Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Evo konacno se duhovi neba smilovali i uspio sam od kako sam kupio motor srediti karburatore.
U pitanju je bila tuba i to toliko malo odstupanje da je smijesno. Sto je jos gore i original tube kada sam vracao pogodila se losa na isti cilindar, pa sam ih zbog toga bio eliminisao. Sad sam napravio siber i polako sve mijenjao dok sam dosao opet do njih, premjerio dvije iste i vratio na motor.
Ide malo reci odlicno i ubrzava linearno, nema nikakvih cimanja osim kada je hladan. Tada moram sacekati minut dva na leru ili malo pod cokom voziti dok se ne zagreje.
Da ga ne ureknem ekstra sam zadovoljan, sad prelazim na estetiku
754a487dcedbcd4f773f9ab5f8392dd8.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Ta desna mi opet nesto malo garavija od te leve, neznam, ne bi ja pred rudu trčo.

 

Poslato sa SuperTénéré

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Neka, neka
Sto je najace za 15-tak dana mi stize set za oba karburatora. Nisam mogao da izdrzim,a da ne cackam

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

@Arsa upravo je sada vreme...necuvaljda cekati petak poslepodne! Krenem ujutro a vratim se sutra do 18h!

 Za to vreme bih mogao do Tare i nazad!

Mada, ko bi hteo mogli bi i samo sutra ceo dan, negde do par sati od BGDa, provesti dan i uvece se vratiti!

 

Ima li dobrovoljaca da mi pravi drustvo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

@marko07 pa to ima 8m po vodenoj liniji! Nadjes stari ''Rakovicin'' motor, dizelas, em malo trosi a ide uzvodno tera slicnu brodicu jos od drveta! Na kraju, njega bi i 10ka, Elanova cerala!

Prelep je jos kada se sredi...bombonica upravo za ovakvo vreme i rostilj preko Dunava!

Ne prepoznajem vez, slikano je sa vode!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750
@marko07 pa to ima 8m po vodenoj liniji! Nadjes stari ''Rakovicin'' motor, dizelas, em malo trosi a ide uzvodno tera slicnu brodicu jos od drveta! Na kraju, njega bi i 10ka, Elanova cerala!
Prelep je jos kada se sredi...bombonica upravo za ovakvo vreme i rostilj preko Dunava!
Ne prepoznajem vez, slikano je sa vode!
Ima dva brodska, dmb, od po 10 konja - tačno kako treba za lagano i jeftino krstarenje :-)
A dužina preko svega je 9.7m tako da, na vodenoj liniji ima bar 8m...
Trenutno je na Stenci i planiram u petak da idem da pišem molbu da mi odobre da tu i ostanem :-)

Sent from my LM-V405 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 8 minuta, Novola je napisao:

Ono kad ti se vozi motor a Bokilić nikako da ga završi... :/

 

 

IMG-20200708-WA0007.jpg

Ljutio se ti ili ne, ali da si na vreme poslušao one koji su ti savetovali da motor daš Bokiliću sad bi ga vozio. Umesto toga su se na njemu učili kojekakvi dunđeri pa ti je sad Bokolić, kriv. Nije to lepo čak i da si u šali rekao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Arso ti si u par mojih postova dobro omašio poentu. Post nije upućen majstoru ni najmanje, al ne bih ja sad objašnjavao šalu i to sve, ko je shvati, shvatio je...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

@Arsa ma @Novola  je upravo to i napisao...Sada cuti i ceka a on sam, kao i ja, zna gde je greska od samog starta!

I ja sebe grdim sto puce prvo, cirka, 50e za kocnice a posle 19500d za nove plocice i sredjivanje klesta, ma sta to znacilo...a mogao sam se prvo dobrano raspitati a ne na brzaka!

Boki, zaista ljudina, ima i privatnih poteskoca ali kada bude sredio bice na duze staze.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Nego, pokupim te sutra kod Cacka pa ti i ja pravo na Zlatibor i Taru i vratimo se u petak popodne

 

Sta kazes na to Arso?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
6 minutes ago, drmilan_ said:

@Novola u kom je stadijumu tvoj motor? Cekam vise da se tvoj zavrsi nego svoj sto sam cekao :D 

Karburator se trenutno čisti, kaže Boris da je katastrofa.. onda Bobina i ventili.. pa kad to prođe onda ćemo videti. Hvala na interesovanju, moj motor ko španska serija

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

@Bigor os li ti sa mojom velikoscu u belosvetske putesestvije...obecavam da necu brzo voziti a ionako tvoj sada ide ko metak! Za vikend ce biti plakanja!

 

Bio sam u grupnjaku, pre 11g. na Tari. Moze  li mi neko na mapi iscrtati rutu sta bih sve mogao obici! Zaboravio sam ...znas ono kada nisi vodic pa samo pratis i ne razmisljas a jos manje pamtis (doduse moja glupaca i ne sluzi za pamcenje vec da zaboravim sve ovo oko mene)!

Samo mi nabrojte mesta pa cu sam od jednog do drugog...

 

Sada idem do Keja, do Radeckog, ako je neko za neka me tamo potrazi...castim ko dodje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ne znam sta bih ti rekao, kad bi sa sigurnoscu znao da ce biti policijski isao bih ali imam neke planove za vikend, pa ce mi biti previse voznje u 3-4 dana. Tako da ne smijem obecati

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 1 sat, Panta Zemunac je napisao:

Nego, pokupim te sutra kod Cacka pa ti i ja pravo na Zlatibor i Taru i vratimo se u petak popodne

 

Sta kazes na to Arso?

 

Nema šanse radim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3962 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Karburator se trenutno čisti, kaže Boris da je katastrofa.. onda Bobina i ventili.. pa kad to prođe onda ćemo videti. Hvala na interesovanju, moj motor ko španska serija


Jednu glavnu junakinju iz te neke mexičke serije moj badžo reka u prolazu pored TV
“lipa a slipa”
A i tvoja lipotica, lipa a neide.


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ma bice to sve kako valja, strpljen spasen.
Valja malo i Bokilica razumjeti, pristo dolaze ljudi, pricaju, raspituju se, a za rad je potrebno vrijeme i koncentracija.
Znam i sam kako je kada neko dodje i zapitkuje, a ja ovamo treba da radim i dangubim

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 2 minuta, Bigor je napisao:

Ma bice to sve kako valja, strpljen spasen.
Valja malo i Bokilica razumjeti, pristo dolaze ljudi, pricaju, raspituju se, a za rad je potrebno vrijeme i koncentracija.
Znam i sam kako je kada neko dodje i zapitkuje, a ja ovamo treba da radim i dangubim

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Problem je što gomila njih cele zime češe jajca a onda kad krene sezona navale na majstore.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

To kao kad je meni rekao Kocka šta si sad našao, gde si zimus bio.Ja zimus zevam u postere, a sad nemam kad ni da jedem, ladi mi se pita neka, tako reče. 

Pa jebem te blesava, sad se pokvario,nije zimus, ja biram kad će da rikne kršina,jel?

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
3 hours ago, el classico said:

A i tvoja lipotica, lipa a neide.

Ova moja, nit je lepa (još uvek) nit je išla od kad sam je uzeo, ali rešiće se i to, verujte da nema tvrdoglavije mazge od mene. Tu ste vi stariji za tehničke stvari, naravno.

3 hours ago, Bigor said:

Valja malo i Bokilica razumjeti, pristo dolaze ljudi, pricaju, raspituju se, a za rad je potrebno vrijeme i koncentracija.

Brate, koliko je njemu teško, to samo on zna. Preživeti takve zdravstvene probleme i ostati u ovom poslu je faking dostignuće. Pored svega on stigne svaki treći dan da me okrene, da kaže šta je radio, šta nije, čak i dok nije video ni motor ni mene. Jeste da pričamo po 45minuta (haha) ali svašta se tu nauči, što je meni fantastično.

Bez uvrede @Arso, ali to što si u onom postu napisao, da imam nešto protiv Bokilića, da mi je on kriv, ne može biti dalje od istine, uz dužno poštovanje prema tebi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja