Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Oring gumica u slavini, kao i svaka druga, obavezno mora da se dobro podmaže, uljem, silikonskom mašću, silikon sprejem... kako bi se smanjilo trenje i produžio njen vek. Naročito u slučajevima kada tesno ulazi u žleb koji je predviđen za nju kao što je recimo slučaj kod startera.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Danas suncano.. Hoce li neko samnom, bilo gde, bilo na sta? Ne moramo Mariji Magdaleni ispod suknje, negde daleko, mozemo i mali djir okolo BGDa i na neko meze ce.. Pruziću se ja! Ne premisljajte se... zvaću prijatelja RT 1200...

IMG_20200706_143305.jpg

IMG_20200706_143246.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
26 minutes ago, Panta Zemunac said:

Danas suncano.. Hoce li neko samnom, bilo gde, bilo na sta?

Rado Panto, čuo sam se danas sa Bokilićem, nije još počeo da radi.. puno posla, ubacuju se drugi..

Čim bude za vožnju, neću čekati da ti mene pozoveš budi siguran!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3971 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Čuj, ubacuju se drugi.

Pa valjda ih on ubaci???

A ti „magare“ čekaj dok trava nareste.


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3971 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Cimaj ga malo, neće ti gratis radit.
Na kraju ćeš dobit popust za čekanje??
Jbg i ti bi se vozio.


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Cimam ga svaki drugi dan, uglavnom objašnjenja zašto još uvek nije započeto s radom. Mislim, kapiram, zauzet čovek, ima puno motora u radionici koji su bili tamo pre mog.

Videćemo, nadam se da će uskoro biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Stvarno mi krivo jer znam koliko se nerviras, mada, nadoknadicemo mi svaki dan! Ne znam mozes li skratiti nedelju dana jula pa ih prebaciti za avgust!?! Sve sam upoznao a zelja mi je: tebe, Clasicca, Painkilera i Sashu....normalno i jos neke koji nisu ST klape ali, motori su motori!

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Kaze meni danas Arakis (dok mi je trazio neke gremline iz motora): ''ód kako si se pojavio na temi ST, ona zazivela i sada je jedna od jacih''!

Gledam temu i vidim da je 3/4 krckana preko jedne decenije a 1/4 od zime o.g.

Vala stvarno je zazivela...i neka je!

I da nam se vrate @bezec... @gorzy... @Dule Sebeški... @Tenere... @Strider... @TENERAS... i ostala ST bratija, mogli bi uz pomoc autorskih prava da izadjemo na trzisnu utakmicu, pa kom opanci, Tom i Jery!!

 

Upravi BJBa!

Da nam date malo para da kupimo jednu Stenaru pa da je bratcki ocerupamo, kome sta treba! Inace, odmah idemo u protest, bez maski...Zatrpacemo vas postovima i zagusiti ceo sajt. Molim lepo, Hvala lepo!

Ali ne novu...iskljucivo XTZ750!

Pao mi pritisak, moram odmah do ''Pase'' splav sa dobrom ribicom!

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sindikat Samostalni Jahač, 325 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36

Ekipa ,ja sam moju kamilu poklonio mom dobrom ,najboljem drugu,čitaj bratu,Filipu:)

Tu mi je blizu u komšiluku,a u srcu zauvek moja kamila koja me tako lepo vozila i nikada me nije na putu ostavila.

Fića će pokušati da reši,a znam da hoće,sve boljke koje su se vremenom javile,pre svega diskovi prednji (istrošeni skroz),mašina za svoje godine sasvim lepo radi,pa neće imati mnogo posla oko samog agregata,oko estetike najviše izduvne grane ..

U suštini ja sam tu kao da je još uvek moja ,sve ćemo zajedničkim snagama ..

Ako znate gde da nabavimo prednje diskove ,u dobrom stanju javljate ..

0642442970 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 29 minuta, Dule Sebeški je napisao:

Ekipa ,ja sam moju kamilu poklonio mom dobrom ,najboljem drugu,čitaj bratu,Filipu:)

Tu mi je blizu u komšiluku,a u srcu zauvek moja kamila koja me tako lepo vozila i nikada me nije na putu ostavila.

Fića će pokušati da reši,a znam da hoće,sve boljke koje su se vremenom javile,pre svega diskovi prednji (istrošeni skroz),mašina za svoje godine sasvim lepo radi,pa neće imati mnogo posla oko samog agregata,oko estetike najviše izduvne grane ..

U suštini ja sam tu kao da je još uvek moja ,sve ćemo zajedničkim snagama ..

Ako znate gde da nabavimo prednje diskove ,u dobrom stanju javljate ..

0642442970 

A ja se baš pitam što te nema na forumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Za diskove se raspitaj, pod uslovom fa hoćete polovne u Moto otpadu Vukelić, moj drugar je kod njih uzeo felnu za TDM u izvanrednom stanju i kaže da nisu krvožedni kada su cene u pitanju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

@DULE...Sa godinama ljudi ispravljaju kicmu, pa prelaze na kruzere, turinge...kod tebe obrnuto sto znaci da ti sat kuca obrnuto!

Sta da kazem...Tuga, pa gde sada kada smo najjaki!!

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3971 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Dva nova MetalGear diska dođu oko 150€, ono čisto za info.


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Išao u woby house danas, našao sam one gumice za plastike,hvala za info  @Bigor odlična forica, 190ak dindži. Bili i neki fancy čepići za uši, a matice usput uzeh, da se nađe.

 

20200706_195526.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sindikat Samostalni Jahač, 325 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36
Pre sat vremena, Panta Zemunac je napisao:

@DULE...Sa godinama ljudi ispravljaju kicmu, pa prelaze na kruzere, turinge...kod tebe obrnuto sto znaci da ti sat kuca obrnuto!

Sta da kazem...Tuga, pa gde sada kada smo najjaki!!

Ukazala mi se prilika da uzmem baš očuvan primerak VFR750 RC36,u tip top stanju,a drug Filip je spletom čudnih životnih putanja ostao bez male Tenere,a moja bi stajala svakako ovu sezonu,i eto tako reših da joj pružimo i drugu priliku:)

IMG-20200706-204054.jpgdo gas stations close

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Kovačica
  • Motocikl: Yamaha xtz 750
2 hours ago, Panta Zemunac said:

Kaze meni danas Arakis (dok mi je trazio neke gremline iz motora): ''ód kako si se pojavio na temi ST, ona zazivela i sada je jedna od jacih''!

Gledam temu i vidim da je 3/4 krckana preko jedne decenije a 1/4 od zime o.g.

Vala stvarno je zazivela...i neka je!

I da nam se vrate @bezec... @gorzy... @Dule Sebeški... @Tenere... @Strider... @TENERAS... i ostala ST bratija, mogli bi uz pomoc autorskih prava da izadjemo na trzisnu utakmicu, pa kom opanci, Tom i Jery!!

 

 

Panto,tu sam ja,citam redovno al jbg pisem tek ponekad.... Pratim temu jer od skoro imam ST odn. od zimos ,interesuju me boljke koje i vi imate...a inace mislim da moja STenera  ne ide bas kako bi trebalo , nesto mi tu cudno . Bio je motor kod dva majstora,prvi neki tu u lokalu, cistio mi karburatore i navodno nastelovao...bilo je mnogo prljvastine,rdje,svasta nesto,ocistio mi i slavine...ali ni posle toga mi se nije svidelo kako ide motor. Jbg posumnjao sam da mozda nije to dobro nastelovao pa sam kontaktirao Saleta iz Temerina (znam coveka od ranije i znam da ima znanje) ... krajem juna odneo motor kod Saleta - zamenio mi neke gumice i jedna membrana je imala rupicu pa je i to sredio,odradio je i ultrazvucno ciscenje...motor ide bolje ali i dalje meni to nije to... Jbg,voleo bih da mogu da isprobam kako ide neka druga STenera.   Sale mi kaze da one generalno imaju problem sa voznjom u manje obrtaje jer kaze da tek oko 2,5 - 3 k obrtaja pocinje da vuce kroz glvnu diznu a do tad vuce kroz ler diznu ...da ce mi motor bolje ici kad je hladnije jer ima vise kiseonika... da npr. iako ima 750 ccm ne mozes da krenes sa drugom brzinom, i jos dosta tako nekih stvari o voznji...kaze moras malo da se naviknes na taj motor.  Evo sta mene muci :  posto vozim i van asfalta, idem po ataru obilazim njive ili idem u lov, tu mi se ne svidja kako ide...kad se ugreje trza, sve kao da ima knedlu kad hocu da dam gas npr na 2k obrtaja ,ispada da treba da vozim stalno preko 3 k obrtaja ali jbg ne mozes po ataru stalno ici brzinom od 40-50 km/h ,nekad moras i da smanjis..e tu dodjem u situaciju dal da prebacim u prvu i vozim sa prvom na 3k ... a opet i voznja npr sa drugom na 3,5k obrtaja ako zelim da drzim konstantno taj gas posle 5 min stisnem kvacilo i turiram a na auspuh ide crni dim. Kada ga vozim malo agresivnije ,kada stalno dajem gas pa kocim ,pa opet gas ,kao da juris prolazno vreme,ide ko zmaj...ali ja ne zelim stalno tako da vozim,a cim vozim malo sporije ,opustenije, motor krene da stuca,trza,ima knedlu...  Meni bi cak i presela voznja kada bio vozio po gradu , kada bih trebao stalno da krenem ,prva ,druga pa opet semafor... Kad sam isao za Temerin prolazio kroz Zrenjanin,pa uhvatio 5,6 semafora ...a ja kad krenem ne znam dal ce da dobije odmah gas ili ce da 'zakaslje'... Verujem ja Saletu da ovaj motor ima i neke svoje mane al nekako imam osecaj da ipak ne bi trebalo bas tako osetljiv da bude...i stvarno,kad je motor hladan,uopste ne trzne i ide mnogo ravnomernije ,mogu da ga vozim na 1,5k obrtaja i on samo prede ,kad se ugreje cak i voznja na 2k obrtaja je muka - trza ,kaslje,itd. Bilo bi mi korisno kada bi neko napisao kako vozi STeneru kad ide van asfalta... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

@bezec

Prijatelju od A do Š si opisao simptome koje imam ja sa mojom Tenerom.. isto promenio par majstora, ista situacija.. da se ne ponavljam..

Trenutno je kod Bokilića na sređivanju karbova i ventila pa ću preneti utiske i, ako bog da, rešenje problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

@bezec Ako skines svecice videces da je jedna ili cak obadvije garave, ta boljka nije do viska vazduha i nista nece biti bolje kada bude hladnije vec je do viska goriva.
I sam muku mucim da provalim zbog cega je to, kod mene je samo jedna svjecica crna, simptomi su isti. Zadnjih dana sam se zainatio da pronadjem razlog. Mogu ja da nastelujem smjesu da to bude funkcionalno i da svjecica bude na granici da se sama cisti ali mi je cilj da otklonim uzrok i da vise ne razmisljam o tome.
Po meni sam eliminisao kao utrok tube i iglice, dizne, cokove (ali cu opet provjeriti ne nadjem li uskoro kvar), nivo goriva u loncetu, promijenio sam danas i mjesta iglicama ali nisam stigao odvizati da vidim kako se ponasa i ostavio bi za kraj srafove za smjesu koji su u odlicnom stanju ali cu i njih rotirati budel moralo.
Rotiram sve jer mi je na pocetku bila crna lijeva svjecica, pa se to par puta mijenjalo kako sam sklapao i rasklapao ne vodeci racuna gdje sta stavljam, sada je desna vec neko vrijeme i sve belezim sta prebacujem dok ne ubodem do cega je.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

БоМбина, кабл, капа свећице? У пар тема људима тако трзало, зезало када се загреје и штошта још, па је било горепоменуто. 

 

Немам појма, не разумем се, само се сећам да су тско решили проблем. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

kod mene sumnjam da je to slucaj jer su mijenjale boju ovisno o tome sta sam cakao na karburatorima.

 

a45b38018e91cffac1b1ea13cf24c380.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja