 

Inace masine i karbovi su nam identicni (par ccm u korist tdm) a karb je Mikuni BDST38 na oba. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere
On 11/18/2019 at 10:09 PM, sasha. said:

a ovo?

 

10032087.jpg
WWW.WEMOTO.COM

Online shop for Yamaha XTZ750 Super Tenere 92-95 Picture of Yamaha XTZ 750 Super Tenere 92-95 Throttle Cables Set A+B (Push And Pull) by Slinky Glide Motorcycle parts and accessories UK

 

 

ima li 'ovo' da se nadje negde kod nas? za wemoto sam svejedno zakasnio, 'Sorry This Item Is Currently Unavailable.' :/ 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
IMG-20200711-202007.jpg&key=634d9dc8c56d6fb13441e33f61047868c7451a33f8d4c3ebc66d6ce2705b4577
 
Screenshot-20200711-201756.jpg&key=b0963fcdf522b5aa342c6b5853f701d8257ccb16275423957c8eabe885769748
 
"Neko je radio karburator od super trenere. Sta je napravio.... Napravio je lose kuciste... Dve dizne naopako stavljene... Kablovi koji nemaju otpor... Videcemo dalje.... " Bokilić.
 
Ovo je za sad stanje karburatora, dobro je ona, sirotica, i to malo išla...
Ja jedini imam crne karburatore :



Jedini ti imaš tjunirane karbove, tis’ baja za nas.

Drago mi je da si konačno doša na red, biće od nje nešto, ne sumnjam.


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
30 minutes ago, el classico said:

 

 


Jedini ti imaš tjunirane karbove, tis’ baja za nas.

Drago mi je da si konačno doša na red, biće od nje nešto, ne sumnjam.


Vozim motor, nisam bajker.

Hvala Gosn. Elias, ima tu i ozbiljnijih problema od okrenutih dizni, al rešava on to polako jedan po jedan..

Mogao sam ja štelovati koliko sam hteo odnos gorivo/vazduh, kaže da je neki kanal za vazduh bio potpuno zapušen..nečim. Kako god okrenuo, dobijala je previše goriva..dimila ko dizel na kraju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Stigoh iako sam zeleo prespavati jos jednu noc ...ali tamo, od Bosne, vec je krenulo'smutnoe vremja'. 

Bilo mi je prelepo ali ni izbliza kako bi izgledalo u drustvu! Sta cu, navikao sam...

Sredjujem se pa cu sutra o podacima, potrosnji, vremenu, fotkama i snimcima!!!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere
1 hour ago, Alekre said:

Nema. Mogu da ti poručim ako hoćeš od van.

 

Ja sam sebi uzeo novu sajlu kvačila. Ista kao orig.


moze ako je neka normalna cena. i ova na wemoto je neka marka Slinky Glide, to verovatno nije original.
a moze i jedna sajla kvacila ako nije problem i ako je normalna cena, ne je' leba :) 

meni je inace kraca povratna sajla gasa (ako se tako zove), nije ni povezana dole. oklevao sam da narucim sa wemoto jer nisam znao duzine tih sajli..drugi problem koji imam sa sajlom gasa je sraf za stelovanje (gore), ne moze da se odvrne/steluje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 6 sati, Bigor je napisao:

Sad izmjerena potrosnja, 5L na 100km, auto put i magistrala, nisam vozio po gradu.

Iglice na prvom podeoku, srafovi za smesu odvrnuti 3 kruga, bili smio dodati jos po pola kruga da povecam bar jos malo smjesu,

@ThePainkiller @drumskalisica mozda vas dva vise poznajete materiju?

    Vidi, kolko se sećam, šraf za smesu se odvije valjda 2,5 kruga, pa se onda upali motor i onda se on još dodatno došteluje da motor najbolje radi, prima gas i slično.  E sad, individualno je do svakog motora na kolko će se naći njegov najbolji rad - kod nekog na dva, kod nekog na tri, čak na istom motoru dva karburatora mogu biti šrafovi različito podešeni.  Sad imaš lepu potrošnju, provozaj par stotina kilometara pa proveri boju svećica i to bi bilo to. Za teflone ( gumice ventila ) ne brini, one ionako dobijaju podmazivanje i hlađenje uz pomoć ulja, a ne smese . 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja