Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Kod mene vrlo moguće da je to uzrok, jer jedna kapa svećice nije oriđiđi već nešto prespajano, kabl sastavljan..

A svećice mi stradaju posle 10-15km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Kovačica
  • Motocikl: Yamaha xtz 750

Jbg,ti sam rasturis,skines ,stelujes...ja to ne umem...nije da sam totalni laik u mehanici,al oko karburatora znam da ne znam. Zimus  nakon sto sam kupio motor,promenio ulje i svecice, i one stare jesu bile bas cadjave...sad ove vise nisam skidao...ali i meni se cini da ima viska goriva jer kad vozim po ataru 5-10 min lagane voznje ,posle toga kad turiram izbaci malo crnog dima , kao da se nakupilo viska... Kad ga vozim malo agresivnije,nema crnog dima... inace trosio mi je oko 11,12l...sad manje oko 8l a vise od 160km/h nece (dobro,jbg,imam 190cm i 115 kg)...ali ovde ljudi pisu da im trosi 6 a ide 190km/h.  Ne znam dal ima veze sa hladnocom ali zimus je motor isao bez greske , kako je pocelo da otopljava tako su pocela i trzanja... Cak sam i ja sumnjao na struju i onaj prvi majstor mi je pregledao kontakte i zice koje imaju veze sa varnicom...nije nasao nista sumnjivo ,cak ni oksidaciju. Jbg...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

bezec na kom podeoku su ti iglice, za prvu ruku bi ih valjalo spustiti (iglice tj osigurac za podeok gore), nije zahtevna radnja i nema stelovanja posle pa bi mozda mogao i sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Kovačica
  • Motocikl: Yamaha xtz 750

Ne znam,druze...nisam ja otvarao karburatore...dvaput bio kod majstora a jbg nisam pitao na kom su podeoku.  Videcu sta cu,mozda se i nakanim da otvorim da vidim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Evo baci pogled, nije mi motor pri ruci da proverim koja gde ide. Meni fali ona na rezervoaru sa leve strane, za prednji deo bočne plastike, one ispod sedišta, okrugla, povelika.

 

20200706_214139.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750
@marko07  Sta tebi sve treba da sklopis sokocalo? 
Ozbiljno te to pitam!
Fali mi samo da se drygar/majstor dokopa vremena... Manje vise sve što je trebalo je urađeno, kupljeno... Sad jos treba da ofarba tank i plastike i da sve to sastavi... U međuvremenu ja nosim felne da se srede i ti je ti.
Ja se nadam 10ak dana još maks I da cu konačno sesti na motor posle duže vremena.

Sent from my LM-V405 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Ponovo policijski čas, jeeej!!!

Nek se taguje ko se prepozna

Ja igram crnogorsko kolo5eca447594c36e7051dadd73213bdb78.jpg&key=b387c988f815d462424a579e1890167078667e9bf3a1ded8c6e354abfab33a95

 

Poslato sa SuperTénéré

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 6 minuta, deki295 je napisao:

Ponovo policijski čas, jeeej!!!

Nek se taguje ko se prepoznaemoji4.png

Ja igram crnogorsko koloemoji23.png5eca447594c36e7051dadd73213bdb78.jpg&key=b387c988f815d462424a579e1890167078667e9bf3a1ded8c6e354abfab33a95

 

Poslato sa SuperTénéré

 

 

 

 

Ostrvica Deki i ja u poslednjem redu!!!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ako vidite neke razbacane kosti u prasini, to sam ja!

 

@marko07 pitao sam te, jer i ako nisam vican ni plastike da skinem, mozda bi mogao pomoci, bilo kako, da se stvar ubrza! Vidite i sami da sve teze vreme dolazi...vec planiram djirove od srede do petka!

@Novola u tom setu gumica imas bas pasent za prednje rupe bocnih plastika (okrugle). Ejjj, ja sam, sam zamenio!

@bezec da li si iz vojvodjanske Kovacice? Selo slikarstva 'naive' ili kako bi neko pogresno izgovorio, naivnog slikarstva!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
3 minutes ago, Panta Zemunac said:

@Novola u tom setu gumica imas bas pasent za prednje rupe bocnih plastika (okrugle). Ejjj, ja sam, sam zamenio!

E ako si ti sam zamenio... :care::sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

SAVET za sve koji zele da ubace LED sijalice u farove!

I na autima su zabranjivali xenone, sada i LED jer samo farovi u koje se montira jedna sijalica sa kratkim i dugim, imaju stakla koja su iznutra tako ''izrezbarena''. Nama, na ST se nalaze dva razlicita stakla, jedno za kratko i jedno za dugo. Kada se stave LED, dolazi do rasipanja svetlosti i to toliko da sam imao ozbiljnih problema sa ostalim vozacima, nocu, na lokalnom putu kroz suma, u okolini Cuprije!

Izgledalo je ovako..ubaceni su LED obe i kratko i dugo. Na kratkom, ono staklo za dugo svetlo je toliko rasipalo da je bilo isto kao da sam ukljucio dugo. Kada ukljucim dugo, normalno sija dugo.  Arakis mi je juce izvadio klemu i sada kroz osvetljene, gradske ulice, a i po dnevnom svetlu, nikome ne smeta oba fara ali, nocu na neosvetljenom putu, moracu gasiti dugi far i voziti jednim kratkim, dok ne ostanem sam na putu! Cak kada sam imao xenone nisu se bunili ali LED ubija!

Ostaje mi samo da sa neba padne jos jedno staklo H4, 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Hvala Panto puno, što na brizi što na ponudi za pomoc- danas sam doneo felne da se rade, sve ostalo je na majstoru da se nakani da završi... Ja se iskreno nadam uskoro.

I ostao sam dužan odgovor od pre par dana- da, jeste brodic na slici, uzeh pre neki dan... Taman za ovo vreme bez motora i izolacije da imam da pobegnem od svega :-)ce72b01d6350d5184543b4708e85a7c9.jpg97c8d832d00be2e25919792f04acc577.jpgf240c5ab6148ad8c979890318eaabed6.jpg

Sent from my LM-V405 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
SAVET za sve koji zele da ubace LED sijalice u farove!
I na autima su zabranjivali xenone, sada i LED jer samo farovi u koje se montira jedna sijalica sa kratkim i dugim, imaju stakla koja su iznutra tako ''izrezbarena''. Nama, na ST se nalaze dva razlicita stakla, jedno za kratko i jedno za dugo. Kada se stave LED, dolazi do rasipanja svetlosti i to toliko da sam imao ozbiljnih problema sa ostalim vozacima, nocu, na lokalnom putu kroz suma, u okolini Cuprije!
Izgledalo je ovako..ubaceni su LED obe i kratko i dugo. Na kratkom, ono staklo za dugo svetlo je toliko rasipalo da je bilo isto kao da sam ukljucio dugo. Kada ukljucim dugo, normalno sija dugo.  Arakis mi je juce izvadio klemu i sada kroz osvetljene, gradske ulice, a i po dnevnom svetlu, nikome ne smeta oba fara ali, nocu na neosvetljenom putu, moracu gasiti dugi far i voziti jednim kratkim, dok ne ostanem sam na putu! Cak kada sam imao xenone nisu se bunili ali LED ubija!
Ostaje mi samo da sa neba padne jos jedno staklo H4, 
 



Traži farove od yamahe tdr125 druga generacija.
Oni su 2xH4, pašu na šaraf na Super Tenere.

I trebaš dovesti plus sa baterije ali kablom od dva i pol mm kvadratna, farove spojit na relej i vidićeš do Bagdada.

69ad1a8462173baf289ba66f4622c3e1.jpg


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Maksimum se može izvući kad se ugrade novi clear glas farovi u nosače originala.

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

@el classico Hvala na savetu jer, nas ovde, ima nekoliko sa tzv. 'kokosijem slepilu', sto bi se prevelo...danju vidimo isto ali sumrak i noc, drasticno se vid napreze!  Da li znas, moze li se razdvojiti staklo fara od samog kucista ili je slepljeno? Gledam u oglasima ''çlear glas'ima ih dosta, oko 15tak jevropinih.

Naletih na stopaljku, kao da je za Teneru!

stop-3619090-5350430.jpg
WWW.HALOOGLASI.COM

Moto Duta - Raznovrsna moto oprema. Pozovite za više informacija.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Jedan njemac meho razbije oriđiđi lampu i na njeno misto zalipi nove
Imaju negdi slike, moraću potražit


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ima li dobrovoljaca za danasnji djir a moze i produzeni...sutra ujutro krenemo a u petak do 18h se vratimo!

Bice 30-33'Ç....NE MORAMO NA JUZNI POL!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 1 minut, Panta Zemunac je napisao:

Ima li dobrovoljaca za danasnji djir a moze i produzeni...sutra ujutro krenemo a u petak do 18h se vratimo!

Bice 30-33'Ç....NE MORAMO NA JUZNI POL!

Nije vreme za đirove, ja sam rešio da se vozim ulicama u vreme policijskog časa, ukoliko ga uvedu u celoj zemlji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere
1 hour ago, Panta Zemunac said:

@sasha Da li mislis na LED, oba kratka?

ne, u h1 far obicnu h4
..mada bezveze pitam ovde, bolje da pitam elektricara koji bi to namestao ako uopste moze. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja