Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 7 minuta, Novola je napisao:

Ova moja, nit je lepa (još uvek) nit je išla od kad sam je uzeo, ali rešiće se i to, verujte da nema tvrdoglavije mazge od mene. Tu ste vi stariji za tehničke stvari, naravno.

Brate, koliko je njemu teško, to samo on zna. Preživeti takve zdravstvene probleme i ostati u ovom poslu je faking dostignuće. Pored svega on stigne svaki treći dan da me okrene, da kaže šta je radio, šta nije, čak i dok nije video ni motor ni mene. Jeste da pričamo po 45minuta (haha) ali svašta se tu nauči, što je meni fantastično.

Bez uvrede @Arso, ali to što si u onom postu napisao, da imam nešto protiv Bokilića, da mi je on kriv, ne može biti dalje od istine, uz dužno poštovanje prema tebi.

Nije lepo da izvrćeš moje reči. Jasno sam napisao da si od kada di kupio motor lutao kao bumbar u mešalici umesto da poslušaš ljude koji su ti savetovali kome da poveriš sređivanje, da bi sad kao razlog što se ne voziš navodio, pa bilo to i u šali, kako ti Bokilić još nije završio motor. Ali to je izgleda to je naš srpski usud da Srpčetu letnji dan do podne možeš da pričaš da je zid tvrd, ali džaba. Neće to prihvatiti sve dok ne opizdi glavom u zid i na svojoj glavudži ne oseti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Kao sto neko napisa "na greskama sam ucio i sada grijesim bez greske"

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sindikat Samostalni Jahač, 325 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36

Momci,strpljen spašen kaže stara mudrost..

Da znate u kakvom je stanju moja ST bila kada sam je uzeo,čini mi se 2010,sva nalickana ,svi servisi urađeni,došla sa puta iz CG,ma tip top,kad ono treći dan prelivaju karburatori,teško pali,ne ide na niski obrtajima,raštelovani ventili,lanac bregaste istegnut do kraja,korpa zvekeće,kvačilo tvrdo ko kamen..pola sam i zaboravio...

Gotovo da nisam ni znao u šta da gledam kada sam je birao i kupovao ( pre nje sam vozio cbr 600 f2,skroz druga dimenzija),a nisam je ni malo platio za to vreme...

Ta muka me je i odvela do majstora Bokilića

Nakon svih intervencija,zamena delova,štelovanja,kada sam otišao po STeneru nakon nekih 10tak dana,kaže meni Bokilić "Sedaj ,i teraj tamo,imaš pravac prema aerodromskoj kapiji i pun gas"..

190 + km/h:staa2: skroz drugi motor.. od tada ,pa niz svih ovih godina nisam imao ni najmanji problem sa karburatorima,paljenjem..

Samo lagano ,nemoj čačkati sam,posebno oko karburatora,ako nisi vičan,imamo mi koga  ko to najbolje zna:takoje:

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja moram priznati da sam imao srece kada sam kupovao motor. Otisao sam i 11 nocu da ga vidim snijeg pada, nisam smio ni da je provozam, lik upalio na guranje :D Ja kaparisem i odem za Leskovac na 5 dana, tek posle je dotjeram, mogao je lik skinuti sta je htjeo do tad. Sem ventila i karburatora nije bilo neke potrebe za cackanjem u glavnom vidim da nije previse drndano oko nje sto se tice popravki ili rasturanja.

Jeste da su plastike pune oziljaka ali sredicemo i to :takoje:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
20 minutes ago, Arso said:

Nije lepo da izvrćeš moje reči.

Tvoje reči su citirane, tako da ništa nije izvrnuto, samo si se ti uhvatio za  jedan deo šale i od nje napravio besmislenu raspravu, jer si samo ti od svih ljudi to shvatio kao da je sad Bokilić krivac... besmislica.

4 minutes ago, Dule Sebeški said:

Samo lagano ,nemoj čačkati sam,posebno oko karburatora,ako nisi vičan,imamo mi koga  ko to najbolje zna:takoje:

Hvala na savetu, slažem se, od prvog dana ljudi savetuju da odem do njega, ali je par majstora ovde u SM, pokušalo da sredi to, pa nije išlo. Evo već pola godine pokušavam da dođem do Bokilića, ali motor dugo nije bio u voznom stanju, pa on dugo nije mogao, bio zauzet, pa kad sam ja mogao izgubi se dozvola...itd itd, gomila okolnosti se poklopila.. I evo konačno se nađosmo. Nadam se najboljem :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Ljudi jel znate nekoga ko nabavlja gume?
Sećam se da je bio neko na forumu sa ok cenama...
Pirelli Scorpion str tražim.
I da, mislim na nove gume naravno

Sent from my LM-V405 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 4 minuta, Novola je napisao:

Tvoje reči su citirane, tako da ništa nije izvrnuto, samo si se ti uhvatio za  jedan deo šale i od nje napravio besmislenu raspravu, jer si samo ti od svih ljudi to shvatio kao da je sad Bokilić krivac... besmislica.

Hvala na savetu, slažem se, od prvog dana ljudi savetuju da odem do njega, ali je par majstora ovde u SM, pokušalo da sredi to, pa nije išlo. Evo već pola godine pokušavam da dođem do Bokilića, ali motor dugo nije bio u voznom stanju, pa on dugo nije mogao, bio zauzet, pa kad sam ja mogao izgubi se dozvola...itd itd, gomila okolnosti se poklopila.. I evo konačno se nađosmo. Nadam se najboljem :takoje:

Stvarno nemam nameru da se nadmudrujem sa tobom, jer kada neko navede da je razlog što ne vozi motor to što ga Bokilić nije završio to na jeziku kojim govorim indirektno znači da je Bokilić kriv za to, a ne ti koji je celu zimu izgubio lutajući od "szručnjaka" do "stručnjaka" umesto da poslušaš dobronamerne savete pa je ispalo kako je Bokilić na drugom kontinentu a ne na manje od 100 kilometara od tebe. Nimalo slučajno ljudi ne kažu kako su tri najskuplje srpske reči: izvini, pogrešio sam i nisam u pravu.

Ende!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Bio, vecerali, malo ja, malo vise komarci...

Za Bgd a i celu SRB veliki su izgledi da nece biti police tajms ali i da ce u nedelju biti kise. Krenuo bih u petak pa dan, dva, tri... Bilo gde sa ovog petona! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Gledam ovu R1200 i pitam se kako ona nema pozadi tanko ve. Ne pise ADV, ni GS ali cudno izgleda nabudjen napred, gola na zadnjim bokovima

IMG_20200708_210014.jpg

IMG_20200708_210023.jpg

IMG_20200708_210029.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, Novola said:

Tvoje reči su citirane, tako da ništa nije izvrnuto, samo si se ti uhvatio za  jedan deo šale i od nje napravio besmislenu raspravu, jer si samo ti od svih ljudi to shvatio kao da je sad Bokilić krivac... besmislica.

Bukvalno @Arso napadas decka bez razloga. Samo ti nisi shvatio za salu, tako da nema potrebe sad za isterivanjem pravde.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 8 sati, marko07 je napisao:

A sto je najgore, sala bas kul uz onu sliku :-)

Sent from my LM-V405 using Tapatalk
 

Evo ja se izvinjavam što nemam smisla za šalu. Na vama je da razmislite da li je Bokiliću, koji je prošao kroz šta je prošao, smešno i šta o njemu kao majstoru može da pomisli neko ko razmišlja da mu otera motor na rad ili servis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000

Ne vezano za ovaj motor i temu.

I ja sam prosao sta sam prosao sa Bokilicem,pa niko ne zna i nije nikog ni briga.

Samo sam laksi za nesto i to je to...

 

Ne bih ni pocinjao da pisem o cemu je rec,jer kraja nece biti nikad raspravi.

Neko dobije,neko izgubi, kako koga zapadne ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Joj ljudi, ajde da se maknemo sa Bokilića više, ljubim vas

 

Bolje mi recite gde ima da se nabavi (originalna?) bobina sa kapicama i kablovima, sve nešto mislim da je tu velik deo problema.

Kod nas gde ima, preko znam

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

U Motobike Kać imaju bobinu sa kablovima ali bez kapica, a koliko sam gledao po netu nove se, barem one koje sam ja video, prodaju bez kapica. E sad oni imaju i kapice koje imaju ugao sličan onima koje su na našim motorima a da li odgovaraju to bi već morao da konsultuješ nekoga ko se malo više razume u to ili da preko Barela naručiš original koje, pretpostavljam, nisu baš jeftine.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 30 minuta, Novola je napisao:

Joj ljudi, ajde da se maknemo sa Bokilića više, ljubim vas

 

Bolje mi recite gde ima da se nabavi (originalna?) bobina sa kapicama i kablovima, sve nešto mislim da je tu velik deo problema.

Kod nas gde ima, preko znam

Bobina ti paše od bilo kog četvorocilindričnog motora. Ja sam za svog tadašnjeg TDMa tražio i uzeo neku od nekog Suzukija. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 53 minuta, Arso je napisao:

Ova u Kaću je upravo od Suzukija.

 

BOBINA.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Čuvaj to, samo da Boki javi jel ispravna il nije. Jel ima kablove i kapice, ili samo bobina?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja